homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pro, contra sau neutri?-4


#58 2008-09-03 13:18:16

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: pro, contra sau neutri?

Nu ma deranjeaza deloc sa vad pe cineva gay,chiar cunosc pers de genu..nu am nimic cu ei,fiecare cu alegerile lui in viata..Oricum cei care au astfel de inclinatii asa li se dau,nu aleg ei sa fie sau nu..daca sunt atrasi de acelasi sex nu au ce face.Nu mi se pare normal sa fie judecati,fiecare cu alegerile lui,cu viata lui..fiecare traieste cum doreste si nu e dreptul nimanui sa judece alegerile celor din jur.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#59 2008-09-03 14:47:28

pitarello
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-08-06
Mesaje: 78

Re: pro, contra sau neutri?

contra sa-i vad in public, mai ales sa se sarute si pro daca stau in banca lor (adica acasa la ei sub paturica).

Offline

 

#60 2008-09-03 14:49:46

darkmelania
Sr. member
De la: iasi
Inregistrat: 2007-08-24
Mesaje: 1186

Re: pro, contra sau neutri?

pitarello a scris:

contra sa-i vad in public, mai ales sa se sarute si pro daca stau in banca lor (adica acasa la ei sub paturica).

acelasi lucru trebuie aplicat si pentru cei hetero


nu vreau sa fiu citata!

m-as baga intr-o relatie serioasa , dar nu stiu in a cui.

Offline

 

#61 2008-09-03 14:54:35

pitarello
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-08-06
Mesaje: 78

Re: pro, contra sau neutri?

darkmelania a scris:

pitarello a scris:

contra sa-i vad in public, mai ales sa se sarute si pro daca stau in banca lor (adica acasa la ei sub paturica).

acelasi lucru trebuie aplicat si pentru cei hetero

de ce? care e ideea?dumbom

Offline

 

#62 2008-09-03 16:00:28

darkmelania
Sr. member
De la: iasi
Inregistrat: 2007-08-24
Mesaje: 1186

Re: pro, contra sau neutri?

nu mi se pare normal doar pentru ca esti hetero , normal, sa te manifesti in locuri publice.totusi si sarutul e o chestie intima si personal nu sunt de acord sa se intample cu spectatori.
sunt neutra in ceea ce ii priveste pe cei gay, dar eu zic ca in lumea asta nu mai exista alte animale care sa faca acest lucru. nu degeaba suntem 2 sexe...

Ultima oara a fost editat de darkmelania (2008-09-03 16:03:10)


nu vreau sa fiu citata!

m-as baga intr-o relatie serioasa , dar nu stiu in a cui.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2008-09-03 23:54:30

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: pro, contra sau neutri?

neutra....fiecare om e liber sa faca ce vrea...cum sp Sartre:"omul este condamnat la libertate"...am citit in "de ce barbatii se uita la meci si femeile se uita in oglinda" de Allan Pease referitor la acest subiect si m-am putut elucida mai bine...nu este vina acelei pers k este homosexual sau lesbiene, ci este o chestie care nu a depins de ei :in perioada fetala intre sapt a6a si a8a dak bebelul nu primeste destui hormoni, atunci el se va naste fie transsexual , fie cu orientare sexuala diferita..


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#64 2008-09-03 23:55:20

sweet girl
Full member
Inregistrat: 2008-08-09
Mesaje: 764

Re: pro, contra sau neutri?

neutra

Offline

 

#65 2008-09-04 23:39:25

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: pro, contra sau neutri?

cred k o relatie intre 2 barbati, sau intre 2 femei care rezista in timp e chiar speciala smile


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#66 2008-09-05 00:14:10

Amaria
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-11
Mesaje: 2011

Re: pro, contra sau neutri?

deadrose..geniul lu mama puss puss
iubesc


At the top of the world there’s an island.A place where the sun never shines,but the people don’t care.
Because the snow over there is so bright they nearly go blind.

Offline

 

#67 2008-09-05 00:25:34

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: pro, contra sau neutri?

bueyy yo intind sa cred k is neutra...
daaa... aq ceva timp se zvonea k e un tip gay si nu mi-a cazut prea bine.. bineinteles k am avut la vremea respectiva niste imagini fff urate q el in cap ... adica asa k idee...


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

#68 2008-09-12 17:42:59

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: pro, contra sau neutri?

Offline

 

#69 2008-09-12 18:36:01

Danisia
Full member
Inregistrat: 2008-09-09
Mesaje: 666

Re: pro, contra sau neutri?

eu una nu as semna....as prefera neutra....sunt de parere k daca Dumnezeu a ales femeia si barbatu a facut-o el cu uun scop....putea la fel de bine sa faca un "Evu" si un "Adam"......nu sunt contra...dar nici pro..


Ce nu te doboara te face mai puternic

Offline

 

#70 2008-09-12 19:47:40

princesss
Banat
De la: plaja
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1037

Re: pro, contra sau neutri?

nu mi se pare ceva rau ...deocamdata....dar sincer nu as vrea sa vada copiii mei barbati sarutandu'se in plina strada si sa ma'ntrebe ce'i aia?
in fine,e alegerea fiecaruia.. si atata timp kt nu ma afecteaza cu nmk,is ok

Offline

 

#71 2008-09-13 03:53:41

Stef
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-12
Mesaje: 681

Re: pro, contra sau neutri?

Cu homosexualii nu am nimic numai sa nu fie "homosexuali" pe langa mine smile

Cu lezbiencele .. nu am nimic nici cu ele. Neutru catre amandoua preferintele sexuale.

Offline

 

#72 2008-09-14 15:15:20

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: pro, contra sau neutri?

n-am nimic cu homosexualitatea, dar urasc din toata inima astfel de manifestari homofobe!!!

ceva gen:

same_soulfly a scris:

Ideea e k eu i-as bate! Mi se intoarce stomacu` pe dos cand vad 2 baioeti cum se mangaie si se saruta, ca sa nu spun mai mult...

faptul ca tie ti se intoarce stomacul pe dos nu-ti da dreptul sa ai iesiri violente la adresa acestor persoane. Poti face si inchisoare smile

exact cum am citit si pe prima pagina, faptul ca sunt manifestari extrem de violente care duc pana si la decese, nu fac pe nimeni altcineva vinovat decat pe prea maria sa biserica... sa nu uitam inchizitia, sa nu uitam decapitarile in masa, sa nu uitam arderile pe rug., si atatea si atatea atrocitati.


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#73 2008-09-14 20:09:59

oanaflori
Full member
De la: tastatura
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 783

Re: pro, contra sau neutri?

eu nu am nimik nici cu gay nici cu lezbiencele.e alegerea fiecaruia cu cine sasi imparta sentimentele.nu mi se par scarbosi sau mai stiu eu ce.e dreptul lor...asa ca...din partea mea numai bine celor care sunt gay.


O femeie desteapta Saruta dar nu iubeste, Asculta dar nu crede si Pleaca inainte de a fi dezamagaita.....

Offline

 

#74 2008-09-14 21:43:35

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: pro, contra sau neutri?

eu am o prietena care este lesbiana.sunt un pic in dubii. daca e vorba de cunostinte de prieteni care au astfel de inclinatii nu am nimic impotriva, dar daca ar fi copilul meu...cred ca imi ies din minti. deci nu stiu si sper sa nu fie cazul. fiecare cum vrea.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#75 2013-12-20 10:47:17

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: pro, contra sau neutri?

nu cred ca ai alta orientare decat hetero in urma unei traume neaparat. am prieten bun gay cu familia super ok si intacta, nu l-a violat nimeni, nu l-a agesat nimeni. asta cu trauma e asa... un fel de "saracii". si de ce ar fi homosexualitatea mare branza fata de bisexualitate, de ce a doua e mai cool? adica daca eu sunt bi (nu sunt sigura lol daca analizez semnele sunt, dar inca nu m-am obisnuit sa ma consider astfel rotfl n-ar trebui pe teoria voastra sa fii suferit si eu o trauma prin copilarie? ca daca sustineti ca se aplica doar la gay, deja argumentarea voastra deja nu mai convinge. nu stiu care dumnezeu e misterul orientarii sexuale, asa cum nu stiu exact care e misterul indragostirii, dar nu mi se pare nimic periculos, din contra, societatea a facut homosexualitatea periculoasa la un moment dat, cand stigmatul era atat de mare incat persoanele gay statistic vorbind chiar erau nr. 1 la risc de transmitere a bolilor grave ca hiv, pentru ca se ascundeau, nu recunostea ca sunt gay ca nu aveu cum, alegeau ce parteneri reuseau sa gaseasca si de multe ori erau foarte riscanti si promiscuui, in timp ce aveau de exemplu sotii acasa si le transmiteau si lor diverse boli. cand ai libertatea sa folosesti prezervativul, sa ai de unde alege partenerii etc. si nu trebuie sa te prefaci si sa-ti iei o iubita sau sotie de ochii lumii, nu vad nici un risc. se tot argumenteaza cu casatoria, adoptia copiilor si cum le explicam noi ca hetero vezi doamne, copiilor nostri de ce se saruta aia doi sau alea doua pe strada (ca normal este sa aiba si ei aceasta libertate ca oricine). mare branza. sa ne uitam la betivii ratati din romania, asa zisi parinti care-si ucid in bataie bebelusii? si aia au dreptul sa fie parinti... pariez ca muulte cupluri gay ar fi de 15 miliarde de ori parinti mai buni. nu cred ca psihologic traumatizeaza copilul, probabil tot cacatul de societatea o sa-l discrimineze ca fiind "fiu/ fiica" de gay... eu i-as explica cu blandete copilului meu de ce se saruta aia, asa cum i-as spune de ce ma sarut eu cu tac-su, nu cred ca i-ar bloca mintea. am intalnit barbati carora nu le place sa vada doua femei sarutandu-se, am intalnit multi care aprecieaza, cunosc femei inclusiv eu carora li se pare sexy sa vada doi tipi sarutandu-se, tipe scarbite de asa ceva etc. nici mie nu-mi place chiuaua ca rasa de caine, cum arata, asa ca n-o sa-mi iau, dar nu trebuie sa extermin chiuaua sau sa-i discriminez stapanii.
in afara de blocati mental gen comunistii nostri romani de peste 50 ani, vad ca in proportie aproape totala, barbatii hetero sunt foarte agresivi contra barbatilor gay, pentru ca le e frica sa nu-i faca sexualitatea diferita a altuia, mai putin barbati pe ei. pai asa barbat esti tu, ti-e frica sa nu iti scada masculinitatea daca esti normal la cap si nu bati/ injuri/ discriminezi homosexualii? pai asta inseamna ca nu esti sigur de masculinitatea ta, ca rol in societate ma refer, nu ca orientare, esti sigur ca esti straight, dar nu esti sigur ca esti barbat adevarat si nu baietel. dar vrei sa te crezi si sa pari marele barbat.

Ultima oara a fost editat de eph (2013-12-20 10:55:52)

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.