homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prezervative-pro si contra, nume


#1 2007-03-16 22:15:36

pope1882
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-03-15
Mesaje: 20

prezervative-pro si contra, nume

As vrea sa dezvolt si eu un subiect de discutie, prezervativele. Eu am avut niscaiva probleme cu ele. Pe langa faptul ca ma cam irita, un anumit tip ( nu stiu daca am voie sa zic firma ) mi s-a rupt de mai multe ori, si inca la doua prietene li s-a intamplat la fel cu acelasi tip. Una din ele chiar a ramas insarcinata, desi luase si Postinorul....Plus ca nu am voie sa iau anticonceptionale, si sa tot cumperi prezervative te cam arde la buzunar. Mai ales din alea bune...iar sexul fara ele e mai placut...big_smile..voi ce parere aveti?
Sper ca nu deranjez pe cineva cu topicul asta. Multumesc


All motivation is self-interest

Offline

 

#2 2007-03-16 22:16:56

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: prezervative-pro si contra, nume

daca e legat de topic nu cred ca e problema cu numele produsului..
e neplacut cu prezervativ..e o grija in plus...,dar risti sa ramai insarcinata pt asta?cred ca avortul poate fi mult mai traumatizant din toate puncetel de vedere.
Si intr-adevar ...Durex sunt extrem de scumpe..mama lor!!!

Ultima oara a fost editat de puioanca (2007-03-16 22:18:55)


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#3 2007-03-16 22:18:38

pope1882
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-03-15
Mesaje: 20

Re: prezervative-pro si contra, nume

E vorba de Love Plus....


All motivation is self-interest

Offline

 

#4 2007-03-16 22:19:50

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: prezervative-pro si contra, nume

pope1882 a scris:

E vorba de Love Plus....

am auzit si eu mai multe cazuri cd s a rupt love plus..or fi mai bune Sico tongue


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#5 2007-03-16 22:23:16

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: prezervative-pro si contra, nume

prezervative bune sunt masculan. noi am folosit mai demult love plus doar 2 si a fost ok..dar stateam cu grija pt ca auzisem ca sunt foarte proaste...pot sa zic ca nu am avut pb cu masculan,si pana acum eu zic ca sunt cele  mai bune prezervative.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-03-16 22:23:17

vonda
Platinum member
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 19313

Re: prezervative-pro si contra, nume

sincer..decat sa dau bani pe un love-plus care sa se rupa,mai bine iau durex..si stau linistita.Eu nu am patit sa se rupa..si nici nu prea sunt de acord cu aceasta afirmatie..eu consider ca sunt suficient de testate inainte sa iasa pe piata,nu se pot rupe asa usor.Daca e vb.despre un prezervativ tinut la caldura,sau mai mult timp in portofel(cum au prostul obicei majoritatea baietilor),ok..sunt de acord sa se rupa.Insa unul abia cumparat,si pus cum trebuie(nu agatat cu vreo unghie,sau mai stiu eu cum) NU are voie sa se rupa.Producatorii nu se pot juca cu asa ceva.Este vorba de viata si sanatatea unor oameni totusi..

Offline

 

#7 2007-03-16 22:24:43

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: prezervative-pro si contra, nume

masculan?never heard of that!se gaseste la noi?k io n am vazut!


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#8 2007-03-16 22:26:49

alexu
New member
Inregistrat: 2007-02-15
Mesaje: 47

Re: prezervative-pro si contra, nume

asa este love plus-ul nu prea sunt bune de fiecare daca cand am folosit love plus sa rup...bine ca am scapat ca am folosit postinor 2 iar ultima data am folosit durexpt ca nu mai am incredere in love plus..si cu durex nu am avut nici o treaba bine sunt si de 2 ori mai scumpe decat love plus...dar ce sa ii faci daca vrei sa nu ai vreo surpiza..eu nu voi mai folosi niciodata altceva decat durex pt ca nu vreau ca prietena ema sa ia postinor pt ca nu prea e indicat si mai ales stresul prin care treci crede-ma ca eu am patzito si nu mai suportam..as fi dat orice sa nu patzeasca nmk..dar sunt aprope la toate magazinele unde gasesti love plus gasesti si masculan..nici io nu am incercat...:-?....dar nush nu ma risc orice ar fi nu mai vreau sa stau nedormit noaptea...

Ultima oara a fost editat de alexu (2007-03-16 22:29:17)

Offline

 

#9 2007-03-16 22:27:48

pope1882
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-03-15
Mesaje: 20

Re: prezervative-pro si contra, nume

Producatorii nu se pot juca cu asa ceva?? Cand e vorba de bani, multi s-au jucat cu sanatatea oamenilor. ( de ex. pastile de slabit ). Eu ziceam de prezervative cumparate "proaspat" nu tinute prin nu stiu ce unghere sau la caldura, sau gaurite sau mai stiu ce. Asa cum sunt toate produsele, bune si proaste, asa si cu prezervativele. Si ma indoiesc ca toata lumea isi permite sa ia durez de 2-3 ori pe saptamana....

Da, masculan se gasesc si la noi, chiar si in supermarketuri

Ultima oara a fost editat de pope1882 (2007-03-16 22:29:20)


All motivation is self-interest

Offline

 

#10 2007-03-16 22:30:27

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: prezervative-pro si contra, nume

si eu am cumparat o data vreo 5 pachete si a cam usturat la buzunar.dar am zis ca ..durex..tre sa fie f bun..dar din pacate nu am putut utiliza nici unul ori pentru ca iuby era neindemanatic..ori ca nu se rula ca lumea..ori ca aluneca..asa ca mai bine cu anticonceptionale.

Offline

 

#11 2007-03-16 22:32:58

vonda
Platinum member
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 19313

Re: prezervative-pro si contra, nume

alexu a scris:

asa este love plus-ul nu prea sunt bune de fiecare daca cand am folosit love plus sa rup...

Ufff..asa de greu imi este sa inteleg aceasta afirmatie..

Cine are curiozitatea,sa faca experimentul pe care l'am facut eu..Luati un prezervativ,neaparat NOU..si incercati sa il chinuiti..faceti ce vreti voi..umflati'l,trageti de el in orice directie.Eu am facut asta..si NU S'A RUPT..Pana nu am bagat unghia in el,nu a avut nimic(si chiar si atunci a cedat cu greutate)..

Ultima oara a fost editat de tantosica (2007-03-16 22:37:38)

Offline

 

#12 2007-03-16 22:37:29

alexu
New member
Inregistrat: 2007-02-15
Mesaje: 47

Re: prezervative-pro si contra, nume

stai sa punem alta varianta care exista..1. iei un love plus si faci dragoste cu prietena ta(u fiind primul baiat cu care a fost) si 2. iei o trasesta(care este facuta piscina) si eu iti garantez ca la traseista nu se rupe nici cu alea la 10 mii setu..garantat!..ma pai noi despre ce vb aici despre o relatzie normala sau un cuplu care locuieste impreuna...pt ca daca locuitzi impreuna normal ca facetzi sex non-stop si asa te inzteleg ca te cam ustura la buzunar....dar asa 1-2-3 ori pe luna mai merge:D

Ultima oara a fost editat de alexu (2007-03-16 22:41:53)

Offline

 

#13 2007-03-16 22:41:36

vonda
Platinum member
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 19313

Re: prezervative-pro si contra, nume

de aici ce sa intelegem?..Ca prietena este stramta,sau ca traseista este mai experimentata,si stie sa il puna corect? Pt ca daca este vb despre prima varianta..nu te supara,dar presupunand prin absurd ca se rupe PRIMA DATA..asta nu implica S'A RUPT DE FIECARE DATA.In plus,oricat de stramta ar fi,nu se freaca de o bara de fier :-O Se freaca de o suprafata moale,calda si (cu putina rabdare)alunecoasa. tongue

Offline

 

#14 2007-03-16 22:42:59

pope1882
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-03-15
Mesaje: 20

Re: prezervative-pro si contra, nume

Cred k trebuie sa te contrazic din nou tantosica....nu cred k asa se testeaza un prezervativ...atunci cand "obiectul muncii" k sa zic asa, e mai mare, si e posibil sa se mai duca si din lubrifiere, si frecarea e mare, sansele de rupere cresc semnificativ....Durex au mai mult lubrifiant oricum...asta e, pana nu incerci pe pielea ta (doamne fereste, nu doresc la nimeni, e un fel de-a spune) sau nu auzi de la altcineva apropiat, intr-adevar poate parea neverosimil...dar cand sunt atatea marturii...

3 prezervative pe luna??? Poate 3 pachete.....

Ultima oara a fost editat de pope1882 (2007-03-16 22:44:40)


All motivation is self-interest

Offline

 

#15 2007-03-16 22:46:22

alexu
New member
Inregistrat: 2007-02-15
Mesaje: 47

Re: prezervative-pro si contra, nume

nu e vb de experientza ca nu e asa de greu s apui un prez...eu am pus si alta faza la care se rupe prez asa in general...ca la o traseista nu se rupe orice ar fi aia e piscina non-stop pt ca din cate ma gnadecs eu muschi vaginului nici nu apuk sa se relaxeze si sa revina umpik la forma normala..asta este faza cu prez..si la urma urmei tote sunt bune...pt ca altfel nu ar avea pretzul pe care il au..."si da vreau sa spun ca sa rupt de fiecare data cand am fol love plus sa rupt iar la durex nu a fost nici o problema...si asa si este..durex are mai mult lubrifiant si este si materialul mai bun

Ultima oara a fost editat de alexu (2007-03-16 22:50:23)

Offline

 

#16 2007-03-16 22:47:46

pope1882
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-03-15
Mesaje: 20

Re: prezervative-pro si contra, nume

Alexu, chiar crezi ca pret=calitate? Poate in unele cazuri sa fie vorba si de firma. Bineinteles, fara generalizari pripite


All motivation is self-interest

Offline

 

#17 2007-03-16 22:48:56

vonda
Platinum member
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 19313

Re: prezervative-pro si contra, nume

pope,nu am spus ca am TESTAT..am spus ca era doar un experiment,o curiozitate daca vrei.Si sunt de acord cu tine,ca se poate duce din lubrifiere,chiar si in timpul puneri acestuia pe "obiectul muncii".Dar asta nu poate sa insemne ca frecarea e mare,pt ca,asa cum am spus si mai devreme,nu exista frecare cu o bara de fier tongue Ma rog..eu raman la parerea mea,ca producatorii LE TESTEAZA, si ca nu pot risca chiar atat de mult..

Offline

 

#18 2007-03-16 22:54:25

pope1882
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-03-15
Mesaje: 20

Re: prezervative-pro si contra, nume

Producatorii risca si ei niste procese, zic si eu....asta cine are curaj, timp si bani sa le intenteze. Normal k le testeaza, dar nu elimina kiar toate probabilitatile. Frecarea e mai puternica cand lubrifierea s-a dus, ergo prezervativul poate ceda...


All motivation is self-interest

Offline

 

#19 2007-03-16 22:56:45

vonda
Platinum member
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 19313

Re: prezervative-pro si contra, nume

pope1882 a scris:

Frecarea e mai puternica cand lubrifierea s-a dus.

Care lubrifiere?A partenerei?Pt. ca daca e asa,sunt sigura ca acel act sexual nici nu ar trebui sa mai continue..poate deveni dureros,sau iritant,nu?

Ultima oara a fost editat de tantosica (2007-03-16 22:57:03)

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.