homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vacanta in afara romaniei-26


#476 2009-05-25 22:06:15

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: Vacanta in afara romaniei

mary_alee , sa regretam??? a fost o vacanta de vis, parca nici acum nu-mi vine sa cred ca e adevarat !!! singurul lucru ce regretam e cat am putut fi de fraieri...de 6 ori am fost la Mamaia....FRAIERI !

Offline

 



#477 2009-05-26 20:54:16

cinthya
Full member
Inregistrat: 2006-12-10
Mesaje: 584

Re: Vacanta in afara romaniei

innana...am fost in croatia acum 3 ani si anul trecut, vara asta mergem din nou...sincer recomand....ffff frumos....noi am mers in Zadar ( la 200 km de penis big_smile )si e f fain...preturi cam ca la noi pe la sinaia/busteni/predeal...e si cate ceva de vizitat in zona asta, au un parc national mare cu cascade misto unde te lasa sa faci baie...plajele cu pietre mai mari sau mai mici, n-am vazut cu nisip...deci eu recomand, nu se compara cu ce e pe la noi

Offline

 

#478 2009-05-26 21:40:25

persifona
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

Ce tare, forumu cenzureaza numele orasului automat rotfl

 

#479 2009-05-27 10:02:05

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: Vacanta in afara romaniei

innana a scris:

pai ma intereseaza unde ai fost, cum a fost....chestii din astea smile daca imi recomanzi sau nu sa ma duc etc. etc.

am fost in sud, pe o insula, ceva mai la sud de Split. mie mi-a placut foarte mult, tzara e foarte frumoasa, sosele ca in vest, munti, tuneluri... drumul e lung din Ro (prin Ungaria); nu merita sa-l faci dintr-o bucata. plaja e stancoasa, iti trebuie obligatoriu papuci speciali ca sa intri in apa. merita sa-ti iei echipament de snorkeling (de aici sau de acolo, preturile sunt cam la fel) pentru ca ai ce vedea in apa. atentie mare la aricii de mare, daca te intepi intr-unul e foarte dureros si raman tzepii in piele!
cand am fost eu se platea doar in Kuna (moneda lor, era cam 7 Kuna=1EUR); puteai insa plati in benzinarii cu Euro, asa, la mica intelegere. sunt insa case de schimb valutar la tot pasul. preturile sunt cam ca pe la noi. in statiunea unde am fost noi nu era decat bere de-a lor, indigena  va  , insa buna la gust. au insa apa minerala foarte buna.
ai grija cand alegi cazarea, noi am nimerit la un hotel mai... "comunist", asa, fara clima (ar cam trebui, e mult mai cald decat la noi), insa cu personal ok si mancare buna. sunt o gramada de particulari care ofera cazare iar unele vilisoare arata chiar bine din afara.
noi am avut ceva probleme de comunicare (insula, statiune mica), insa daca mergi pe continent, pe tarm, cred ca te vei descurca cu engleza. sunt restaurante mici la tot pasul, acolo meniul e si in engleza/italiana/germana, asa ca te descurci. poti manca mult peste si fructe de mare, daca-ti plac; sunt foarte bune smile
in concluzie: eu as mai merge! smile


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#480 2009-06-09 16:28:36

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

buun...deci am dori si noi anul asta sa mergem in grecia. ne-am hotarat cam tarziu - circumstantele neutral si nici acum nu e ffff sigur - si...de cand m-am apucat de cercetat sunt intr-o ceata totala... Ideal ar fi Zakynthos, Santorini (excluse insa lol din cauza costurilor ridicate cu avionul ), Corfu - insa m-ar omori drumul cu autocarul, Katerini si Olimpic Beach nu prea as vrea... ar mai ramane Nei Pori, Thassos sau ceva in Halkidiki... chestia e ca am citit o gramada de grozavenii legate de cazari etc... nu mai vrem lux (cand am vazut cat ne-ar costa  tillfreds ), nici macar o demipensiune...zicem ca ne-am descurca cu un mic dejun si sa ne luam noi de papa ce vrem de pe la taverne daca sunt preturi acceptabile... In principiu am vrea o statiune cu peisaje, ceva verdeata, apa curata, plaja, liniste - dar sa avem si ce sa vizitam (de la Nei Pori am inteles ca se pot face vizite pe Skiathos hjarta) si o cazare...decenta. M-am tot documentat si mi-e cam groaza de unele chestii pe care le-am citit. Acum nu ca vreau lux, insa nici nu vreau sa bat atata drum cu autocarul - chin pentru mine - si nici nu am muncit un an de zile ca sa imi fac acolo nervi pentru mizerie si alte porcarii. E adevarat ca nu te duci acolo ca sa stai in camera, insa zic ca e esential sa poti face un dus in conditii de igiena si sa dormi linistit noaptea...
daca am avea masina ar fi mai usor...am fi ales croatia poate. ma gandesc daca sa nu luam bilete de autocar separat si sa imi caut singura o cazare pe undeva pe acolo. am tot citit topicul asta, dar mai astept pareri de la voi, cei care ati fost pe acolo...


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#481 2009-06-09 20:01:39

persifona
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

Soleil, cat ati fi dispusi sa dati pe cazare cu MD de pers pe sejur?
Am un vraf de oferte de la targul de turism, as putea sa ma uit dupa cate ceva, numai sa-mi zici in ce bani sa fie.

 

#482 2009-06-09 20:53:48

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

persi, maxim o mie euro cu tot cu bani de cheltuiala...de banii astia ne-am putea duce cu avionul in corfu sau zakynthos, dar ...cu buzunarele goale...
Am auzit ca de preferat e Grecia insulara, nu Halkidiki, Nei Pori etc...insa cu autocarul ma gandesc ca e si mai mult de mers... in plus, vrem sa si avem ceva banuti de cheltuaial, de vizitat... asa ca e aiurea. mai ales ca ne nimerim in full sezon, cand sunt preturile cele mai cele...


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#483 2009-06-09 22:05:22

persifona
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

Maxim o mie cu tot cu cheltuiala de persoana? Ca mi se pare f mult.

 

#484 2009-06-09 22:19:28

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

nu, persi, amandoi. daca aveam de fiecare... nu mai stateam pe ganduri lol


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#485 2009-06-09 22:22:34

skumpi
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

Sol, dak tot aveti 1000 de euro eu zic sa mergeti in Zakynthos... sa va ajunga banii de mancare si atat...nu nush ce cheltuieli si cumparaturi...macar o sa fie ceva de vis hjarta

persi eu cred ca 1000 de amandoi hmm

 

#486 2009-06-09 22:40:25

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

skumpi, cu 1000 de euro ne-ar ajunge acolo fix drum+cazare+demipensiune... o fi de vis, dar sa nu mai ai nici un ban pe langa, de o urgneta, oexcursie, de o cheltuiala...ca nu am de unde mai mult de atat...si in nici un caz nu ma duc la shopping sau altceva.


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#487 2009-06-09 23:18:52

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: Vacanta in afara romaniei

soleil eu gasisem pe net o oferta ptr egipt,e adevarat,dar cu all inclusive la 4 stele,avion+transfer 450 sau ceva de genu cu plecare de pe 26 iunie(ti-as da siteul dar nu-l mai stiu)...cred ca daca iti cauti,o sa gasesti sa va ajunga banii....poate alta tara?incearca egipt,tunisia,bulgaria...sunt mai ieftinute...

Offline

 

#488 2009-06-09 23:36:45

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

da, chick...dar de obicei la pretul asta se mai adauga cam 100 euro taxa de aeroport...si tot depasesc mia de euro...chestia e ca, orice ar fi inclus in banii aia, tot ajung acolo fara un ban de cheltuiala...si nu e chiar ok neutral.
Bun, amu din ce am gasit oscilez intre Halkidiki - Sithonia, Thassos... am gasit pe cont propriu in Sithonia langa Nikiti un hotel superb...cu o vedere... insa fara transport propriu e complicat de ajuns. neutral Deci tot pe la agentie trebuie sa raman...


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#489 2009-06-09 23:41:19

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Vacanta in afara romaniei

www.christiantour.ro au f multe oferte pt toate buzunarele


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#490 2009-06-09 23:56:00

skumpi
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

Thassos ... acolo am vrut si noi sa mergem da pana la urma am renuntat k am zis k e insula si oricum totu e mai scump plus k n`ai f multe posibilitati de distractii sad dar voi in 1000 d euro va puteti incadra si inca fff bine..noi n`am avut atata sad ... si e si frumos acolo ...ce am vazut din poze big_smile

In Halkidiki trb sa stii zonele sa nu nimeresti plaje cu pietre acklad

Ultima oara a fost editat de skumpi (2009-06-09 23:57:15)

 

#491 2009-06-10 01:08:13

marissa
Sr. member
De la: ..a million miles away
Inregistrat: 2007-04-22
Mesaje: 1704

Re: Vacanta in afara romaniei

Solei, noi am fost anu trecut in Corfu. Ne-am luat prin agentie si am dat 400 si ceva de euro, cazare+MD, amandoi big_smile.. si eram 100 de m de plaja si cu piscina.. super.. Si totusi era 200 si ceva de euro camera de fapt, restu la agentie smile..Mancarea era destul de ieftina, mancai cu 10 euro mult tare lol.. atat am avut noi, ca am mers cu masina.


I miss you,I miss your smile And I still shed a tear Every once in a while
And even though it's different now You're still here somehow
My heart won't let you go And I need you to know
I miss you... hjarta grater

Offline

 

#492 2009-06-10 01:53:17

uffff
Insomniac member
De la: mii de km departare
Inregistrat: 2008-02-29
Mesaje: 7508

Re: Vacanta in afara romaniei

pai katami nu lucreaza la agentie...ia da o fuga pana la ea si vezi ce are in program...imposibil sa nu gasiti ceva in jur de 600-700 pentru amandoi si restul va raman de chletuiala

Offline

 

#493 2009-06-10 09:35:46

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

am fost si la ea, ufff... ca aveam o varianta in cap. si tot cautand informatii am mai tot dat peste posibile locuri faine....
offff, daca aveam masina noastra era atat de simplu... am dat din intamplare peste un hotel cu o vedere superba!!!!
skumpi, si au am avut impresia ca 1000 e mult...insa cazare cu transport si masa mai e ne ajunge pe la 700 euro...si ne raman 300... pentru inchiriat masina ceva acolo si vizitat, sezlonguri si ce-o mai fi, mancare... nu e chiar atat de mult.
Da marissa, Corfu ar fi super...insa cu autocarul nu fac fata pana acolo.
Pana la urma cred ca ramane o varianta in Halkidiki, bratul Sithonia... am inteles ca sunt foarte multe lucruri frumoase de vizitat acolo. imi pare rau ca nu mai avem cum ajunge la Skiathos de acolo.


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#494 2009-06-10 10:12:36

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Vacanta in afara romaniei

noi in corfu am dat 130 euro/persoana 7 nopti plus autocar(pacat ca nu poti din cauza spatelui..sa stii ca de la noi din oras am pelcat la ora 6 dimineata si in corfu am ajuns la ora 6 dimineata a doua zi.)si inca 30 euro/persoana pt is-bucuresti si feribot
dar fara mancare(si in iulie)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.