homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ganglioni-23


#419 2013-12-04 20:13:37

DobrinGeorge
Full member
Inregistrat: 2013-04-05
Mesaje: 103

Re: ganglioni

Am vazut ca aici sunteti in tema cu ganglionii si ma gandesc ca pot fi mai multe pareri big_smile

Buna seara..
Voi ati avut probleme cu ganglionii? Eu am unul foarte umflat submandibular, este mobil nu ma doare si este moale dar este foarte lat si umflat mai ales daca imi incordez gatul submandibular.. Am fost la ORL si mi-a spus ca am mari probleme cu polipii si trebuie sa ma operez.. Poate fi de la asta? am citit toate prostiile si poate aparea cancer limfatic de la ei sad.. voi ati mai avut sau aveti probleme cu ei?

http://imagnet.ro/images/3nC1D.jpg

Cam așa arată big_smile
Bineinteles ca incordez muschii gatului altfel nu s-ar vedea

Offline

 



#420 2013-12-06 20:46:01

taisia
New member
Inregistrat: 2009-05-07
Mesaje: 95

Re: ganglioni

Salut!
Vad ca esti peste tot, am citit ce ai scris, cred ca ai primit toate sfaturile cele mai bune, nu trebuie sa iei medicamente fara prescriptia medicul, pot sa  iti faca mai rau.
Tu crezi ca in alt oras este mai bine cu medici??
Vrei sa te faci bine sau sa sti precis despre ce este vorba trebuie sa mergi la medic, asta este nesansa in viata.
Au dreptate cei care ti-au scris rezolva, toate celelalte probleme pe care le ai si apoi o sa vezi ce este si daca mai este acel ganglion....
asa aici nu facem decat sa ne dam cu parerea si nu sti niciodata daca este bine sau rau, nu suntem medici si oricum nimeni nu poate spune ceva concret chiar daca ar fi medic pana nu te consulta.
Si mai este ceva, toata lumea cand are o probleme se gandeste la cancer, sa sti ca si daca ai cancer nu se moare intr-o zi..... medicina  a avnsat mult, iar tu nu faci aici dect sa ai vedenii despre ceva despre care nici nu sti ce este....
Sanatate multa!

Offline

 

#421 2013-12-14 08:43:57

Kiko07
New member
Inregistrat: 2013-03-19
Mesaje: 31

Re: ganglioni

Buna!Am intrat ca sa ii raspund lui George.Am si eu un ganglion latero-cervical,mobil,nedureros.L-am observat dupa ce am fost piscata de o albina,a doua zi.Asta prin iunie 2013.Si eu am aceleasi temeri ca si tine,am facut analize,bune.La un al doilea set a iesit ceva putin marit,nu VSH-ul.Am gasit chiar si o analiza care se face special pt tot felul de boli grave si a iesit bine.Pana la urma am mers la HEMATOLOGIE in Bucuresti.Voiam sa ma internez pt analize.Si aceasta doctorita,dupa ce m-a consultat,m-a trimis acasa.A zis ca e o zgaiba,ca e ceva mic si ca pentru atat nici biopsie nu se face.
Ideea generala e ca intr-adevar biopsia e singura SIGURA.Dar ce poti face tu e sa mergi tot la Hematologie.Sunt singurii cat de cat in masura sa te directioneze cumva.Si eu am stat si mai stau inca sa citesc tot felul de prostii pe net.Simptomele sunt nespecifice la ce zici tu si seamana cu tot felul si numai un control "pe viu" te poate ajuta.Nu mai citi nimic.Si nu mai pierde vremea pe la usile cabinetelor.Stiu ce zic ca si eu sunt dintr-un oras mic.Du-te la Hematologie si roaga-te.Doamne ajuta-ne!
Presupun ca ti s-a tot spus ca un ganglion marit poate fi de la orice,nu e egal cu cancer limfatic.Du-te la Bucuresti la cei care sunt avizati sa-ti dea un raspuns clar.Nu te mai lua dupa unul si altul.Si ca idee,stiu o doamna care are ganglionii mariti de la 17 ani.Acum are 50 de ani si 3 copii.Fii optimist!Si roaga-te mult!

Ultima oara a fost editat de Kiko07 (2013-12-14 08:52:38)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.