homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prezervative-pro si contra, nume-15


#267 2010-06-30 23:50:27

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: prezervative-pro si contra, nume

Nu pricep ce-i asa greu de crezut ca la orice regula din lumea asta exista si exceptii. Nici prezervativele nici AC nu au eficacitate 100% ci undeva pe la 98-99%, ceea ce inseamna ca - chiar si in caz de utilizare foarte corecta a oricareia din cele doua metode - se poate sa ramai insarcinata, pentru ca s-a intamplat ceva cu metoda respectiva. Fie ca prezervativul avea un defect care nu a fost observat la testare si s-a rupt desi l-ai folosit corect, fie ca pastila nu si-a facut efectul din cauza ca s-a combinat cu nu stiu ce un organism sau ca organismul nu a acceptat-o sau mai stiu eu ce situatii, se pot intampla accidente.

Normal ca sunt foarte rare cazurile de genul asta si de aia ne vine greu sa credem, na, uite ca se intampla. Faptul ca nu mi s-a intamplat "mie", nu inseamna ca "nu se poate".

PS. Si eu am luat Diane 3 luni, la recomandarea medicului endocrinolog pt ceva dezechilibru hormonal si am pus 5 kg in alea 3 luni, asa ca le-am aruncat cat colo si m-am lasat asa dezechilibrata ca altfel riscam sa ma fac dubla.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#268 2010-08-14 21:08:25

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: prezervative-pro si contra, nume

http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/ … inata.html
haha, crede ca rezolva ea ceva cu OPC-ul.
In plus daca s-ar fi uitat la data expirarii si ar fi vazut ca-s expirate nu trebuia sa le ia. Dar cine sa se uite. Probabil e atat de saraca incat nu-si permite un Durex de careva.. ia d'alea de 2 lei si se mira de ce se rup


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.