homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vacanta in afara romaniei-33


#609 2009-06-16 10:38:27

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Vacanta in afara romaniei

soleil... da si mie un link sa vad si eu.. puss


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 



#610 2009-06-16 10:41:55

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

http://www.elsahaus.gr/ mary asta e cea scumpa
http://www.villadimitra.gr/Villa_DimitraRO.htm asta e cea mai ieftina


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#611 2009-06-16 10:44:42

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Vacanta in afara romaniei

Noi cand am fost in Grecia am lasat pe masuta din camera si maruntis si aparat foto etc., si nu ne-a disparut nimic, slava Domnului smile


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#612 2009-06-16 10:48:33

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Vacanta in afara romaniei

e mai faina prima, aia mai scumpa...


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#613 2009-06-16 10:48:53

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Vacanta in afara romaniei

Pai se mai intampla.
Se intampla peste tot, de aiai am  zis sa aveti grija, nu stii niciodata.. si decat sa risti...
ET, asta am citit pe un forum despre calatorii.
Dar oamenii s-au dus la all inclusive la un pret ff mic, nu stiu ce se asteptau sa gaseasca... vreun hotel de 5 stele poate..  hmm
Si cand au intrat in camera, era dezastru.... au rezolvat pana la urma, i-au mutat in alta camera, dar e neplacut sa treci prin astfel de chestii.
Mai rau ca in Romania, nu e.. te asigur  lol
Dar cum am mai aspus.. se poate intampla oricand.

Cu oarfumurile sau cu fardurile... nu le tine la vedere.
Daca tipa care face curatenie e mai tinerica... o fi tentata sa le incerce.. mai stii?

M-am uitat acum pe link-uri.
Aia  mai scumpa mi se pare f f curata. Totul e alb, paturile sunt f bine facute si bucataria e alba si curata.
Cealalta... mi se pare aiurea, camerele nu-s luminate, mobila e toata veche... paturile alea imi fac sila... nu stiu ce sa zci.. eu as alege camera din primul link.

Ultima oara a fost editat de love_t (2009-06-16 10:54:42)


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

 Publicitate


loading...

#614 2009-06-16 10:54:30

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

ooops, naspa, love. Am citit si eu gramada pe forumuri si nu ma asteptam la chestii de genul in grecia...
Da, mary, e mai faina prima, e drept... as alege-o pt ca am mai multa siguranta pentru curatenie... ca buget as alege-o insa pe ailalta. ufff, deja imi scoate peri albi vacanta asta... am mari emotii pentru drum...


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#615 2009-06-16 12:44:38

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: Vacanta in afara romaniei

Soleil, si eu as alege-o pe cea mai scumpa... in fond, e concediu, vrei sa te simti bine si sa te relaxezi, nu sa-ti faci nervi. in ceea ce priveste diferenta de bani, mai bine renunti la a-ti cumpara cate ceva (ca doar nu e obligatoriu s-o faci) si pleci linistita spre o destinatie cu adevarat placuta si confortabila.
n-am inteles ce e cu drumul+emotiile? cu ce vreti sa mergeti?


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#616 2009-06-16 14:44:43

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

Inchiriem o masina de aici - emotiile erau pentru drumul lung, in afara, bulgaria etc.
Mai nou, inchiriatul ne costa mai mult decat ii spusese initial sotului, ca intelesese ala aiurea destinatia. Puse cap la cap - inchiriatul cu motorina cu taxe de drum, ferry - incepe sa ma apese suma asta. Ori marim bugetul - adica raman fara nici o economie, ori renuntam la tot.
Cu autocarul sa zic ca as merge, nu se mai potriveste programul lor cu rezervarea mea...si pe asta nu o mai pot schimba din mai multe considerente (sper sa fie ok si cu rezervarea, ca asta nu mi-a mai raspuns si maine ar tb sa platesc avansul).
M-am saturat deja. Stau de o saptaman jumate si ma informez atata, ne hotaram...si acum puse toate cap al cap parca nu mai merg.
Noi cu mancarea nu suntem pretentiosi, dar am auzit ca sunt preturi maricele acolo. Si da, vreau confort si relaxare la banii astia, ca am doar o saptamana de concediu intr-un an si nu vreau sa ma chinui pe drum cu autocarul sau sa stau acolo in cine stie ce conditii. Macar de aveam pe cineva cu care sa impartim transportul. neutral
Sunst suparata acum, trebuie sa vad cum fac. neutral


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#617 2009-06-16 14:48:29

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Vacanta in afara romaniei

Soleil, ma bag si eu ca musca-n lapte, dar de ce vrei tu neaparat in Grecia ? In ultimii ani am avut niste vacante foarte reusite in tara, n-am avut bataie de cap cu transportul si slava domnului, am avut ce vizita totusi... Iti zic asta in ideea ca bataia de cap e prea mare pentru ce vrei tu...
sorry de   offtopic

Ultima oara a fost editat de heimdall (2009-06-16 14:48:45)

Offline

 

#618 2009-06-16 14:51:09

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: Vacanta in afara romaniei

Soleil, de ce nu mergeti cu avionul? cu autocarul eu una n-as merge sub nicio forma, e criminal drumul atatea ore! macar daca mergi cu masina te opresti cand vrei, unde vrei... totusi, o masina (mai ales inchriata) presupune costuri maricele (inchirierea in sine, carburantul, taxe de drum ce-o mai fi - n-am fost in Grecia, asa ca nu stiu). nu iesiti mai ieftin cu avionul?
am uitat sa-ti spun ca in Croatia am fost cu masina - personala, cu clima, cu tot ce trebuie. drumul a fost UCIGATOR de-a dreptul, am plecat de aici la 12 la pranz si ne-am cazat a doua zi pe la ora 14 neutral (aici incluzand si cam o ora de mers cu feribotul). mi-am jurat ca e ultima data cand plec cu masina in concediu, asta daca vorbim de mers pe litoral si nu de circuit...

Ultima oara a fost editat de alinda (2009-06-16 14:54:17)


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#619 2009-06-16 14:51:13

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

Incep si eu sa ajung la concluzia asta, heim... Chiar nu stiu in momentul asta ce sa fac.
Chestia e ca anul trecut am fost foarte deceptionati de concediul in tara si am zis ca decat sa cheltuim atatia bani aici, mai bine acolo, unde macar ai ce vedea. Si na, e si mare acolo, locuri noi, peisaje frumoase...ne doream de mult ceva de genul asta. neutral


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#620 2009-06-16 14:54:52

ET
Addicted member
Inregistrat: 2007-04-20
Mesaje: 10295

Re: Vacanta in afara romaniei

heimdall a scris:

Soleil, ma bag si eu ca musca-n lapte, dar de ce vrei tu neaparat in Grecia ? In ultimii ani am avut niste vacante foarte reusite in tara, n-am avut bataie de cap cu transportul si slava domnului, am avut ce vizita totusi... Iti zic asta in ideea ca bataia de cap e prea mare pentru ce vrei tu...
sorry de   offtopic

Eu am intrebat asta din capu' locului. Imi dau seama ca vacanta asta devine cel putin stresanta.

Eu am vazut niste oferte in Bicaz si Apuseni  tummenupp dar tu vrei mare, soare.

Ultima oara a fost editat de ET (2009-06-16 14:55:18)

Offline

 

#621 2009-06-16 14:55:06

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

Nu este aeroport decat la salonic. Si de acolo tot trebuie sa iau ceva, sa inchiriez o masina, sa trec cu ferry... In plus, acolo n-are rost sa mergi fara masina, a ta sau inchiriata, ca nu poti vizita nimic...te plimbi pensiune-plaja si atat.


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#622 2009-06-16 14:55:38

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Vacanta in afara romaniei

Pai nu vorbeam de mers la Mamaia, gasesti si la noi locuri daca stai sa cauti, de peisaje nu ducem lipsa, mai greu cu oamenii, dar vad ca nici prin alte parti nu e diferit...
Pai mare, da, eu v-am zis ca am fost la Sulina si Sf Gheorghe si mi s-a parut raiul pe pamant... acuma nu stiu ce sa zic

Ultima oara a fost editat de heimdall (2009-06-16 14:56:24)

Offline

 

#623 2009-06-16 14:56:41

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

Da, mie imi place la mare si in plus imi prinde foarte bine la sanatate o cura din asta pe an, racesc mai putin si mai rar.


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#624 2009-06-16 14:56:48

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: Vacanta in afara romaniei

Soleil, sunt si eu de parere ca devine cam stresanta treaba asta, si, in fond, chiar n-ar trebui sa fie. de ce nu cauti bilete la o agentie, cu drum, cu tot. sunt multe oferte, la cele mai variate preturi...


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#625 2009-06-16 14:58:37

ET
Addicted member
Inregistrat: 2007-04-20
Mesaje: 10295

Re: Vacanta in afara romaniei

La Balcic ati fost? E scumpa cazarea?

Offline

 

#626 2009-06-16 14:59:26

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Vacanta in afara romaniei

Soleil, eu am mers 2 ani la rand in Grecia (si cred ca anul asta va fi al treilea tongue). Prima oara in Thassos cu autocarul si a doua oara in Halkidiki cu masina proprie. Din fericire, anul trecut am plecat 3 masini (8 persoane) si am calculat in asa fel incat si la dus si la intors sa trecem cea mai mare parte a Bulgariei ziua. Slava Domnului, pe noi nu ne-a oprit nici macar un politisc nimic, dar am auzit si de cazuri foarte urate. Sincera sa fiu, nu as risca deloc sa plec numai eu cu sotul cu masina.
In Thassos (am inteles ca acolo vrei sa mergi) am fost cu autocarul acum 2 ani si a fost foarte bine. Acolo am inchiriat 2 matiz-uri pt care am platit 100 euro/masina - aici a intrat inchiriat si benzina/7 zile si am iesit foarte bine. Ne duceam unde doream noi cu masinutele, am facut turul insulei, ma rog, nu e greu avand in vedere ca nu are decat 100 km big_smile - faceam plaja unde doream. Mancarea era mai scumputa dar sincera sa fiu, mi s-a parut si mai scumpa in Halkidiki.
Din pacate si sper sa nu mi-o ia nimeni in nume de rau dar grecii nu sunt cunoscuti tocmai pt curatenia lor, sunt cam delasatori din acest punct de vedere dar oamenii se intorc mai mereu pt ca tara este atat de frumoasa - eu una am zis ca daca ar fi sa mai merg inca 10 ani de acum incolo tot in grecia, nu mi-ar parea rau.
Daca mai doresti detalii, sa-mi spui, te ajut cum pot


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#627 2009-06-16 15:00:49

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

Am trecut prin varianta cu agentii - si pus cap la cap nu ma ajunge mai putin. Poate doar cu autocarul, dar acolo tot ar trebui sa inchiriem ceva si tot acolo ajung. si cu agentiile, sunt foarte putine serioase, iar cele mai serioase nu au oferte acolo unde vrem noi sa mergem. Sa nu credeti ca n-am intors toate variantele pe toate partile...
In fine...


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.