homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

V-a ghicit cineva vreodata viitorul?-3


#39 2007-11-18 18:39:49

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

mie mi-e frica sa ma duc la astfe de persoane...pentru ca daca aflu ceva de rau n-o sa mai fiu un stare de nimic...


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 



#40 2007-11-18 18:51:47

@adriana
Banat
De la: unde sunt mereu happy
Inregistrat: 2007-09-28
Mesaje: 11432

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

pink_butterfly a scris:

mie mi-e frica sa ma duc la astfe de persoane...pentru ca daca aflu ceva de rau n-o sa mai fiu un stare de nimic...

subscriu.desi au fost alte pers pt mine, si s-a adeverit ce s-a zis.

Offline

 

#41 2007-11-18 18:56:37

persifona
Vizitator

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

Da, si eu stau cu frica, de fiecare data cand ne facem planuri de viitor stau cu o urma de indoiala in suflet daca se vor si adeveri planurile astea sad

 

#42 2007-11-18 19:16:44

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

mie mi-au ghicit 3 persoane..si culmea e ca, in mare, mi-au spus toate acelasi lucru...

Offline

 

#43 2007-11-18 22:18:41

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

Si mamei mele i-a ghicit o femeie si i-a spus ca va avea cumpana,si era sa moara la 23 de ni,ca se va casatori cu un barbat militar-tatal meu e jandarm si ca odrasla sa va ajunge "om mare"-odrasla sunt eu...sa vedem : d ce va fi
Dar mei mi-ar fi frica sa imi spuna cineva ceva de genul asta


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2007-11-18 23:00:50

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

eu nu vreau sa mi se ghiceasca ptr ca nu vreau sa stau cu frica-n san la fiecare pas ca nu stiu ce mi-a zis,vreo femeie, ca o sa mi se intample.oricat ai evita lucrurile rele sau bune se intampla mai devreme sau mai tarziu

Offline

 

#45 2007-11-18 23:04:41

SonneAle
Addicted member
De la: balamuc
Inregistrat: 2006-12-14
Mesaje: 10519

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

rotfl2)))))))) logic ca iar i-am cerut lu' buni a mea sa se uite in ceasca de cafea... ma amuza doar rotfl2) mi-a zis numai de bine tongue ehh, si despre o viitoare cearta cu un tip pe care il banuieste a fi ex-ul meu, mare mi-ar fi mirarea sa nu il spurc dupa msg-ul de kk de mi l-a trimis azi neutral


There ain't no sunshine now that he's gone

Offline

 

#46 2007-11-19 10:49:31

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

si matusei mele i-a citit cineva cum ca fica-sa se va casatori la anul(adica anul asta)chiar daca ea era plecata in strainatate si avea un iubiy nu tocmai pe placul tuturor!si culmea asta s-a intamplat!a venit in tara..a cunoscut un tip minunat..si s-au luat:)) dar eu nu as vrea sa aud/aflu NIMIC!

Offline

 

#47 2007-11-19 11:06:17

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

vdaiana a scris:

"Deschiderea cartii" este pacat mare, asa am citit in niste texte referitoare la religia ortodoxa.
Mie mi-a citit in palma o colega pe vremea cand eram in liceu, cl a 9-10 cred. Mi-a spus ca in jurul varstei de 30 de ani voi avea un necaz mare, o cumpana in viata. Nu m-am gandit niciodata la asta, doar dupa ce s-a adeverit mi-am adus aminte si m-am mirat. Anul trecut am fost diagnosticata cu cancer limfatic, Doamne ajuta ca am scapat cu viata.
In rest mi-a spus maruntisuri de care nu tin cont, nu ma gandesc la ele, nu le astept nici nu le planific.

asta ma face sa ma gandesc la cumpana mea din palma..care se apropie...la 26 de ani. De fapt am 2 cumpene in palma, apropiate si destul de subtiri... coreland cu o prezicere de cand eram mica ca o sa am o cumpana pe la varsta asta...incepe sa-mi fie frica, desi incerc sa nu ma gandesc prea mult. Citind ce ati mai scris voi aici, imi dau seama ca trebuie sa existe un sambure de adevar in toata treaba asta...Daca e sa se intample ceva, nu am cum sa previn, dar sper doar sa trec cu bine peste...Doamne ajuta!


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#48 2007-11-19 21:39:04

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

nicolle_rox a scris:

trebuie sa existe un sambure de adevar in toata treaba asta...Daca e sa se intample ceva, nu am cum sa previn, dar sper doar sa trec cu bine peste...Doamne ajuta!

Hmm, daca o fi asa, atunci eu cu siguranta ma voi casatori si voi avea o casnicie trainica, voi avea 1 copil si pe la 50 si ceva de ani se va mai intampla ceva (cumpana, cum ai zis nicolle_rox).
Revin cu confirmari cand se vor adeveri prezicerile...cu prima sper cat mai curand big_smile
nicolle _rox, n-are rost sa te gandesti daca se va adeveri sau nu. Ce ne e scris de la Dumnezeu tot se intampla. Daca stai si te gandesti la ceva ce poate ca se va intampla sau nu, irosesti timpul pretios ce ti-a fost acordat in viata. So enjoy the moment!

Ultima oara a fost editat de vdaiana (2007-11-19 21:47:45)


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#49 2007-11-19 21:42:34

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

p mine ma inspaimanta chestiile astea...prefer sa nu stiu ceva decat sa stau cu frica si sa nu ma pot bucura de ce am ...


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#50 2007-11-19 22:12:41

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

vdaiana a scris:

nicolle_rox a scris:

trebuie sa existe un sambure de adevar in toata treaba asta...Daca e sa se intample ceva, nu am cum sa previn, dar sper doar sa trec cu bine peste...Doamne ajuta!

Hmm, daca o fi asa, atunci eu cu siguranta ma voi casatori si voi avea o casnicie trainica, voi avea 1 copil si pe la 50 si ceva de ani se va mai intampla ceva (cumpana, cum ai zis nicolle_rox).
Revin cu confirmari cand se vor adeveri prezicerile...cu prima sper cat mai curand big_smile
nicolle _rox, n-are rost sa te gandesti daca se va adeveri sau nu. Ce ne e scris de la Dumnezeu tot se intampla. Daca stai si te gandesti la ceva ce poate ca se va intampla sau nu, irosesti timpul pretios ce ti-a fost acordat in viata. So enjoy the moment!

pai nu stau sa ma gandesc...partea rationala din mine imi spune ca nu se poate intampla asa ceva...smile dar mai este un 1% acolo care se trezeste (la topicuri de genul asta, de exemplu) si-mi aminteste ca "maybe the clock is ticking...."...eu n-am vrut sa stiu, sa mi se ghiceasca, tot ce stiu a fost din intamplare...cumpenele din palma mea sunt reale - ca si semne fizice - si daca intr-adevar simbolizeza ceva de genul, atunci am si eu o "sansa"... big_smile


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#51 2007-11-21 00:41:21

ellaP
Full member
De la: arad
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 153

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

sa va zic si eu:matusile din partea mamei sunt cam tacanite.una dintre el stie sa ghicesca in carti,in cafea..pe cant aveam 14 ani mi-a ghicit in carti.eu trebuia sa ma mut in alt judet la alta scoala si totul era pregatit.ea mi-a spus ca nu am drum si nu am sa plec
la cateva zile am plecat la cealalta scoala si in gandul meu mi-am zis ca sunt prostii..dar dupa o luna m-am intors la vechea scoala..deci a avut dreptate.mi-a mai zis ca am sa intalnesc un tip cu ochii verzi si va purta uniforma.el imi este sortit si voi fi iubita de ai lui.l-am intalnit pe cel cu ochii verzi,sunt iubita de ai lui,eu asa simt.si in curand pleaca in armata si vrea sa se faca jandarm...ramane de vazut daca se va indeplini.in orice caz chestiile asta imi cam dau fiori(farmece,vraji.ghicitori)


Nu putem face lucruri mari pe acest Pamant, putem face numai lucruri mici, cu multa dragoste.

Offline

 

#52 2007-11-21 15:21:21

Hanuschak
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-04-20
Mesaje: 243

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

nu as avea niciodata curajul sa las pe cineva sa-mi citeasca in cafea, in carti, in bob sau mai stiu eu in ce. mi-e foarte frica; daca mi-ar zice ca peste o luna mor, sau ca moare cineva drag mie, sau mai stiu eu ce aberatii? doamne, cred ca as innebuni. asa ca mai bine stau in banca mea, imi vad de treaba si cum o vrea dumnezeu asa sa fie.


Don't drink water, fish have sex in it

Offline

 

#53 2007-11-21 15:29:50

dm0nika
New member
Inregistrat: 2007-09-01
Mesaje: 81

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

La noi e un parc in care zi de zi bantuie "ghicitoarele"....un banut si iti spun tot ce vrei sa auzi. Culmea e k intr-o zi chiar am acceptat sa imi ghiceasca si dubios de tot chiar mi-a zis numele unei persoane kre era importanta in viatza mea la momentul ala...fiind vorba de un nume destul de comun nu prea am luat-o eu foarte in serios, insa si acum dupa atata timp (vreo 2 ani cred) inca imi mai amintesc vorbele ei.


I believe that imagination is stronger than knowledge / That myth is more potent than history
I believe that dreams are more powerful than facts / That hope always triumphs over experience
That laughter is the only cure for grief / And I believe that love is stronger than death.

Offline

 

#54 2007-11-21 17:36:23

ankuzza
Hero member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2006-02-18
Mesaje: 3330

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

mie au incercat niste tiganci in gara la mare sa`mi ghiceasca..unei prietene la fel:)) culmea..ne spuneau aceleasi lucruri...haha..in ele nu cred,stiu insa ca sunt si d`astea care le nimeresc
unei cunostinte i s`a spus ca o sa aiba un accident de masina si o sa stea in coma dupa care se va trezi..cum o fi sa auzi asa ceva ?brrrr


Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc!

Offline

 

#55 2007-11-22 08:49:10

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

nu mai cred in ghicitul viitorului. parca atunci cand eram micutza ne-a zis ceva o tiganutza..... in rest...am avut momente de deja vu gramada si o chestie pe care mi-a spus-o o fetitza...acum 20 de ani legata de copii...si exact asa mi s-a intamplat...

Offline

 

#56 2007-11-22 09:18:10

LadyInRed
Hero member
De la: _________
Inregistrat: 2007-06-07
Mesaje: 3261

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

unei prietene d`ale mele i`a dat o femeie in carti si in cafea...si i`a zis k avea par de matza in perna ei ...asa a fost a gasit ...i`a zis locul icoanei din camera ei...i`a zis k maic`sa si taic`su numai intretin relatii sexuale...k tac`su are  amanta... si k va pleca in scurt timp in afara... la prima vedere va fi ceva rau...dar la scurt timp isi va gasi jumatatea care o va scoate din rau si asa a fost...acum trebuie sa faca nunta..a fost trimisa de un tzigan borat la produs[cu japca] si la o luna a venit un baiat de 2 nationalitati [tziganca ii spusese k vine din 2 zari] si a ajutat`o sa fuga si tre sa faca nunta acum hjartahjarta ea il iubeshte la nebunie si se pare k si el hjarta

Offline

 

#57 2007-11-22 10:08:35

anytza
Hero member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2007-08-07
Mesaje: 3338

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

eu mai mult cred in vise ptr ca de cate ori visez ceva urat sau ceva legat de familia mea se adevereste......la ghicitoare nu ma duc ca mie frica sa nu imi spuna ceva rau si sa stau sa astept sa se intample sad


Trebuie sa fii schimbarea pe care doresti sa o vezi in lume!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.