homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prezervative-pro si contra, nume-3


#39 2007-03-17 09:45:31

alexu
New member
Inregistrat: 2007-02-15
Mesaje: 47

Re: prezervative-pro si contra, nume

andrada. pai si eu imi spuneam propia parere..daca te uitzi la primele mesaje o sa vezi ca imi spun propia parere si nu spun ca love plus este prost si durex este bun..daca aia vazut am zis stiu pe cineva caruia i sa rupt si durex si nu numai 1 data ci de mai multe ori...eu am incercat la mine sa exp[lic de ce cred eu sa ra rupt excluzand(punerea gresita si agatzarea cu unghia)..si uite de exemplu cum a zis andreea86 asa sa intamplat si la noi zic eu si alta chestie care sa intampal pe la inceputul relatziei ma gandesc:-?..dar nu trebuie dezbatuta de noi aici...pt ca fiecare are patzaniile lui..acum na nu sunt 100% sigur ca nu o fi fost agatzat umpik cu unghia cine stie:-??...tot ce se poate..eu am zis doar ca am cam prins frik de love

Offline

 

#40 2007-03-17 10:49:26

andrutza
Vizitator

Re: prezervative-pro si contra, nume

eu nu inteleg ce atata stres.....eu chiar nu ma gandesc ca daca se rupe ca daca nu stiu ce.....nu s-a intamplat niciodata sa se rupa...am folosit numai durex....referitor la masculan exista si vreun tip care sa fie subtire, ca cel de la durex ultra thin?

 

#41 2007-03-17 11:22:35

pope1882
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-03-15
Mesaje: 20

Re: prezervative-pro si contra, nume

Sa fim serioase tantosica, atribui prea multa responsabilitate raspunsurilor de pe aceste forumuri. Daca tinerii intra aici si se informeaza pt k le e rusine sa mearga la doctor, atunci e inconstienta lor. Singura in masura sa dea sfaturi pe care sa le urmam e doctoressa. Si ai vazut si k si ea are un disclaimer, cum ca acele sfaturi nu pot inlocui consultul unui medic. Cat destpre judecare, poate m-am exprimat eu gresit. Era vorba despre felul cum l-ai "admonestat" pe alexu pentru afirmatiile lui... in fine, a trecut

Ultima oara a fost editat de pope1882 (2007-03-17 11:23:54)


All motivation is self-interest

Offline

 

#42 2007-03-17 11:39:25

persifona
Vizitator

Re: prezervative-pro si contra, nume

ionela a scris:

pope1882 a scris:

E vorba de Love Plus....

la inceput,vreo luna,pana sa iau pastile,am folosit si eu preervativul,love plus,si mi s-a parrut lubrefiat cum trebuie si rezistent.acum nu mai folosesc ca iau pastile dar nici nu le mai suport,ma ustura ingrozitor si nu mai sunt in stare de nimic.si nu s-a rupt niciodata(pe vremea aia facea dragoste cam in fiecare zi,ca eram la inceput,eram si curioasa...etc).si am mai folosit si durex,si tot bine a fost(in sensul ca nu s-a rupt) ...dar v-am zis,acum nici sa nu le vad.M-a ''mancat''intr-o seara sa o facem cu prezervativ,imi era mie dor,si credeam ca nu o sa mai usture,si am luat un durex cu striatii...am zis ca ma urc pe pereti,si nu de placere,ci de usturime...l-am dat jos,si dupa vreo 10min mi-am rvenit...in sf eram lubrefiata din''librefiant propriu''.

E lubrIfiant, lubrIfiata.
LUBRIFIÁNT,  lubrifianţi,  s.m. Material vâscos sau praf care se introduce între suprafeţele de contact a două corpuri solide cu mişcare relativă, pentru a forma un strat subţire care să înlocuiască frecarea uscată cu una fluidă şi să împiedice sau să reducă astfel uzura, încălzirea etc.

Am vazut o groaza de mesaje cu greseala asta sad

 

#43 2007-03-17 13:12:34

alexu
New member
Inregistrat: 2007-02-15
Mesaje: 47

Re: prezervative-pro si contra, nume

si mei mi se intampla sa alunece dar tre sa ma opresc de fiecare data sa il pun la lok..din cate stiu exista si prez mai mari dar nush de unde se pot lua..pt ca am interebat la farmacie si nu aveau toate erau la fel..

Ultima oara a fost editat de alexu (2007-03-17 13:13:24)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2007-03-17 13:27:17

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: prezervative-pro si contra, nume

alexu a scris:

si mei mi se intampla sa alunece dar tre sa ma opresc de fiecare data sa il pun la lok..din cate stiu exista si prez mai mari dar nush de unde se pot lua..pt ca am interebat la farmacie si nu aveau toate erau la fel..

si cand te opresti si il pui la loc nu iese lichidul din interiorul sau?

Ultima oara a fost editat de Lavinia_tia (2007-03-17 13:27:30)

Offline

 

#45 2007-03-17 13:54:38

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: prezervative-pro si contra, nume

persifona a scris:

ionela a scris:

pope1882 a scris:

E vorba de Love Plus....

la inceput,vreo luna,pana sa iau pastile,am folosit si eu preervativul,love plus,si mi s-a parrut lubrefiat cum trebuie si rezistent.acum nu mai folosesc ca iau pastile dar nici nu le mai suport,ma ustura ingrozitor si nu mai sunt in stare de nimic.si nu s-a rupt niciodata(pe vremea aia facea dragoste cam in fiecare zi,ca eram la inceput,eram si curioasa...etc).si am mai folosit si durex,si tot bine a fost(in sensul ca nu s-a rupt) ...dar v-am zis,acum nici sa nu le vad.M-a ''mancat''intr-o seara sa o facem cu prezervativ,imi era mie dor,si credeam ca nu o sa mai usture,si am luat un durex cu striatii...am zis ca ma urc pe pereti,si nu de placere,ci de usturime...l-am dat jos,si dupa vreo 10min mi-am rvenit...in sf eram lubrefiata din''librefiant propriu''.

E lubrIfiant, lubrIfiata.
LUBRIFIÁNT,  lubrifianţi,  s.m. Material vâscos sau praf care se introduce între suprafeţele de contact a două corpuri solide cu mişcare relativă, pentru a forma un strat subţire care să înlocuiască frecarea uscată cu una fluidă şi să împiedice sau să reducă astfel uzura, încălzirea etc.

Am vazut o groaza de mesaje cu greseala asta sad

sad...

Offline

 

#46 2007-03-17 14:28:40

alexu
New member
Inregistrat: 2007-02-15
Mesaje: 47

Re: prezervative-pro si contra, nume

laviania...pai nu a alunecat de tot deci nu a cazut de pe penis..dar ai vazut cand il pui il aduci pana la baza...dar dupa acea se ridika in sus si ma opresc si il trag iar in jos de tot..nu are cum sa iasa lichidul acela deoarece e bien strans la baza...

Offline

 

#47 2007-03-17 17:20:25

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: prezervative-pro si contra, nume

anti love plus categoric..s-a rupt de 3 ori la mine, pro durex smile dar n-am mai folosit de aproape un an... big_smile dar is pro durex smile

Offline

 

#48 2007-03-19 02:07:28

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: prezervative-pro si contra, nume

nu stiu ce faceti voi de se tot rup,eu nu am patit niciodata si nici nu am auzit la prietenele mele.

Offline

 

#49 2007-03-19 06:31:46

BeetleBoy
New member
Inregistrat: 2007-02-03
Mesaje: 32

Re: prezervative-pro si contra, nume

Mai nasol e atunci cand se rupe si nu iti dai seama, iar cand arunci o privire jos te uiti de zici ca e Clown cu guler cu franjuri si confetii aruncate pe langa... Tot cu Love Plus a fost problema asta.Apoi, de curand, de la Durex m-am iritat asa de rau incat era senzatie de "prajit la soare" si cu pielea care se cojeste. TERIFIANT cateva zile.Da-i cu dushu de 3 ori pe zi, da-i cu creme, cu uleiuri... ehe... nu mai folosesc Durex nici mort.nu din acela portocaliu.sigur a fost de la lubrifiantul prezervativului, ca pe cutie scria ca e valabil...

Offline

 

#50 2007-03-19 10:22:08

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: prezervative-pro si contra, nume

la mine nu s-a rupt nici un prez cat timp am folosit cu prietenul.si am folosit si din alea care se dau gratuit la planning ( s-a aprovizionat prietenul) big_smile  am folosit si love + si durex si a fost totul ok. si tantosica...cam sunt de acord cu tine..nu prea imi explik cum de s-au rupt in unele cazuri asa de des...dar ma gandesc tot la neindemanarea de a-l pune sau la conditiile de pastrare.alta explikatie nu prea vad


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#51 2007-03-19 10:32:42

milana
Sr. member
De la: orasul de pe deal
Inregistrat: 2006-09-14
Mesaje: 1177

Re: prezervative-pro si contra, nume

Sa ma bag si eu la discutie big_smile
Eu folosesc prezervative de 5-6 ani, de cand mi-am inceput viatza sexuala. S-a rupt o singura data prezervativul, adik chiar prima data neutral ... in primele 20 de min, cam asa, knd ink nici nu reusise sa ma penetreze (la mine a fo' mult de munca la capitolul asta, a intrat greu big_smile ) ... a fost un love plus, apoi nu s-a mai repetat ghinionul
Folosesc prez. de tipul: Love Plus, Masculan, Durex, Sportex ... nu am mai avut probleme cu nici unul, sper nici sa nu am p viitor wink

Offline

 

#52 2007-03-19 10:42:25

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: prezervative-pro si contra, nume

eu am fol 3 ani prezervative love plus si durex ,si nu am avut niciodata o experienta neplacuta cu ruptul prezerv.nu zic ca nu se pot rupe dar nu asa toata ziua-buna ziua.oricum replicile "am luat postinor ca s-a rupt prezerv,iar am luat postinor ca s-a rupt prezerv s.m.d" nu le cred de nici o culoare.


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

#53 2007-03-19 12:03:38

alexu
New member
Inregistrat: 2007-02-15
Mesaje: 47

Re: prezervative-pro si contra, nume

stii mi se pare ciudat love + sa rupt aprope de fiecare data si durexu delok....si nu cred ca trebuie u sa judeci sau altcineva..aici ne spunem fiecare parerile si nu ar trebui sa ne judece nimeni mai ales daca nu sunt vorbe si sunt fapte..oricum asta nu e subiect de discutat chestiile astea difera de la un cuplu la altu;)..si faza cu neindemanare hai sa fim seriosi o fi 1 data neindemanare o fi de 2 ori dar dao in colo chiar de fiecare data...io zic ca ajuge si el la un moment in care ramane fara lubrifiant de al atata dute-vino...ma indoiesc sa nu se rupa...oricum fiecare cu patzaniile si parerile lui hai ciau..

Offline

 

#54 2007-04-09 01:32:13

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

Re: prezervative-pro si contra, nume

Eu folosesc love plus,sunt cam nasoale ca sunt mici,nu se ruleaza pana la capat si trebuie sa tinem de baza lui,de-asta mai luam durex care sunt f bune,bine lubrifiate,mai fine si lungi.am incercat durex performer care intarzie ejacularea.nu e bun de nimic,iti amorteste penisul cica,nu mai simti mare placere,si se mai si culca ala micu:))


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 

#55 2007-04-09 01:34:26

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

Re: prezervative-pro si contra, nume

As incerca si masculan,dar nu prea am vazut la mine in oras,si nici benzinariile alea agip de care ziceati nu exista aici.
MILANA sportex cum sunt?si cat costa?sa stiu cum sta treaba


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 

#56 2007-04-10 17:50:26

micusa
Full member
Inregistrat: 2007-01-08
Mesaje: 546

Re: prezervative-pro si contra, nume

de rupt sa rupt din prima , era un durex..dar cred ca cauza era ca la tinut de ceva vreme in portmoneu:) masculan numi plac delok, am facut si rana de la ele, nu lubrifiaza bine, cel mai bine e fara prez..am incercat reflex e super..


mariah carey - bye bye

Offline

 

#57 2007-04-10 20:17:46

andrutza
Vizitator

Re: prezervative-pro si contra, nume

sunt de acord cu tine benny in ceea ce priveste folosirea prezervativului....eu ii pun prezervativul prietenului meu si chiar nu ma deranjeaza mi se pare mai funny sa puna fata si cred ca si lor le place mai mult. nu tb sa ai experienta in punerea unui prezervativ, e f simplu chiar scrie si in prospectul acela din cutia prezervativului.

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.