homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii intre mamici-51


#951 2009-02-11 16:36:25

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii intre mamici

ideea e ca nu trebuie sa fie prea dulce....
daliana ce face fata? doarme?
al meu evident iar are probleme cu somnul si papica, pentru ca iar l-am dus la bunica-sa obligata fiind. Am schimbat geamurile la tot apartamentul si am terminat zugraveala, si nu puteam sa-l tin in praful ala + o zi intreaga in frig pana au terminat de montat geamurile.
Acum ma chinui iar cu el, ieri mi-a urlat toata ziua, n-a dormit absolut deloc, si pe mine m-a adus iar la culmea disperarii. Azi vad ca doarme bine. Daca va vine sa credeti l-am culcat in cadita lui lol mi-am adus aminte ca am citit ca bebeilor le place sa doarma in spatii cat mai mici sa se simta in siguranta. Cum patutul lui e mare, alta solutie n-am gasit decat cadita lui lol si doarme bustean.... sper sa fie ok d-acum incolo....


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 



#952 2009-02-11 16:48:13

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii intre mamici

_alexa_ a scris:

ideea e ca nu trebuie sa fie prea dulce....
daliana ce face fata? doarme?
al meu evident iar are probleme cu somnul si papica, pentru ca iar l-am dus la bunica-sa obligata fiind. Am schimbat geamurile la tot apartamentul si am terminat zugraveala, si nu puteam sa-l tin in praful ala + o zi intreaga in frig pana au terminat de montat geamurile.
Acum ma chinui iar cu el, ieri mi-a urlat toata ziua, n-a dormit absolut deloc, si pe mine m-a adus iar la culmea disperarii. Azi vad ca doarme bine. Daca va vine sa credeti l-am culcat in cadita lui lol mi-am adus aminte ca am citit ca bebeilor le place sa doarma in spatii cat mai mici sa se simta in siguranta. Cum patutul lui e mare, alta solutie n-am gasit decat cadita lui lol si doarme bustean.... sper sa fie ok d-acum incolo....

rotfl  rotfl  rotfl  rotfl
ideea asta cred ca o sa o copiez si eu rotfl  rotfl  rotfl


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#953 2009-02-11 18:25:03

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii intre mamici

cum sa fie alexa, chinuiala...


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#954 2009-02-11 22:30:56

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii intre mamici

daliana incearca totusi s-o ti treaza in timpul zilei...... sau macar intre ultimele doua mese ale zilei! ca sa fie rupta de oboseala si sa faca nani mai mult. eu asa ii fac si la noi merge treaba! prima oara cand i-am facut asa a dormit 5 ore. a doua noapte 6, iar a 3-a 7... acum iar ii fac asa si iar a inceput sa-si lungeasca somnul din timpul noptii. sincer ma mir cum rezisti... sincer chiar ma mir. eu am dat in ditamai depresia.... e raritate cand am ore intregi cand nu plang...


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#955 2009-02-12 10:17:14

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii intre mamici

azinoapte a dormit de la 11.30 la 5, ne-am si mirat! si cand zicem si noi ca am scapat, noaptea urmatoare o luam de la capat......


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

 Publicitate


loading...

#956 2009-02-12 11:24:53

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii intre mamici

inceara sa-i faci un program fix, mai ales seara cand sti ca se apropie calvarul.... sa aiba ore fixe de stat treaza, si ore fixe de dormit. asa reusesti. oboseste-o bine de tot inainte de ultima masa a zilei. Eu nu-i fac baie la ora 8 seara tocmai din cauza ca mananca si la 12, si eu atunci vreau sa fie super obosit sa doarma mult timp
dovada cu cadita lol http://img242.imageshack.us/my.php?imag … 088oo3.jpg daliana ai incercat? big_smile


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#957 2009-02-12 15:18:03

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii intre mamici

bang  bang cand incepe bebe sa nu mai pape noaptea bang cred ca o iau pe urmele lui daliana bang  bang ..si la baie bang  bang nu mai zic grater ..totul e ok pana iesim din apa big_smile apoi ce sa mai vb de masaj  sau alte  rasfaturi bang  bang ca urla de se invinetestedam repede cu ulei,facem toaleta ochi urechi etc..offf ce mi-as dori si eu sa stea linistita sa ii putem face si noi un masaj  bang  bang


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#958 2009-02-12 15:27:48

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: discutii intre mamici

al meu inca mananca noaptea ... in total cred ca a dormit 10 nopti in aproape 7 luni. rotfl

Ultima oara a fost editat de SoareleMeu (2009-02-12 15:28:33)

Offline

 

#959 2009-02-12 15:45:09

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii intre mamici

tenzi incearca s-o calmezi cu putin ceai dupa ce o scoti in apa, ca sa stea cuminte la masaj, sau baga-i tetina in gurita. daca nu vrea tetina, da-i cu putin sab simplex pe ea ca-i dulce si sigur ii place. la al meu asa-i fac si tine vrajeala, macar 3-4 minute.
azi dupa ce i-am dat papa ne-am jucat putin, si evident m-am gandit sa-l masor. Are in jur de 60cm, s-a nascut lung de 50. E ok cat a crescut? Azi face 8 saptamani big_smile.Cum nu am cantar special pentru bebelusi, m-am cantarit eu singura si pe urma cu el in brate. Diferenta e de 6kg! nici nu-i de mirare ca abea il ridic din pat....
A! si cum il tineam eu in brate, se tot impingea in picioare, da cu forta mare! si am zis sa-l ridic de subtiori si l-am pus cu talpile pe burta mea. Se impinge asa de tare ca se ridica singur, eu doar il tineam pentru echilibru... si l-am lasat sa topaie de cateva ori, mi-a fost frica sa nu pateasca ceva.

Ultima oara a fost editat de _alexa_ (2009-02-12 15:46:43)


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#960 2009-02-12 15:49:33

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii intre mamici

i-an-m dat si ceai,si putin laptic,suzeta da cu ele big_smile..de zici ca am pus piper pe biberoane:bang:..sab simplex la fel:bang: nu merge nici o vrajeala:bang:

in lungime eu am nascut-o cu 49 si acum la 3 sapt. m-am speriat 53 are..dar nah sa fie sanatoasa


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#961 2009-02-12 18:46:25

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii intre mamici

eu ii fac baie cam la 2 ore dupa masa ca sa avem timp de masaj si altele si dupa bagam biberon


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#962 2009-02-13 10:14:45

erikamirel
Full member
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 336

Re: discutii intre mamici

Eu la fel la inceput urla la baita pana incepea sa sughita sau sa tremure de plans. grater
Acum am incercat sa-i dea sotul sau oricine altcineva degetul sa se tina de el. asa simte ca are o siguranta, cum ca nu pateste nimic, si tace. Chiar ii place si la baita si dupa. Dar cand ne imbracam si intamplator trebuie sa-i dea drunu la deget...imediat se panicheaza, si incepe plansu. grater
Ttenzika.. incearca si asa poate asa mai reusiti putina liniste. smile


bebe   smile Adelin-Alexandru

Offline

 

#963 2009-02-13 11:16:21

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii intre mamici

erikamirel a scris:

Eu la fel la inceput urla la baita pana incepea sa sughita sau sa tremure de plans. grater
Acum am incercat sa-i dea sotul sau oricine altcineva degetul sa se tina de el. asa simte ca are o siguranta, cum ca nu pateste nimic, si tace. Chiar ii place si la baita si dupa. Dar cand ne imbracam si intamplator trebuie sa-i dea drunu la deget...imediat se panicheaza, si incepe plansu. grater
Ttenzika.. incearca si asa poate asa mai reusiti putina liniste. smile

am incercat si asa nimic bang ..te uiti te rog la topicul celalat poate stii sa imi raspunzi(totul despre bebe)


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#964 2009-02-13 17:36:04

cocoleta
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 3208

Re: discutii intre mamici

si la noi e teroare cu baitza urla de ma sperie se schimba la fata de atata racnit si la fel ca la ttenzika totul se petrece la foc rapid nu avem timp de masaje abia daca sta sa ii sterg ochisorii si nasul

Offline

 

#965 2009-02-13 18:07:27

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: discutii intre mamici

ce ati putea incerca in cazul baitei... important este sa nu fie foarte obosita, sa nu ii fie foame, sa fie odihnita si fericita... incercati sa ii zambiti cand e in apa  sa o incurjati spunandu-i cat de bine se descurca si ce curajoasa e ea in apa.. si ce frumoasa este, etc .

Offline

 

#966 2009-02-13 22:11:28

cocoleta
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 3208

Re: discutii intre mamici

am stat si am analizat si dupa baitza din seara asta problema mai mare e ca nu ii place sa o dezbrac incepe sa planga de cand e goala si daca stau bine sa ma gandesc si cand o schimb la fel face.

fetelor nu ma inteleg deloc cu pampersii astia cum doarme ea intr-o parte tot timpul se scurge pe langa ei. ce ziceti sa incerc alta firma?

Offline

 

#967 2009-02-13 22:34:51

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: discutii intre mamici

ii este frig probabil, cunosc un baietel care reactioneaza la fel, exista un radiator care se prinde deasupra masutei de schimbat, ii dai drumul numai cand o schimbi sau la baita, el de cand il are nu mai plange

Offline

 

#968 2009-02-13 22:55:02

lauraura
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 823

Re: discutii intre mamici

eu zic sa ii schimbi sau poate ii sunt prea mari si de asta ,asa pateam si eu cu Andrei, mereu il gaseam ud dar cred ca din cauza ca nu ii strangeam bine de frica sa nu pateasca ceva, sau nu ii punem cucu bine lol punk   si de asta dar la tine nu e cazul de cuc tongue

Offline

 

#969 2009-02-15 17:59:55

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii intre mamici

de samy mai stie cineva ceva?...


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.