homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?-9


#153 2011-04-03 17:27:32

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

- secretie ( include gardenella, candida, trichomonas, gonoree)
- chalmydia (din sange sau secretie, cum vreti)
- HIV
- sifilis
- mycoplasma+ureaplasma
- hepatica B + C

ambele atat pentru el, cat si pentru tine. asta daca vreti sa acoperiti toate fronturile. tu ca etsi virgina... inafara de secretie nu vad sa ai nevoie de altceva. insa daca el nu este si stie ca a facut-o neprotejat, indicat ar fi toata lista de deasupra


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#154 2011-04-03 17:45:35

Karina_
Full member
Inregistrat: 2010-12-16
Mesaje: 763

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

coraline a scris:

- secretie ( include gardenella, candida, trichomonas, gonoree)
- chalmydia (din sange sau secretie, cum vreti)
- HIV
- sifilis
- mycoplasma+ureaplasma
- hepatica B + C

ambele atat pentru el, cat si pentru tine. asta daca vreti sa acoperiti toate fronturile. tu ca etsi virgina... inafara de secretie nu vad sa ai nevoie de altceva. insa daca el nu este si stie ca a facut-o neprotejat, indicat ar fi toata lista de deasupra

Nu se punea problema sa o fac din prima cu anticonceptionale. Momentan ma voi limita la prezervative(asta cand se va intampla). Intrebam din pura curiozitate. Multumesc

Offline

 

#155 2011-04-03 17:50:19

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

pai cu prezervativ daca e... nu-i problema smile ca oricum te protejeaza de boli. daca pe viitor veti dori.. stii ce sa faci smile bafta


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#156 2011-06-22 10:54:12

AnDrOoTzZa
New member
Inregistrat: 2011-06-22
Mesaje: 11

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

nu am facut analize..eu eram virgina si el..mai fusese si cu altele. Am riscat, stiu. Dar totu e ok:D

Offline

 

#157 2011-06-22 15:16:39

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

AnDrOoTzZa a scris:

Am riscat, stiu. Dar totu e ok:D

asta ziceti toate care faceti asa. si e o probabilitate foaaaaaarte mare sa va treziti cu neplaceri in viitor.

Ultima oara a fost editat de jeannie (2011-06-22 15:24:54)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#158 2011-06-23 14:50:54

AnDrOoTzZa
New member
Inregistrat: 2011-06-22
Mesaje: 11

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

Daca de 4 ani, aproape 5 n'am avut nimic....chiar nu am de ce sa-mi fac probleme.

Offline

 

#159 2011-07-04 02:34:18

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

Am mai scris mai sus ca nu a, facut analizele pentru ca eram ambii virginei (+ o facem doar cu prezervativ). Tin sa mai completez totusi ca deja in viitorul apropiat o sa renuntam la prezervativ, in favoartea anticonceptionalelor si o sa facem tot pachetul de analize(pe cuvant ca daca nu citeam aici, cel mai probabil nu le faceam - deci va multumesc ca m-ati luminat si pe mine tongue ). In ce priveste oralul ... problematic ... el mi-a facut de cateva ori, sper sa iasa fara consecinte (((


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#160 2012-04-03 19:54:49

cuppycake
Full member
Inregistrat: 2008-12-19
Mesaje: 360

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

Cat costa aproximativ toate analizele necesare? Am cautat ce-am vazut mai sus ca trebuie facut pe synevo, dar n-am gasit, banuiesc ca-s puse sub niste denumiri medicale hmm

Offline

 

#161 2012-04-05 13:38:59

cuppycake
Full member
Inregistrat: 2008-12-19
Mesaje: 360

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

-secretie ( include gardenella, candida, trichomonas, gonoree)
- chalmydia (din sange sau secretie, cum vreti)
- HIV
- sifilis
- mycoplasma+ureaplasma
- hepatica B + C

As vrea sa-mi fac analizele ca sa renunt la prezervativ. Le pot face pe toate la ginecolog sau trebuie sa merg la un laborator?

Offline

 

#162 2012-04-05 15:00:59

Karina_
Full member
Inregistrat: 2010-12-16
Mesaje: 763

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

cuppycake a scris:

Cat costa aproximativ toate analizele necesare? Am cautat ce-am vazut mai sus ca trebuie facut pe synevo, dar n-am gasit, banuiesc ca-s puse sub niste denumiri medicale hmm

Unele din ele sunt foarte scumpe, hiv, hepatita sunt vreo 400 lei de fiecare, restul, defapt majoritatea nu cred ca depasesc 50 de lei fiecare,

Offline

 

#163 2012-04-05 19:47:19

cuppycake
Full member
Inregistrat: 2008-12-19
Mesaje: 360

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

asa am gasit si eu, mai exact 550lei, dar am zis ca poate n-o fi ce caut. mi se pare incredibil de mult

Offline

 

#164 2012-04-06 00:41:11

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

hiv se face gratuit la nu stiu ce centru de testare, daca imi aduc bine aminte. plus ca se fac niste teste gen hiv si hepatite la cei care doneaza sange si iti spune rezultatele, nu te costa nimic.

Ultima oara a fost editat de jeannie (2012-04-06 00:41:31)

Offline

 

#165 2012-04-06 08:36:35

cuppycake
Full member
Inregistrat: 2008-12-19
Mesaje: 360

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

Stiu ca hiv se face gratuit la centrul de consiliere si testare, dar nu este in orasul meu. Iar sange nu stiu daca pot dona, am sub 50kg neutral

Totusi, daca imi iau trimitere la ginecolog pot face vreo unul dintre teste gratuit? Cum ar fi examenul de secretie

Offline

 

#166 2012-04-10 11:18:46

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

hiv e 50 de lei, hepatitele b si c cam 40-50 de lei fiecare, ureaplasma+myco 75 de lei amandoua. secretia e posibil sa o obtii gratuit cu trimitere de la medic. sifilis 50 de lei, chlamydia 60 de lei. cel putin astea erau preturile acum cateva luni cand m-am interesat ultima data.
este intr-adevar scump sa le faci pe toate.... dar macar le faci o data si gata.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#167 2012-04-10 13:49:50

DINicole
New member
Inregistrat: 2012-01-23
Mesaje: 91

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

de ce e asa scump la voi sifilisul?eu stiu un laborator unde costa 8lei-VDRL

Offline

 

#168 2012-04-12 11:54:25

kokkinou
Full member
Inregistrat: 2012-04-02
Mesaje: 204

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

analize expres pt renuntarea la prezervativ nu am facut,in schimb eu una eram virgina si aveam mai toate analizele facute,iar cand am renuntat am facut la secretie si am facut tratament pt ce aveam si eu si iubi meu...iar iubi a fost un pic bolnavior cu burtica si i s-a facut o suta de analiza sa se descopere ce are,,,si banuiesc ca ar fi depistat daca ar fi avut vreo hepatita ceva,,,

Offline

 

#169 2012-05-05 13:15:07

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

Pentru ca merita postat si aici. Poate ca aici, la "Totul despre sex", intra cea mai multa lume.

chryss-tina a scris:

http://stirileprotv.ro/stiri/international/scandal-mare-in-grecia-17-prostituate-infectate-cu-hiv-banuite-ca-au-imbolnavit-mii-de-barbati.html

Ganditi, inainte de a face sex neprotejat, mai ales cu parteneri(-e) intamplatori(-oare).

Ultima oara a fost editat de jeannie (2012-05-05 13:16:57)

Offline

 

#170 2012-05-06 14:52:48

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

eu cred ca analizele de genul acesta se fac special pentru asa ceva, adica rare sunt problemele medicale care impun o testare pentru HIV sau chlamydia de exemplu. asa ca daca vreti sa renuntati la prezervativ, faceti lista completa, daca nu le cereti nu vi le face nimeni, orice alta boala ati fi avut inainte sau ce probleme medicale aveti in prezent.
sunt curioasa cum virgina fiind aveai analizele de secretie sau chlamydia facute. sau cum el pentru o durere de burta poate fi testat pentru sifilis sau HIV.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#171 2012-10-20 16:15:18

spiridus7
Full member
Inregistrat: 2009-06-18
Mesaje: 303

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

eu zic ca e important sa se faca hiv, hepatita a,b,c,d si sifilis. Nu se stie niciodata...... Si nu vreau sa fiu misogin, dar femeile sunt mai predispuse ca barbatii sa se infecteze de la un parterner bolnav decat invers.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.