homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum pot sa aflu daca sunt insarcinata-4


#58 2010-09-06 16:42:56

d3lia
Membru
Inregistrat: 2010-09-05
Mesaje: 4

Re: cum pot sa aflu daca sunt insarcinata

multumesc pentru raspuns.testul il fac pentru ca anticonceptionale nu folosesc,pentru ca am niste probleme iar doctorul meu a spus sa nu folosesc(probleme nu au legatura cu ce tine de ginecologie).iar in altcva nu am incredere,plus ca nu o fac tot timpul protejat,iar in momentul de fata chiar imi este frica de o posibila sarcina.asa ca as putea zice ca sunt putin speriata....iar asta e felul in care ma simt mai in siguranta,chiar daca e posibil sau nu,eu vreau sa fiu sigura.Dar daca testul n are nici o relevanta daca nu e facut la o saptamana de la intarziere sau la trei saptamani de la contactul cu risc,eu ce as putea sa fac?

Offline

 



#59 2010-09-06 22:21:07

alinabulina
New member
Inregistrat: 2010-08-10
Mesaje: 13

Re: cum pot sa aflu daca sunt insarcinata

Fetelor, eu mi-am facut 3 teste de sarcina de la sfarsitul lui iulie si mi-au iesit negative, din cele trei teste numai la unul linia de la test era in dreptul C (sureCheck) celelalte doua ba la stanga, ba la dreapta, mi-am zis ca-si bat joc de mine astia. Eu iau AC de 4 ani si ceva, am uitat sa iau a 8-a pastila din blister, pe care am luat-o la aproximativ 13 ore, iar cu cateva zile inainte am avut contact sexual, iar dupa incidentul cu pricina la cateva zile (cine doamne iarta-ma le tine socoteala), si de atunci stau cu frica-n san, cu toate ca mi-a mai venit o data ciclul de atunci, dar ca lucrurile sa fie mai palpitante pentru mine, mi-a intarziat o zi, m-a tinut doua zile si tadam (in mod normal ma tine 3-4), s-a instalat paranoia. De atunci hobby-ul meu este sa fac teste. In doua zile astept urmatoarea menstruatie, si tot caut semne de sarcina. Parca sanii sunt prea mari, si parca ma dor mai tare ca de obicei, ma doare spatele, parca mi-a mai crescut burta, si am avut si greturi, dar nu dimineata ci seara, am luat Omeran vreo 3 zile si mi-a trecut lol, sper sa nu ma buzez de la vreun ruj stricat, ca m-am terminat nervos, clar e semn de sarcina.
Acum am facut un pic de haz de necaz, insa fetelor, daca 10 teste de sarcina, folosite, sunt negative, este clar ca nu sunteti insarcinate, unul din cele 10 trebuia sa va nimereasca.

V-am pupat.

Sa fiti fericite!

Offline

 

#60 2010-09-07 12:05:39

d3lia
Membru
Inregistrat: 2010-09-05
Mesaje: 4

Re: cum pot sa aflu daca sunt insarcinata

puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.