homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D-3


#39 2007-12-17 23:30:18

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

eu sunt dependenta de masina.....am noroc...3 soferi in casa- 3 masini.....deci cand m nevoie ma urc in masina si am taiato si am nevoie des k tre sa fug de colo colo; faculate- munca...+ k vi acasa pe la 10 3o- de la munca. Si ai mei au incredere in mine.....ma lasa sa plec cu masina oriunde...am fost si la mare si la munte....peste tot


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 



#40 2007-12-17 23:52:57

same_soulfly
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-11-26
Mesaje: 961

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

andreea81 a scris:

apropo?un sfat pentru lipsa emotii la examinare traseu???please help=(am patit-o , m-am pierdut si sunt putin traumatizata, mi-e groaza sa nu se repete incidentul?o prietena a luat diazepam.dar unii spun ca exista riscul sa adormi.o fi adevarat??ce stiti fetelor despre asta???

nu face prostia sa iei calmante!!! stii la ce ma gandeam eu cand eram cu politistul in masina? K e si el om si ca are o mama si ca a fost candva copil lol .. si asa imi bagam in cap k nu e altceva decat un OM care are si el sentimente, emotii, e capabil de intelegere si empatie. Si mi-au trecut oarecum emotiile. Am stat cuminte si nu m-am gandit la altceva decat la urmatoarea miscare, am condus cu ochii cat cepele si cu ambele maini inclestate pe volan si a fost super tongue bafta!


Tot mai tăcut si singur/ În lumea mea pustie/ Si tot mai mult m-apasă/ O grea mizantropie.....

Offline

 

#41 2007-12-18 00:02:16

cat_eyes
Full member
De la: Blocul vecin
Inregistrat: 2006-07-01
Mesaje: 725

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

cum sa iei pastile?
du-te acolo relaxata.. nu o sa te taie. iei, nu iei.. asta e.. mai incerci, ai dreptul.
gandeste-te ca esti singura, cu instructorul.. cu cine vrei tu .

Offline

 

#42 2007-12-18 00:18:30

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

cat_eyes nu e chiar asa cu fiarele se repara,ai mey au facut un efort sa-mi ia masina si cum sunt incepatoare si orasul e plin de nebun si fff aglomerat mai bine stau acasa.Toti cand vad lamaia in geam ,chiar daca tu conduci bine iti iau fata sau te streseaza cu fleshuri etc.
Pe ploaie conduc dar la ce gheata e afara nu ma invumet.Mi-e mila de masina.Chiar am vazut o masina aseara care a intrat in stalp ca a patinat mult.
alta azi la mine pe strada (unde e plina de gropi maaarriii) a luat o groapa si abia putea sa iasa,a forjat-o mult.Pai eu cu matizu nu ieseam de acolo nici daca ma rugam ..groapa mare+gheata....

Offline

 

#43 2007-12-18 00:21:53

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

eu vreau sa dau de carnet dar nu stiu ce o sa condc ca mandrul nu vrea sa-mi dea masina lui sa o conduc (are un bmw seria 3), sau mi-o da cu conditia sa il las sa-si ia seria 5 ... dar asta cand o zbura porcu ca mie nu-mi place modelul ala de masina

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2007-12-18 00:23:13

same_soulfly
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-11-26
Mesaje: 961

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

de ce porti semnele? Eu tocmai din cauza cretinilor de soferi needucati nu le-am purtat! Decat in prima luna sau ceva de genu`... Dup-aia am zis k prefer sa platesc 600 de mii amenda decat sa mai suport tot ce suportam de la toti maniacii din bucuresti.. neutral


Tot mai tăcut si singur/ În lumea mea pustie/ Si tot mai mult m-apasă/ O grea mizantropie.....

Offline

 

#45 2007-12-18 00:27:51

cat_eyes
Full member
De la: Blocul vecin
Inregistrat: 2006-07-01
Mesaje: 725

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

butterfly, in raportul tu-fiare tu esti mai importanta. la asta ma refeream. insa daca e sa ti se intample.. de ce mai iesi din casa cu tramvaiul, daca sare de pe sine? pesimismul asta nu e bun..
cat despre semne, eu le-am purtat in perioada legala. dupa aceea le-am dat jos. nu inteleg de ce va stresati atat din cauza lui x y? lasati-i sa claxoneze, sa bliteze, va doare ceva? va vedeti de treaba si gata.. de 600 de mii (atat e amenda?) pot sa mi iau un fard.. de ce sa ii dau aiurea?
si oricum, fie ca ai semne sau ca nu ai, daca faci o greseala, te taxeaza oricine!

Offline

 

#46 2007-12-18 00:29:12

cat_eyes
Full member
De la: Blocul vecin
Inregistrat: 2006-07-01
Mesaje: 725

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

?! .. ce motive puerile invoci smile you've made my night.

Offline

 

#47 2007-12-18 00:33:16

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

?! cateodata mai trebuie sa lasi si de l tine,daca lui ii place nu inteleg de ce te opui.

Offline

 

#48 2007-12-18 00:37:45

skumpi
Vizitator

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

inainte sa fac 18 ani de`abia asteptam sa`mi fac permis...acuma ma lasa rece nustiu
are iubi si ma duce el si ma aduce oriunde...cand nu e el merg cu taxi k eu chiar k urasc sa merg pe jos..si singura...morrr

 

#49 2007-12-18 01:54:44

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

pai nu ma opun dar nici timp nu am ... sa prinda bebe picioare si il las la tacsu la hotel ,altfel nu am timp eu de scola de soferi decretul l-am citit de 3 ori pana acum, oricum vreu in vara sa dau.  dar de dat de carnet pot oricand sa dau dar problema mea e ca nu-mi da mandrul masina sa conduc, poate cand ii suspenda carenetul sa imi dea voie sa conduc .... si nici atunci nu creed ca oricum conduce el si asa .
Oricum motivul meu nu e ca nu-mi da masina ci ca nu am timp .
cat despre modelul ala de masina pur si simplu nu-mi place ... exista si alte modele de bmw (ca mandru e obsedat si numai  marca asta conduce decand se stie)

Ultima oara a fost editat de ?! (2007-12-18 01:57:22)

Offline

 

#50 2007-12-18 02:16:12

persifona
Vizitator

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

same_soulfly a scris:

de ce porti semnele? Eu tocmai din cauza cretinilor de soferi needucati nu le-am purtat! Decat in prima luna sau ceva de genu`... Dup-aia am zis k prefer sa platesc 600 de mii amenda decat sa mai suport tot ce suportam de la toti maniacii din bucuresti.. neutral

Da mai dati-i in pisici, sa claxoneze si sa flashuiasca pana nu mai pot. Eu sunt f calma la volan daca ma injura cineva sau ma claxoneaza, nu ripostez deloc. Daca imi taie unu fata sau cine stie ce mai face, mai bag o injuratura, da cand se ia altu de mine sunt f calma. N-are rost sa ma enervez, sa ma agit, sa imi pierd concentrarea de la drum.

Si eu tin lamaia in spate chit ca am permis de mai bine de 2 ani si nu as mai avea nevoie de semne. Dar in anii astia nu prea am condus, asa ca acum cand am masina mea, prefer sa il tin acolo si sa ma claxoneze toti disperatii pana nu mai pot.. credeti-ma ca altfel e cand ai lamaia, te mai feresc, te mai ajuta, iti mai tin paravan sa treci, etc. Nu sunt toti asa dobitoci.

 

#51 2007-12-18 05:25:37

same_soulfly
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-11-26
Mesaje: 961

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

Eu ma sperii si intru in panica cand e unu in spate si claxoneaza ca dementu. Acum vreo 3 luni mi-a murit motorul de 3 ori la ac. semafor, in intersectie la universitate pt k era un cretin de taximetrist in spate care claxona aproape dinainte sa se puna verde neutral si daca imi ia vreunu fatza sau nu ma lasa nimeni sa ma bag dak e cineva parrcat p dreapta sau ceva.. ma enervez rau de tot, n-am rabdare deloc. Si cand purtam lamaile si-a batut un politist joc de mine, mi-a dat amenda desi n-ar fi avut voie, ceilalti imi lau toti fata k idiotii sau se bagau din fiecare parte si ma faceau senvish.. si numai de d-astea am avut parte in prima luna. Asa k le-am dat frumos jos si nu le-am mai purtat niciodata.
Aa.. si ai grija k dak te opreste politia si vede k ai semnele, dar k ai carnet de mai mult de 1 an, iti da amenda. E ca si cum nu le-ai purta cand trebuie..


Tot mai tăcut si singur/ În lumea mea pustie/ Si tot mai mult m-apasă/ O grea mizantropie.....

Offline

 

#52 2007-12-18 06:53:10

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

mi-am dat seama ca daca nu as avea permis as fii soooper sad. si dependenta de altii...

Offline

 

#53 2007-12-18 11:55:06

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

pe 3 incep si eu scoala big_smile abia astept sa ma vad cu carnetul in portofel.pana una alta trebuie sa mai si invat tongue


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#54 2007-12-18 11:56:48

innana
Sr. member
De la: Cluj
Inregistrat: 2006-08-15
Mesaje: 1882
Site

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

si eu am permis auto, insa anul asta am avut 2 accidente (nu eram eu la volan) si acuma mi-e frica se mai conduc. mi-e frica si sa stau in dreapta sad ....trebuie sa fac terapie sa-mi revin ca nu e bine


Cu zambetul pe buze...

Offline

 

#55 2007-12-18 12:11:48

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

si eu am avut accident si am ramas cu o spaima tampita

Offline

 

#56 2007-12-18 12:20:14

persifona
Vizitator

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

same_soulfly a scris:

Aa.. si ai grija k dak te opreste politia si vede k ai semnele, dar k ai carnet de mai mult de 1 an, iti da amenda. E ca si cum nu le-ai purta cand trebuie..

Nu imi da nicio amenda, nu e prevazut nimic in codul rutier tongue Plus ca si daca mi-ar da, sincer mi se rupe, prefer o amenda si sa fiu ferita in trafic decat sa nu le tin si sa fie mai rau.

 

#57 2007-12-18 12:45:24

persifona
Vizitator

Re: permisul de conducere,masini si femeile:D:D:D

Multa bafta, Deuzza big_smile

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.