homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pls lamuriti-ma si pe mine!-5


#77 2007-09-13 15:41:56

rayuela
Full member
De la: dincolo de moarte
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 866

Re: Pls lamuriti-ma si pe mine!

Tineti-l,daca nu este in pericol din cauza antibioticelor si din cite inteleg de la doctoressa nu prea e, pastrati-l...ai sa vezi ca toate se rezolva dupa...am avut o colega in anul 3 de facultate,la zi la taxa si a primit 800 ron,fara alta conditie. deci eu zic ca banii ti-i dau sigur. nu are legatura cu licenta in nici un caz. in al doilea rind fratele meu si sotia lui nu au nici unul servici dar cind ea a ramas gravida,au pastrat copilul si dupa aia s-au rezolvat toate, ai sa vezi ca se rezolva toate de la sine. e alegerea ta,dar e trist sa nu aiba o sansa. decit sa faci intrerupere pt ca nu e in pericol cred,sarcina fiind prea mica, mai bine il adopti desi nu sunt de acord cu asta, dar decit sa nu aiba nici o sansa,mai ales ca la tine nu e cazul...banii nu sunt un motiv si fata aia care a ramas in anul 3 gravida si a primit banii, era la facultate si s-a descurcat foarte bine. si nu lucra. ai incredere si gindeste-te bine. nepotica mea are 2 ani si parintii ei,fara un serviciu atunci nu au stat pe ginduri si acum e asa o dragalasa ca ne face pe toti sa ridem..daca ar fi facut intrerupere nu mai exista...pupik si te iau in brate si sa te gindesti bine. solutiile vin pe parcurs!


iubind dincolo de moarte

Offline

 



#78 2007-09-13 16:03:38

ice_princes
New member
Inregistrat: 2007-09-03
Mesaje: 90

Re: Pls lamuriti-ma si pe mine!

Va multumesc la toate pt sfaturi.sambata merg la control si abia atunci o sa putem lua o decizie.Sa vedem ce spune doctorul,daca este vre-un risc sau nu.In caz ca nu este o sa ne gandim fff bine la ce vom face.Va pup si mersi again. smile
Doctoreassa...din cate am inteles ati spus nu influenteaza cu nimic antibioticele ce le-am luat eu la inceput dezvoltarea fatului?

Ultima oara a fost editat de ice_princes (2007-09-13 16:32:27)


Me and u...

Offline

 

#79 2007-09-13 16:29:59

rayuela
Full member
De la: dincolo de moarte
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 866

Re: Pls lamuriti-ma si pe mine!

doctoressa a scris:

acum 2 sapt cind ai luat tu antibiotice, abea a avut loc contactul sexual fecundant! tine copilul daca il doriti, lasa discutiile despre bani si alte alea, o sa va descurcati

din cite vad doamna dr chiar este convinsa ca nu exista risc medical...fatul este in stadiu incipient,deci pastrati-l! sa auzim vesti bune.pupik


iubind dincolo de moarte

Offline

 

#80 2007-09-17 14:22:09

rayuela
Full member
De la: dincolo de moarte
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 866

Re: Pls lamuriti-ma si pe mine!

ce ai mai facut?


iubind dincolo de moarte

Offline

 

#81 2007-09-18 07:56:24

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Pls lamuriti-ma si pe mine!

ice_princes a scris:

ralluka,de ce spui ca ti se pare aproape imposibil sa mai ai bebe acuma?s-a intamplat ceva?Multumesc mult rayuela pt cuvinte.Ne dorim copilul,dar mai este o problema pe langa cea cu antibioticele.Noi stam singuri,avem o casa f mare,iar eu sunt studenta,deci doar el lucreaza,iar cheltuielile pt asa o casa sunt fff mari.sa intretinem un copil ar fi peste putintele noastre.Orice am face nu am avea de unde.Iar eu nu as putea continua facultatea si imi doresc f mult sa termin.Nu prea vad nici o scapare sad

pentru ca acum imi doresc enorm un bebelus...de aproape un an... si intarzie sa apara. plus ca sunt foarte sensibila legat de subiectul asta. si ex-tatal era un nenorocit...dar daca aas putea sa dau timpul inapoi l-as tine cu siguranta indiferent de ce se intampla. Riona de pe forum mi-a demonstrat ca se poate si ca noi ...multe dintre noi...ne-am pripit la unele decizii.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2007-09-20 21:37:35

ice_princes
New member
Inregistrat: 2007-09-03
Mesaje: 90

Re: Pls lamuriti-ma si pe mine!

eu am facut ieri intrerupere se sarcina.Ne-am gandit si am luat impreuna aceasta hotarare,asa este mai bine.La eco mi-a gasit doctorul si un chist mai mare,de 6,5.A avut vre-una dintre voi un chist  asa mare si a reusit sa scape cu ac?


Me and u...

Offline

 

#83 2007-09-20 21:39:03

rayuela
Full member
De la: dincolo de moarte
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 866

Re: Pls lamuriti-ma si pe mine!

imi pare rau sa aud...voi stiti mai bine...


iubind dincolo de moarte

Offline

 

#84 2007-09-20 21:40:36

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Pls lamuriti-ma si pe mine!

eu am avut unul de 6 si mi-a trecut cu tratament naturist in 2 luni.


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.