homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vacanta in afara romaniei-34


#628 2009-06-16 15:05:04

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

multumesc, bubutadana. nu stiu ce detalii sa mai cer... cu autocarul nu am cum sa merg, am zis ca nu se potriveste orarul lor cu cazarea gasita. Iar cazare la agentia care face sejururi acolo chiar nu vreau.
pe tine cat te-a costat un sejur/2 persoane, pe cont propriu, asa, in medie?


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 



#629 2009-06-16 15:06:55

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Vacanta in afara romaniei

da soleil si eu am cautat mult timp si ne-am gandit la toate variantele posibile. si sunt de acord cu tine ca daca nu ai masina nu prea ai ce face.. dat fiind faptul ca pe jos nu poti merge decat seara la plimbare pe malul marii.. tongue eu zic sa nu mai stai sa te mai gandesti asa mult daca acolo iti doresti sa mergi eu zic sa mergi. important e sa te simti bine, sa schimbi aerul/tara/oamenii.. in apartament ai bucatarie, daca esti cu masina mergi, faci cumparaturi la supermarket, salate, fructe... nush, poate oi fi eu mai optimista dar sunt sigura ca te vei incadra... si va veti intoarce linistiti..


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#630 2009-06-16 15:07:27

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Vacanta in afara romaniei

nicolle daca puteai sa mergi in toamna in turcia..te luam cu mine ca am nevoie de un cuplu

Offline

 

#631 2009-06-16 15:08:52

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: Vacanta in afara romaniei

cand in toamna annabel? si unde si cu ce mergeti? big_smile

Offline

 

#632 2009-06-16 15:11:31

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Vacanta in afara romaniei

Soleil a scris:

multumesc, bubutadana. nu stiu ce detalii sa mai cer... cu autocarul nu am cum sa merg, am zis ca nu se potriveste orarul lor cu cazarea gasita. Iar cazare la agentia care face sejururi acolo chiar nu vreau.
pe tine cat te-a costat un sejur/2 persoane, pe cont propriu, asa, in medie?

noi nu am fost pe cont propriu, am fost prin agentie numai ca anul trecut am refuzat transportul cu autocarul si am mers cu masinile personale
nu mai stiu sa-ti spun cat am dat in Thassos nici sa ma bati, crted ca undeva la 700 lei amandoi+vreo 300 transportul cu autocarul dar asta era acum 2 ani, nu vreau sa vb prostii, nu mai stiu sigur
aici am fost in thassos: http://www.travelguide.gr/thassos/hotel … i-bay.html
in halkidiki am dat cam 600 euro pt amandoi la hotel de 4* cu demipensiune la care s-au adaugat 200 euro motorina
si aici in halkidiki: http://www.ellada.net/papalex/photos.php


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#633 2009-06-16 15:14:33

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

daca puteam, anna, mergeam...ca nu voiam sa plec in concediu acum in full sezon, dar e singura luna in care imi pot lua liber. din august incolo voi fi full cu treaba neutral.
mersi, mary, nu stiu ce sa mai zic acum.


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#634 2009-06-16 15:20:25

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

si cum ti s-a parut la rachoni bay, dana?
a, si oferta la hotelul ala din halkidiki unde ati gasit, ca sunt marisoare preturile?
de fapt, pe mine ma omoara transportul, ca in rest as fi multumita de cazarea gasita si cu ce mancare ne-om descurca pe acolo...

Ultima oara a fost editat de Soleil (2009-06-16 15:25:59)


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#635 2009-06-16 15:25:47

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Vacanta in afara romaniei

ioana ti-am dat mail
soleil asta e.bine macar ca ai concediu si mergi undeva si nu stai in casa

Offline

 

#636 2009-06-16 15:32:14

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Vacanta in afara romaniei

hmmm ... trebuie sa spun de la inceput ca noi nu ne-am dus cu pretentii de lux, doream doar sa nu ne fie scarba sa punem capul pe perna si sa putem manca
hotelul, ma rog hotel, ca ei au cu maxim 2 etaje, mai mult motel tongue este dragut, acum am vazut in poze ca au schimbat mobilierul in camere, baia imi placea la nebunie ca avea mobilier cum mi-as dori eu acasa, cu cabina de dus, a fost bine, nu lux dar bine
mancarea extraordinara si destulaaa
in prima ora de cand ajunsesem acolo m-am certat cu directorul hotelului pt ca desi noi platisem pt aerul conditionat, il oprisera in tot hotelul pe motivul ca este extrasezon (am fost incepand cu 19 septembrie)
pana la urma au dat drumul la aer
aflasem de pe diverse forumuri ca daca nu ai conditiile cerute de la inceput, sa nu te lasi si sa-ti ceri drepturile pt ca grecii, dupa cum am spus, sunt cam delasatori asa


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#637 2009-06-16 15:36:05

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

aha, deci ai fost si in extrasezon... pana la urma am zis ca ma ustura la buzunar mai mult drumul pana acolo decat cazarea si mancatul.
Verificam acum daca gasim ceva la rachoni bay, la agentie nu mai aveau locuri.


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#638 2009-06-16 15:38:46

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Vacanta in afara romaniei

eu tot imi zic sa am curaj sa merg o data la ghici in vacanta.ca am tot citit pe aici si in nici un caz nu sunt chestii infioratoare lol

soleil dar nici nr de telefon de la pensiune/motel nu gasesti?asa, poate, iesi mai ieftin

Offline

 

#639 2009-06-16 15:42:21

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Vacanta in afara romaniei

raspund pe bucati ca tot apare treaba
tin sa-ti spun ca plaja la hotel nu am facut decat in prima zi pana ne-am inchiriat masini
este sau era cel putin un hotel pt persoane mai in varsta
media de varsta scadea pt ca eram noi mai tineri, altfel...
apa este mica, trebuie sa mergi o gramada sa ajungi la un nivel potrivit plus ca din cate imi aduc aminte, era plin de iarba de mare pe fund
desi intr-adevar hotelul este pe plaja, spre deosebire de multe alte resorturi, iar noi eram extrem de bucurosi ca nu trebuie sa mergem mult, in fiecare zi am ales sa mergem in alt loc pt ca acolo nu ne-a placut
daca mergeti totusi cu masina sau inchiriati de-acolo ceva, este pacat sa nu mergeti mereu in alta parte, sunt niste plaje extraordinar de frumoase, superbe as spune cu o apa de-o culoare incredibile

Ultima oara a fost editat de bubutadana (2009-06-16 15:44:42)


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#640 2009-06-16 15:47:33

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

anna, nu cazarea ma omoara...ca pana la urma din ce am vazut, pretul este ok in comparatie cu ce ofera. si noi vrem sa migram spre alte plaje in fiecare zi, nu sa stam intr-un loc.
inchiriat masina+motorina+taxe drum+taxe ferry - cam astea ma ajung mult...


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#641 2009-06-16 16:01:25

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Vacanta in afara romaniei

sad soleil. nu stiu ce sa zic..

Offline

 

#642 2009-06-16 16:07:17

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

nici eu nu mai stiu...si nu mai am alta varianta de transport decat asta. neutral


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#643 2009-06-16 16:16:39

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Vacanta in afara romaniei

cred ca mai bine alegeti o statiune in care ajunge avionu/autocarul si mergeti cu una din astea si inchiriati masina acolo.autocarul face totusi opriri dese

Offline

 

#644 2009-06-16 16:19:57

skumpi
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

Soleil intreb si eu...dc Grecia ?
de ce nu mergeti in Bulgaria ? hmm ca si acolo e frumos...cu 500 de euro am stat la hotel de 3 stele pe malu marii...am avut all inclusive si transport din Buc pana in statiune... si nici nu e asa lung drumu....veniti la Buc si de`acolo mai faceti 5-6 ore....

 

#645 2009-06-16 17:26:11

persifona
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

blueeyes a scris:

persifona a scris:

Hai ca mai prind curaj lol Cand pleci in luna de miere? Si unde?
Stiu ca ai mai zis pe undeva, da-s senila  dumbom

A, inca ceva: la hotel cu ce te duci? Cu buna ziua, sunt X, am rezervat si eu pe net.. si vreo dovada ceva pt toata chestia asta?

In Spania ne ducem  big_smile
Eu am scos la imprimanta confirmarea rezervarii si o sa ma duc cu ea, o prezint la receptie.

Palma parca ai zis?
Si noi tot in Spania. Ok atunci, asa o sa fac si eu big_smile

 

#646 2009-06-17 10:48:48

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Vacanta in afara romaniei

soleil, ce ai mai facut, ce ati decis?


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.