homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D-2


#20 2007-05-17 16:33:46

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

micusa,parintii mei imi iau tot ce vreau atat timp cat eu sunt fericita si ei au de unde sa-mi ia...si nu e vb ca mie lene sa merg pe jos,dar uite acum am venit din buc,sa o iau pe bunica de la spital ,am fost cu prietenu meu,si dupa ce ma luat-o am fost sa-mi aiu ceva de imbracat iar prietenu meu s-a suparat ca l-am tinut 3 ore dupa mn,si vai ce  imi trb sa imi iau haine,bunicamea se pierduse de noi si nu raspundea nici la tel am stat sa o cautam si vai ce suparat era el...si uite daca aveam masina nu mai stateam eu sa ma rog de el...aseara a fost la tenis si era ff obosit draga si i sa parut prea mult sa stea si cu mn sa imi iau de imbracat,plus ca radea de mn ca mi-am cumparat o salopeta de blugi si a zis ca sunt muncitoare...m-am saturat de el si de ifosele astea....uff am nijte draci,face bot din orice,plus ca acum cand m-a adus acasa a vrut bunicamea sa-i dea 500 de mii ca a fost dragutz si nea dus,femeie batrana nu  gandit ca ala e prietenu meu si nu ar trb sa fie deranj pt el,si totusi ea a vurt sa-i dea,si uite ce nervos era ca l-a jignit bunicamea...at ce draq mai vrea ,i-am dat si banii si tot e suparat....scuzati-ma ca ma vaicaresc dar sunt prea nervoasa ca sa tin in mn...de as putea sa fiu mai impunatoare si ambitioasa intr-o relatie,bine ar fi


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 



#21 2007-05-17 16:35:51

persifona
Vizitator

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

Cat orgoliu si pe capu lui neutral
Barbara, dar nu esti din Bucuresti?

 

#22 2007-05-17 19:50:49

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

barbara_mori a scris:

sunt din buftea:(..langa bucuresti,langa studiourile media pro

pacat de tine!ar fi trebuit sa ii zici pa-pa de mult!daca e mai mare decat tine crede ca poate sa aiba Ifose!ar trebui sa te mai gandesti si la tine!atatea suparari doar din cauza unui baiat???????

Offline

 

#23 2007-05-17 20:19:46

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

uffff stiu  little_rabbit ca ar fi trb demult sa pun picioru in prag,dar sti m-am gandit ca toti avem defecte,si daca ma desp de el si gasesc altu mai breaz,ce naibi fac??asa stiu ca totusi nu e chiar asa de rau,a fost primu din viata mea....mda ,dar sti cat mi-as dori sa mi-l scot din inima,ca stiu clar ca nu voi mai fi cu el intr-o rel mai avansata,casatorie..etc...asa ca nuj ce mai astept,prea ma doare sufletu,mie prea greu:(.....in inima mea e un razboi mare de tot...si chestia e ca aici la noi in oras,lumea apoi te judeca,zice ca sunt vreo curva de nu  a stat cu mn,sau ca si-a gasit el pe alta,plus ca fosta lui cre ca abea ast sa ma vada departe de el,fiindca a fost prea obsedata d el...iar el,poate va fi si el suparat,dar e barbat,are prietenii lui care aia nu prea au iubite si ies in gasca la agatat,prin baruri,disco,deci prea greu nu o va duce..dar eu??am 17 ani...si vine vara,chiar sa stau singura,cuc??nu sunt genul sa-mi caut iubit plus ca nu am prieteni cu cine sa ies,decat nijte colege dar si ele nu prea ma inghit,sau nuj ce e in mintea lor...daca ai citit un alt topic in care am scris de un alt baiat,care in ultima vreme ma tot invitat la discoteca,pe la mare de 1 mai,prin oras,dar nu am acceptat findca eram cu el,si inca mai sunt si nu vreau sa dau o imresie urata,plus ca nici lui nu ii plac cu..vele,si asa ca ma desp frumusel si apoi ies cu celalat,dar ma gandesc:(.....daca nu va fi bine??eu sunt ff mai emotive desi nu par,dar ma doare sufletu si ma consum mult cand mi se intampla ceva...chiar nu stiu ce sa fac.....si ma enerveaza ca sunt atat de fraiera si nu pot sa pun punct relatiei,si sa-mi vad de drum,poate cu celalalt,dar ma opresc lucrurile astea,cu lumea care vb ,si posibilitatea sa nu fiu fericita nici cu celalalt...


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

#24 2007-05-17 23:02:16

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

stiu..am citit..mai adevarul e ca toti avem defecte!fiecare are chichita lui,dar de dragul unei relatii sau macar pt o continuitate(casatorie-ce ziceai si tu)e normal ca stiind ca pe cel/cea de langa tine il/o supara comportamentul tau,sau o anumita reactie(gen sa zici"imi bag..si scot ..... ma enervezi..dispari din fata mea..lasa-ma singur"si alte chestii)sa te abtii.sau cel putin sa incerci.pentru ca daca nu incerci sa renunti sau sa diminuezi chestiile care il supara pe cel de langa tine inseamna ca esti EGOIST si ca nu vrei sa te implici in acea relatie.zicea o profesoara de religie ca atunci cand ne vom gandi sa ne casatorim cu persoana iubita sa ne gandim bine daca ii acceptam toate lucrurile rele si cele bune fara a-l pune sa se schimbe pt noi!eu zic sa nu il schimbi in totalitate,dar nici sa faci tot posibilul sa nu-l superi pe DOMN,iar el sa se comporte cu indiferenta ca "lasa ca ma iarta..nu se desparte de mine"

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-05-17 23:21:01

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

nu asta in nici un caz..nu sunt genul sa faca ce vrea el din mn sau sa nu am vreun cuvant de spus....atat ca prbl e ca m-am cam saturat de rel asta....acuma cand ne certam,ne vb cam urat si ne purtam urat...sau nu ne vb 2 zile..apoi e iar o euforie totala vreo o sap.apoi iar cearta....si iar si iar..m-a cam saturai,dar nu am curajul asta ,am curaj sa-i spun dar nu am curaj sa ma stiu fara el....sunt o lasa stiu asta...desi nu prea ma sunt fericita de ceva timp si ne certam,ne certam si inainte dar acuma ma afecteaza tare,si imediat ma gandesc la despartire...am mai ramas si cu el si cu gandul asta ca nu mie bine,dar nici prea rau,am cu cine sa ies,sa ma mai pup si eu,plus ca sunt si mom frumoase.dar clar relatia nu va mai dura mult,asta din partea mea....vreau doar sa ma obisnuiesc cu ideea asta,ca nu vom mai fi impreuna,sa incerc sa ma mai indepartez de el,(oricum cu vb lui de rahat ma mai indepartez),si nu imi va mai fi greu cand voi fi hotarata,ca lui ii este bine cu mn,stiu asta sigur,dar mie nu mai imi este..lui ii se par normale toate certurile,insa mie nu...lui i se pare normal,floare la ureche,mie nu.....ufff si cat zic acuma ca gata ma desp,maine nu pot sa-i spun asa serios..da mai dau msge la nervi si ii zic,dar asa sa vb calm nu pot mai ales fatza in fatza..sunt o lasha,ce sa fac?!:(daca nu ma lega nimik de el,in sensul ca el a fost prima mea iubire,dar asta s-a cam dus,iubirea asta....ma desparteam demult....a fost un timp frumos rau,cand visam si eu la iubire mea,la iubire eterna,apoi ma tinut frica de nu ramane singura si sa pierd iub lui,iar acum ma tine obisnuinta si gandul asta de a nu ramane singura...asa ca incerc sa ma conving bn de el,si sa ma obinuiesc cu idee de nu a mai fi imp,si poate o data si o data termin...sad


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

#26 2007-12-17 21:07:24

deea87
Full member
Inregistrat: 2007-07-30
Mesaje: 263

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

azi mi-am ridicat permisuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!! c happy sunt! big_smilebig_smile

Offline

 

#27 2007-12-17 21:11:54

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

bravooos, felicitari...sa ai o soferie fara evenimente

ca veni vorba...nu am mai vazut topicul asta pana acum...eu conduc un vw golf sunt mandra de masinuta mea mai ales ca e noua...eee adica e cumparata in februarie..am mers prin europa cu ea asta vara...daaaaar eu sunt o catastrofa la volan...mi-e frica de traficul asta imens si haotic si conduc numai cand e mai lejer si duminica atunci cand bea sotul meu un paharel la masa la socru-miu big_smile ...aaa si am mai condus 300 de km pe autostrada in austri cand am mers cu 170km/ora...mama ce mandra eram..dar era autostrada pustie big_smile


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

#28 2007-12-17 21:29:00

same_soulfly
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-11-26
Mesaje: 961

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

eu la inceput eram spaima soselelor. In prima saptamana de permis mergeam prin bucuresti, pe chei cu 90.. mai treceam si pe rosu.. n-aveam nicio treaba. Si eram ass la parcari laterale. Dup-aia am mers cu dacia pe autostrada soarelui cu 140km/h, cu 4 persoane, la 2 noaptea. A 2-a zi m-a mancat sa ii spun lu tata care mi-a facut diiitai morala k dacia se opreste in nujt cate zeci de metri si ca la viteza aia daca luam 1 secunda mainile de pe volan se rasturna masina si bla bla bla... Dup-aia am plecat la Giurgiu si am ramas fara benzina cand ne intorceam, pe la 4 dimineata am mers cu becu aprins si nici bani nu mai aveam niicunu dintre noi, am avut maare noroc k eram mai multe masini si mai era o dacie si mi-a dat 2 litri de benzina lol.. astea toate s-au petrecut vara trecuta, de pe 13 iulie, de cand am luat carnetul pana prin septembrie. Dup-aia am inceput sa conduc mai rar, ma mai duceam la scoala cateodata cu masina, ma duceam la meditatii.. pana intr-o zi cand i s-a facut lu` mama mila de maine k ploua si parbrizu de la dacie e k naiba, era unsuros, se aburea, nu se vedea nimic.. si mi-a dat masina ei. Si am stat la meditatii pana la 11 jumate noaptea.. si cand sa plec acasa am zis sa intorc masina in parcare k sa nu ies cu spatele... si am intors masina dar cand sa ies a venit un idiot din spate cu farurile aprinse care statea dupa mine, ploua si era frig k naiba, d-abia dadusem drumu` la motor, erau aburite inca si geamurile si oglinzile.. si nu mi-am dat seama k nu am loc de masina din dreapta.. si am dat.. pana a facut buf neutral si am dar in spate si facea harjjjj si am dat in fatza si iar facea haaarj si pana la urma a facut poc si nu mai mergea sa dau nici in fatza nici in spate. M-am dat jos din masina in tricou, mi-era frig d muream, m-am dus la dobitocu ala sa-i zic k am busit masina, sa o ia pe alta parte k eu nu stiu ce sa-i mai fac. M-am urcat inapoi in masina, am inceput sa tremur si sa plang si l-am sunat pe tata. S-au speriat ai mei saracii k le-am zis k am busit masina, nu stiau dak sunt bine k eu boceam acolo de mama focului lol a venit tata in 5 minute (noroc k nu statea departe profa) si a scos-o dintr-o miscare. Si a 2-a zi am vazut k era zgariata pe toaata partea dreapta, ambele usi.. si era infundata exact intre usi... Tata a zis k nu e grav, k se reface doar cu polish dar de atunci am mai condus de maaxim 3 ori, cand nu trebuia sa ma duc f departe, si mai mult noaptea, cand era liber pe strazi. Vara asta cred k am condus de maaxim 3 ori neutral


Tot mai tăcut si singur/ În lumea mea pustie/ Si tot mai mult m-apasă/ O grea mizantropie.....

Offline

 

#29 2007-12-17 21:51:39

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

nici mie nu imi place sa conduc noaptea,pe ploaie/ninsoare sau cand sunt obosita.pentru ca atunci sunt dezastru.in rest e f ok..doar ca imi pun mii si mii de intrebari astfel ca in loc sa ajung mai repede acasa,ajung cu cateva minute mai tarziu doar pentru ca mi se pare ca acolo e nush ce intersectie,sau sunt multe masini care nu te lasa sa te strecori sau sunt semafoare:))prea mult gandesc in astfel de situatii

Offline

 

#30 2007-12-17 22:03:02

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

Eu nu am masina si niki carnet... Are bebe si ne descurcam asa...De carnet probabil am sa dau intr-un viitor mai mult sau mai putin indepartat,k nu strica pe cv,dak mi se da masina de la job nu ma supar...
    Dar la ce e acum Bucurestiul,sa mor de mi-as lua masina..consumi benzina sau motorina,dupa caz,degeaba... In mijlocul zilei knd am mai mare nevoie nu se simte diferentza intre autobuz si masina...Ca sa nu zik k mai bine mergi cu metroul,mori si acolo in aglomeratie,dar makr ajungi unde ai nevoie,nu e soaseau aglomerata. Plus k la ce soferi sunt in Bucuresti,pe mine ma terorizeaza.  sunt si f temperamentala 1-2 eu ma dau jos la ala... Ieri de exemplu era o idioata in fatza noastra,imi venea s-o omor (ne facea genul de ras)...Nu stau sa detaliez,dar credeti-ma k aveam nervi bine intemeiati...

   Asadar,dak as putea, mi-as lua masina knd s-ar mai rezolva cu traficul in Bucuresti... Pt drumuri in afara,nu zik nu,masina e foarte buna..dar momentan ma multumesc cu masina lui smile


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#31 2007-12-17 22:12:37

Shosanna
Insomniac member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-04-26
Mesaje: 8836

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

eu am carnet dar nu am masina, si acum ca m'am angajat pt 3 luni => 24 mil in astea 3 luni, vreau sa imi iau o masina la mana a 15 big_smile ca sa am pe ce sa invat sa conduc calumea, sa nu ma doara sufletu daca o lovesc


Reach for the stars ,so if you fall you land on a cloud... wink
bebe

Offline

 

#32 2007-12-17 22:20:23

cat_eyes
Full member
De la: Blocul vecin
Inregistrat: 2006-07-01
Mesaje: 725

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

eu am si carnet si masina, si de cand am masina am invatat sa fiu mult mai rabdatoare in trafic. las pe altii de pe strazi secundare sa intre inaintea mea (bine, sa nu exagereze si ei si sa intre 5), stau la semafor, ma dau la o parte pentru a fi depasita etc...
ca pieton, as vrea ca soferii sa ma respecte.
ca sofer, respect pietonii.
poate ca si altii gandesc ca mine.

Offline

 

#33 2007-12-17 22:29:51

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

sincer mie imi e frica sa merg acum...ca e gheata pe jos si mi-e frica sa nu patinez sau sa intre alt destept in mine.Iarna asta merg cu maxi taxi ...masina va intepenii in fata blocului

Offline

 

#34 2007-12-17 22:31:35

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

am vrut si eu sa fac scoala dapoi nam masina ...si asa nu prea are rost ... cand o sa am masina o sa fac si scoala big_smile


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#35 2007-12-17 22:51:25

cat_eyes
Full member
De la: Blocul vecin
Inregistrat: 2006-07-01
Mesaje: 725

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

dida, niciodata nu se stie cand ai avea nevoie de permis. nu cere de mancare wink
butterfly, eu zic ca ar trebui sa iti infrunti frica. ce te faci? azi ploua si nu iesi ca ploua prea tare, maine ninge si nu iesi ca ninge, poimaine s-a facut gheata pe jos.. incet, incet, cu .cauciucuri corespunzatoare.. trebuie sa te inveti. intr-o situatie de urgenta ce faci, astepti sa se topeasca gheata?
fiarele se repara.. chiar daca intra altu'n tine sau tu in altul.

Offline

 

#36 2007-12-17 22:56:19

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

cat_eyes a scris:

dida, niciodata nu se stie cand ai avea nevoie de permis. nu cere de mancare wink

si aiai drept...da momentan pot sa mai astept ca nu ma grabesc cu asta ...eventual acol dupa vara asta dupa bac ma mai gandesc tongue


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#37 2007-12-17 23:01:45

cat_eyes
Full member
De la: Blocul vecin
Inregistrat: 2006-07-01
Mesaje: 725

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

aaaa
pai atunci stai linistita si-ti da bacul
nu stiam ce varsta ai wink (acum pot aproxima)

Offline

 

#38 2007-12-17 23:26:14

andreea81
Full member
Inregistrat: 2007-12-10
Mesaje: 467

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

apropo?un sfat pentru lipsa emotii la examinare traseu???please help=(am patit-o , m-am pierdut si sunt putin traumatizata, mi-e groaza sa nu se repete incidentul?o prietena a luat diazepam.dar unii spun ca exista riscul sa adormi.o fi adevarat??ce stiti fetelor despre asta???

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.