homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum va descurcati in situatia asta?-12


#210 2009-10-14 19:25:13

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: cum va descurcati in situatia asta?

bine, sa stii ca nu e asa mare tragedie ce face el, nimeni nu invata din timp, niciodata nu esti pregatit pentru ce urmeaza in sesiune si statul in camin favorizeaza distractiile in detrimentul invatatului
faptul ca sta in oras, ca se distreaza, e specific studentiei si cred ca orice student plecat din casa parinteasca trece prin faza asta. vei vedea si tu cand vei merge la facultate. acum normal ca ti se pare indiferenta, ca e dureros, dar trebuie sa accepti si ideea ca nu e anormal sa faca ceea ce face. si ca pe undeva si tu gresesti stand mereu suparata pe el pentru ca vrea sa se distreze non-stop!

oricum cu anii astia nu te mai intalnesti apoi, ca incep adevaratele greutati ale vietii, munca, responsabilitatile, e pacat sa nu profite de ei. ceea ce si tu vei face, iti garantez tongue

Offline

 

#211 2009-10-14 19:49:38

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: cum va descurcati in situatia asta?

aprob intru totul ce spui, ana. cred ca din toti studentii, maxim 10% invata aproape in fiecare zi cu gandul sa le fie mai usor in sesiune. al meu nu face parte din categoria asta si il inteleg. oricat de constiincioasa as fi, stiu ca nici eu nu voi invata zilnic cand voi ajunge la faculatate, deci nu sunt nici pe departe suparata pe al meu pt ca se distreaza si ii este bine acolo, dimpotriva ma bucur ca si-a facut prieteni cu care se intelege si iese din cand in cand.

de fapt, vina e mai mult la mine....deja ma simt epuizata, ma gandesc cu groaza la bac, la faptul ca imi trebuie o medie al naibii de mare pt a intra unde vreau....sunt deja obosita, as dormi intr-una. acum invat la romana...citesc putin si ma apuca plansul din senin. incerc sa ma abtin si simt un nod in gat, imi aduse maica-mea sa mananc, abia daca luai 2 guri, stau si pe un ceai de o ora, nu pot sa inghit nimic.

probabil de asta simt nevoia de mai multa atentie, am nevoie de cat mai multe confirmari ca va fi bine, ca ma voi descurca...sper sa trec si peste asta cat mai repede
presimt o depresie frumoasa in viitorul foarte apropiat lol

Ultima oara a fost editat de april sunset (2009-10-14 19:51:26)


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#212 2009-10-14 22:20:25

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: cum va descurcati in situatia asta?

perioadele astea trec, e normal sa fii stresata cand stii ca se apropie bacul, apoi admiterea.
nu vei deveni depresiva, garantat, dar stresul va mai exista si la tine o perioada, cel putin pana stii incotro o apuci.
iesi pe afara, macar o ora pe zi, sa-ti aerisesti mintea. si gandeste-te ca trece si la anul pe vremea asta vei fi boboaca, in primul an de facultate, pusa pe distractii si gata de o noua viata, mult mai frumoasa decat ce ai trait pana acum smile

Offline

 

#213 2009-10-14 22:44:09

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: cum va descurcati in situatia asta?

anabella_n a scris:

gandeste-te ca trece si la anul pe vremea asta vei fi boboaca, in primul an de facultate, pusa pe distractii si gata de o noua viata, mult mai frumoasa decat ce ai trait pana acum smile

ce bine suna big_smile
oricum, deja ma simt mai bine. am mai vorbit cu al meu si dragutul de el si-a dat seama ca nu trec printr-o perioada tocmai usoara si incearca sa ma incurajeze smile
ms pt raspunsuri...si faptul ca cineva citeste ce scriu si incearca sa-mi raspunda m-a ajutat mult puss


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#214 2009-10-15 10:30:26

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: cum va descurcati in situatia asta?

n-ai pentru ce  puss , imi dau seama prin ce treci ca si eu am trecut la randul meu prin toate etapele astea, bac, admitere, apoi licenta (care apropo, pentru mine a fost cea mai crunta, pentru ca am avut de muncit enorm pentru a o lua cu nota mare)
si evident ca la vremea aia tot sotul a incasat loviturile datorate stresului meu! smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#215 2009-10-15 17:05:14

andreutza89.dreaming
Full member
Inregistrat: 2009-08-12
Mesaje: 389

Re: cum va descurcati in situatia asta?

april...n-am apucat sa citesc kiar tot ,tot dar am vzt ca prietenul tau si-a luat zborul la facultate...ee..uite ca si eu iar sunt in situatie asemantoare cu a ta..
numai c ubu meu e acasa si eu la bucuresti...mi-a fost foarte greu in prima sapt sa stau fara sa nu vb din 5 in 5 minute...  disperat ma gandeam tot timpl ca cine stie unde e si cu cine... spranceana  mai ales ca avusesem niste probleme..daca ai citit ce am vb cu fetele acum ceva timp ai inteles... tongue 
  insa acum...dupa ce mi-am facut si eu prieteni din randul colegilor ,n-am mai stat de bipuri din 5 in 5 min,de sunat sa vad pe unde e ...si asta l-a facut pe el sa ma caute...sa se gandeasca "bai,nu m-a sunat ,n-a mai crizat ,n-a mai stat pe capul meu...ce-o fi patit?" sa stii ca m-am convins k tine la mn kiar fff mult..ma ubeste ff mult ..asta am vzt dupa ce am plecat si ne-am data seama ce face distanta din oameni....  par  par  par
    cand am aj sapt trecuta acasa...se bucura ca un copil mik de mn... smile nu-mi venea sa cred,jur!  teiubesc
ti-am povestit asta pt ca din ce am inteles eu...el dupa ce s-a dus la facultate, cam uita sa te sune sau alte kesti...si le facea doar sa scape de gura ta...uite la mn acum e altfel...daca a vzt ca nu il mai stresez,nu-l mai intreb ce face ,unde e ,cu cine...kiar nu e zi seara sa nu ma sune .... puss  puss  puss

sper sa fi inteles bine tot ce ai povestit..repet: n-am citit tot ca n-am av timp,dar o sa citesc puss

Ultima oara a fost editat de andreutza89.dreaming (2009-10-15 17:06:56)


“Dragostea noastra a inceput k o scanteie.Niciunul din noi nu a simtit cand sa aprins focul magic intre noi.Tot ce ne amintim e k am fost rapusi de o dragoste  puss si puss  de care nu ne putem vindeca...:k�ra:

Offline

 

#216 2009-10-15 19:16:24

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: cum va descurcati in situatia asta?

ai inteles bine, andreutza smile
si eu acum incerc sa-l sun cat mai rar posibil, dar nu prea pot sad
ieri era cam suparat si mi-a zis ca s-a certat putin cu ai lui, dar asta dupa ce l-am intrebat ce are de e trist. inainte imi spunea, acum vad ca a tinut doar pt el aceasta cearta. sapt viitoare vine acasa, numar orele pana il voi vedea.
oricum, mi-am gasit un nou "hobby" chicot ce ma va tine ocupata si-mi va mai lua gandul de la el...sper sa fie bine sad


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#217 2009-10-15 20:27:27

andreutza89.dreaming
Full member
Inregistrat: 2009-08-12
Mesaje: 389

Re: cum va descurcati in situatia asta?

april sunset a scris:

ieri era cam suparat si mi-a zis ca s-a certat putin cu ai lui, dar asta dupa ce l-am intrebat ce are de e trist. inainte imi spunea, acum vad ca a tinut doar pt el aceasta cearta:(

april asa facea si al meu..de fapt face..nu-mi sp ce face unde e... si cand vad ca e suparat si in ultima vreme are destule probleme...dar incerc si-mi impun sa ocolesc sub sa-l intreb ce are pt ca stiu ca nu imi sp cat as insista si apoi oricum se supara..asa ca lasa-l sa se acomodeze sa nu-l mai bati la cap..poate nici lui nu i-o fi usor crede-ma..k nici lu ubu nu ii e...asta mi-a demonstrat sapt trecuta cand am mers acasa patfierbinte  crede-ma ca daca nu-l mai  punish  o sa fie bn si te cauta el  wink


“Dragostea noastra a inceput k o scanteie.Niciunul din noi nu a simtit cand sa aprins focul magic intre noi.Tot ce ne amintim e k am fost rapusi de o dragoste  puss si puss  de care nu ne putem vindeca...:k�ra:

Offline

 

#218 2009-10-15 20:35:26

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: cum va descurcati in situatia asta?

trebuie sa ma autoeduc lol pt ca stiu ca n-am nici un motiv sa ma supar pe el, stiu ca e cuminte si ma iubeste. si mai ales vine odata la 2 sapt acasa si numai pt mine. deci, ii este bine acolo, se distreaza, are prieteni, dar vine la fel ca inainte acasa si este acelasi ca intotdeauna, dragastos si atent hjarta la naiba, ca mi se facu dor de el lol


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#219 2009-10-16 10:24:12

andreutza89.dreaming
Full member
Inregistrat: 2009-08-12
Mesaje: 389

Re: cum va descurcati in situatia asta?

pai vezi? totul aici e depinde de tine  smile ... i-a sa vezi tu ca daca te autoeduci o sa fie mult mai bn... puss


“Dragostea noastra a inceput k o scanteie.Niciunul din noi nu a simtit cand sa aprins focul magic intre noi.Tot ce ne amintim e k am fost rapusi de o dragoste  puss si puss  de care nu ne putem vindeca...:k�ra:

Offline

 

#220 2009-10-16 20:43:50

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: cum va descurcati in situatia asta?

stiu, incerc sa ma domolesc punish  puss


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#221 2009-11-04 10:38:53

bella-yzaura
Full member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-04-06
Mesaje: 728

Re: cum va descurcati in situatia asta?

april sunset a scris:

bella-yzaura a scris:

april sunset a scris:


chicot m-am "stresat" destul pt o zi. ma duc la culcare sa ma pregatesc pt ziua "plina de stres de maine" puss nb

imi pare rau ca ai trecut printr-o asemenea despartire sad dar o sa-ti revii, stiu ca acum e foarte greu, numai gandul ca l-as pierde pe al meu ma face sa inebunesc, deci inteleg prin ce treci, dar pe de o parte e mai bine pt ca ai pus studiile si cariera pe primul loc si mai ales ai timp pt familie. eu nu prea mai ies cu ai mei, nu mai stau pe acasa de cand sunt cu al meu. uneori imi pare rau ca nu le mai acord prea mult timp, dar prefer sa profit de ce a mai ramas din vacanta asta ca apoi incepe a 12-a (invatat la greu), el anul 2, va pleca la facultate.
sunt mandra ca il am langa mine si ma bucur de fiecare clipa petrecuta impreuna, as vrea sa fiu si mai indiferenta dar nu imi prea iese. stiu ca nu e bine si incerc s-o las mai moale cu gelozia, dar asa sunt eu mai posesiva, obisnuita sa obtin aproape tot ce-mi doresc, iar el e opusul a ceea ce mi-ar placea mie, adica nu e genul daca spui ceva sa faca chiar daca nu-i convine si face un lucru chiar daca ceilalti nu sunt de acord cu el. de mine mai asculta, nu face ceva daca ii spun clar ca m-ar deranja, dar de exemplu am stabilit sa nu mai bage la pariuri. peste o saptamana "stii, sunt multe meciuri in perioada asta, pot sa bag un bilet?". m-a deranjat ca m-a intrebat pt ca se presupune ca stabilisem ceva dar a insistat si am zis bine, hai poti sa bagi, dar fie ca pierzi fie ca castigi, pe urma gata. vezi sa nu...a mai bagat vreo 4 bilete de cand l-am rugat sa termine cu pariurile. nu baga multi bani, dar se obisnuieste si nu-mi convine deloc. azi dimineata imi spuse ca mai baga un bilet deseara, nu-i mai zisai nimic, la urma urmei sunt banii lui, dar parca ma simt dezamagita, cred am rugat peretii sa nu mai parieze, nu pe el forgetit


Daca am fi picaturi de ploaie/N-am avea nevoie de lacrimi/Daca am fi cuvinte/N-am avea nevoie de marturisiri/Dar cum suntem oameni/Avem nevoie de dragoste!!!

Offline

 

#222 2009-11-05 16:54:00

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: cum va descurcati in situatia asta?

ajutati-ma si pe mine repede, va rooog.
mi-a dat al meu un ceas si i-a picat o pietricica si vrusai sa o lipesc cu picatura si dadui pe langa, pe margine si o stricai grater  grater ramase patat si se vede de parca ar fi zgariat...pot curata cu ceva? legat de pietricica daca dau doar cu lac peste, sa nu mai incerc cu picatura, va sta? va rog daca stiti, sa-mi raspundeti  grater

Ultima oara a fost editat de april sunset (2009-11-05 16:54:23)


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#223 2009-11-05 16:56:07

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: cum va descurcati in situatia asta?

nu mai ai cu ce curata,picatura acolo ramane.
nu stiu daca poti cu lac..daca se lipeste


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#224 2009-11-05 16:58:42

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: cum va descurcati in situatia asta?

wild_wind a scris:

nu mai ai cu ce curata,picatura acolo ramane.
nu stiu daca poti cu lac..daca se lipeste

reusi sa o pun la loc, pusai din tub picatura pe o foaie si cu varful unei foarfeci luai de pe foaie si pusai acolo....inainte nu-mi trecu asta prin minte, proasta sunt grater
nici cu timpul nu se va duce pata de pe margine? ca imi pusai si pe degete de bleaga ce sunt si incepu sa se duca chicot poate s-o lua si de pe margine cesafac

Ultima oara a fost editat de april sunset (2009-11-05 17:05:53)


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#225 2009-11-05 17:03:27

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: cum va descurcati in situatia asta?

habar nu am...eu am lipit asa ceva cu oja sau lac ma rog..dar apoi la un timp mi-a picat..deci nu tine mult


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#226 2009-11-05 17:06:59

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: cum va descurcati in situatia asta?

modificai postul de mai sus...cu pietricica rezolvai, pata mai ramase grater


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#227 2009-11-05 17:20:04

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: cum va descurcati in situatia asta?

bine april,o sa vezi pe parcurs...
si inca ceva...esti total offtopic....uita-te unde ai postat....la totul despre sex...


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#228 2009-11-05 17:38:51

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: cum va descurcati in situatia asta?

stiu ca sunt chicot
dar de la inceput de cand am deschis topicul nu l-am postat bine. trebuia la discutii diverse, dar cum eram la inceput pe forum n-am stiut.
iar acum nu mai statui sa caut altundeva unde sa postez ca nici nu stiam ce sa dau la cautare.


bebe V., soarele si luna

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.