homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vacanta in afara romaniei-37


#685 2009-06-29 19:49:05

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: Vacanta in afara romaniei

nu, am fost doar in palma, arenal, statiunea unde erau englezii si intr-un sat mai retras(era mai mult o asezare decat sat)....
nu am vizitat f mult pt ca fratele meu nu avea timp sa se plimbe cu mine. am mai plecat eu singura la plaja sau prin magazine....


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 



#686 2009-06-29 19:56:40

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Vacanta in afara romaniei

persifona a scris:

blueeyes a scris:

Nu ma speria fata! neutral Pai daca nu avem rezervare ne ducem degeaba sad
M-am uitat pe booking, am primit confirmarea pe 23.04, chiar sunt curioasa in ce data mi-au debitat contul...

Mai, eu am dat mailuri la hoteluri si 2/3 mi-au raspuns si mi-au zis ca rezervarea a ajuns la ei, asa ca nu te panica.
Dar cu banii nu-s lamurita

Am intrebat eu azi prin mail de la ei, sa vedem ce zic. Ca nici la mine nu apare, am confundat plata cu o alta cheltuiala, tot de nunta sad


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#687 2009-06-29 20:31:34

persifona
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

Mie mi-au rezervat banii pt plata la primul hotel. La al doilea nu e smart price, asa ca platim acolo.. dar din Madrid nu mi-au raspuns si incep sa ma cam panichez.. mai ales ca primele 2 erau din acelasi lant si au fost f prompti, dar astia din Madrid.. sad

Nu stiu de ce naibii mai zice ca trag banii in ziua rezervarii daca oricum nu se intampla asa .. neutral

 

#688 2009-06-29 20:53:08

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Vacanta in afara romaniei

mai sunt 18 pana la plecare!!! yeiiii!! abia astept prima mea vacanta adevarata cu iubi..


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#689 2009-06-29 20:58:30

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Vacanta in afara romaniei

Persi, cum adica ti-au rezervat? Mai apare la sold sau nu? Sau pur si simplu trebuie sa-mi ramana pe card suma aia - adica nu pot s-o extrag? hmm


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#690 2009-06-30 00:20:23

Shosanna
Insomniac member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-04-26
Mesaje: 8836

Re: Vacanta in afara romaniei

fetelor spuneti-mi si mie cate ceva despre turcia- kemer.... ati fost?cum vi s-a parut...si mai ales....cum e bazarul ?


Reach for the stars ,so if you fall you land on a cloud... wink
bebe

Offline

 

#691 2009-06-30 14:19:53

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

voi ce ziceti, sa ne luam toti banutii cash acolo sau ne facem card de euro? nu prea stiu cum stau aia cu atm-urile pe acolo, cu platile la magazine... pe de-o parte n-o sa avem multi bani, si ma gandesc cat ma mai costa taxa de emitere a cardului, comisioanele de retragere numerar de acolo...


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#692 2009-06-30 15:05:43

ioana.cristina83
Full member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-11-06
Mesaje: 479

Re: Vacanta in afara romaniei

cash e cel mai bine smile


one day we're gonna get somehow...rodnar

Offline

 

#693 2009-06-30 15:21:29

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

mersi, ioana.


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#694 2009-06-30 20:08:55

daniela75
Full member
De la: Rosiori de Vede
Inregistrat: 2007-06-14
Mesaje: 419

Re: Vacanta in afara romaniei

mary_alee te rog zi-mi si mie ce stii despre intratul in italia in perioada summitului G8 ca am citit asta:

Fetele tongue.gif mi-a scris o fata un mesaj si i l-am tradus, eu il pun si aici pentru ca e o noutate si cred ca poate fi de folos si altora
Articolul tradus e asta:
Noutati pentru cine intra sau iese din Italia in perioada de vara cuprinsa intre 28 iunie si 15 iulie.
Cine doreste sa calatoreasca in strainatate sau sa intre in tara noastra, va trebui sa arate la granita un document valabil pentru expatriere. In perioada sus mentionata vor fi suspendate acordurile Schengen care permit libera circulatie intre tarile care adera la acest tratat: Austria, Belgia, Danemarca, Estonia, Finlanda, Franta, Germania, Grecia, Italia, Letonia, Lituania, Luxemburg, Malta, Tarile de Jos, Polonia, Portugalia, Cehia, Slovacia, Slovenia, Spania, Suedia, Ungaria si dintre tarile extra Uniune europeana, Islanda, Norvegia si Elvetia. Masura de suspendare, temporara, a fost formalizata de ministrul de interne Roberto Maroni pentru a garanta siguranta cetatenilor, a delegatiilor si invitatilor G8 care va avea loc la Aquila intre 8 ai 10 iulie.
Cetatenii europeni din area Schnegen care de la inceputul anilor 90 circulau liber intre diferite tari care au semnat tratatul vor fi din nou controlati la granite. Si italienii care ies vor trebui sa aiba buletinul valabil pentru expatriere sau pasaportul in functie de cerinta tarii in care vor merge. Acelasi lucru s-a intimplat si pentru G8 de la Genova din 2001. In acorduri e prevazut ca atunci cind o singura tara din cele care au semnat tratatul organizeaza un astfel de eveniment poate suspenda libera circulatie a cetatenilor, dar doar pentru o perioada limintata de timp si urmarind o procedura precisa.

si m-a pus pe ganduri. noi vineri urmeaza sa plecam in italia.
ce inseamna document valabil pr expatriere?? ma tem sa nu ajungem pana acolo si sa ne intoarca de la vama... avem carti identitate, ar fi mai bine sa facem pasapoarte?? astept rasp, mersi

Offline

 

#695 2009-07-02 11:44:18

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Vacanta in afara romaniei

daniela, scuza-ma dar am vazut abia azi. crede-ma ca nu stiam nimic de asta m-am informat si e ok. daca veniti cu masina o sa va opreasca la frontiere si o sa va controleze documentele. adica daca pana acum treceai granita fara se te controleze nimeni acum te vor opri. se anunta lungi cozi si timpuri de asteptare lungi. se facea la fel inainte de ianuarie 2008 cand nu era romania in UE.  document iti trebuie carte de identitate valida pentru expatriere, aia normala adica.. nu te impacienta. mai documenteaza-te pe net pt mai multa siguranta.


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#696 2009-07-02 20:02:55

daniela75
Full member
De la: Rosiori de Vede
Inregistrat: 2007-06-14
Mesaje: 419

Re: Vacanta in afara romaniei

nici o problema mary, m-am mai documentat si intre timp am facut si pasapoartele noastre (facusem doar pt copil) pentru mai multa siguranta, acum suntem pe ultima suta de metri, maine pa timpul asta e plecarea.

Offline

 

#697 2009-07-03 11:30:37

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Vacanta in afara romaniei

ok bine, ati facut bine sa va organizati. vacanta placuta va urez si drum bun!!


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#698 2009-08-04 23:27:57

skumpi
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

a fost cineva in Sunny Beach la hotel Hotel Primasol Sunlight ????

 

#699 2009-08-05 23:50:57

skumpi
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

somebody ? anybody ? angel

 

#700 2009-08-06 12:36:01

ioana.cristina83
Full member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-11-06
Mesaje: 479

Re: Vacanta in afara romaniei

http://www.holidaycheck.com/hotel-trave … 35849.html

la hotel nu am fost..dar iti dau un site unde te poti uita sa vezi despre ce e vb smile
sper ca asta e hotelu...oricum poti cauta acolo orice vrei


one day we're gonna get somehow...rodnar

Offline

 

#701 2009-08-06 12:44:21

alexutza12345
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 1921

Re: Vacanta in afara romaniei

skumpi tu ai spart vreo banca?  rotfl iar vrei sa pleci?  tongue


Para hacer bien el amor hay que venir al sur....

Offline

 

#702 2009-08-06 20:30:28

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Vacanta in afara romaniei

skumpi a scris:

a fost cineva in Sunny Beach la hotel Hotel Primasol Sunlight ????

n-am fost, dar clientii se intorc multumiti de acolo...cand vrei sa pleci? ca avem pe unii care pleaca acum repede... ii sun si ii intreb tot ce vrei sa stii smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#703 2009-08-06 20:32:38

skumpi
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

alexutza12345 a scris:

skumpi tu ai spart vreo banca?  rotfl iar vrei sa pleci?  tongue

eu ? eu n`am cheltuit nici un leu pana acum lol si acuma ma duc pe omenia lu` sor`mea  chicot sunt o intretinuta rotfl

plecam la inceputu lu septembrie katami... ma intereseaza in principiu daca mancarea e buna big_smile lol

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.