homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vacanta in afara romaniei-32


#590 2009-06-15 22:39:12

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Vacanta in afara romaniei

Atat, da. Asa mi-am rezervat si eu hotelul pentru luna de miere.


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 



#591 2009-06-15 22:41:28

persifona
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

Hai ca mai prind curaj lol Cand pleci in luna de miere? Si unde?
Stiu ca ai mai zis pe undeva, da-s senila  dumbom

A, inca ceva: la hotel cu ce te duci? Cu buna ziua, sunt X, am rezervat si eu pe net.. si vreo dovada ceva pt toata chestia asta?

 

#592 2009-06-15 23:03:25

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

eu la cazarile de pe booking.com n-am vazut sa scrie ca iti debiteaza cardul, ci ca nu se face asta, la rezervare e doar pentru informare si verificare...


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#593 2009-06-15 23:04:40

persifona
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

La astea cu non-refundable scrie.

Attention: booking policies differ from general hotel policy!

Cancellation: Please note, if cancelled, modified or in case of no-show, the total price of the reservation will be charged.

Deposit: The total price of the reservation will be charged on the day of booking and is non-refundable.

 

#594 2009-06-15 23:07:16

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

Aha...poate astea au regim special atunci.
Noi ne-am facut rezervare la pensiune, maine ii dau perioada exacta si poimaine platim avansul. Doamne ajuta! signof10


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#595 2009-06-15 23:08:21

persifona
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

Da, astea smart price sunt la jumatate de pret fata de rezervarile normale, tocmai din cauza ca orice atr interveni, ei oricum sunt acoperiti.

Unde mergeti pana la urma?

 

#596 2009-06-15 23:11:21

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

In Thassos, statiunea Potos, la o vila de 2 stele. Nu are nimic inclus (masa adica), dar are AC, bucatarioara in camera...si am inteles din review=uri  ca se face curat foarte des in camera, se schimba lenjeria des, e foarte aproape de plaja San Antonio - o plaja frumoasa cica...bine, oricum vrem sa mergem in fiecare zi in alt loc de pe insula...Speram sa fie bine, sa ne descurcam cu banii, mancarea si drumul pana acolo hmm


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#597 2009-06-15 23:20:28

persifona
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

O sa fie bine, nu-ti face griji puss
E bine ca aveti bucatarioara in camera, va mai puteti improviza ceva de mancare daca vezi ca se imputineaza banutii

 

#598 2009-06-16 08:57:36

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Vacanta in afara romaniei

persifona a scris:

Hai ca mai prind curaj lol Cand pleci in luna de miere? Si unde?
Stiu ca ai mai zis pe undeva, da-s senila  dumbom

A, inca ceva: la hotel cu ce te duci? Cu buna ziua, sunt X, am rezervat si eu pe net.. si vreo dovada ceva pt toata chestia asta?

In Spania ne ducem  big_smile
Eu am scos la imprimanta confirmarea rezervarii si o sa ma duc cu ea, o prezint la receptie.


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#599 2009-06-16 10:07:50

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

Fetele, voi ce ati alege intre o cazare mai scumpa (40 eur/noapte), dar la care vila este foarte ok, curata, foarte aproape de plaja si o cazare cu 10 euro mai ieftina, conditii tot ok, dar nu chiar ca la cealalta - curatenie&stuff si la vreo 2 km de plaja. Trebuie sa ma hotarasc repede si nu stiu ce sa fac... aia 70 de euro diferenta mi-ar prinde bine acolo... insa mi-e sa nu-mi para mai mult rau dupa din alte considerente.
Nu suntem pretentiosi, am vrea totusi o camera ok, linistita, curata, cu baie pe care sa o poti folosi linistit


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#600 2009-06-16 10:09:21

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Vacanta in afara romaniei

Depinde care e diferenta intre camere... pe mine personal nu ma deranjeaza distanta fata de plaja, dar ce are in minus camera mai ieftina ?

Offline

 

#601 2009-06-16 10:20:49

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

Cu distanta fata de plaja e discutabil...nu e neaparat un plus sau minus.

Din ce am citit, la cea mai ieftina se sta mai prost cu curatenia...Credeti ca sunt prea pretentioasa? Ok, nu ma astept in nici un caz la prosoape si lenjerie schimbate, dar macar un maturat si spalat cu mopul, un schimbat de gunoi...


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#602 2009-06-16 10:24:04

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Vacanta in afara romaniei

Eu parca n-as risca... ce te faci daca ajungi acolo si camera e murdara, pur si simplu ? Sau dai de gandaci sau stiu eu ce...

Offline

 

#603 2009-06-16 10:29:12

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Vacanta in afara romaniei

Ai mare grija!
Multi romani si-au luat teapa, chiar si in Zakynthos.
Cudusuri care nu functioneaza, cu mucegai in camere si gandaci peste tot.
Asa ca mai bine platesti mai mult dar stii ca nu iti e sila cand te asezi pe pat.
Si prosoapele si lenjeria trebuie schimbate de ei, cum nu te astepti la asa ceva?
Aaa...vezi sa nu iti lasi nimic de valoare  prin camera atunci cand vine tipa respectiva sa faca curatenie.
Si nici farduri/ parfumuri, etc.


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#604 2009-06-16 10:31:19

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Vacanta in afara romaniei

serios love_t?? vaii da bine ca mi-ai zis.. acolo unde am rezervat noi au zis ca vin ei, direct proprietara sa faca curat.. acuma speram totul bine.


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#605 2009-06-16 10:33:48

ET
Addicted member
Inregistrat: 2007-04-20
Mesaje: 10295

Re: Vacanta in afara romaniei

Nu exista posibilitatea sa gaseasca aceleasi conditii intr-o camera mai scumpa? Din cate spui, love_t e mai naspa decat in Ro. smile

Offline

 

#606 2009-06-16 10:35:43

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

ok, atunci ramane cealalta...macar dorm linistita. nu ma considerati fitoasa, slava Domnului, am stat prin tot felul de cazari pe la mare la noi si in tot felul de conditii (dus in curte, wc in curte, gandaci, paianjeni, baie infundata etc) dar parca astea se potrivesc cu o anumita varsta...asa cand muncesti un an si pleci cateva zile sa te relaxezi, parca vrei totusi sa fii linistit...

love_t a scris:

Aaa...vezi sa nu iti lasi nimic de valoare  prin camera atunci cand vine tipa respectiva sa faca curatenie.
Si nici farduri/ parfumuri, etc.

va si ce sa fac cu ele?...

Ultima oara a fost editat de Soleil (2009-06-16 10:36:37)


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#607 2009-06-16 10:37:30

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

ET a scris:

Nu exista posibilitatea sa gaseasca aceleasi conditii intr-o camera mai scumpa? Din cate spui, love_t e mai naspa decat in Ro. smile

despre cea mai scumpa am gasit mai multe confirmari ca e ok si curat, nu era vorba ca pretul e o confirmare pt asta. Normal ca pana la urma cum ne va fi norocul ...


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#608 2009-06-16 10:38:07

ET
Addicted member
Inregistrat: 2007-04-20
Mesaje: 10295

Re: Vacanta in afara romaniei

Bine atunci.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.