homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica-3


#39 2008-08-07 13:15:39

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

cryss26buc a scris:

Si eu am folosit tot felul de teste si metode de fertilitate de ovulatie am umblat pe la diversi doctori care mi au zis ca nu pot avea copiii si am fost la mare si acolo o femeie mi a zis ca dupa ce plec de la mare sa fac 12 polidine si sa prestez dupa ciclu imediat zis si facut cam neincrezatoare nu prea cred in babisme dar am facut ca polidinul nu are ce rau sa faca.....si luna urmatoare am aflat ca voi avea o bebita adica pe Rebeca deci....puteti incerca eu am ramas imediat dupa ce mi s a terminat cm.Cand am fost la eco doctora mi a zis ca ce nu stiam ca de la polidin ramai imediat?? si i am zis nu ...si ea mi a zis ca dupa un avort se da polidin cu sfatul de a te proteja min 6 luni deoarece ramai instant.

faza asta nu am stiuto....multe mai aflu in ultimul timp...felicitari pt fetita!!


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 



#40 2008-08-07 13:30:47

bobita
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 2148

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

de polidin si eu stiam,eu chiar vroiam sa-l incerc daca nu ramaneam din prima luna, si de faza cu marea am auzit,desi nu stiu care e legatura,poate radiatiile alea,cine stie. oricum,cat mai multe berze pe forum!


mandra si fericita posesoare a unei  burtici cu ochi bebe Doamne ajuta!

Offline

 

#41 2008-08-07 18:37:15

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

bobita a scris:

de polidin si eu stiam,eu chiar vroiam sa-l incerc daca nu ramaneam din prima luna, si de faza cu marea am auzit,desi nu stiu care e legatura,poate radiatiile alea,cine stie. oricum,cat mai multe berze pe forum!

ai ramas din prima luna? smile
ce frumos. de ar fi toate femeile la fel de norocoase ca si tine.. smile

Offline

 

#42 2008-08-07 21:47:57

dymomo77
Full member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 259

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

Am auzit si eu de femei pe care polidinul le-a ajutat sa obtina o sarcina si de altele care au facut zeci de injectii fara rezultat. Stiu ca da rezultate la femeile care au anexita polidinul ajutand la vindecarea acesteia.


mami de bebe Dan Mihail -28.10.2009

Offline

 

#43 2008-08-08 07:52:45

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

insa fara o prescriptie de la medic poti sa faci polidin pana bubui

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2008-08-22 09:05:03

OneAndOnly
New member
Inregistrat: 2008-08-21
Mesaje: 24

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

nu mi se pare corect ca o certati pentru ce a facut.ati incercat sa va puneti in situatia ei?are o varsta si organismul ticaie.ce e rau in a-ti dori copil?sotul isi va reveni treptat cand va vedea copilul.Asta in caz in care a functionat metoda.Insa nu mi se pare corect sa o judecati.Asa niciodata nu ai bani destui sa faci un bebe.nu va ganditi poate ca sotul e cel care nu e destul de matur, de ce o atacati pe ea?

Offline

 

#45 2008-08-22 09:07:25

OneAndOnly
New member
Inregistrat: 2008-08-21
Mesaje: 24

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

acest mesaj era referitor la sdituatia rossanei

Offline

 

#46 2008-08-22 09:24:44

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

oneandonly vorbesti despre un mesaj scris in iunie...

si te rog citeste regulile si invatat sa editezi. ai warn.


mami de minuni hjarta

Offline

 

#47 2008-08-28 16:54:09

Irinucss
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-08-28
Mesaje: 29

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

Buna ziua tuturor,
Azi mi-am facut si eu "curaj" sa intru sa scriu pe forum...smile Studiez discutiile de ceva timp si tot incerc sa-mi gasesc raspunsuri in povestile voastre....
Am 26 de ani, si de vreo 3 lui am stabilit cu prietenul meu sa facem un bebe. Nu credeam ca este asa complicat!!!! Ma tot uit in jurul meu la copilite de 16, 17 ani care ups...au ramas insarcinate....si eu care vreau....prestez cu drag si spor...smile Problemuta mea este urmatoarea: nu-mi pot calcula zilele fertile, nu-mi iese, pentru ca Cm nu este foarte regulat. De cand am renuntat la anticonceptionale (de 3 ani), imi venea regulat pe 19 ale fiecarei luni. Bun. In iunie a venit pe 19, in iulie a venit pe 24.....si eram sigura ca ceva s-a prins.....dar nu....Acum suntem in 28, si nimic....nici CM, nici bebe. Am facut un test clearblue si zice clar ca nu e nimic.....Contactul sexual pe care-l banuiesc eu a fost pe data de 16 august...dar nu eram in perioada fertila, nu?
Offff, ma omoara asteptarea asta.....nici nu stiu ce sa fac....de ce nu vine, nu ma streseaza smile, sa nu vine...lol, dar de ce pe test nu iese nimic? Helpppp....tongue

Multumesc frumos si sper ca nu v-am stresat

Offline

 

#48 2008-08-28 18:39:49

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

un test, ca sa fie concludent, se face la 3 saptamini de la contactul cu risc. deci tu ar trebui sa il faci doar prin 5 sau 6 septembrie

Offline

 

#49 2008-08-28 18:54:59

Irinucss
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-08-28
Mesaje: 29

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

Mersi frumos pentru raspuns. Speram sa aud ca m-am grabit eu cu testul....tongue....sper sa fie asa....mersi again cool

Am uitat sa mai intreb ceva: exista vreo sansa cu datele date sa fiu insarcinata? Sunt pisaloaga....stiu....sad

Ultima oara a fost editat de Irinucss (2008-08-28 19:10:16)

Offline

 

#50 2008-08-29 12:52:59

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

hai sa asteptam smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

#51 2008-08-29 16:43:06

Irinucss
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-08-28
Mesaje: 29

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

Bun....acum am venit de la doctor....simt ca am plecat bou si m-am intors vaca...smile
Sunt speriata acuma. Mi-a facut o eco si mi-a spus ca am membrana inflamata rau si ca vede 2 variante: fie e o sarcina foarte mica si nu se vede, fie trebuie sa vina CM. Pana aici bine, eram ok. A urmat controlul "manual"...mi-a spus ca am menstra fara ovulatie si ca "interiorul" meu arata ca cel al unei femei la menopauza....Am ramas blocata, m-am albit, m-a pufnit plansul....acum incerc sa-mi dau seama ce e asta si cum s-a intamplat asa de la o luna la alta...Mi-a dat un tratament....Ma panichez iar....De ce eu????

Offline

 

#52 2008-08-29 16:49:02

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

ce medic e asta? cum sa isi dea seama la control manual ca ai menstra fara ovulatie? si daca e menstra de unde menopauza? ciuidatel...


mami de minuni hjarta

Offline

 

#53 2008-08-29 16:53:49

Irinucss
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-08-28
Mesaje: 29

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

Nu mai stiu ce sa cred...Merg la tipa asta de ani de zile....pana luna asta n-am avut probleme cu CM...si acum asa brusc sunt ....nici nu vreau sa spun cum ma simt....nu stiu daca sa iau pastilele sau nu....

Offline

 

#54 2008-08-29 16:58:46

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

mergi si mai vezi un medic...si cand mai auzi de diagnostice de genul asta stai jos, trage o tigara si gandeste-te daca suna logic smile de cele mai multe ori nu suna...plus ca la diagnostice de genul asta se mai cere o parere...si stai putin...carer diagnostic? big_smile hai linisteste-te si cu credinta inainte puss


mami de minuni hjarta

Offline

 

#55 2008-08-29 17:06:00

Irinucss
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-08-28
Mesaje: 29

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

Trag la tigari la greu de cand am iesit din cabinet smile
Mersi frumos pentru raspunsuri si pentru promtitudine...deja ma simt paranoica....Dar daca nici in doctori nu poti sa ai incredere....in ce lume traim...na...asta e....mai stau putin cu tratamentul (unul dintre ele este utrogestan si am citit ca nu dauneaza) si mai caut un medic....dar stresul e mare si pe bebe il vreau mult....Mersi inca o data, revin cu amanunte:kiss:

Offline

 

#56 2008-08-29 17:09:41

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

mai cere o opinie

Offline

 

#57 2008-08-29 17:14:54

Irinucss
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-08-28
Mesaje: 29

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica

Bun, am inteles, daca ti se spune acelasi lucru de doua ori, te conformezi. Ma mai duc la un control inainte sa incep tratamentul. Multumesc frumos

Am uitat sa mentionez ceva (poate nici nu conteaza, dar sa spun), cand eram la eco, mi-a spus ca o sa-mi dea utrogestan sa-mi vina cm, si daca sunt insarcinata, sarcina se va mentine chiar daca imi vine cm...de ce trebuie musai sa vina asta n-am mai inteles....Iar la concluzia ca nu am ovulatie, a ajuns dupa ce a folosit nu stiu ce substanta, vaginal, care nu a reactionat cu hormonii mei....suna aiurea, dar nu ma pricep....d-asta v-am relatat cat imi mai aduc aminte de bine ce mi-a spus....

Ultima oara a fost editat de Irinucss (2008-08-29 17:18:24)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.