homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cat de importanti sunt banii in seductie?-3


#39 2010-09-09 11:01:21

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Cat de importanti sunt banii in seductie?

Emm a scris:

coraline a scris:

Sunt de acord cu tine Emm, intr-adevar diferentele de nivele sociale nu ajuta o relatie, ba chiar o termina. Dar sunt si cazuri fericite, in care cel cu bani ajuta pe cel sarac sa se ridice, sa isi schimbe viziunile si mentalitatile si astfel pot ramane impreuna. Aici ma pot da pe mine exemplu, al meu copil de bani gata cum l-ar numi unii, eu .. cand m-a intalnit eram vai mama mea. Aveam 17 ani pe atunci amandoi. Si datorita lui am inceput sa aspir sa am succes, sa am si eu bani, am invatat mult, am ajuns sa am o slujba foarte bine platita si sa imi permit multe din luxurile de neatins pentru mine pana atunci.
Consider ca daca stateam cu cineva de acelasi nivel social nu as fi avansat niciodata, ci m-as fi complacut in acea stare. Suntem mici amandoi inca, dar speram sa ne facem si o afacere impreuna, deja am strans ceva bani ca sa avem o baza. Si  nu am stat pe banii lui niciodata, cum am scapat de liceu m-am angajat si am acumulat experienta care ulterior m-a saltat.
Banii nu sunt totul intr-o relatie, dar cateodata pot schimba chiar si indirect viziunea asupra vietii.

nu te contrazic. exista si cazuri fericite dar sunt destul de rare. si bravo voua. eu am spus ca depinde de la persoana la persoana. sunt f multi care uita de unde au plecat si nu mai au rabdare sa-l ajute si pe cel de langa el si scapa de x cat mai repede, ca deh de ce sa-si bata capu' ?

Nici eu nu te contrazic, ce ai spus tu este cat se poate de adevarat. intr-o relatie in care unul este bogat si celalalt sarac vor exista mereu frecusuri, reprosuri si probleme. La certuri poate cel bogat ajunge sa il jigneasca pe cel sarac aruncandu-i in fata banii. Povestea mea a fost menita doar sa arate o exceptie tongue care confirma regula tongue

LadyBird, Emm mersi mult  puss  par


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#40 2010-09-10 20:01:14

bluesky89
New member
Inregistrat: 2010-09-10
Mesaje: 35

Re: Cat de importanti sunt banii in seductie?

...cum spunea cineva, "sa nu fim ipocriti".Banii nu aduc fericirea dar o intretin.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.