homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Virgin la 28 de ani-2


#20 2008-03-01 00:02:23

anda23
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-09-12
Mesaje: 556

Re: Virgin la 28 de ani

am o colega de birou care s-a casatorit la 30 ani..acum are 40 si face al doilea copil...si e mai mult decat fericita..
kram

Offline

 

#21 2008-03-01 00:04:28

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Virgin la 28 de ani

La 14 ????? Mai dar tu ai avut planuri foarte timpurii. La 14 ani nu e viata sentimentala, e doar curiozitate.
Tu nu te uita la pustii de 15 ani de acuma, nu te compara cu ei.
Un prieten de-al meu s-a casatorit anul trecut la 49 de ani pentru ca atunci a gasit dragostea pe care si-o dorea si e foarte fericit si multumit.
Te rog sa nu mai spui din astea ca la 28 e tarziu, ca e gata viata, ca a trecut totul! Aiurea!


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#22 2008-03-01 00:08:47

allys
Full member
De la: Galati
Inregistrat: 2007-09-03
Mesaje: 471

Re: Virgin la 28 de ani

tu chiar vb serios? pe bune. e o gluma?
ai 28 nu 88. ai toata viata inainte. e foarte bine ca ai o cariera. foarte multe relatii se destrama din cauza banilor. nu au casa stau cu parintii discutii alea alea. nu mai face o tragedie din chestia asta.
stiu pe cineva care la 26 de ani facea a doua facultate in paralel cu prima si habar nu avea pe ce lume traieste. nu mai scotea nasul din carti. abia apoi s-a gandit la partea sentimentala. nu esti singurul. stai linistit. nu-ti mai plange de mila. mai bine vezi ce-i de facut. cauta o rezolvare a problemei. si sa stii ca sinuciderea nu este rezolvarea problemei.

Ultima oara a fost editat de allys (2008-03-06 23:44:14)

Offline

 

#23 2008-03-01 00:10:50

alinuutza_81_23_11
Hero member
De la: vest de carpati
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 4085

Re: Virgin la 28 de ani

la 14 ani? viata sexuala  poate incepe la 10 ani sau la 40 de ani, niciunde nu scrie cand incepe, fiecare face acest pas cand este pregatit... poate ca nu esti pregatit, lasa smiorcaiala si la treaba iasul e oras mare, ai toate motivele sa speri, parca ai avea 80 de ani, aia nu mai au motive sa spere...


Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.Prove me wrong...

big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#24 2008-03-01 01:08:28

miruna25
Full member
Inregistrat: 2007-01-28
Mesaje: 431

Re: Virgin la 28 de ani

citystar a scris:

Ca fetele in Romania sunt putine si nu stiu sau nu vor sa faca sex (de asta is eu virgin)

Hmm, nu cred ca de asta esti virgin. Eu cunosc o groaza de fete, including myself, care sunt super dragute, si frumoase, si destepte si de treaba si deschise la minte, dar....singure. Si care tot asa spun---unde sunt baietii??? Si eu tot asa ziceam. Acuma, I know better. Sta in puterea ta sa faci ceva in legatura cu asta, sincer. Numai tu stii de ce esti de fapt singur si ok, pot sa inteleg ca nu vrei sa ne spui...Dar trebuie sa admit it to yourself, and to do something. Nu e prea tarziu, nici pe departe. Pentru un barbat, la 28, nu esti inca nici in floarea varstei. Best years sunt intre 30 si 35 :-)))


Always remember that true beauty comes from within: from within bottles, jars, compacts, and tubes :-).

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-03-01 06:40:59

password
Full member
Inregistrat: 2007-09-06
Mesaje: 861

Re: Virgin la 28 de ani

Am si eu o intrebare..tu ai facut ceva in sensul asta? adica ai incercat sa iesi cu fete ca daca nu..eu zic ca e perfect sa incepi sa cauti..imbraca-te frumos, da-ti cu un parfum bun, si iesi si tu la agatat...spor la treaba!


What goes around comes around!
Mancarea este un minut pe buze  si o viata pe corp!

Offline

 

#26 2008-03-01 08:18:03

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Virgin la 28 de ani

citystar a scris:

dupa cum se stie  porgramatorii nu au viata sociala. (adica mai pe romaneste sunt handicapati, nu stiu sa se distreze)

whattttt????????? yikesyikes daca nu ma insel, micanarcisa si sotul ei sunt programatori (sa ma corecteze cineva daca gresesc) si sunt impreuna de  11 ani, si casatoriti de 8, daca bine tin minte. totul e in subconstientul tau, nu te mai stresa atat din cauza asta. sansa o sa apara cand nici nu te astepti wink

Offline

 

#27 2008-03-01 08:27:42

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: Virgin la 28 de ani

cred ca te stresezi degeaba si nu asa vei rezolva "problema". si cu atat mai putin cu sinuciderea...nu e un capat de tara. uite, eu am 30 de ani si nu sunt casatorita, nu am copii si nu ma mai sinucid wink hai, lasa prostiile, mai bine iesi cu prietenii la un suc, cumpara o floare unei fete ca tot e azi Martisorul...

Ultima oara a fost editat de mika (2008-03-01 08:28:25)

Offline

 

#28 2008-03-01 10:04:16

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: Virgin la 28 de ani

asta-i problema pt care sa te sinucizi?
iti garantez ca sunt muuuuulte fete care si-ar dori sa aiba un pr virgin, pe care sa-l invete ele ce si cum
mai cauta, nu dispera asa
ca ai timp

Offline

 

#29 2008-03-01 10:17:21

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: Virgin la 28 de ani

citystar, tu nu ai prieteni? in general eu am format perechi intre prieteni de ai mei. nu se cunosteau si eu m-am gandit ca se potrivesc. si uite ca a mers. prin prieteni iti gasesti mai usor perechea. eu am fost amica 6 ani cu prietenul meu pana ne-am cuplat. nu stiu de ce relatiile intre oameni au legi ascunse. Dar in orice caz e dramatic sa spui ca te sinucizi. Inseamna ca nu iti place nimic pe lumea asta? O data vine o fata in viata ta si ti-o ocupa pe toata... Eu cred ca ai o parere proasta despre tine si nu iti mai dai sanse... oricum toate filozofiile astea depre ce sa faci si cum sa faci nu au rost. Du-te te rog la un psiholog intai si rezolva-ti problemele ca sa poti merge mai departe.

Na, uite cat am mai scris, ca si cand as fi experta lol


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#30 2008-03-01 10:25:33

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: Virgin la 28 de ani

sigur nu e o farsa? mai e un pic pana la 1 aprilie....


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

#31 2008-03-01 16:26:41

citystar
Full member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-02-29
Mesaje: 105

Re: Virgin la 28 de ani

vdaiana a scris:

La 14 ????? Mai dar tu ai avut planuri foarte timpurii. La 14 ani nu e viata sentimentala, e doar curiozitate.
Tu nu te uita la pustii de 15 ani de acuma, nu te compara cu ei.
Un prieten de-al meu s-a casatorit anul trecut la 49 de ani pentru ca atunci a gasit dragostea pe care si-o dorea si e foarte fericit si multumit.
Te rog sa nu mai spui din astea ca la 28 e tarziu, ca e gata viata, ca a trecut totul! Aiurea!

ce planuri, cand 95 % dintre baieti incep viata sentimentala la 14 ani si viata sexuala la 15 ani. Un copil de 14 ani care are prietena e o fiinta suprema. Nu e curiozitate, este "VIATA".
Cand aveam 14 ani, eram intr-o excursie cu clasa in nordul Bucovinei; la un moment dat, in preajma manastirii Sucevita, am vazut un cuplu baiat-fata fata, mai mici decat noi (cam 13 ani pareau sa aiba) care se iubeau in public, la marginea unei paduri; Imaginea de atunci o am in minte si acum. La varsta acceea mi se parea amuzant, radea toti din autobuz de ei. Este extraordinar sa ai 13/14 ani si sa iubesti si sa fii iubit; La 13-16 ani nu ai par pe fata, pe corp; la aceste varste poti fi considerat fiinta suprema daca iubesti!!!!!!

Eu sunt un nimic pe langa acei copii; Orice adolescent de 15 ani o sa rada de mine ca sunt virgin adica handicapat social;

la 49 de ani viata e groaznica: iubirea dintre un barbat cu par si o fata cu riduri nu e iubire suprema !

singurul lucru care ma mai alinta acum este ca desi am 28 lumea ma apreciaza udneva la 20 - 22 sau mai putin; Nu suport maturizarea, nu suport parul pe fata su corp;

miruna25 a scris:

Hmm, nu cred ca de asta esti virgin. Eu cunosc o groaza de fete, including myself, care sunt super dragute, si frumoase, si destepte si de treaba si deschise la minte, dar....singure. Si care tot asa spun---unde sunt baietii??? Si eu tot asa ziceam. Acuma, I know better. Sta in puterea ta sa faci ceva in legatura cu asta, sincer. Numai tu stii de ce esti de fapt singur si ok, pot sa inteleg ca nu vrei sa ne spui...Dar trebuie sa admit it to yourself, and to do something. Nu e prea tarziu, nici pe departe. Pentru un barbat, la 28, nu esti inca nici in floarea varstei. Best years sunt intre 30 si 35 :-)))

pai sunt si am fost prea timid si nu sunt alfa dominant; fetele cauta baieti puternici , agresivi care stiu sa injure; Eu nu am injurat niciodata, deci de asta nu ma pot numi om (mi-a zis asta un prieten, daca cineva nu injura nu se poate numi om)

unde vezi tu  o groaza de fete dar eu nu vad nici una; am mers cu colegii in cluburi si in discoteca si nu erau o groaza de fete; erau  o groaza de cupluri si o groaza de baieti disperati care cautau fete;

floarea varstei e intre 10 si 20 de ani; dupa aia, cine mai ramane virgin e ratat toata viata; Nu zic eu asta, si statisticile, care arata ca peste 90 % dintre baieti nu mai sunt virgini sau fara experienta sentimentala la 18 ani; Eu am 28 de ani si nu am sarutat niciodata; nici nu cred ca stiu sa sarut, si sunt copii de 14-15 ani care saruta fete;

eu am niste explicatii ptr care eu sunt acum singur, dar sunt de domeniul paranormalului (nu au nici o baza stiintifica) si daca va descriu situatia detaliat o sa radeti de mine, o sa ziceti ca sunt nebun (stiu cum au reactionat altii de pe celelalte forumuri unde am mai scris).

eu am avut marele deavantaj ca am copilarit la tara: in timp ce adolescentul de oras socializeaza cu colegii/prietenii in fata blocului pana noaptea tarziu, eu taiam sfecla ptr porci; la tara e infernal;


camysh a scris:

whattttt?????????  daca nu ma insel, micanarcisa si sotul ei sunt programatori (sa ma corecteze cineva daca gresesc) si sunt impreuna de  11 ani, si casatoriti de 8, daca bine tin minte. totul e in subconstientul tau, nu te mai stresa atat din cauza asta. sansa o sa apara cand nici nu te astepti

am si eu colegi de facultate, programatori casatoriti, dar asta nu inseamna ca  ei stiu sa traiasca viata; Inainte de a se casatori mergeau la discoteca odata pe an !!!!  un student ar trebui sa aiba viata de noapte (7 nopti pe saptamana, 365 pe an), nu sa stea cu nasul in calculator  pana la 2 noaptea;
am un coleg  de servici de ex, care desi are prietena, zice ca in week-end se picitiseste !? Cum poti sa zici la 26 de ani ca te plictisesti !!!
eu sa am o fata langa mine as sta non-stop cu ea in brate; nu ar mai conta nimic altceva;




au fost de multe ori momente in viata cand nu asteptam fata si nu a aparut nici o sansa; deci nu e adevarat ce spui;

Offline

 

#32 2008-03-01 16:56:19

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: Virgin la 28 de ani

Pfuai da ce gandire idioata ai pentru un barbat de 28 ani,scuza-ma k-ti zik. Invidiezi copiii de 14 ani care fac sex? rotfl Ce crezi k inteleg aia de sex? Tu knd eventually o vei face (fiindk eventually knd vei renuntza la complexele pe kre le ai, o vei face) vei intelege mai mult dekt au inteles aia la varsta lor.

Problema e k te lasi luat de val si disperi aiurea. Crezi k viata inseamna discoteca? rotfl Viata inseamna atentia la detalii,inseamna sa vezi dincolo de aparente (dincolo de nopti petrecute aiurea prin discoteci) inseamna sa-ti dai interesul in a cunoaste cu adevarat persoana de langa tine,inseamna sa gasesti franturi din viata in orice moment al zilei,inseamna sa te ptoi bucura in voie de micile bucrii ale unei zile fara sa fii cramponat de ideea virginitatii.

Tu te lasi condus de cifre. Disperi fiindk auzi k media de varsta la kre tinerii isi incep viata sexuala este de 13-14 ani,si tu ai trecut de varsta aia si totusi... Viata .draga citystar. nu tine de statistici,tine de fiekre persoana in parte,si de modul in kre iti traiesti viata. Ai vbit vreodata cu un pusti de 15 ani kre sta numai in cluburi de manele si si-o trage cu prietena lui kre niki makr nu a auzit de anticonceptionale? Ai idee ce e in mintea lor? Daka tu te simti inferior unei astfel de persoane,pey e trist.

Ar trebui sa fii mandru de ce ai realizat in viata si in egala masura sa-ti dai seama k mai ai si alte lucruri de facut,dar sa nu le faci de mantuiala nuami din grija k nu ai mai avea timp. Fiindk timp ai destul...rabdarea iti lipseste tie,si o gandire mai putin influentzata de societtae


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#33 2008-03-01 17:02:07

anda23
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-09-12
Mesaje: 556

Re: Virgin la 28 de ani

fetele cauta baieti puternici , agresivi care stiu sa injure; Eu nu am injurat niciodata, deci de asta nu ma pot numi om (mi-a zis asta un prieten, daca cineva nu injura nu se poate numi om)

cine ti-a zis asta e un mare dobitoc..stii cand ma  cert cel mai des cu prietenul? cand injura sau vb urat..eu nu injur, nici nu pot folosi acele cuvinte si ma astept ca si el sa fie asa..ei bine, nu se poate stapani intotdeauna si ne certam...acuma, depinde si ce fel de fata vrei...

Cum poti sa zici la 26 de ani ca te plictisesti !!!
eu sa am o fata langa mine as sta non-stop cu ea in brate; nu ar mai conta nimic altceva;

asa zic toti la inceput ..asa era si pr meu...dar dupa 2 -3 ani de obisnuiesti..nu vrei sa il mai tii in brate toata ziua...crede-ma ..cunosc..

floarea varstei e intre 10 si 20 de ani; dupa aia, cine mai ramane virgin e ratat toata viata

mi-am inceput viata sexuala la 23...

vezi, nu totul este alb negru cum vezi tu...sunt cazuri si cazuri..

Offline

 

#34 2008-03-01 18:24:35

allys
Full member
De la: Galati
Inregistrat: 2007-09-03
Mesaje: 471

Re: Virgin la 28 de ani

prietenul meu la 22 de ani era virgin. lasa statisticile alea si fa ceva concret. nu te mai impiedica de ele.

Offline

 

#35 2008-03-01 18:34:10

indie
Full member
Inregistrat: 2008-02-15
Mesaje: 711

Re: Virgin la 28 de ani

Varsta biologica este o treaba, si felul in care te simti tu este cu totul altceva!
Nu ai intalnit oameni veseli si plini de viata care aveau 80 de ani? Eu da, si am ramas surprinsa ce pofta de viata am vazut acolo...asa ca lasa statisticile alea si gaseste-ti jumatatea!


I'll be nice if you give me chocolate!
avem un puiutz de om bebe Oliver 21.05.2010

Offline

 

#36 2008-03-01 19:30:16

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: Virgin la 28 de ani

Citystar a scris: Eu sunt un nimic pe langa acei copii; Orice adolescent de 15 ani o sa rada de mine ca sunt virgin adica handicapat social;

la 49 de ani viata e groaznica: iubirea dintre un barbat cu par si o fata cu riduri nu e iubire suprema !

no comment. ma depaseste. suna a gandire bolnava. chiar daca ai fost la psiholog te indemn sa o faci in continuare ca e de rau. Ma duci cu gandul la romanul lui mircea eliade, Maytrei cred ca se numea (sper ca am scris corect).


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#37 2008-03-01 19:32:16

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: Virgin la 28 de ani

dar de cand are iubirea varsta? adica numai oamenii tineri au voie sa iubeasca? cei peste 40 de ani gata, nu mai au voie??????

Offline

 

#38 2008-03-01 20:08:28

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Virgin la 28 de ani

citystar a scris:

Nu suport maturizarea, nu suport parul pe fata su corp;
floarea varstei e intre 10 si 20 de ani; dupa aia, cine mai ramane virgin e ratat toata viata;

Nu sint psiholog, am doar scoala vietii, dar intrezaresc in ceea ce spui alte probleme pe care probabil nu vrei sa le expui pe forum fiind prea personale si nici nu te fortam, clar fiecare are intimitatea lui.

citystar a scris:

si sunt copii de 14-15 ani care saruta fete;

Tocmai ca sint copii si ar trebui sa-si traiasca varsta, copilaria, sexul nu este o indeletnicire pentru copii!

Nu ami zic nimic, ca deja m-am enervat prea tare :f?rv?nad:

Ultima oara a fost editat de vdaiana (2008-03-01 20:09:12)


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.