homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cu ce si cum va ingrijiti parul?-17


#305 2010-11-22 09:38:46

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

am un balsam leave in, il descurca atunci cand e ud, cand ma spal pe cap, dar zilele urmatoare tot se incurca. mai am si un balsam care se foloseste atat ca leave in, cat si ca balsam clasic care se clateste.
cred ca folosesc mai mult balsam ca fetele cu parul cret si rebel lol
se fac noduri la baza gatului, pe ceafa, de trag fir cu fir sa se descurce, imi rup parul cateodata in incercarea de a deznoade.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 



#306 2010-11-22 10:26:51

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

cora, si eu am aceeasi problema ca si tine. face parul niste noduri la ceafa de sunt ca un caine de pripas lol si tot asa foloses si balsam, si masti, si un produs leave-in...
ce am observat la mine e faptul ca fac acei caltzi de la.... gulere! atunci cand nu port camasi sau bluze pe gat nu fac. poate e asa si la tine...


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#307 2010-11-22 10:31:20

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

mersi alinda big_smile am sa incerc sa vad daca este asa big_smile ar fi o revelatie!


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#308 2010-11-22 11:17:16

daenarys
Vizitator

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

eu mi-am luat de la gerovital masca impotriva parului si kit-ul pt regenerarea parului sunt bune si nici f scumpe smile

 

#309 2010-12-21 22:14:16

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

a luat astazi mama Syoss pentru repararea parului, sampon. Chiar eram curioasa cum este si gama aceasta muult discutata. Desi eu nu cred ca samponul face diferenta, ci balsamul (am unul de care sunt innebunita, nu este din tara, este italian, genial! hidrateaza si totusi am volum)
Momentan sunt incantata, a curatat bine, am volum, straluceste.. sunt curioasa daca o sa patesc ca alte fete care se plangeam ca a doua zi deja era parul gras si lipit de cap


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Publicitate


loading...

#310 2011-01-23 12:47:57

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

am tot citit in ultima vreme despre binecuvantarile gazului. pe net daca citesc 100 oameni fac misto ca in secolul XXI mai foloseste lumea gaz in loc sa isi cumpere o tona de produse speciale pentru par si sunt si cele care vor sa il incerce. Sunt putine cele care chiar l-au incercat.
M-am gandit sa iau sa amestec cu ulei de ricin, vitamina A si ulei de masline si sa vad ce face. M-a ajutat mult la descurcat, l-a lasat foarte moale... dar in timp exista riscul sa imi arda parul sau pielea capului?

Ultima oara a fost editat de coraline (2011-01-23 15:28:35)


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#311 2011-01-23 12:51:41

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

coraline a scris:

a luat astazi mama Syoss pentru repararea parului, sampon. Chiar eram curioasa cum este si gama aceasta muult discutata. Desi eu nu cred ca samponul face diferenta, ci balsamul (am unul de care sunt innebunita, nu este din tara, este italian, genial! hidrateaza si totusi am volum)
Momentan sunt incantata, a curatat bine, am volum, straluceste.. sunt curioasa daca o sa patesc ca alte fete care se plangeam ca a doua zi deja era parul gras si lipit de cap

cum a fost? ca eu am auzit numai lucruri urate de syoss..


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#312 2011-01-23 12:53:54

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

o prietena a facut "tratament" cu gaz cam de 2 ori pe luna, vreo 2 luni.. nu a avut probleme smile
Dar ma gandesc ca nu trebuie facut non stop; vreo 2-3 cure pe an sunt suficiente dupa parerea mea smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#313 2011-01-23 13:34:18

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

coraline vezi ca este un tratament pentru par de la gerovital care are si gaz pe langa uleiuri si vitamine. mama l-a folosit si a fost f multumita de el.


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#314 2011-01-23 13:55:36

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

Eu nu sunt multumita de produsele de la kallos. Am auzit multe peroane catalogandu-le drept produse minune dar eu cand am incercat masca de par mi-am jurat ca nu o sa le mai folosesc niciodata. Statea atat de batos parul..nu puteam sa-i fac nimic, nici indreptat nu statea. Eu il am putin ondulat si dupa jumatate de ora era la fel ca inainte sa bag placa in el      skitarg

Ultima oara a fost editat de kæreste (2011-01-23 13:56:00)


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#315 2011-01-23 14:28:03

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

mykutza a scris:

coraline a scris:

a luat astazi mama Syoss pentru repararea parului, sampon. Chiar eram curioasa cum este si gama aceasta muult discutata. Desi eu nu cred ca samponul face diferenta, ci balsamul (am unul de care sunt innebunita, nu este din tara, este italian, genial! hidrateaza si totusi am volum)
Momentan sunt incantata, a curatat bine, am volum, straluceste.. sunt curioasa daca o sa patesc ca alte fete care se plangeam ca a doua zi deja era parul gras si lipit de cap

cum a fost? ca eu am auzit numai lucruri urate de syoss..

a fost ok.. lasa parul mult mai moale fata de alte sampoane (nu e chiar bine pentru parul meu care este moale si fin si fara volum) dar nu s-a ingrasat, s-a comportat bine. nu mi-am luat si balsam, cred ca ala ar face diferenta intre par lipsit de viata sau care se ingrasa repede si un par frumos tongue


yoyo o sa incerc in cure tongue ca si asa cu ulei ma fac non stop saptamanal

k?reste de kallos am auzit numai de rau, mai ales la vopsele. eu ma tin departe de ele, nu imi plac deloc, nimic din ce au nu mi-a facut bine


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#316 2011-01-23 15:54:59

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

Gama Superstar de la Tigi. Sunt super super, parul e matasos si straluceste tare, iar pentru volum, am un serum tot de la superstar. Am ramas la astea si nu o sa le schimb cel putin cativa ani buni...


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#317 2011-01-23 16:00:40

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

Si mie imi place cam tot ce tine de Tigi (inclusiv gama pentru volum), pentru coafat si aranjat este cea mai tare  tummenupp Si pentru par moale ca al meu, numai spray-ul de fixare de la Superstar Tigi il folosesc, ma gandesc cu groaza ca sa termina cesafac


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#318 2011-01-23 19:45:17

Violete.Purpurii
Diamond member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 32583

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

noutati :
masca de la avon spa cu masline face minuni big_smile
samponul syoss la fel lol mai ales la aprul vopsit
pt varfuri despicate am ulei de la avon
pt stralucire am un spray glossy de la orfiflame
si acum mi'am luat tot un spray de la syoss pt protectie
toate bune tummenupp

Offline

 

#319 2011-01-24 00:02:48

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

este adevarat ca tapatul dauneaza parului? cesafac


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#320 2011-01-24 00:16:09

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

cam da coraline sad..

eu folosesc asa :
Sampon GLISS  color shine &protect 9 il iubesc hjarta )
Balsam Syoss color protect (samponul m-a dezamagit, cel mai prost sampon care l-am avut)
Balsam leave in de la Gliss color & shine
Si masca de par de la oriflame pentru fortificarea parului cu ulei de masline sau hot oil cu trandafiri de la oriflame, sau hot oil cu cocos tot de la oriflame ..
aaa, si spray pentru varfuri despicate de la oriflame hjarta


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#321 2011-01-24 06:39:39

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

Eu folosesc sampon head & shoulders nustiu

Offline

 

#322 2011-01-24 07:32:01

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

Freyja_ a scris:

masca Latte de la Kallos (din aceeasi gama cu Placenta)  tummenupp  tummenupp

Mie masca asta minune mi-a facut praf parul  diablo Mi-am indreptat jumate de capatana si pana sa indrept si jumatatea cealalta asta era la fel, plus ca statea batos, abea il periam si culmea, vreo 3 saaptamani m-a tinut asa pana si-a revenit skitarg  Numai asa box  imi venea sa-i fac lu' mama ca ea o adusese acasa  rotfl2


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#323 2011-01-24 09:57:35

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

coraline a scris:

M-am gandit sa iau sa amestec cu ulei de ricin, vitamina A si ulei de masline si sa vad ce face. M-a ajutat mult la descurcat, l-a lasat foarte moale... dar in timp exista riscul sa imi arda parul sau pielea capului?

cred ca e meritul uleiului de masline pt ce am ingrosat, nu al gazului.
nu stiu daca chiar are vreun efect pozitiv gazul... eu pe scalp dau cu amestec din ulei de ricin, vit a si c, iar pe lungime cu ulei de masline. uleiul de masline mi-l lasa moale, stralucitor, usor de pieptanat. iar combinatia pt scalp ma ajuta in lupta cu sebumul si caderea parului. nu se mai ingrasa si nici nu mai cade ca inainte, de cand folosesc solutia asta.

nici mie nu mi-a placut masca cu lapte de la kallos. era degeaba si daca imi amintesc bine, imi si incurca parul.

Ultima oara a fost editat de anca90 (2011-01-24 10:28:44)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.