homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica-2


#20 2008-05-24 17:41:07

Atassa
New member
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 11

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

eu_vreau a scris:

posibil sa fie facut totusi cam devreme. ca sa eleimini un fals negativ cel mai bine e sa il faci la 3 saptamani de la contact sau 1 saptamana de intarziere. tine-ne la curent.

wk placut si tie!

Multumesc de incurajare, dar cred ca trebuie sa fiu mai realista...totusi sunt 3 teste negative si aceasta scurgere la stoarcerea sanului nu ma poate duce cu gandul acum decat la o hiperprolactinemie...nu am alte simptome pt ca ciclul mi-e foarte regulat...dar poate fi un semn....

tind sa le dau dreptate doctoressei si Ralucai. din pacate nu am cum sa ajung la un ginecolog mai devreme de miercuri (intai ginecolog, apoi un endocrinolog pt dozari hormonale). Pana atunci poate imi vine si menstruatia.

Va tin la curent

Offline

 



#21 2008-05-24 18:38:04

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

Tinem pumnii. Doamne ajuta!

Offline

 

#22 2008-05-25 10:35:21

dymomo77
Full member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 259

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

Atassa, si eu m-am confruntat cu o problema asemanatoare. Am 31 de ani si imi doresc f mult un bebe care nu vrea sa vina. La mine era o dereglare hormonala(pe care insa nu am reusit sa o rezolv deocamdata). Stiu ca atunci am fost la ginecolog care mi-a luat o lama cu scurgerea de la san, am facut un eco-san si o dozare hormonala si un tratament cu hormoni. Este bine deasemenea sa consulti si un endocrinolog. Mult succes si poate curand si un bebe.


mami de bebe Dan Mihail -28.10.2009

Offline

 

#23 2008-05-25 18:10:51

Atassa
New member
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 11

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

Da...din pacate si la mine se pare ca e aceeasi problema..pt ca azi mi-a venit totusi menstruatia...mai este si dilema cu sangerarea de acum o saptamana...dei nu-mi ramane decat un control amanuntit. ginecologic si endocrinologic..

astept de la voi vesti bune:)

Offline

 

#24 2008-05-26 16:33:25

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

Atassa eu iti pot recomanda la Tg Mures un dr care face minuni
Si eu sunt in club

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-06-12 22:25:09

tabi_florin
Membru
Inregistrat: 2008-06-12
Mesaje: 1

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

buna, sunt noua pe acest forum as avea si eu o intrebare si va rog din suflet sa ma ajutati. fac tratament cu Duphaston din ziua a 16, 10 zile cate 2 pastile pe zi. Dar luna asta mi-a venit ciclul inainte sa termin pastilele cu 2 zile asta inseamna ca am avut un ciclu de 22 de zile tinand cont ca luna trecuta mi-a venit in 20.Intrebarea mea este pot fi insarcinata sau ce parere aveti voi, sunt disperata.
astept un raspuns de la voi
multumesc frumos

Offline

 

#26 2008-06-12 22:28:04

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

intoarce-te la medicul care ti-a prescris tratamentul si spune-i lucru asta pt a-ti putea ajusta doza


mami de minuni hjarta

Offline

 

#27 2008-06-28 13:56:55

rossana
Membru
Inregistrat: 2008-06-28
Mesaje: 1

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

buna,sunt noua pe acest forum si am ajuns aici din intamplare.as vrea sa va inteeb fetelor ceva dar va rog sa nu radetzi.sa va povestesc ce am facut.eu sunt casatorita si sotyul meu mereu zice ca nu e momentul financiar sa avem un bb.dar eu vreu fff mult.si el zice mereu ca nu acum ca nu acum,asa ca mereu cand facem dragoste se retrage  la tim si nu greseste niciodata.el zice ca asa ne protejam si daca si asa se intampla ,asta e asa a fost sa fie.ei bine,eu m-am sa turat de asemenea discutii si sa va zic ce am facut.am asteptat momentul ovulatiei,eu am ciclu regulat la 28 de zile,si am numarat a 14 zi,zi in care si mucusul cervical era abundent si transparent.si m-am gandit ca e momentul.seara am facut dragoste cu sotul meu care ca de obicei a terminat pe burta mea.si eu am strans toata sperma aia intr-o seringa de plastic noua si mi-am introdus-o in vagin,in timp ce stateam culcata ppat si nu m-am mai ridicat pana a doua zi in picioare.acuma intrebearea mea este,date fiind faptele mele,am vreo sansa sa fiu insarcinata de acest mod?voi ce credeti?
acuma zilele aste ar trebui sa imi vina cm,sa vedem.voi ce credeti???????pls macar pareri.

Offline

 

#28 2008-06-28 19:59:41

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

nu stiu sa iti zic daca sunt sanse, dar gadeste-te totusi daca e corect fata de sotul tau


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#29 2008-06-28 20:29:39

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

rossana a scris:

buna,sunt noua pe acest forum si am ajuns aici din intamplare.as vrea sa va inteeb fetelor ceva dar va rog sa nu radetzi.sa va povestesc ce am facut.eu sunt casatorita si sotyul meu mereu zice ca nu e momentul financiar sa avem un bb.dar eu vreu fff mult.si el zice mereu ca nu acum ca nu acum,asa ca mereu cand facem dragoste se retrage  la tim si nu greseste niciodata.el zice ca asa ne protejam si daca si asa se intampla ,asta e asa a fost sa fie.ei bine,eu m-am sa turat de asemenea discutii si sa va zic ce am facut.am asteptat momentul ovulatiei,eu am ciclu regulat la 28 de zile,si am numarat a 14 zi,zi in care si mucusul cervical era abundent si transparent.si m-am gandit ca e momentul.seara am facut dragoste cu sotul meu care ca de obicei a terminat pe burta mea.si eu am strans toata sperma aia intr-o seringa de plastic noua si mi-am introdus-o in vagin,in timp ce stateam culcata ppat si nu m-am mai ridicat pana a doua zi in picioare.acuma intrebearea mea este,date fiind faptele mele,am vreo sansa sa fiu insarcinata de acest mod?voi ce credeti?
acuma zilele aste ar trebui sa imi vina cm,sa vedem.voi ce credeti???????pls macar pareri.

eu nu as fi facut asa ceva in nici un caz. Te cred ca doresti foarte mult un copil insa ceea ce ai facut nu e deloc drept fata de sotul tau. Asta se numeste manipulare sau furt sau nu stiu cum sa-i zic. Dar cu dragostea si placerea de a concepe impreuna un copil cum ramane? Deci tu ai trecut cum se zice "peste cadavre", dorinta sotului tau de a avea abia mai tarziu copii fiindu-ti egala cu zero. Ma infior gandindu-ma ca exact la fel nedorind copii primesc un somnifer si adorm, timp in care sotul meu ma manipuleaza cu seringa pentru a ramane astfel in ciuda vointei mele insarcinata. Groaznic. yikes


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#30 2008-06-28 20:32:55

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

asa ceva nu se face...
cati ani ai? intreb pt ca ma gandesc ca poate ai peste 35 de ani si din cauza asta esti atat de grabita sa faci un copil...........

Offline

 

#31 2008-06-28 22:23:56

dymomo77
Full member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 259

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

Fara a mai discuta de moralitatea gestului(cum au zis si fetele), sanse sunt. Eu am vazut la televizor un reportaj despre o americanca care a ramas insarcinata in acest mod. Decizia ti-a apartinut.


mami de bebe Dan Mihail -28.10.2009

Offline

 

#32 2008-06-30 12:59:24

bobita
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 2148

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

rossana,sa ne tii la curent,sunt curioasa daca ti-a reusit. sper sa nu te fi descurajat parerile fetelor,asteptam vesti!


mandra si fericita posesoare a unei  burtici cu ochi bebe Doamne ajuta!

Offline

 

#33 2008-06-30 13:42:06

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

parerile vor fi tot timpul impartite...sper totusi sa nu ajungi sa iti impuna sotul sa faci un avort (am vazut cazuri...chiar in "anturajul" meu)


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#34 2008-06-30 13:50:40

bobita
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 2148

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

nu zic ca sunt de acord cu metoda asta,dar fata a intrebat ceva si noi am sarit sa judecam


mandra si fericita posesoare a unei  burtici cu ochi bebe Doamne ajuta!

Offline

 

#35 2008-06-30 15:30:55

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

eu cred ca se poate, cu fff mult noroc insa

Offline

 

#36 2008-06-30 15:31:15

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

bobita a scris:

nu zic ca sunt de acord cu metoda asta,dar fata a intrebat ceva si noi am sarit sa judecam

exact...cine stie...poate in anumite circumstante si noi am face acelasi lucru...never say never...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#37 2008-06-30 15:33:55

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

asa e

Offline

 

#38 2008-08-07 00:22:07

cryss26buc
Full member
Inregistrat: 2006-12-28
Mesaje: 479

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

Si eu am folosit tot felul de teste si metode de fertilitate de ovulatie am umblat pe la diversi doctori care mi au zis ca nu pot avea copiii si am fost la mare si acolo o femeie mi a zis ca dupa ce plec de la mare sa fac 12 polidine si sa prestez dupa ciclu imediat zis si facut cam neincrezatoare nu prea cred in babisme dar am facut ca polidinul nu are ce rau sa faca.....si luna urmatoare am aflat ca voi avea o bebita adica pe Rebeca deci....puteti incerca eu am ramas imediat dupa ce mi s a terminat cm.Cand am fost la eco doctora mi a zis ca ce nu stiam ca de la polidin ramai imediat?? si i am zis nu ...si ea mi a zis ca dupa un avort se da polidin cu sfatul de a te proteja min 6 luni deoarece ramai instant.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.