homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prezervative-pro si contra, nume-4


#58 2007-04-10 21:28:35

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: prezervative-pro si contra, nume

e mult mai sexy sa puna fata prezervativu... si pt ei e mai placut, mai ales daca stii sa te si joci, sa faci din asta o chestie incitanta, nu o rutina...


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#59 2007-04-11 00:26:12

disguise
Full member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 591

Re: prezervative-pro si contra, nume

hm...eu una n-am pus decat d 2 ori prezervativul in rest prietenul meu are aceasta misuiune...el e sefu:))iar mie imi place:))


Life is like a box of chocolates, you never know what you're gonna get

Offline

 

#60 2007-04-11 09:05:21

micusa
Full member
Inregistrat: 2007-01-08
Mesaje: 546

Re: prezervative-pro si contra, nume

benny daca am spus ca e mai bine fara prez..asta nu inseamna ca nu trebuie folosit, sint deacord..eu il folosesc mai mult in perioada fertila.. bazindu-ma pe metoda calendarului ..sa stii ca functioneaza..dar in special sint mai sigura, adica nu-l folosesc cu vre-o 7-8 zile inainte de ciclu, cind sunt inafara oricarui pericol..pur si simplu iti ziceam ca incepindu-mi viata sexuala nu eram informata cu nimik si foloseam prezervativul adica nu m-as fi gindit vreodata ca o voi face fara si cind sau inceput usturimile in timpul actului (ca devenea pe zi ce trece mai insuportabil) am fost la medic si mi-a spus sa nu mai folosesc prez..ca poate fi din cauza lui..si mi-a socotit zilele cind pot sa nu-l folosesc..desi acum sint atit de informata datorita acestui site incit si singura pot sa mi le calculez..


mariah carey - bye bye

Offline

 

#61 2009-02-07 23:36:21

Lililala
New member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 95

Re: prezervative-pro si contra, nume

Eu am reusit sa rup un Durex in incercarea de a-l pune pe vibrator...Am tras putin de el si POC!!!

In timpul actului sexual nu l-am rupt  big_smile


The !! will be whatever we make it wink

Offline

 

#62 2009-02-08 02:08:02

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: prezervative-pro si contra, nume

Haideti sa va zic eu una tare (ca eu-s cu entertainmentul la rubricile astea big_smile) : fostul cumpara prezervative. Si la un moment dat se prezinta la mine cu un loveplus cred ca era cu gust de mere. Bun. Il desface, il pune, ma izbeste miros de livada de zici ca eram la tzara la bunici lol purcedem noi la act, el dadea acolo mare si tare si dupa maxim 5 minute de frecare mai extrema, am zis ca mi-a dat foc. DECI... ce mere, bai nene? Ca era o combinatie de piper si ardei iute date pe razatoare in vaginul meu!! Mai ca l-am pocnit sa se opreasca, ma simteam franjuri inauntru si cu sare pe rana rotfl ori au incarcat aia borcanele cu arome si in loc de mere or fi pus boia iute...!!


question: lililala... de ce pui prezervativ pe vibrator???? yikes yikes yikes

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2009-02-08 09:51:10

Lililala
New member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 95

Re: prezervative-pro si contra, nume

Pentru ca mi se pare mai igienic. Nu am incredere in materialul respectiv (cred ca silicon...) oricat l-as spala.


The !! will be whatever we make it wink

Offline

 

#64 2009-02-08 10:44:09

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: prezervative-pro si contra, nume

Pai si cine il mai foloseste in afara de tine de ti-e teama de boli si alte chestii??

Offline

 

#65 2009-02-08 17:53:55

narissa
Full member
Inregistrat: 2009-01-04
Mesaje: 934

Re: prezervative-pro si contra, nume

da-l cu spirt !  si tine-l intr-o punga vidata de unica folosinta.
glumesc.


Come play my game.

Offline

 

#66 2009-02-09 14:30:33

Lililala
New member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 95

Re: prezervative-pro si contra, nume

LadyPink a scris:

Pai si cine il mai foloseste in afara de tine de ti-e teama de boli si alte chestii??

SPEEEEEEEEEEEEER ca doar eu il folosesc  tongue


The !! will be whatever we make it wink

Offline

 

#67 2009-02-09 16:00:37

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: prezervative-pro si contra, nume

noi folosim durex si nu s-a intamplat niciodata sa se rupa...sper sa fie tot asa si de-acum inainte big_smile


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#68 2009-02-09 20:45:42

Stef
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-12
Mesaje: 681

Re: prezervative-pro si contra, nume

Zbrrr.. n-am fost niciodata impacat cu prezervativul. Moare domnu' daca ii bag punga pe cap. Dintre toti stiu foarte bine cat de periculos e dupa campaniile de responsabilizare sexuala la care am participat dar... daca practic nu pot.. asta e smile O fi probabil un blocaj mental dar... vorba lu' taicamiu.. e ca si cum ai incerca sa mirosi un trandafir cu masca de gaze tongue

Ultima oara a fost editat de Hugsy (2009-02-09 20:46:08)

Offline

 

#69 2009-02-09 21:15:12

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: prezervative-pro si contra, nume

LadyPink a scris:

Haideti sa va zic eu una tare (ca eu-s cu entertainmentul la rubricile astea big_smile) : fostul cumpara prezervative. Si la un moment dat se prezinta la mine cu un loveplus cred ca era cu gust de mere. Bun. Il desface, il pune, ma izbeste miros de livada de zici ca eram la tzara la bunici lol purcedem noi la act, el dadea acolo mare si tare si dupa maxim 5 minute de frecare mai extrema, am zis ca mi-a dat foc. DECI... ce mere, bai nene? Ca era o combinatie de piper si ardei iute date pe razatoare in vaginul meu!! Mai ca l-am pocnit sa se opreasca, ma simteam franjuri inauntru si cu sare pe rana rotfl ori au incarcat aia borcanele cu arome si in loc de mere or fi pus boia iute...!!


question: lililala... de ce pui prezervativ pe vibrator???? yikes yikes yikes

lady cam asa simt eu cu ORICE prezervativ.... indiferent cat de lubrifiata e zona, indiferent de cat d prudent e el cu mine sad
eu sunt dupa o nastere si in perioada asta cam e singura metoda contraceptiva pe care-o vad posibila, pe care din pacate n-o suport! grater


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#70 2009-02-10 14:08:48

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: prezervative-pro si contra, nume

de cand am lasat anticonceptionalele...folosim durex(comfort si nu mai stiu cum se cheama)....arata un pat e cutie....inainte ziceam ca nu o facem cu prez ca e naspa dar nu e chiar asa...mie una imi place....adica na e si lubrifiat ....super..ne intelegem super cu el....

Offline

 

#71 2009-02-10 14:13:25

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: prezervative-pro si contra, nume

mie imi place cu prez pt ca in momentul ejacularii nu ma mai "murdaresc" eu tongue.Am eu o problema cu sperma....f mare.mi-e scarba si asa in prez de ea rotfl.deci sunt pro prezervative  tummenupp

Ultima oara a fost editat de Andra123 (2009-02-10 14:13:41)


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#72 2009-02-10 15:15:27

nikko20
Full member
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 695

Re: prezervative-pro si contra, nume

prima si prima data am folosit love plus si ghinion s-a rupt:(
de atunci doar durex, la inceput extra safe ca na ne era super frica dar erau super groase la un mom dat ma saturasem, apoi am schimbat, le-am incercat toate de la durex si am ramas fideli la marca asta insa am mai avut un accident nefericit.noroc ca exista pastilutele de dupa!!!


"o lume in care ne iubim,tu ma ai,ma vrei,iar eu te privesc si nu-mi ajunge,te tin si nu ma satur,te am.....si...te mai vreau!!!!"

Offline

 

#73 2009-02-10 16:11:22

iulikaa
Full member
Inregistrat: 2008-12-09
Mesaje: 210

Re: prezervative-pro si contra, nume

pana acum am folosit doar durex..si o singura data din alea de la planning. si n'am avut nici un fel de incident nustiu de love plus am auzit si eu ca nu sunt chiar stralucite..


sometimes i've believed as many as six impossible things before breakfast. big_smile

Offline

 

#74 2009-02-10 16:35:27

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: prezervative-pro si contra, nume

Hugsy a scris:

Zbrrr.. n-am fost niciodata impacat cu prezervativul. Moare domnu' daca ii bag punga pe cap. Dintre toti stiu foarte bine cat de periculos e dupa campaniile de responsabilizare sexuala la care am participat dar... daca practic nu pot.. asta e smile O fi probabil un blocaj mental dar... vorba lu' taicamiu.. e ca si cum ai incerca sa mirosi un trandafir cu masca de gaze tongue

lol f taree


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#75 2009-02-10 19:03:09

Stef
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-12
Mesaje: 681

Re: prezervative-pro si contra, nume

big_smile

Cat despre love plus.. sunt bune.. numai ca majoritatea celor care se rup se rup datorita faptului ca nu au fost puse bine si asta o garantez. Nu se fac in ziua de azi prezevative de dragul de a se face. Love+ respecta aceleasi norme de siguranta pe care le respecta si durex. Tot ce trebuie sa faceti este sa le puneti cum trebuie ( sa va asigurati ca nu a ramas aer deloc in rezervor, sa nu il deschideti cu obiecte ascutite sau cu dintii, etc, instructiunile sunt in cutie smile )

Offline

 

#76 2009-02-10 19:30:41

cinderela
Hero member
De la: Oradea
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 2627

Re: prezervative-pro si contra, nume

pai...eu acuma sunt pe anticonceptionale recomandate de dr ginecolog...dar inainte stiu ca am folosit si prezervative din-alea ieftine cu 1,8 lei 3 bucati si absolut nici o problema nu am avut:-?!si cred ca cu love plus-ul avea dreptate cine zicea ca cele cumparate proaspat nu e foarte posibil sa se rupa sau sa fie cu probleme...acuma...fiecare cum nimereste sau nu stiu ce sa zic:-?


'Cause I've got you to make me feel stronger /When the days are rough and an hour feels much longer /Yeah when I got you to make me feel better /When the nights are long they'll be easier together...hjartahjartahjarta...

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.