homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

V-a ghicit cineva vreodata viitorul?-2


#20 2007-03-09 17:39:40

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

uuu..interesant...speram sa gaseasc yo povesti frumoase big_smile va intrebam k yo totusi cred un pic in dastea si park m-as duce si yo la o ghicitoare,asa de fun,dar nu cunosc niki una big_smile


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 



#21 2007-03-09 23:35:33

valy 77
Full member
Inregistrat: 2007-02-19
Mesaje: 117

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

eu nu cred in ce iti spune o persoana necunoscuta si pe deasupra am vazut si la stiri tv ca toate ghicitoarele iti spun exact ce cred ele ca vrei tu sa auzi si iti ia bani degeaba si mai ales ele nu lucreaza cu D-zeu lucreaza cu Satana.

Offline

 

#22 2007-03-12 10:18:21

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

depinde..sunt unele kare kiar au darul asta.nu neaparat ghicitoare..ci persoane simple.nu stiu daca are vreo legatura visul cu ce s-a intamplat dar alaltaseara am visat-o pe pisica mea ca apukase un pui de vrabie si ramasese pe covor 2 pete de sange..iar eu incepusem sa plang.si in timpul zilei...cand eu eram plekata de acasa...ma suna mama si imi spune k a cautat matza prin casa da nu a gasit-o.s-a dus pe afara dupa ea si a gasit-o in gradina.lasase geamul deskis si cine stie ce a vazut matza...a cazut de la etajul 3.bine k nu a patit nimik.


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#23 2007-03-12 11:57:19

princess_i
Full member
Inregistrat: 2007-03-04
Mesaje: 180

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

Eu am fost de 2 ori la o ghicitoare  si in proportie de 90% mi s-a adeverit ce mi-a zis.e cam ciudat sa realizezi ca se intampla ce iti zice.oricum eu am ramas "masca"pt ca imi zicea niste lucruri de care nu avea de unde sa stie (mai mult mi-a zis de viitor).stiu ca am stat vreo ora jumatate la ea si mi-a zis o groaza de chestii pe care oricum cand am iesit de acolo nu le mai tineam minte,dar cand se intampla cate ceva imediat imi aduceam aminte ce imi spusese ea si ma strangea in spate sa realizez ca a avut dreptate.tin minte ca mi-a zis sa-i spun prietenului meu sa nu se urce la volan daca bea (el de obicei nu conduce daca a baut ceva-cat de putin) ca o sa aiba accident,si intr-o noapte era baut bine si a luat masina si a facut-o praf sad .cand am auzit nu-mi venea sa cred pt ca trecuse cam jumatate de an de cand imi ghicise.de vreun an nu m-am mai dus ca nu ma mai lasa iubitul sad si sincer mi-e cam frica sa mai merg ca nu stiu ce o sa-mi mai zica

Offline

 

#24 2007-03-12 12:15:47

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

eu nu am mers si nici nu cred ca voi merge vreodata pentru ca parintii m-au educat intr-un stil foarte bun cred eu.cred in dumnezeu,merg la biserica,ma spovedesc,ma impartasesc,ma rog,nu merg la ghicitori sau alte tiganci.este pacat si nici pentru suflet nu este bine.chiar daca stii ce se va intampla in viitor(asa cum au exemplificat multe persoane in posturile anterioare)nu poti face nimic sa indrepti ceea ce e scris de Dumnezeu.deci nu gasesc nici un folos.de ce as merge la o ghicitoare sa aflu ca peste 5 ani sau 2 saptamani se intampla nush ce,sa stiu ca nu pot face nimic impotriva "destinului",dar in acelasi timp sa stau cu teama,sa nu visez la viitor,sa nu imi fac planuri ca "vezi ca se va intampla aia si aia".poate veti zice ca daca ghicitoarea iti zice ca nush cine va pati ceva grav..tu vei avea timp sa ii spui ca il/o iubesti(doar nu ii vei spune ca "vezi fata/baiete ca ai sa mori de tanar:distreaza-te acum cat poti").de aceea e recomandat chiar si in relatiile mai reci(ma refer si la cele copii-parinti)sa se demonstreze prin fapte,vorbe ca parintii sunt cele mai importante persoane din viata noastra.
deci..nu sunt de acord si refuz sa aflu ce imi rezerva viitorul,pentru ca nu e bine pt linistea sufleteasca.am auzit o tipa care zicea ca nush ce mare ghicitoare sau cand i-a "deschis cartea"(tot pacat e!!)preotul a aflat ca atunci cand va avea intre 25-35 ani se va casatori cu un tip brunet,grasut si cu nush ce meserie.si tipa era foarte ..speriata..ingandurata pentru ca avea 27 ani iubea de multi ani un tip(inalt,slab,blond)oricum total diferit de cel zis de ghicitoare/preot si urmau sa se casatoreasca.si o macina gandul ca poate logodnicul ei nu era sufletul pereche.asa vreti sa ajungeti si voi?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-03-15 01:29:56

cristi22na
Full member
Inregistrat: 2005-10-23
Mesaje: 169

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

vreau si eu sa imi ghicesc stiti pe cineva in bucuresti? sunt curioasa

Offline

 

#26 2007-03-15 08:50:04

Marlyn
Full member
Inregistrat: 2006-06-21
Mesaje: 504

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

doctoressa a scris:

mie mi-a ghicit in carti o buna prietena(nu mai vrea acum, a zis ca nu mai am nevoie)...de mai multe ori. Ultima data, inainte sa-l cunosc pe sotul meu, mi-a zis...asa a fost, cum a zis ea. Nu avea de unde sa stie....nimeni nu avea. Va povestesc:
mi-a zis ca o sa cunosc un tip, gras(mie nu imi plac, ca idee barbatii grasi) si chel sau tuns cu nr. unu(mie mi-au placut intotdeauna barbatii cu parul lung daca se poate dar oricum cu par pe cap)....i-am zis deci ca degeaba il cunosc pentru ca nu ma intereseaza, dupa descriere si mi-a replicat ca asta e foarte rau pentru ca el e ursitul meu. M-a busit risul, evident si i-am cerut sa imi dea un criteriu dupa care sa il recunosc pentru ca dupa descriere risc sa trec pe linga ursitul meu pe strada si sa nu il observ. Raspunsul a fost: sa te uiti bine la el ca va purta pantofi grena.....ei bine, ea ghicea in carti...unde in cartile alea a vazut pantofii grena, nu stiu. Cert e ca totul a fost exact cum a zis, inclusiv pantofii grena

Si mie tot o prietena mi-a ghicit in ianuarie 2000, in cafea, ca ma voi casatori. Ii aparuse pe fundul cestii un cerc - care cica inseamna cununie. Am ras, pentru ca mi se parea imposibil sa ma marit in acel an, pentru ca nu aveam prieten. In mai l-am cunoscut pe Alin si  in octombrie ne-am casatorit.

Ultima oara a fost editat de Marlyn (2007-03-15 08:52:07)

Offline

 

#27 2007-03-15 09:02:16

Danut
Sr. member
De la: Around the world - Cruising
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 1325

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

Cred ca sunt chestii care chiar se intampla... eu am patit ca si Marlyn... mi-a ghicit cineva ca ma insor, in ianuarie 2004. Am ras cu lacrimi, pentru ca eram singur cuc, adica, nu aveam nici un fel de prietena/partenera/iubita/concubina/amanta si la scurta vreme dupa aceea, m-am casatorit cu Momo, iar la intalnirea cu cel care mi-a ghicit ne-am adus aminte si am ras impreuna de asta. Nu as fi crezut, de fapt... in acest moment inca nu cred in astfel de chestii, dar ele chiar se intampla! De cele mai multe ori cand depasesc (si depasesc) puterea noastra de a pricepe, dam vina pe soarta, ca "asa a fost sa fie" ... but the turth is out there!

Offline

 

#28 2007-03-15 10:21:18

julia23
Full member
De la: anywhere
Inregistrat: 2006-09-06
Mesaje: 161

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

andrada79 a scris:

da,si mie mi-a spus o data cineva niste chestii, in joaca, dar erau prea generale si n-am fost uimita cand s-au intamplat in realitate.Insa mai bine ca mine nu mi-a ghicit nimeni viitorul.Am avut niste vise foarte ciudate si de multe ori am avut senzatia ca stiu ce se intampla in momentul acela cu una din persoanele foarte apropiate sau ce  urmeaza sa se intample(de ex: unui amic i s-a furat telefonul; altul mi-a povestit intr-un vis tot ce s-a intamplat intre el si fosta prietena- mi-a spus si numele ei si alte lucruri pe care nu aveam de unde sa le stiu.L-am sunat a doua zi si a confirmat ceea ce visasem; am visat intr-o perioada numai accidente, ca sa aflu dupa un timp ca murise un amic intr-un accident de motocicleta. Mama mea a avut o altercatie cu cineva in urma careia a suferit o fractura.Am simtit exact in momentele acelea ce se intampla, dar era prea tarziu ca sa modific cursul evenimentelor;Simt cand urmeaza sa se imbolnaveasca copilul meu si e cumplit ca nu pot sa-l feresc de toate relele din lume. Si multe altele.)

A mai avut cineva perceptii din acestea extrasenzoriale?Si a reusit cineva sa schimbe ceva avertizand persoana respectiva?

Si eu am patit acelasi lucru,dar la momentul respectiv nu realizam ce se intampla,am visat de 5 ori ca bunicul murise si ca vorbeam cu el desi stiam ca murise(traia inca)si la 5 luni a murit,si dupa ce a murit am avut o perioada ingrozitoare pt ca ma invinuiam ca nu am facut nimic ca sa impiedic asta desi stiam ca se va intampla,si de f.multe ori am vise sau semne care prevestesc ceva,si am inceput sa ma ghidez dupa ele si sa tin cont de ele.


Sinistra-i existenta omeneasca,si pururi fara sens,fatalitatii i-ajunge o paiata.

Offline

 

#29 2007-03-22 00:57:42

fluturas21
New member
Inregistrat: 2007-02-09
Mesaje: 70

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

da...si mie mia ghicit in carti si in cafea..si sa adeverit!!culmea e ca mia zis o chestie odata..ca"sortitul tau ori nu are unul din parinti..(ia murit)..ori sunt despartiti..si de atunci numa asa am..fostul meu(3 ani am fost impr)..ii murise tatal..cand el avea 2 ani....si urmatorii mereu divortati parintii...na nush..in rest mi sa cam adeverit!!!!si am aflat ca in viata lui e o alta ..si da asa a fost!!


"prieteni sunt numai aceeia care arata prietenie!"

Offline

 

#30 2007-11-18 15:55:44

lee
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-08-14
Mesaje: 3845

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

o sa reinvii topic-ul asta pt ca abia acum l-am descoperit
mie mi-e cam frica de chestia asta, sora-mea mergea mai demult la o ghicitoare, si dupa ce i-a zis vreo 5 chestii care s-au adeverit i-a zis si ca va muri la 30 de ani. faza e ca anul ala a trecut ff greu pt toti, pt ca i-a fost frica de tot, aproape ca nici nu mai dormea,ce sa mai..a suferit o depresie...faza e ca nua fost adevarat..traieste bine mersi, acum are 33 de ani si 2 bebeii extraordinari de frumosi!!!


"Cel mai sigur drum catre iad este cel progresiv,cu povarnisuri dulci,pardosite molatic,fara cotituri neasteptate ,fara jaloane ,fara indicatoare." box  punish

Offline

 

#31 2007-11-18 16:02:20

anita78
Full member
Inregistrat: 2007-10-07
Mesaje: 782

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

ramona-maria a scris:

eu din curiozitate am fost la un preot care deschide catrea ( ce-o fi insemnand asta) si am fost cu o prietena de familie si cu parintii : la prietena respectiva i-a zis ca barbatul ei traieste doua vieti si ca o va alege pe cealalta, la mami i-a zis ca are o carne salbatica care creste in ea, la tata i-a zis sa aiba grija ca oasele lui vor fi mai grele, si mie mi-a zis ca o sa am meserie in halat alb si ma voi casatori tanara dar ca voi avea copii batrana.
credeti-ma ca m-am prapadit de ras cand am iesit de acolo, ca nici unul dinte noi nu am crezut ce a zis popa.
dupa un timp sotul prietenei o anunta ca a fost concediat si ca merge la sarbi sa lucreze... era de fapt in cealalta parte de oras cu amanta lui si s-au intalnit la cumparaturi. el i-a zis in fata ca e satul sa se ascunda si ca vrea sa divoteze.
mami dupa un an a fost diagnosticata cu fibrom uterin invadant ( sau asa ceva ) a fost operata si acum e bine dar i-au scos tot uterul.
tata a avut un accident de munca si a avut fracturi deschise la mana dreapta -- acum are tija de metal in mana
eu pe vremea aceea eram la liceu in clasa a 10-a la sectia umana[limbi moderne - turism]si nici prin gand nu-mi trecea sa schimb ceva pt ca-mi placea ff mult sa calatoresc si evident vorbareata cum sunt trebuie si limbile straine in calatorii.  ei bine am terminat liceul si parca nu ma mai atragea sa calatoresc si am ales sa fiu inginer de mediu cu specializare in microbiologia solului. imediat dupa facultate m-am casatorit si acum ma chinui sa fac un bebe si nici pana la varsta asta nu am reusit ( anul asta fac 29ani ) oare la ce varsta o sa fac bebe ? nu mai stiu cum il chema pe popa respectiv dar zau ca i-as mai face o vizita... tot de curiozitate

interesant! dar cel putin stii unde era preotul acela? iti mai aduci aminte?
ma pasioneaza acest domeniu! da' nu am nici macar prietene care stiu sa citeasca in cafea sau sa dea in carti!

Ultima oara a fost editat de anita78 (2007-11-18 16:05:04)


Viata e scurta, incalca regulile, iarta repede, saruta incet, iubeste cu adevarat, rade necontrolat, si nu regreta nimic care te-a facut sa zambesti

Offline

 

#32 2007-11-18 16:05:36

lee
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-08-14
Mesaje: 3845

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

aoleu parca m-ar tenta si pe mine sa aud ce spune, dar numai sa nu patesc ca sora-mea:(


"Cel mai sigur drum catre iad este cel progresiv,cu povarnisuri dulci,pardosite molatic,fara cotituri neasteptate ,fara jaloane ,fara indicatoare." box  punish

Offline

 

#33 2007-11-18 16:41:47

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

"Deschiderea cartii" este pacat mare, asa am citit in niste texte referitoare la religia ortodoxa.
Mie mi-a citit in palma o colega pe vremea cand eram in liceu, cl a 9-10 cred. Mi-a spus ca in jurul varstei de 30 de ani voi avea un necaz mare, o cumpana in viata. Nu m-am gandit niciodata la asta, doar dupa ce s-a adeverit mi-am adus aminte si m-am mirat. Anul trecut am fost diagnosticata cu cancer limfatic, Doamne ajuta ca am scapat cu viata.
In rest mi-a spus maruntisuri de care nu tin cont, nu ma gandesc la ele, nu le astept nici nu le planific.

Ultima oara a fost editat de vdaiana (2007-11-18 16:42:26)


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#34 2007-11-18 16:46:18

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

eu nu vreau sa imi citeasca nimeni nmic.........


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#35 2007-11-18 16:49:58

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

da o data in carti bine ca  nu i am dat banii:))nu cred in asemenea lucruri:D


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

#36 2007-11-18 17:40:48

roxanikuta
Hero member
Inregistrat: 2007-09-18
Mesaje: 3933

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

nu cred in asa ceva...ce ti e sortit de la Dumnezeu..aia ti se intampla...


I LOVE YOU is 8 letters....so is BULLSHIT... big_smile

Offline

 

#37 2007-11-18 17:42:45

lee
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-08-14
Mesaje: 3845

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

asta cam asa e d a ma descurajeaza fazele in care ti se zice cu exactitate ce ti se va intampla


"Cel mai sigur drum catre iad este cel progresiv,cu povarnisuri dulci,pardosite molatic,fara cotituri neasteptate ,fara jaloane ,fara indicatoare." box  punish

Offline

 

#38 2007-11-18 18:34:45

persifona
Vizitator

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

Mamei mele i-a zis o bienergeticiana ca la 25 de ani voi avea un accident si ca nu ma voi marita cu marea dragoste de la 20 de ani si sa nu ma grabeasca, pentru ca o sa ma marit tarziu.

Sincer mi-e frica, pentru ca eu chiar imi fac planuri cu marea dragoste de la 20 de ani si chiar vreau sa ramanem impreuna sad

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.