homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Second hand...-3


#39 2007-11-08 11:29:59

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Second hand...

Fadette a scris:

eu sunt fana second smile toate hainele mele sunt de la second sau confectionate de mine. Din 2 motive:
1. nu prea imi permit haine de la magazine
2. nu suport mall-urile si shopping center -urile si magazinele in general...secondul e altceva, e o aventura.
si primesc complimente aproape in fiecare zi, ca sunt imbracata original si ma intreaba fetele de la faculta de unde am facut rost de cate  o piesa...sunt mandra de achizitiile mele.
Dar daca miroase urat inauntru nu intru. si tot timpul le spal inainte sa le port, dar as face la fel si cu haine de la magazin, ca niciodata nu stii cine le o pipait inaintea ta.

asta e avantajul la sh-uri...nimeni nu mai are haine ca tine smile si e intr-adevar o aventura sa cauti smile si eu intru numai in cele curate, fara mormane de haine intr-un colt...intru numai in cele care au hainele puse frumos pe umerase.


mami de minuni hjarta

Offline

 



#40 2007-11-08 11:40:50

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Second hand...

si eu mi-am mai luat cate ceva,mai mult haine pt stat in casa,dar de 1 an nu am mai mers deloc si nici nu mai am d gand.Daca tot imi iau ceva imi iau nou,nu purtat de cine stie cine.Nu mai suport second-urile.


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#41 2007-11-08 15:00:07

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Second hand...

eu_vreau a scris:

Wildhoney a scris:

eu mi-am gasit niste pantaloni de piele cu sireturi si tot tacamul la SH mama mama big_smile In conditiile in care n-am mai gasit pe nicaieri sa imi vina ....si eu mai intru din cand in cand, anul trecut mi-am luat niste pantaloni cu buzunare de-aia largi...dar in ultima vreme n-am mai avut timp sa merg

asta e alt avantaj al sh-urilor...se gasesc si marimi mai mari big_smile

Exact! Cand ma mai duc printr-un magazin de fitze si imi da aia vreo marime la blugi gen 30 de mie nu imi incape nici macar un picior daramite amandoua imi vine sa ma spanzur cu perdeaua de la cabina de proba. Sau mai rau, cand ma ia din usha cu chestii de genul "N-avem marimea dumneavoastra"


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#42 2007-11-08 16:14:18

Ramona_gl
Sr. member
De la: Galati
Inregistrat: 2007-08-29
Mesaje: 1270

Re: Second hand...

Si eu mai dau cate o raita pe la sehashuri...si toata lumea ma intreaba de unde ma imbrac....Mai vad aici fete vorbind de magazine gen 38 de mii......scuze,dar nu se compara calitatea!

Offline

 

#43 2007-11-08 16:16:51

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Second hand...

Wildhoney a scris:

eu_vreau a scris:

Wildhoney a scris:

eu mi-am gasit niste pantaloni de piele cu sireturi si tot tacamul la SH mama mama big_smile In conditiile in care n-am mai gasit pe nicaieri sa imi vina ....si eu mai intru din cand in cand, anul trecut mi-am luat niste pantaloni cu buzunare de-aia largi...dar in ultima vreme n-am mai avut timp sa merg

asta e alt avantaj al sh-urilor...se gasesc si marimi mai mari big_smile

Exact! Cand ma mai duc printr-un magazin de fitze si imi da aia vreo marime la blugi gen 30 de mie nu imi incape nici macar un picior daramite amandoua imi vine sa ma spanzur cu perdeaua de la cabina de proba. Sau mai rau, cand ma ia din usha cu chestii de genul "N-avem marimea dumneavoastra"

exact! vai...ce bine stiu povestea lol si nu numai ca n-avem marimea dvs...dar nici n-am avut-o vreodata lol
de acum numai de la marks and spencer imi iau blugi...nu te simti prost deloc intrand in magazinul ala big_smile fata de magazinul in care am intrat cu prietena mea (mona de la intalnire) si ea si-a luat marimea 26 iar eu...dar n-am avut niciodata...poate la barbati tongue


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2007-11-08 16:20:44

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: Second hand...

god, ce frustrant trebuie sa fie...
da' si vanzatoarele alea..mari idioate.. cum sa spui asa ceva omului?! e o situatie care zbiara "minte-ma frumos!" lol

Offline

 

#45 2007-11-08 16:29:29

Ramona_gl
Sr. member
De la: Galati
Inregistrat: 2007-08-29
Mesaje: 1270

Re: Second hand...

Si sunt si mai enervante cand incep:"Da,cu ce va pot ajuta?".Daca esti numai intr-o raita..ca sa iti faci o idee despre ceva,intrebarea asta te trimite direct afara lol!Lasa-ma frate sa ma uit si daca ma intereseaza ceva iti spun eu...dar deh,asta le e meseria!

Offline

 

#46 2007-11-08 16:30:41

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: Second hand...

Ramona_gl a scris:

Si sunt si mai enervante cand incep:"Da,cu ce va pot ajuta?".Daca esti numai intr-o raita..ca sa iti faci o idee despre ceva,intrebarea asta te trimite direct afara lol!Lasa-ma frate sa ma uit si daca ma intereseaza ceva iti spun eu...dar deh,asta le e meseria!

soooo true.
alea de la meli melo, cel putin, ma termina... nici nu intru bine si ma agata.. e obositor stilul..

Offline

 

#47 2007-11-08 16:43:18

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: Second hand...

eu de fiecare data cand ies strang din dinti sa nu ma vada si sa-mi strige iar "La revedere! mai poftiti pe la noi!" lol

Offline

 

#48 2007-11-08 16:51:07

Hanuschak
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-04-20
Mesaje: 243

Re: Second hand...

eu am lucrat o luna la magazinul mario, in unirea si va spun sincer ca mi-a placut foarte mult politica firmei: nu te duci la clienti sa-i bati la cap decat daca te cheama, sau daca vezi ca a luat ceva si vrea sa probeze. cred ca e singurul magazin care face asa si chiar e un lucru bun. fetele de la meli-melo intr-adevar sunt stresante, dar pentru ca asa li se cere; eu sincer nici nu mai intru acolo, pentru ca de multe ori vreau doar sa ma uit si ma enerveaza sa zic mereu: doar ma uit. of... aa, iar referitor la sh-uri, nu am nimic impotriva lor, dar eu personal nu cumpar de acolo. mai bine dau un pic mai mult, dar stiu ca sunt noi( nu sunt fite, doar ca mi-e teama de vre-o boala. )

Ultima oara a fost editat de Hanuschak (2007-11-08 16:54:31)


Don't drink water, fish have sex in it

Offline

 

#49 2007-11-08 16:58:09

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Second hand...

sau inca una cand merg la shopping iau o pereche de pantaloni (k la astia am prb de obicei), intru in cabina de proba, imi dau jos pantalonii mei, se aude de afara "Va vin?" Zic un minut k nici nu mi-am dat adidasii jos"...dupa alte 2 minute "Cum e, intra?" Zic "numai putin sa..." si ma trezesc in toata splendoarea ptr ca vanzatoarea a avut inspirata idee sa dea perdeaua la o parte ca sa vada ea ce dureaza atat.Vede ca nu prea imi vin si se trezeste "Da mai avem si pe bleo cu sclipici" cand eu ii zic k vreau pantaloni inchisi la culoare si cat mai SIMPLI!!! Uite de asta imi place mie sa cumpar pantofi, adidasi si alte chestii care nu imi implica fundul cat America
Offtopic: Doamne cat de offtopic suntem lol


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#50 2007-11-08 16:59:38

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Second hand...

si pe asta am trait-o...of...la marks and spencer au usi cu zavor big_smile si nici nu te fugaresc vanzatoarele prin magazin big_smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

#51 2007-11-08 20:02:23

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: Second hand...

Eu tot zik k ma duc la Sh sa ma uit..dar nu am timp..stiu unul la muncii vis a vis de catolica...e practic vis a vis de casa lui bubi,,,dar n-am rabdare sa intru (desi am vazut intr-o zi un pulover dragutz foc).. cum ati zis si voi-acolo e o aventura lol
   
  AA...si gagicile alea de la Meli-Melo ma seacaaaa... mi-am luat o data un SET de picior-bratara si inelush... ma intreaba idioata la casa...doriti sa mai asortati cva? m-am uitat asa la ea..imi venea sa-i zik... ce plm sa mai asortez,nnu vezi k e set??? Intr-un fel mi-e mila d ele,imi dau seama k e mentalitatea firmei... ma gandeam sa ma angajez si yo o luna acolo- managerii de la firma nu au auzit si ei zvonurile? mentalitatea lor suckkk...ma anagajez yo si le comunic noutatea


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#52 2007-11-08 20:12:03

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: Second hand...

Lelaina a scris:

AA...si gagicile alea de la Meli-Melo ma seacaaaa... mi-am luat o data un SET de picior-bratara si inelush... ma intreaba idioata la casa...doriti sa mai asortati cva? m-am uitat asa la ea..imi venea sa-i zik... ce plm sa mai asortez,nnu vezi k e set??? Intr-un fel mi-e mila d ele,imi dau seama k e mentalitatea firmei... ma gandeam sa ma angajez si yo o luna acolo- managerii de la firma nu au auzit si ei zvonurile? mentalitatea lor suckkk...ma anagajez yo si le comunic noutatea

Doamneeeeeeeeee ce cretini!!!!!!!!!!!!!!!!! Asta e modalitatea lor de a SATISFACE clientii??? LASA-MA frate in plata mea sa ma holbez , NU-MI TREBUIE COSH SA MA UIT!!!

Offline

 

#53 2007-11-08 20:49:22

Jolie15
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-03-16
Mesaje: 160

Re: Second hand...

despre sh-uri...eu nu intru,un pitic pe creier pur si simplu nu-mi da voie:)...mama insa are rabdare si mai imi ia si mie cate ceva:pantaloni sau bluze..oricum haine de purtat prin casa.
Cat despre vanzatoarele din magazinele de pe la noi...adevarul e ca sunt stresante rau...si eu m-am saturat sa le spun:'momentan ma uit,dc vad ceva va anunt';de multe ori mi-e groaza si sa mai intru sa ma uit.Intradevar la Marks and Spencer e perfect..nu te bate nimeni la cap,probezi ce vrei,stai cat vrei.
eu am fost vara trecuta plecata cu work and travel in state si acolo am lucrat in magazin la polo ralph lauren.trebuia sa fac in mare acelasi lucru...insa nu trebuia sa te tii scai de client..exact cum spunea Hanuschak te duci la el doar cand are nev de probeze ceva  sau sa caute alta masura

Offline

 

#54 2007-11-08 20:58:30

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: Second hand...

astea de la Meli-Melo cred ca au o problema la "mansarda" wink asa fac si la noi in mall.si dupa ce ca e magazinul ala super mik,nu poti sa faci un pas ca ele tup in spatele tau cu tot felul de indicatii...ce stresant!!!


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#55 2007-11-08 21:03:04

theSame_ElaElis
Hero member
De la: Winnie the Pooh
Inregistrat: 2007-10-12
Mesaje: 3707

Re: Second hand...

sh-uri... mmmm... daca nu ar fi mirosul acela care ma face sa stranut non stop de nu am rabdare sa ma uit.... ultima oara am intrat de curiozitate in Cta... am stranutat de se uita lumea la mine... am iesit urgent.... odata am gasit un tricou dragut, transparent, culoare visinie... e funny!

Offline

 

#56 2007-11-08 23:06:33

lee
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-08-14
Mesaje: 3845

Re: Second hand...

eu aveam nijte colege in liceu care mergeau des dar eu nu am avut curaj sa intru ( pe motiv ca radea cineva de mine daca ma vedea acolo). insa am avut si motive sa ma oftic cand una dintre ele a aparut cu o geanta s'olliver pe care daduse...50de mii:)) oricum,nu am intrat


"Cel mai sigur drum catre iad este cel progresiv,cu povarnisuri dulci,pardosite molatic,fara cotituri neasteptate ,fara jaloane ,fara indicatoare." box  punish

Offline

 

#57 2007-11-09 00:05:00

mara21
Full member
Inregistrat: 2007-10-19
Mesaje: 539

Re: Second hand...

crys_ty_na a scris:

nici eu nu sunt adepta secondurilor...si sincer intr o zi la faculta...fetele discutau ce si au mai luat si ca au mai dat o raita prin seconduri...si chiar ma simtem aiurea ca nici macar odata n m am intrat intrunul tongue nu e o chestie de fite...pur si simplu n am avut initiativa sau pe cineva care sa ma initieze...in plus ca la mine in oras secondurile suck...dar in cluj sunt super ok din cate am inteles...in schimb am descoperit in cj un 38 super...e din lantul ala...totul la 1 euro si au lucruri f misto...aproape in fiecare saptamana mg sa mai imi iau ceva tongue

spune-mi si mie crys_ty_na unde e magazinul ala... si eu vreau sa merg (tot din cj sunt si eu) tongue


Should I give up... or... should I just keep chasing pavements...?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.