homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cu ce si cum va ingrijiti parul?-16


#286 2010-09-09 11:05:37

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

Emm a scris:

coraline a scris:

Emm a scris:


coraline pt varfuri deteriorate iti recomand Londa Professional Visible Repair (silk & almound oil) il gasesti numai in saloane de coafura care folosesc produse Londa. e foarte foarte bun. eu am fost bruneta 1 an si ceva si in 2 luni m-am facut blonda. am refuzat sa tai din par toata arsura big_smile si mi-am luat doar varfurile f putin si coafeza mi-a recomandat balsamul asta. in 2 saptamani parul meu era super! parca nu l-as fi decolorat niciodata (desi saracu' mi-a suportat 4 decolorari).

de spalat ma spal cu clear pt par vopsit, balsam de la nivea pt par matasos iar la final dupa ce-l usuc ii dau cu 3-4 "alune" de LPVR.

Saru mana mult Emm  puss o sa il cumpar cu prima ocazie, suna chiar grozav big_smile tot ce e mai bun pentru parul meu cel incapatanat  shopping

Emm te refereai la balsamul fara clatire, la lotiune, sampon? ca am gasit cam multe lol

http://www.haircare.ro/producator/londa … epair.html

balsamul fara clatire. e extraordinar. nu ma mai despart de el hjarta http://www.haircare.ro/producator/londa … epair.html app multumesc pt site rotfl eu dadeam ca proasta 40 de lei pe el ca-l luam din salon rotfl (adevarul e ca nici nu m-am gandit sa-l caut pe net, am avut prea multe probleme in ultimul timp)

Cu multa placere Emm  par mersi mult de recomandare, sper sa fac astazi comanda


Wow Oanaflori.... asa de lung??  drool


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 



#287 2010-09-09 12:55:36

Miss_B
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-07
Mesaje: 5252

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

oanaflori a scris:

eu am parul lung pana la betelia de la blugi(uneori chiar mi'l prind in blugi lol ) folosesc sampon si balsam Wash&Go antimatreata si sunt ff multumita de cum imi face parul. si acum ca se mai lasa frigul si nu o sa mi se mai ingrase asa repede o sa incep sa folosesc iar masca de par de la kallos cu placenta in care am mai adaugat vit a si ulei de ricin. este ff buna si o recomand impotriva caderii parului.

hjarta super,asa vreau sa ajunga si al meu big_smile
mai am vreo 10 cm pana sa ajunga asa   grater  lol  dar am rabdare  happy

Offline

 

#288 2010-09-09 13:21:05

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

Emm ai grija cu site-ul ala, nu stiu de ce dar nu prea am incredere in el... nu merge sa te loghezi, cand faci cont trimite mail gol si este la S.C. Relaax Media S.R.L. care mai are un site care nu accepta decat virament bancar, nu plata ramburs si nu are nici o alta data despre el www.colorcare.ro. Am mai patit cu un site sa iti ceara banii in avans si sa fie teapa, recomandarea mea ar fi sa nu iei de acolo.
Am gasit altul  http://www.dasolutii.ro/par-sensibil-si … iorat.html
care pare a fi ok.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#289 2010-09-09 17:25:32

oanaflori
Full member
De la: tastatura
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 783

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

coraline a scris:

Wow Oanaflori.... asa de lung??  drool

dap...anul trecut m'am tuns scurt...pana la umeri lol (pt mine e scurt) si ma dispera ca trebuia sa'l prind cu o mie de clame ca sa stea ... si de atunci am zis ca nu ma mai tund...cat de lung vrea sa creasca...dar cred ca nu o sa creasca mai mult de atat  sad
baby sa ai grija de el sa creasca mareee si sa ma intreci wink puss

Ultima oara a fost editat de oanaflori (2010-09-09 17:27:40)


O femeie desteapta Saruta dar nu iubeste, Asculta dar nu crede si Pleaca inainte de a fi dezamagaita.....

Offline

 

#290 2010-09-09 17:34:39

Emm
Hero member
De la: mama de acasa
Inregistrat: 2009-02-05
Mesaje: 2647

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

coraline a scris:

Emm ai grija cu site-ul ala, nu stiu de ce dar nu prea am incredere in el... nu merge sa te loghezi, cand faci cont trimite mail gol si este la S.C. Relaax Media S.R.L. care mai are un site care nu accepta decat virament bancar, nu plata ramburs si nu are nici o alta data despre el www.colorcare.ro. Am mai patit cu un site sa iti ceara banii in avans si sa fie teapa, recomandarea mea ar fi sa nu iei de acolo.
Am gasit altul  http://www.dasolutii.ro/par-sensibil-si … iorat.html
care pare a fi ok.

ok big_smile am bagat la capsor. multumesc muuuuuuuult puss


Seasons come and go, but I will never change and I’m on my way

Offline

 

 Publicitate


loading...

#291 2010-09-09 17:51:01

Miss_B
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-07
Mesaje: 5252

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

oanaflori a scris:

coraline a scris:

Wow Oanaflori.... asa de lung??  drool

dap...anul trecut m'am tuns scurt...pana la umeri lol (pt mine e scurt) si ma dispera ca trebuia sa'l prind cu o mie de clame ca sa stea ... si de atunci am zis ca nu ma mai tund...cat de lung vrea sa creasca...dar cred ca nu o sa creasca mai mult de atat  sad
baby sa ai grija de el sa creasca mareee si sa ma intreci wink puss

o sa am  puss  big_smile

Offline

 

#292 2010-09-09 18:00:44

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

eu nu prea am grija de el, spre rusinea mea
il spal la 2-3 zile cu wash&go, balsam Kallos, placa si uscator la greu, si cum creste putin iar ma apuca nush ce il tai de tot hmm

Offline

 

#293 2010-09-09 20:10:44

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

mi-am dat si eu comanda de pe site-ul ala, sper sa nu fie produsele fake


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#294 2010-11-08 11:00:37

d_e_e_a
Hero member
Inregistrat: 2010-01-15
Mesaje: 2671

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

Ati folosit masca pentru par vopsit Loncolor? Cum este?


Alege un ideal cat mai inalt si nu te opri dupa ce l-ai realizat!

Offline

 

#295 2010-11-08 14:19:51

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

pe mine m-ar interesa un spray pt protejarea parului de frig nustiu

Offline

 

#296 2010-11-08 14:32:31

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

camysh, dupa mintea mea un balsam leave-in sau orice masca hidratanta ar folosi... nu stiu daca exista vreun produs special pentru asa ceva

Offline

 

#297 2010-11-11 12:12:07

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

Stie cineva un produs bun pentru facut / mentinut bucle pe un par cu o personalitate foarte puternica?

Nu ma refer la produsele pe care scrie "pt par ondulat / cret" etc, pt ca alea inteleg eu ca sunt pentru cele care au deja parul cret / ondulat ca sa le faca buclele / onduleurile mai frumoase, mai asezate, mai nu stiu cum.
Nu. Mie imi trebuie ceva "hard" pentru par foarte drept si greu de coafat, aa incat, daca imi fac bucle cu ondulatorul sau bigudiurile calde, sa-mi reziste mai mult de 3 ore. Nu fixativ, ci ceva de dat inainte de a incepe procesul de coafare.
Sper ca v-am lamurit  big_smile


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#298 2010-11-11 12:20:16

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

hmmm kathrynn eu am un spray acasa de la Tigi cu care ma dau inainte sa imi fac bucle, onduleuri, ma tine cand pana pun capul pe perna. si am fir lung, drept, subtire si foarte fin. Tigi Fashionista cres ca este. scumpurt dar te tine ceva.
altfel am incercat toate spumele posibile, pentru volum, mentinere, fixare etc, cam toate firmele,  nu fac decat sa imi imbacsesc parul. am incercat pana si ceara de par lol logic un fiasco


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#299 2010-11-11 13:30:05

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

se vorbea de varfuri despicate cu vreo 2 pagini in urma;de cateva luni folosesc uleiul cu cristale lichide de la kallos
http://www.baaria.com/produse/149-ingri … 80ml..html
e f bun,nu mai am deloc varfurile despicate,chiar daca nu m-am tuns de vreo 6 luni


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#300 2010-11-11 13:42:21

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

wow serios dianah?? eu ma dau cu ulei de masline saptamanal si am tone de balsam si sprayuri pentru varfuri despicate si tot dupa 2-3 luni se fac praf. o sa il incerc big_smile


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#301 2010-11-11 14:05:20

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

Cora, eu am parul des, gros si greu. Si drept. O coafura facuta la coafor cu bucle imi tine sa zicem pana a doua zi, dar pe la jumatatea timpului incepe sa se lase. Doar ca as vrea sa-mi fac si acasa bucle din cand in cand si sa ma tina macar pana ajung la destinatie  smile


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#302 2010-11-21 21:21:52

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

fetelor sad am mai zis..am un fir foarte subtire, fin si drept. deci automat se incurca oribil. desi il am fin bag mult balsam si seruri in el ca sa nu se incurce. si totusi fac niste noduri de ma sperii, de abia le descurc. aproape ca imi jumulesc parul incercand sa le desfac.
recunosc, nu prea imi tin parul strans, mai ales iarna, imi tine de cald  tillfreds si mai ales firele de langa ceafa, care intra in contact cu pielea se incurca de imi vine sa le tai.
exista vreun remediu?  supa


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#303 2010-11-21 21:27:21

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

coraline a scris:

fetelor sad am mai zis..am un fir foarte subtire, fin si drept. deci automat se incurca oribil. desi il am fin bag mult balsam si seruri in el ca sa nu se incurce. si totusi fac niste noduri de ma sperii, de abia le descurc. aproape ca imi jumulesc parul incercand sa le desfac.
recunosc, nu prea imi tin parul strans, mai ales iarna, imi tine de cald  tillfreds si mai ales firele de langa ceafa, care intra in contact cu pielea se incurca de imi vine sa le tai.
exista vreun remediu?  supa

si eu ma confrunt cu aceeasi problema.....il descurc foarte incet si cu grija...dar imi pica foarte mult par.


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#304 2010-11-22 09:23:56

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

nici cu un balsam leave-in nu merge, coraline ? sau cu masti pe post de balsam ?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.