homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vacanta in afara romaniei-30


#552 2009-06-15 11:58:53

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

Mersi, mary puss. Foarte frumos acolo, cat costa un studio?


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 



#553 2009-06-15 12:01:25

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Vacanta in afara romaniei

noua ne-a cerut 280 pt 8 nopti dar mergem de pe 17 pe 25 iulie. daca mergeti mai devreme poate mai scade din pret. si ne-au inchiriat si masina tot ei, 190 ? parca.


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#554 2009-06-15 12:22:27

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

asa putin? pentru 2 persoane?


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#555 2009-06-15 12:38:31

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Vacanta in afara romaniei

da, pai ti-am zis ca iesi mai ieftin. problema e ca nu ai mancarea inclusa.. dar daca mergeti cu masina no problem, sunt supermaketuri, e vara cald, nu mancati carnuri de porc.. salate, mute fructe, mai iesiti la o taverna, un restaurant..


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#556 2009-06-15 13:01:22

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

da, numai ca e mai departe corfu pentru noi, cu masina ... sad
am scris si eu la astia si imi ofera cazare cu 315 euro - 7 zile la sfarsitul lui iulie sau 385 la inceputul lui iulie... neutral

Ultima oara a fost editat de Soleil (2009-06-15 13:01:41)


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#557 2009-06-15 13:10:44

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Vacanta in afara romaniei

wow, au marit preturile... intradevar eu am vb cu ei acum mai bine de o luna..


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#558 2009-06-15 13:16:00

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Vacanta in afara romaniei

Sorry ca ma bag, dar nu au tarife fixe, pentru lunile respectiva?
Mi se pare tare aiurea chestia asta cu ridicatul preturilor.
Si mai aiurea mi se pare ca nu au preturile exacte afisate pe site.
Urat! Grecii astia cateodata sunt asa de lacomi.  hmm


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#559 2009-06-15 15:00:50

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

Am mai intrebat si cea cu 385 euro e pt ca e apartament, doar atat au disponibil in perioada aia... sad
Am mai gasit cazare ok cu 40 euro/zi in Thassos, Potos. S-ar putea sa ramana asta...

Love, tare mi-ar fi placut sa venim la tine, daca nu era asa departe sad. Masina o inchiriem pentru un nr fix de zile si de km din pacate sad.


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#560 2009-06-15 15:16:24

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Vacanta in afara romaniei

da pai asa ar trebui sa faca Love dar nu fac.. pt ca sunt lacomi cum ai zis tu.. si sa stii ca asta cu tarifarul cam asa e peste tot, nu il afiseaza pe site, iti fac ei oferta prin email. eu am trimis vreo 10 cereri de oferte cand am cautat.. asta era cea mai convenabila ca raport pret-calitate.. sper acuma sa arate asa cum se vede acolo..


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#561 2009-06-15 15:16:28

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Vacanta in afara romaniei

Da, asta e nasol cu Zakynthos. e departe.
Ai grija atunci cand inchiriezi sa iti specifice clar ca aerul conditionat este inclus.
Multi greci fac kkt-uri din astea, cand ajungi la fata locului iti spun ca mai trebuie sa platesti 5-10 euro pt aerul conditoonat. Pe zi, bineinteles.

Ultima oara a fost editat de love_t (2009-06-15 15:16:42)


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#562 2009-06-15 15:37:29

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

Da, la asta din Thassos mi-a zis ca e inclus. E o vila de 2 stele despre care am auzit pareri bune, langa plaja San Antonio. Sa vb cu al meu si sa vedem daca facem rezervare...
Acum sa vedem cum ne descurcam cu mancarea sad.
Love, la tine arata foarte bine si destinatia ideala ar fi fost Zakynthos, adica ce mi-as fi dorit eu...insa... sad


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#563 2009-06-15 15:38:55

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Vacanta in afara romaniei

da fac si de astea. noua ne-a spus de la inceput ca e exclus si ne-a cerut 30? in plus. love tu ce zici merita?? adica e atat de cald incat sa nu se poata sta fara? si inca o chestie.. in ce consta aerul conditionat asta?in aparat de ala sau ventilator??


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#564 2009-06-15 15:42:18

skumpi
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

Sol eu zic sa faceti rezervarile mai rpd k o sa te trezesti ca nu o sa mai fie locuri si apoi trb sa incepi iar cautarile...

 

#565 2009-06-15 15:46:09

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Vacanta in afara romaniei

Soleil, cum a spus si Skumpi... fa rezarea mai repede ca o sa ramai in pom.
Eu stiu cum se intampla la mine, cand vin, vin toti gramada de nu am unde sa ii pun.
Anul trecut mi-a venit un grup de italieni (8 persoane) si au insistat pana le-am dat un apartament.
Desi apartamentele sunt pana la 6 persoane.
Mary, aerul conditionat este aparatul, nu ventilatorul.
Ar fi culmea sa iti ceara bani pe ventilator.
Iti spun ca o sa fie foarte cald, cel putin in Atena si Zakynthos, eu de acum tin aerul contitionat deschis... te sufoci, mai ales noaptea.
Eu zic ca se merita.


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#566 2009-06-15 15:53:04

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

Am trimis mesaj de rezervare. Haus Elsa se cheama. Trebuie sa am decid diseara intre 2 perioade si sa platim un avans de 30%. e normal asa cu avansul?


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#567 2009-06-15 16:05:00

skumpi
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

pai e normal...ca sa aiba siguranta ca mergeti....
noi am platit tot deodata ca ne`au dat si 20% reducere pt plata integrala chicot

da love... scria si in brosura ca aeru conditionat e 5 euro pe zi.... mare porcarie intr`adevar...ala ar trb inclus in pret ca acolo e o necesitate nu fitza neutral
In Bulgaria era inclus in pretz... noi oricum nu`l foloseam decat la amiaza si seara maxim o ora ca atunci eram in camera lol... acuma in Grecia va trb sa`l platim k vor si temperaturi mai ridicate... si extrasezon

 

#568 2009-06-15 16:05:33

skumpi
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

aaa...sa va faceti asigurari

 

#569 2009-06-15 16:10:59

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

din alea optionale? sau carnetul european de nu stiu ce?


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#570 2009-06-15 16:17:23

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: Vacanta in afara romaniei

Soleil a scris:

din alea optionale? sau carnetul european de nu stiu ce?

eu nu m-as baza pe carnetul ala! faceti-va asigurari de calatorie, costa putin...


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.