homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Second hand...-2


#20 2007-11-07 14:18:25

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Second hand...

nu am nimic impotriva SH urilor, dar nici nu prea imi cumpar, pt k imi iau din afara si sunt ieftine si sunt si de calitate tongue


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 



#21 2007-11-07 14:22:52

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: Second hand...

eu mai intru da nu prea am rabdare de fiecare data sa caut ... daca stii cand sa mergi si unde sa mergi gasesti haine dragute si chiar si noi


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#22 2007-11-07 14:47:19

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: Second hand...

eu sunt sigura care nu intru si nu cumpar? hmmm...cred ca am fite big_smile
am intrat mai demult...dar am iesit in 2 sec ca mirosea urat...si nici nu stiu nici un astfel de magazin asa mai de doamne-ajuta

Offline

 

#23 2007-11-07 15:01:29

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: Second hand...

mika a scris:

eu sunt sigura care nu intru si nu cumpar? hmmm...cred ca am fite big_smile
am intrat mai demult...dar am iesit in 2 sec ca mirosea urat...si nici nu stiu nici un astfel de magazin asa mai de doamne-ajuta

nu esti singura, nici eu nu mi-am luat lucruri de lsa second hand, nu-mi place ideea sa port o haina care a fost pe pielea altcuiva oricat de ,mult as spala-o..oricum mie mi se zice ca am fite big_smile da' asta sunt smile

Offline

 

#24 2007-11-07 15:15:08

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Second hand...

eu mi-am gasit niste pantaloni de piele cu sireturi si tot tacamul la SH mama mama big_smile In conditiile in care n-am mai gasit pe nicaieri sa imi vina ....si eu mai intru din cand in cand, anul trecut mi-am luat niste pantaloni cu buzunare de-aia largi...dar in ultima vreme n-am mai avut timp sa merg


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-11-07 17:28:26

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: Second hand...

ioana dinu a scris:

mika a scris:

eu sunt sigura care nu intru si nu cumpar? hmmm...cred ca am fite big_smile
am intrat mai demult...dar am iesit in 2 sec ca mirosea urat...si nici nu stiu nici un astfel de magazin asa mai de doamne-ajuta

nu esti singura, nici eu nu mi-am luat lucruri de lsa second hand, nu-mi place ideea sa port o haina care a fost pe pielea altcuiva oricat de ,mult as spala-o..oricum mie mi se zice ca am fite big_smile da' asta sunt smile

nici eu n-as putea sa port ceva ce stiu ca a fost imbracat de alta persoana inaintea mea... persoana pe care n-o cunosc, ca asa am mai imprumutat chestii de la prietene tongue si nu cred ca e vorba de fitze, e vorba doar de preferintele fiecaruia...


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#26 2007-11-07 17:30:48

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Second hand...

Wildhoney a scris:

eu mi-am gasit niste pantaloni de piele cu sireturi si tot tacamul la SH mama mama big_smile In conditiile in care n-am mai gasit pe nicaieri sa imi vina ....si eu mai intru din cand in cand, anul trecut mi-am luat niste pantaloni cu buzunare de-aia largi...dar in ultima vreme n-am mai avut timp sa merg

asta e alt avantaj al sh-urilor...se gasesc si marimi mai mari big_smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

#27 2007-11-07 17:41:29

Sammy
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-10-24
Mesaje: 1397

Re: Second hand...

mama cumpara de la second hand. mai intru si eu cu ea si uneori sunt chiar lucruri faine si nepurtate. mama le stie pe cele care sunt mai ok pt ca nu-mi plac alea unde miroase.


"The supreme happiness in life is the conviction that we are loved - loved for ourselves, or rather, loved in spite ourselves'. Victor Hugo

Offline

 

#28 2007-11-07 17:50:30

angelaflory
Hero member
De la: F.City
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 2882

Re: Second hand...

eu nu intru si nici nu cumpar...mamy mai da raite pe la 38-uri big_smile


"Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani. Iubeste ca si cand nimeni nu te-a facut vreodata sa suferi. Danseaza ca si cand nimeni nu te vede. Canta de parca nu te-ar auzi nimeni. Traieshte ca shi cum paradisul ar fi pe pamant ..."

Offline

 

#29 2007-11-07 17:52:30

brunetzik
Insomniac member
De la: cluj-napoca
Inregistrat: 2007-02-23
Mesaje: 7332

Re: Second hand...

eu nu prea ma duk, ca stranut o ora de la mirosul ala specific de la secon hand


dragostea este ceea ce tine doi oameni impreuna.......dragostea este o boala fara de care nu poti fi sanatos

Offline

 

#30 2007-11-07 18:26:07

Lili_delfi
Sr. member
De la: nowhere and everywhere
Inregistrat: 2007-09-26
Mesaje: 1074

Re: Second hand...

mama obisnuia sa ne mai ia haine de la sh cand eram mai mici. nu am mai intrat de mult si nu stiu daca o sa mai intru...


Nimeni nu moare virgin... viata i-o trage fiecaruia cel putin o data !

Offline

 

#31 2007-11-07 20:42:55

persifona
Vizitator

Re: Second hand...

mika a scris:

eu sunt sigura care nu intru si nu cumpar? hmmm...cred ca am fite big_smile
am intrat mai demult...dar am iesit in 2 sec ca mirosea urat...si nici nu stiu nici un astfel de magazin asa mai de doamne-ajuta

Nu, nici eu nu intru si nu cumpar. N-am avut curiozitatea sa intru niciodata, sincer va spun. Nu am nimic impotriva ideii,dar pe mine nu m-a atras pana acum smile

 

#32 2007-11-08 00:01:04

Fadette
Full member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 548

Re: Second hand...

eu sunt fana second smile toate hainele mele sunt de la second sau confectionate de mine. Din 2 motive:
1. nu prea imi permit haine de la magazine
2. nu suport mall-urile si shopping center -urile si magazinele in general...secondul e altceva, e o aventura.
si primesc complimente aproape in fiecare zi, ca sunt imbracata original si ma intreaba fetele de la faculta de unde am facut rost de cate  o piesa...sunt mandra de achizitiile mele.
Dar daca miroase urat inauntru nu intru. si tot timpul le spal inainte sa le port, dar as face la fel si cu haine de la magazin, ca niciodata nu stii cine le o pipait inaintea ta.


I'm just a dreamer, I dream my life away
I'm just a dreamer who dreames a better day...

Offline

 

#33 2007-11-08 00:07:50

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: Second hand...

Atata timp cat nu sunt chestii care ating pielea direct.. nu cred ca e o problema.. adica o gecutza ceva cred k merita luata de la SH... Eu nu iau k-s mai figuranta la haine si ce caut eu nu prea se gasesc p-acolo, dar nu cred ca as avea o mare problema. O singura data mi-a cumparat mama un soi de polar de la sh, dar avea eticheta agatzata, deci nu fusese purtat de altcineva, dar oricum.. era de la sh big_smile


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#34 2007-11-08 00:12:04

Fadette
Full member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 548

Re: Second hand...

dap, ai dreptate, desi sunt fana niciodata nu as lua costum de baie sau lenjerie...ca in unele seconduri gasest si sutiene, chilotei...pot sa mi fac rost de candidoza si altcumva smile


I'm just a dreamer, I dream my life away
I'm just a dreamer who dreames a better day...

Offline

 

#35 2007-11-08 00:16:39

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: Second hand...

lol da.. eu am si patit-o cu o lenjerie de pat NOUA mi-o cumparase mama anul trecut inainte de craciun si dupa prima noapte m-am trezit cu mainile umflate si rosii, mi se umflase si fatza si aveam ditai galma in frunte.. Mutant X eram lol Si am fost la doc.. care mi-a zis ca am facut alergie, cel mai probabil din coloranti sau chestii de genu... Asa ca de atunci spal orice chestie pe care mi-o iau, chiar daca e noua... Mai putin geci si chestii d-astea care nu ating pielea... So.. grija mare everybody tongue


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#36 2007-11-08 00:18:15

Fadette
Full member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 548

Re: Second hand...

woooo...sraca de tine. Ai grija mare de acum incolo. Infectii peste tot, nu avem cum sa le evitam


I'm just a dreamer, I dream my life away
I'm just a dreamer who dreames a better day...

Offline

 

#37 2007-11-08 00:22:43

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: Second hand...

Eh.. sa ne ferim cat putem.. Oricum am inteles k in sh-urile de la noi nu`s haine purtate de romani. Cica-s aduse din germania, austria, franta... Oricum.. app de d-astea.. prin magazinele TCM v-ati uitat? K au haine aduse din Germania la preturi suuper mici. De-acolo mi-am luat vreo 4 bluze si 3 perechi de pantaloni... 200 si ceva de mii pantalonii intre 100 si maaxim 300 bluzele.. zic k merita.. Si-s noi toate.. wink


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#38 2007-11-08 00:31:53

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Second hand...

nici eu nu sunt adepta secondurilor...si sincer intr o zi la faculta...fetele discutau ce si au mai luat si ca au mai dat o raita prin seconduri...si chiar ma simtem aiurea ca nici macar odata n m am intrat intrunul tongue nu e o chestie de fite...pur si simplu n am avut initiativa sau pe cineva care sa ma initieze...in plus ca la mine in oras secondurile suck...dar in cluj sunt super ok din cate am inteles...in schimb am descoperit in cj un 38 super...e din lantul ala...totul la 1 euro si au lucruri f misto...aproape in fiecare saptamana mg sa mai imi iau ceva tongue


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.