homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vacanta in afara romaniei-36


#666 2009-06-17 15:32:40

skumpi
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

cu mashina mergeti Sol ?

alexuta si eu is relativ obisnuita cu drumd e 12 h...adika BM- Buc si invers...nu e nush ce`... sa vdm la dublu cum va fi lol norok k o sa fie noapte si o sa fac naniiiiiii big_smile
sper sa puna si filme lol k cica autocaru e de 4 stele... cu instalatie audio-video, frigider,a er conditiona, scaune rabatabile...etc big_smile

 



#667 2009-06-17 15:35:35

alexutza12345
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 1921

Re: Vacanta in afara romaniei

si noua ne-au pus filme noapte prin bulgaria doar ca eram pe niste serpentine si pe mine m-a luat ameteala big_smile am preferat nani tongue


Para hacer bien el amor hay que venir al sur....

Offline

 

#668 2009-06-17 16:25:08

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Vacanta in afara romaniei

offtopic doamne eu nush cum puteti, sunt total de acord cu sol la faza cu autocarul.. eu is traumatizata, am facuit de 3 ori drumul italia-romania si am zis ca niciodata in viata mea nu mai fac.. oricat m-ar costa avionul, mai bine nu ma duc.


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#669 2009-06-17 16:33:20

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

da, cu masina, skumpi, inchiriem de aici si asta ne cam ustura la buzunar (+motorina, taxe la bulgari si ferry). Altfel, ne incadram foarte ok cu vacanta asta, doar transportul ne da peste cap. Avion n-am pana acolo - ar fi pana la Kulata, dar chartere nu-s si zboruri de linie iar n-am vazut sau is prea scumpe. Iar cursele cu autocarul nu pica pe cazarea noastra...


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#670 2009-06-23 20:00:28

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Vacanta in afara romaniei

vara asta vreau sa merg in ibiza smile a fost cineva, puteti sa mi dati niste info in legat cu tarif, zone d vizitat, etc ?


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

 Publicitate


loading...

#671 2009-06-23 20:11:44

skumpi
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

Soleil a scris:

da, cu masina, skumpi, inchiriem de aici si asta ne cam ustura la buzunar (+motorina, taxe la bulgari si ferry). Altfel, ne incadram foarte ok cu vacanta asta, doar transportul ne da peste cap. Avion n-am pana acolo - ar fi pana la Kulata, dar chartere nu-s si zboruri de linie iar n-am vazut sau is prea scumpe. Iar cursele cu autocarul nu pica pe cazarea noastra...

si iubi vroia sa mergem cu mashina... pfff eu n`am fost de`acord...ii drum lung sa tot stau in stres ca se poate intampla ceva... daca faci pana, se strica gps`u, avem pb la vama etc ? lol plus k ii extrem de obositor ... e de`ajuns o fractiune de secunda sa inchizi un ochi sau sa nu fi atent  roll  no way...

Ultima oara a fost editat de skumpi (2009-06-23 20:12:27)

 

#672 2009-06-24 22:43:53

persifona
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

Blue, zi-mi te rog o chestie. Ai zis ca ai facut rezervare tot cu smart price. In cat timp ti-au debitat contul? Ti l-au debitat de fapt sau se va intampla asta abia cand ajungi? Sau ai idee daca in momentul rezervarii au blocat suma urmand sa o debiteze mai tarziu?

Si card de care ai, debit sau credit?

 

#673 2009-06-25 08:51:44

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Vacanta in afara romaniei

Sorry persi, abia acum apuc sa intru smile
Da, si eu am smart price, sincera sa fiu nush cand s-a debitat, insa s-a debitat sigur, pentru ca la urmatorul salariu aveam gaura in economii lol Am sa verific azi de dupamasa data exacta a debitarii si data la care am facut rezervarile, daca crezi ca ajuta... Am facut rezervare si fara sa-mi debiteze contul, insa nu era la pret 'redus'.
Eu am card de debit de la ING, din acela cu cip...


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#674 2009-06-25 09:52:59

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Vacanta in afara romaniei

guesswho1 a scris:

vara asta vreau sa merg in ibiza smile a fost cineva, puteti sa mi dati niste info in legat cu tarif, zone d vizitat, etc ?

nu prea ai ce vizita in ibiza, sincer
daca iti place viata de noapte e misto de mers acolo, daca nu, doar o insula arida pe alocuri, cu cateva peisaje frumoase si iahturi multe.plus ca e f mica.
daca vrei insula si sa si vizitezi ceva iti sugerez mallorca, e la o aruncatura de bat de ibiza si-ti garantez ca vei ramane cu gura cascata: munte, mare, canion, istorie, lux, orase si porturi de-ti taie rasuflarea. e ceva de vis si o poti vedea pe toata in 2-3 zile daca-ti inchiriezi masina (la relax asa, adica sa te opresti peste tot, sa mai faci o plaja pe stanci, sa mai vezi un port, sa intri intr-o manastire, etc).

Offline

 

#675 2009-06-25 09:58:46

persifona
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

blueeyes a scris:

Sorry persi, abia acum apuc sa intru smile
Da, si eu am smart price, sincera sa fiu nush cand s-a debitat, insa s-a debitat sigur, pentru ca la urmatorul salariu aveam gaura in economii lol Am sa verific azi de dupamasa data exacta a debitarii si data la care am facut rezervarile, daca crezi ca ajuta... Am facut rezervare si fara sa-mi debiteze contul, insa nu era la pret 'redus'.
Eu am card de debit de la ING, din acela cu cip...

Chiar m-ar ajuta daca mi-ai zice la cat timp, saru'mana mult. Mie dupa o saptamana nu mi-a aparut nimic in extras, nici ca si-au tras suma si nici ca au blocat-o si am mai facut rezervarea inca o data, la indemnul celor dr la banca.. si tare mi-e sa nu-mi traga banii de 2 ori, Doamne fereste!!!  signof10

 

#676 2009-06-25 11:10:30

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Vacanta in afara romaniei

Nu ma speria fata! neutral Pai daca nu avem rezervare ne ducem degeaba sad
M-am uitat pe booking, am primit confirmarea pe 23.04, chiar sunt curioasa in ce data mi-au debitat contul...


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#677 2009-06-25 11:21:30

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: Vacanta in afara romaniei

a fost cineva in sudul Portugaliei, in Algarve?


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#678 2009-06-25 14:29:17

persifona
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

blueeyes a scris:

Nu ma speria fata! neutral Pai daca nu avem rezervare ne ducem degeaba sad
M-am uitat pe booking, am primit confirmarea pe 23.04, chiar sunt curioasa in ce data mi-au debitat contul...

Mai, eu am dat mailuri la hoteluri si 2/3 mi-au raspuns si mi-au zis ca rezervarea a ajuns la ei, asa ca nu te panica.
Dar cu banii nu-s lamurita

 

#679 2009-06-29 16:17:51

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Vacanta in afara romaniei

anabella_n a scris:

guesswho1 a scris:

vara asta vreau sa merg in ibiza smile a fost cineva, puteti sa mi dati niste info in legat cu tarif, zone d vizitat, etc ?

nu prea ai ce vizita in ibiza, sincer
daca iti place viata de noapte e misto de mers acolo, daca nu, doar o insula arida pe alocuri, cu cateva peisaje frumoase si iahturi multe.plus ca e f mica.
daca vrei insula si sa si vizitezi ceva iti sugerez mallorca, e la o aruncatura de bat de ibiza si-ti garantez ca vei ramane cu gura cascata: munte, mare, canion, istorie, lux, orase si porturi de-ti taie rasuflarea. e ceva de vis si o poti vedea pe toata in 2-3 zile daca-ti inchiriezi masina (la relax asa, adica sa te opresti peste tot, sa mai faci o plaja pe stanci, sa mai vezi un port, sa intri intr-o manastire, etc).

tummenupp  tummenupp intr adevar, ceva in genul vreau, nu vreau viata d noapte si asa, vreau sa vad un loc intr adevar frumos si curat... cum fac sa gasesc si eu cazare, preturi, hoteluri ... ?


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#680 2009-06-29 16:36:34

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Vacanta in afara romaniei

guesswho1 a scris:

anabella_n a scris:

guesswho1 a scris:

vara asta vreau sa merg in ibiza smile a fost cineva, puteti sa mi dati niste info in legat cu tarif, zone d vizitat, etc ?

nu prea ai ce vizita in ibiza, sincer
daca iti place viata de noapte e misto de mers acolo, daca nu, doar o insula arida pe alocuri, cu cateva peisaje frumoase si iahturi multe.plus ca e f mica.
daca vrei insula si sa si vizitezi ceva iti sugerez mallorca, e la o aruncatura de bat de ibiza si-ti garantez ca vei ramane cu gura cascata: munte, mare, canion, istorie, lux, orase si porturi de-ti taie rasuflarea. e ceva de vis si o poti vedea pe toata in 2-3 zile daca-ti inchiriezi masina (la relax asa, adica sa te opresti peste tot, sa mai faci o plaja pe stanci, sa mai vezi un port, sa intri intr-o manastire, etc).

tummenupp  tummenupp intr adevar, ceva in genul vreau, nu vreau viata d noapte si asa, vreau sa vad un loc intr adevar frumos si curat... cum fac sa gasesc si eu cazare, preturi, hoteluri ... ?

da-i cautare pe net dupa mallorca si iti da si agentii de turism, hoteluri, bilete de avion
iesi mai ieftin pe cont propriu, insa si cu agentie nu te mai doare capul de transport si alte alea.
noi am mers anul trecut cu marshal turism si ne-a costat destul de putin, vreo 1450 euro cu tot cu taxe de aeroport. iar preturile acolo sunt ca peste tot, daca ai mai fost pe insule nu te va surprinde nimic.
ca si sugestie, alege playa de palma, e un fel de mamaia la ei si e si printre cele mai curate statiuni. plus ca e la 10 minute de aeroport

http://www.marshal.ro/romana/chartere-2 … e-mallorca

aaa, si ca bonus, poze cu peisaje, facute de noi pe acolo smile

http://picasaweb.google.ro/quintrixman/ … iXjoTorp4#

Offline

 

#681 2009-06-29 16:41:44

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: Vacanta in afara romaniei

anabella_n a scris:

da-i cautare pe net dupa mallorca si iti da si agentii de turism, hoteluri, bilete de avion
iesi mai ieftin pe cont propriu, insa si cu agentie nu te mai doare capul de transport si alte alea.
noi am mers anul trecut cu marshal turism si ne-a costat destul de putin, vreo 1450 euro cu tot cu taxe de aeroport. iar preturile acolo sunt ca peste tot, daca ai mai fost pe insule nu te va surprinde nimic.
ca si sugestie, alege playa de palma, e un fel de mamaia la ei si e si printre cele mai curate statiuni. plus ca e la 10 minute de aeroport

http://www.marshal.ro/romana/chartere-2 … e-mallorca

aaa, si ca bonus, poze cu peisaje, facute de noi pe acolo smile

http://picasaweb.google.ro/quintrixman/ … iXjoTorp4#

intr-adevar este f frumos si curat acolo. palya de palma e curata, dar mie mi-a placut mai mult la plaja in partea englezilor(nu stiu cum se numeste exact locul). aici mi-ar placea sa ma mut definitiv, mi-a placut f mult totul, si orasul si oamenii, curatenia, peisajele.... hjartahjartahjartahjarta


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#682 2009-06-29 16:47:27

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Vacanta in afara romaniei

maryahs a scris:

intr-adevar este f frumos si curat acolo. palya de palma e curata, dar mie mi-a placut mai mult la plaja in partea englezilor(nu stiu cum se numeste exact locul). aici mi-ar placea sa ma mut definitiv, mi-a placut f mult totul, si orasul si oamenii, curatenia, peisajele.... hjartahjartahjartahjarta

noi ne-am dus la nemtii aia betivi. turnau bere in ei cu galeata lol
ce sa mai, insula e de milioane, merita sa te duci macar o data in viata acolo

apropo de vacante in strainatate, ieri mi-am facut o lista cu locuri pe care vreau sa le vad in urmatorii 2 ani si mi-am pus-o pe frigider, s-o vad zilnic si sa nu uit:

corfu (dorinta realizabila peste 2 luni)
croatia
brazilia
gran canaria
new york
djerba

sper sa nu ma abat de la acest plan, pana acum am ajuns in fiecare loc pe care mi-am propus sa-l vad

Ultima oara a fost editat de anabella_n (2009-06-29 18:22:21)

Offline

 

#683 2009-06-29 18:13:43

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: Vacanta in afara romaniei

anabella_n a scris:

maryahs a scris:

intr-adevar este f frumos si curat acolo. palya de palma e curata, dar mie mi-a placut mai mult la plaja in partea englezilor(nu stiu cum se numeste exact locul). aici mi-ar placea sa ma mut definitiv, mi-a placut f mult totul, si orasul si oamenii, curatenia, peisajele.... hjartahjartahjartahjarta

noi ne-am dus la nemtii aia betivi. turnau bere in ei cu galeata lol
ce sa mai, insula e de milioane, merita sa te duci macar o data in viata acolo

in Arenal, nu? si eu am fost acolo si mi-a placut super mult....imi e dor sa beau sangria la galeata  chicot  aceea e statiune pt distractie, dar la mare nu mi-a placut ca era apa f mica...


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#684 2009-06-29 18:29:40

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Vacanta in afara romaniei

maryahs a scris:

in Arenal, nu? si eu am fost acolo si mi-a placut super mult....imi e dor sa beau sangria la galeata  chicot  aceea e statiune pt distractie, dar la mare nu mi-a placut ca era apa f mica...

nu, in playa de palma smile
arenal era chiar langa playa, ne mai faceam veacul si pe acolo din cand in cand dar mai rar ca ni se parea destul de inghesuita
in valdemossa ai ajuns? vai, eu am ramas cel mai impresionata de acest sat luxos  hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.