homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vacanta in afara romaniei-24


#438 2009-05-20 13:16:13

ioana.cristina83
Full member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-11-06
Mesaje: 479

Re: Vacanta in afara romaniei

mary_aleee a scris:

Fetele, dupa cum v-am mai spus, in iulie plec in Corfu in concediu. Va rog mult, care stie sa imi dea ceva informatii utile, le primesc cu mare drag!
dau la schimb infos despre Italia... tongue

unde anume in corfu?


one day we're gonna get somehow...rodnar

Offline

 



#439 2009-05-20 13:54:45

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Vacanta in afara romaniei

annabel a scris:

mai mult,eu nu am ce sa iti spun.doar ca in iulie va fi ff cald.fiti buni prieteni cu apa.cumparati de la supermarket la baxuri, ca va ajunge mai ieftin.un bax de sticle la 1.5 litri costa cam 1.5 euro

ok anna, pai de la tine am cele mai multe informatii... stiu ca va fi cald dar asta e.. vom supravietui.. nu cred ca e clima mai umida ca in Italia deci cred ca vom fi numai bine.
Acuma mai trebe numai sa il conving pe iubi sa inchiriem o masina, am gasit cu 180? o saptamana, mi se pare cam mult dar poate luam 4-5 zile masina si 2 zile un scooter. imi place asa de mult sa merg cu scooterul si eu nu stiu sa-l conduc (adica imi e frica) si iubi e maestru..
Inca o chestie.. se gasesc supermarketuri? mergem la un apartament dar nu am de gand sa gatesc ff multe. Dar as vrea sa avem de luat micul dejun si dupa cina (iubi mai mananca odata in fiecare seara pe la 10-11-12). Si ceva piata sa cumparam fructe si verdeturi?

ai mancat mancarea lor traditionala?? vai eu am asa o pofta, tare imi place,cel putin ceea ce imi incercat..


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#440 2009-05-20 13:56:27

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Vacanta in afara romaniei

ioana.cristina83 a scris:

mary_aleee a scris:

Fetele, dupa cum v-am mai spus, in iulie plec in Corfu in concediu. Va rog mult, care stie sa imi dea ceva informatii utile, le primesc cu mare drag!
dau la schimb infos despre Italia... tongue

unde anume in corfu?

ioana, cred ca in  Paleokastritsa sau in Agios Gordios (depinde care apartaam ne decidem ca vrem)..
Din curiozitate, cat costa la tine o vacanta o saptamana, trasport si cazare inclusa?


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#441 2009-05-20 14:04:10

alexutza12345
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 1921

Re: Vacanta in afara romaniei

mary_aleee a scris:

ioana.cristina83 a scris:

mary_aleee a scris:

Fetele, dupa cum v-am mai spus, in iulie plec in Corfu in concediu. Va rog mult, care stie sa imi dea ceva informatii utile, le primesc cu mare drag!
dau la schimb infos despre Italia... tongue

unde anume in corfu?

ioana, cred ca in  Paleokastritsa sau in Agios Gordios (depinde care apartaam ne decidem ca vrem)..
Din curiozitate, cat costa la tine o vacanta o saptamana, trasport si cazare inclusa?

Astept sfaturi si pareri la intoarcere  big_smile ca eu pe 10 august plec in corfu in statiunea Ipsos  wink


Para hacer bien el amor hay que venir al sur....

Offline

 

#442 2009-05-20 14:05:59

ioana.cristina83
Full member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-11-06
Mesaje: 479

Re: Vacanta in afara romaniei

e ok si in paleokastrita si si agios...eu am un hotel in paleokastrita de 3* cu demipensiune inclusa+autocar 289 euro/pers
majoritatea cazarilor la mine au incluse masa ..cel putin pe corfu..
sunt si supermarketuri micute..dar aveti de unde va lua de mancare , una alta daca vreti smile


one day we're gonna get somehow...rodnar

Offline

 

 Publicitate


loading...

#443 2009-05-20 14:08:15

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Vacanta in afara romaniei

alexutza, tot in corfu e si ipsos, nu?... eu nu vreau acolo pt singurul motiv ca uitandu-ma pe net o gramada am inteles ca e aglomerata de englezi muuulti (care fac exact ca romanii, beau mult si fac mare haos) si e mare galagie/dezordine. Nu vreau sa te critic, doamne fereste,  daca esti in grup e fain ca e distractie mare, discoteci, pub-uri si de astea. dar eu anul asta caut liniste si relaxare...


ioana, e bine, e ieftina. Dar eu cu autocarul nu mai merg veci, decat asa o ora max 2. am ramas traumatizata de la cele 4-5 ori cand faceam romania-italia cu autocarul. si in mare parte mergeam pe autostrazi, repede... Dar sa mergi din Ro pana in grecia, pe drumuri nu ff bune si pe calduri infernale cu autocarul??... doamne ma pazeste. as ajunge numai nervoasa si in draci..

Ultima oara a fost editat de mary_aleee (2009-05-20 14:11:16)


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#444 2009-05-20 14:15:51

alexutza12345
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 1921

Re: Vacanta in afara romaniei

mary_aleee a scris:

alexutza, tot in corfu e si ipsos, nu?... eu nu vreau acolo pt singurul motiv ca uitandu-ma pe net o gramada am inteles ca e aglomerata de englezi muuulti (care fac exact ca romanii, beau mult si fac mare haos) si e mare galagie/dezordine. Nu vreau sa te critic, doamne fereste,  daca esti in grup e fain ca e distractie mare, discoteci, pub-uri si de astea. dar eu anul asta caut liniste si relaxare...


ioana, e bine, e ieftina. Dar eu cu autocarul nu mai merg veci, decat asa o ora max 2. am ramas traumatizata de la cele 4-5 ori cand faceam romania-italia cu autocarul. si in mare parte mergeam pe autostrazi, repede... Dar sa mergi din Ro pana in grecia, pe drumuri nu ff bune si pe calduri infernale cu autocarul??... doamne ma pazeste. as ajunge numai nervoasa si in draci..

da, in Corfu este.

Alegerea mea initiala a fost Agios Gordis, insa problema era ca as fi mers doar eu cu iubi. Discutand cu niste prieteni am aflat ca si ei vor sa mearga in Corfu si am zis ca e pacat sa nu mai mergem impreuna cu cineva. Problema a fost ca acesti prieteni au gasit o oferta in Ipsos cu 60 de euro mai ieftina si nu au vrut nicicum sa renunte la ea. Pana la urma am tot vorbit cu iubi si am zis hai sa mergem si noi cu ei ca e ciudat sa mergi in 2 - nici in apa nu poti sa intri linistit ca totusi iti lasi bani, camera foto si altele pe plaja (am mai fost in Grecia si stiu ca nu se atinge nimeni - dar in Romania era sa fiu furata de prea multe ori). Oricum din cate am aflat agitatia aia mare s-ar fi mutat prin Kavos si oricum am de gand sa inchiriez masina pe tot sejurul si in fiecare zi sa fiu in alta parte. Deci numai noaptea in Ipsos, si atunci eu chiar prefer sa dorm si sa ma relaxez cu iubitul meu.

totusi.....as fi preferat Agios Gordis  sad

Ultima oara a fost editat de alexutza12345 (2009-05-20 14:20:58)


Para hacer bien el amor hay que venir al sur....

Offline

 

#445 2009-05-20 14:15:57

ioana.cristina83
Full member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-11-06
Mesaje: 479

Re: Vacanta in afara romaniei

tot in corfu e si ipsos...si intr adevar e o statiune aglomerata
e destul de lung si obositor drumul cu autocaru...pfai...cu avionu esti in 2 ore maxim acolo...e mai scump cu vreo 200 euro da merita tongue


one day we're gonna get somehow...rodnar

Offline

 

#446 2009-05-20 14:19:40

alexutza12345
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 1921

Re: Vacanta in afara romaniei

mary eu am fost anul trecut cu autocarul in Grecia si drumuri nu foarte bune numai la noi sunt - in Grecia nu mai spun ca numai pe autostrada am mers si in Bulgaria a fost chiar super ok drumul (recunosc am dormit toata noaptea deci nu pot sa zic sigur sigur dar nu m-a zgaltatit nimic tongue ) si de caldura nu pot decat sa spun ca in autocar era asa racoare si bine ca stateam cu o bluza pe mine si cand ieseam afara la opriri eram nevoita sa o dau jos tongue

acum e adevarat ca depinde de la autocar la autocar si chiar si de soferi , dar eu nici nu am simtit drumul de anul trecut, asa incat anul asta si din considerente materiale dar si din cauza fricii de avion merg tot cu autocarul big_smile


Para hacer bien el amor hay que venir al sur....

Offline

 

#447 2009-05-20 14:26:31

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Vacanta in afara romaniei

pai alexutza e bun daca sunteti mai multi, e alta distractie. Noi suntem numai noi 2 si nici nu vrem sa mai mergem cu nimeni pt ca am avut un an greu tare si vrem sa ne odihnim in adevartul sens al cuvantului.
In ceea ce priveste masina, ati gasit ceva deja?
Noi ne bazam ca vom gasi acolo ceva, cea mai mica masina, cat sa ne putem plimba de la o plaja la alta... si ca sa fie si ieftina pt ca deja ajungem undeva la 8-900? drmul si cazarea. Noi facem asa: mergem cu avionul pana la brindisi de unde luam ferry-boat (in 5 ore ajungem), drumul e cam lung (ia o zi sa ajungi de la verona in corfu, dar avionul e fff scump (am gasit ceva gen 450? pe om) si plus ca eu imi doresc de o viata sa merg cu ferry.


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#448 2009-05-20 14:51:53

alexutza12345
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 1921

Re: Vacanta in afara romaniei

si mie mi se pare interesant sa merg cu ferry si abia astept big_smile

Legat de masina nu am gasit nimic deocamdata si ideea este ca suntem 6 deci ne trebuie o masina mai mare ca sa iesim ok si ca pret sau daca nu 2 mici. Eu am un fiat seicento (pe 1 mai l-am luat big_smile ) si mie se pare foarte ok si gasisem pe net ca sunt seicento cu 30-35 euro pe zi. Am mai citit ca stradutele sunt foarte inguste si ca sunt multe autocare, deci cu scuter nu cred ca e o idee prea buna si cu masina mai mare de asemenea mie mi-ar fi putin tema sa conduc.

pe noi ne-a costat drum, cazare si supliment pentru plecare din brasov 183 de euro

Ultima oara a fost editat de alexutza12345 (2009-05-20 14:53:27)


Para hacer bien el amor hay que venir al sur....

Offline

 

#449 2009-05-20 15:15:49

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Vacanta in afara romaniei

mary stai relax ca sunt firme de inchiriat masini.noi pe 3 zile 100 euro.si cu scuterul e si mai ieftin.
aveti supermarketuri, mai ales daca mai mergeti si in alte statiuni dati peste metro&co

luati masini mici(noi am luat panda si a mers super frumos) si cam atat.noi am fost pana in roda, in alta zi am fost in corfu town hjarta si in alta zi la aqualand hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#450 2009-05-21 12:57:08

un_gandacel
Full member
Inregistrat: 2008-11-18
Mesaje: 918

Re: Vacanta in afara romaniei

annabel a scris:

un_gandacel a scris:

Maine dimineata plec in spania!!!  dance  dance  dance
ieeeeeeei!!!!!!!
am niste emotii ... cold

distractie maxima

Merci!!! a fost fff frumos!!! nu as mai fi plecat de acolo  hjarta

annabel a scris:

in euro se plateste.dar de bancomate nu stiu ce sa zic ca nu mai tin minte sa fi vazut pt ca noi nu am avut nevoie.in schimb a fost naspa cu roamingul.am pus pe o cartela de orange si ne-au mintit astia de la roaming.ne lua ff mult la apel PRIMIT si la sms-uri, darmite sa putem sa sunam noi.asa ca era sa ramanem de pomana pe acolo cu telefonul, noroc ca mi-a trimis fratemiu sms(si aici iti ia centui-erau ultimii nostri centi)cu un cod de la o cartela de rencarcare de 8 euro sau ceva de genu.

Eu sunt la vodafone, abonament si cu roaming am cost suplimentar aproape 3 euro, si am vb la telefon destul. E preferabil sa te sune cei din tara ca sa platesti ceva mai putin, asa au facut ai mei.

Offline

 

#451 2009-05-21 13:39:06

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Vacanta in afara romaniei

super gandacel
da povesteste tot

Offline

 

#452 2009-05-21 14:02:07

un_gandacel
Full member
Inregistrat: 2008-11-18
Mesaje: 918

Re: Vacanta in afara romaniei

annabel a scris:

super gandacel
da povesteste tot

Acum trebuie sa plec, dar va povestesc diseara si va pun si poze daca vreti big_smile
bye for now!

L.E.
se pare ca nu mai plec  big_smile

Ultima oara a fost editat de un_gandacel (2009-05-21 14:07:54)

Offline

 

#453 2009-05-21 15:15:16

un_gandacel
Full member
Inregistrat: 2008-11-18
Mesaje: 918

Re: Vacanta in afara romaniei

Nici nu stiu cu ce sa incep lol
mie mi-a placut tot ce am vz acolo..
nu prea exista baruri si atat, ei au bocaterias, unde omu bea cafea( 1 euro  yikes mai ieftina ca la noi... inclusiv cafea gen irish) sau ce vrea el si mananca sandwichuri iar la pranz se pot manca feluri traditionale.
oamenii aia n-au praf pe jos .... pur si simplu n-au! nici macar pe faleza nu e..neutral
am vizitat cel mai mare oceanograf din europa.. e in orasul artelor si stiintei, muzeul de arta si stiinta+ oceanograf 26 de euro. E superb oceanograful, au si tunel subacvatic unde vezi rechini si tot felul de pesti din ocean, am vz si spectacol cu delfini acolo, din nou, superb. Toata zona cu orasul artelor si stiintelor arata super, sunt constructii !!, jocuri de lumini ( din pacate nu le-am vz p-astea decat in poze cand ne-am documentat caci n-am avut timp sa mergem si noaptea acolo)

Centru vechi are o arhitectura deosebita, e plin de muzee, de edificii, majoritatea cu intrare gratuita, seara sunt luminate toate cladirile fff frumos. Dupa ce ca e gratis intrarea in unele locuri mai primesti si pliante.... La lonja care face parte din patrimoniu UNESCO e tot cu intrare gratis.

Am fost la bioparc... am vz cum se scarpina gorila in fund si dupa baga degetu in gura rotfl au o zona in care lemurienii se plimba si sar pe langa tine, restaurantul si barul sunt fix langa cerbi, girafe etc mi-am baut cafeaua admirandu0le de la 5 m wink)  cafeaua costa doar 1.30 euro...la noi la zoo dk ar fi restaurant/bar cred ca sub 10 lei n-ai putea sa cumperi nici apa plata. Intrarea in bioparc 21 Euro si ceva centi. Se merita din plin.

Am vazut plaja (una din ele) si portul care era plin de yachturi hjarta in parcarea de la port erau numai masini normale, fara fite, in schimb unele yachturi te lasau cu gura cascata...Nisipul de pe plaja super fin... nici nu se putea face comparatie cu cel de la noi, pur si simplu iti mangaia pielea. Marea mediterana care cik e cea mai murdara ( poluata) nu avea un muc de tigara, o punga in ea, nici macar o alga pierduta lol

Va mai povestesc dar acum ma duc sa pap big_smile

Ultima oara a fost editat de un_gandacel (2009-05-21 15:16:52)

Offline

 

#454 2009-05-21 15:20:34

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Vacanta in afara romaniei

un_gandacel a scris:

am vz cum se scarpina gorila in fund si dupa baga degetu in gura

rotfl ce figura esti!

in valencia ai fost?

Offline

 

#455 2009-05-21 15:27:20

un_gandacel
Full member
Inregistrat: 2008-11-18
Mesaje: 918

Re: Vacanta in afara romaniei

anca9 a scris:

un_gandacel a scris:

am vz cum se scarpina gorila in fund si dupa baga degetu in gura

rotfl ce figura esti!

in valencia ai fost?

da rotfl
ce vrei?... sunt sincera  rodnar poate daca facea asta doar o data ziceam si eu ca e o scapare.. dar a repetat miscarea cateva minute lol

Ai fost si tu acolo ?big_smile

Offline

 

#456 2009-05-21 15:30:17

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Vacanta in afara romaniei

un_gandacel a scris:

poate daca facea asta doar o data ziceam si eu ca e o scapare.. dar a repetat miscarea cateva minute lol

Ai fost si tu acolo ?big_smile

lol
nu, din pacate sad
eu am fost doar in barcelona, desi mi-am dorit si eu ft mult sa vad oceanograful. poate altadata. smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.