homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-100


#1882 2010-01-23 23:12:58

iris2
Full member
Inregistrat: 2009-05-08
Mesaje: 742

Re: Din nou...CANCER!

wild_wind a scris:

doamne,ma bucur nespus ca reusesc sa vad poze cu acest om minunat.
iti multumim ptr aceste poze pe care le-ai impartasit cu noi...si multumim ca dai atentie unor ,,oameni umili,, ca noi,ca iti rupi din timpul tau sa fii un pic aici.
numai bine tie si printeselor tale!
sa stii ca,sigur armand se bucura alaturi de noi ca ,,il cunoastem,, si de sus de acolo ne saluta,prin intermediul tau.

Vali, multumim mult pt poze, stiu cum e sa vezi in poze o persoana draga pierduta, cunosc senzatia... timpul va estompa totusi durerea.
Sunt superbe pozele, superbe, personajele.
M-au podidit lacrimile.

Offline

 



#1883 2010-01-28 22:30:47

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Astazi a fost ziua mea si a lui Armand,
m-am pierdut in amintiri, si sentimente traite...

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/12683_cununie_vali_003.jpg
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/12683_cununie_vali_004.jpg
Armand spunea ca viata merita traita doar pentru iubire, atunci ce conteaza ca simtim asta aici sau acolo...
daca simtim la fel, suntem impreuna.

Offline

 

#1884 2010-01-29 00:05:56

iris2
Full member
Inregistrat: 2009-05-08
Mesaje: 742

Re: Din nou...CANCER!

uau,
Vali, esti o femeie superba!
asta iti va fi de folos, iti vei reface viata, numai sa nu te opui tu cu orice chip
nu-i drept ca ai trecut prin asa ceva

Offline

 

#1885 2010-01-29 16:26:16

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

ce poze frumoase,cu o mare incarcatura emotionala.
ce frumosi erati amandoi....
Vali,se vede pe fata ta ca esti o femeie puternica.
pupi multi la fetite si multa sanatate.
apropo..stiu ca suna aiurea,dar de cate ori ma gandesc la voi...imi vine in minte filmul Gosht. nu te supara pe mine...


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1886 2010-01-29 18:22:04

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Nu numai ca  nu ma supar dar nu-mi vine sa cred  ca fara sa ne stim tu ai facut o asa  asemanare... eu il simt foarte aproape pe Armand si chiar ma simt protejata de el ...
iar Armand se gandea tot timpul la Patrik Swayze si compara relatia lui cu Lisa cu relatia nostra, boala lui Patrick cu boala lui, urcusurile si coborasurile din timpul bolii lui Patrik cu ale lui si isi dorea si el sa ramana un SUPRAVIETUITOR, spunea intodeauna ca artisti nu mor niciodata, pentru ca pe ei oamenii nu-i uita...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1887 2010-01-29 18:26:59

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

Vali..ptr ca eu cred in asa ceva...film sau nu,eu cred in realitate in aceste iubiri intre ,,doua lumi,,....
puss  puss


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1888 2010-01-29 18:44:55

Grasu73
New member
Inregistrat: 2009-11-05
Mesaje: 36

Re: Din nou...CANCER!

Nu am cuvinte sa spun cea ce simt atunci cand il vad pe DUMI . Astept cu nerabdare pozele , sa i-mi reamintesc cum a fost la Ranca . Nici acuma nu i-mi vine sa cred ca nu mai este langa noi . Iar in cea ce priveste filmul ramane de neuitat momentul in care Demi ridica acea moneda pe care i-o da Patrik pe sub usa si i se umplu ochi de lacrimi , felul in care ii joaca lacrimile in ochi http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/28980_motru_iarna_2009_019.jpg[/url]

Ultima oara a fost editat de Grasu73 (2010-01-30 00:44:58)

Offline

 

#1889 2010-01-29 21:22:45

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Esti o femeie superba Vali...semanati foarte mult...mare, mare pacat...

Offline

 

#1890 2010-01-30 01:05:29

dreamer
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-05
Mesaje: 1567

Re: Din nou...CANCER!

acum am vazut si eu pozele..mi-au dat lacrimile..desi nu-l cunosc dar i-am urmarit povestea..n-am mai intrat demult pe forum.offf


Dance like nobody is watchin....

Offline

 

#1891 2010-01-31 01:38:32

michidoo
Full member
Inregistrat: 2008-12-24
Mesaje: 399

Re: Din nou...CANCER!

nu stiu daca asta isi are locul aici...daca deranjeaza cumva, spuneti-mi si sterg mesajul

dar..am primit un mesaj, despre un barbat care se lupta cu leucemia. Nu-l cunosc, dar citindu-i blogul mi-a adus cumva aminte de Armand (la el am intrat pe blog cu putin inainte sa moara, si abia dupa ce s-a dus am vazut si citit topicul asta). Cel care are nevoie de ajutor se numeste Daniel, asteapta impreuna cu sotia sa un baietel peste cateva luni si are o forma de leucemie pentru care necesita un transplant foarte costisitor. Am vazut in el aceeasi dorinta si vointa de a trai pe care o avea si Armand si ma gandesc ca poate, daca este ajutat la timp, viata lui va fi salvata.

Iata blogul cu gandurile lui, intrati si, daca puteti, ajutati.
http://danielraduta.ro/

Offline

 

#1892 2010-01-31 13:02:40

nadinab
New member
Inregistrat: 2009-08-02
Mesaje: 11

Re: Din nou...CANCER!

doi oameni minunati ,cu doi copii la fel de minunati...
sa.ti dea Bunul Dumnezeu putere si sanatate ,sa fii si mama si tata
cred ca esti o femeie f.f. puternica ,stii cum se spune :in spatele fiecarui barbat puternic sta o femeie si mai puternica

Offline

 

#1893 2010-02-05 19:20:05

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: Din nou...CANCER!

Vali, cu lacrimi in ochi iti scriu aceste randuri ... imi pare rau ca nu am mai trecut pe la topicul asta, imi pare rau ca nu am vazut pozele mai devreme ... in sfarsit il vad pe barbatul care m-a invatat sa pretuiesc viata fara sa ne cunoastem vreodata ... sper ca el e acolo sus si te vegheaza, pentru ca meriti asta! esti o femeie superba si foarte puternica! suntem langa tine oricand; pupici pentru tine si scumpicile tale

Offline

 

#1894 2010-02-07 23:07:35

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Am avut cateva zile foarte grele... Nu stiu daca mai grele decat cele de pana acum sau decat cele ce vor veni
Mi-as dori sa pot fi mai puternica, sa fiu in stare sa dau o mana de ajutor si altora aflati in nevoi, din pacate acum abia imi adun fortele pentru a-mi stapani viata, pentru a face alegeri corecte, pentru a-mi creste si proteja copii, pentru a apara memoria sotului meu...
In memoria lui, dorintele si sfaturile lui pentru viata pe care trebuie sa o duc sunt sfinte, asa cum ar trebui sa fie si pentru cei apropiati lui, macar acum, din respect si iubire pentru el. Faptul ca ajung la mine vesti nu tocmai placute si vorbe nejustificate, nefondate si nedrepte fata de comportamentul meu ma intristeaza si ma pun pe ganduri...
Mi-as fi dorit ca pretul pe care Armand l-a platit sa fie suficient  pentru ca unii dintre noi sa poata sa inteleaga si sa se schimbe in atitudine NU ASTEPT NIMIC din partea acestora, decat decenta, corectitudine, respect fata de el, deci fata de mine si copii mei.
CERE SI TI SE VA DA, nu reprosa ca nu primesti lucruri pe care nu ti le doresti sa le ai decat de ochii lumii... Se  intampla ca sapand groapa altuia sa cazi chiar tu in ea ...
Atunci cand se afiseaza o falsa situatie si false sentimente, cand ne aratam nefericiti, cand putem face ceva dar in shimbul faptelor preferam vorbele, vorbele de ocara... trebuie sa ne asumam si consecintele, daca unele sunt IREPARABILE, altele pot fi evitate ...
Nu am procese de constiinta si pot sa traiesc fara sentimente de razbunare, ura , dusmanie, ranchiuna si nu vreau sa am nici o legatura cu oameni dominati de acestea . Departe de mine gandul de a redeschide ranile trecutului si de a scoate la iveala adevaruri socante... NU POT SA UIT...
Dar incerc sa-mi controlez starile pentru binele copiilor si linistea lui Armand
    Sarbatorile noastre au devenit cele ale mortilor ,pomeniri,comemorari, parastase, sambetele mortilor, atunci cand simtim ca putem face ceva concret pentru Armand, dincolo de rugaciuni care nu contenesc...
Trecerea de la aniversari pline de bucurie la comemorari este foarte, foarte grea.
Incepe Postul Sfintelor Pasti, moment potrivit pentru noi toti nu sa aratam mai palizi la fata si mai putini grasi ci SA FIM MAI BUNI .
Postul nu se reduce la a fi un simplu regim alimentar, sau poate un regim pentru bolile sufetului, iertand jignirile si necazurile pricinuite, dand in schimbul blestemului binecuvantarea, in schimbul faptelor rele , facere de bine poate vom reusi sa facem voia Domnului.
RUGATI-VA in acest timp pentru sufletul lui Armand, caci  rugandu-ne pentru el beneficiem de bine pentru noi...
In chip firesc calea mantuirii inseamna sa facem noi insine chiar in timpul vietii, cele ce nadajduim ca altii vor face pentru noi, dupa moarte.
   Imi cer scuze ca aceste randuri contin ganduri ale mele mai greu de inteles pentru cei ce nu ne-au cunoscut personal ele sunt adresate mai ales apropiatilor care au dreptul sa le cunoasca si pe ale mele...
   Multumesc ca am cui sa ma destainui  si va doresc o viata linistita tuturor.

Offline

 

#1895 2010-02-12 09:22:17

tdani
Full member
De la: Petrosani
Inregistrat: 2006-06-23
Mesaje: 156

Re: Din nou...CANCER!

Buna,
Va rog cititi si voi aici:
http://zao.ro/medicina/alternativa-natu … -ciuperca/
http://info.po9t.com/content/mms-miracl … supplement
Ce parere aveti?
Va pup si va doresc multa sanatate tuturor.

Offline

 

#1896 2010-02-14 14:31:24

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Din nou...CANCER!

tdani a scris:

Buna,
Va rog cititi si voi aici:
http://zao.ro/medicina/alternativa-natu … -ciuperca/
http://info.po9t.com/content/mms-miracl … supplement
Ce parere aveti?
Va pup si va doresc multa sanatate tuturor.

Personal am o parere extrem de proasta...de vina pentru asta e educatia primita si bunul meu simt...
sincer nu cred ca e omenirea e formata din hiene care tin bine pitit tratamentul pentru cancer lasind atita amar de oameni sa se chinuie cu boala asta si sa fie doboriti de ea...asadar cred ca e ingrozitor ce fac cei- ce au scris aceste texte...e nepermis dupa mintea mea si sa dai sperante false la fel cum e nepermis si sa iei orice speranta....

Vali cred ca esti atit de puternica cit e omeneste posibil sa fii acum
in rest...indraznesc sa spun ca si noi iti multumim ca ne consideri suficient de buni pentru a ni te destainui


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#1897 2010-02-14 15:57:52

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

Vali,nu te lasa doborata de vorbe spuse si aruncate aiurea,tu esti un om puternic
Trebuie sa ramai cum ai fost si sa ai grija de tine si de fetite,atat...restul,nu mai conteaza.
Cum a spus si doctoressa,iti multumim ca inpartasesti cu noi,gandurile tale
Numai bine.


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1898 2010-02-20 02:03:01

moniqtm
Membru
Inregistrat: 2009-11-05
Mesaje: 2

Re: Din nou...CANCER!

"Am avut cateva zile foarte grele... Nu stiu daca mai grele decat cele de pana acum sau decat cele ce vor veni
Mi-as dori sa pot fi mai puternica, sa fiu in stare sa dau o mana de ajutor si altora aflati in nevoi, din pacate acum abia imi adun fortele pentru a-mi stapani viata, pentru a face alegeri corecte, pentru a-mi creste si proteja copii, pentru a apara memoria sotului meu..."

Scumpa mea,
esti puternica si asta constientizezi, este dovedit prin alegerile pe care le-ai facut si ...inclusiv faptul ca ai fost aleasa.
Mai greu nu are cum sa-ti fie.
A apara memoria lui Alin, eu zic ca nu ai de ce. Cei care il cunosc nu au nevoie de asta si altii ...chiar nu merita justificari.
Suntem cativa colegi din liceu care nu am tinut legatura la propriu. Am fi vrut sa ne intalnim, sa depanam amintiri,  dar numai gandul ca o sa stam fata-n fata si el nu o sa fie... cred ca nu surade nimanui.
Daca intalnindu-ne odata la 10 ani ne lipseste...
Cred ca este inutil sa comentez .

Sa-ti protejezi copii este instinctiv banuiesc, .... mi se pare pleonasm.
Ideea e sa ai grija de tine pentru a putea avea grija de ele.

"In memoria lui, dorintele si sfaturile lui pentru viata pe care trebuie sa o duc sunt sfinte, asa cum ar trebui sa fie si pentru cei apropiati lui, macar acum, din respect si iubire pentru el. Faptul ca ajung la mine vesti nu tocmai placute si vorbe nejustificate, nefondate si nedrepte fata de comportamentul meu ma intristeaza si ma pun pe ganduri..."

Faptul ca treci prin asa ceva implica respectul tuturor.
Vorbele nejustificate , rautatile caracteristice unora ingusti la minte si suflet nu ar trebui sa te afecteze . Stiu ca este greu dar crezi ca acele persoane merita atentie?
Vorbele lor nici atat.

"Mi-as fi dorit ca pretul pe care Armand l-a platit sa fie suficient  pentru ca unii dintre noi sa poata sa inteleaga si sa se schimbe in atitudine NU ASTEPT NIMIC din partea acestora, decat decenta, corectitudine, respect fata de el, deci fata de mine si copii mei.
CERE SI TI SE VA DA, nu reprosa ca nu primesti lucruri pe care nu ti le doresti sa le ai decat de ochii lumii... Se  intampla ca sapand groapa altuia sa cazi chiar tu in ea ...
Atunci cand se afiseaza o falsa situatie si false sentimente, cand ne aratam nefericiti, cand putem face ceva dar in shimbul faptelor preferam vorbele, vorbele de ocara... trebuie sa ne asumam si consecintele, daca unele sunt IREPARABILE, altele pot fi evitate ...
Nu am procese de constiinta si pot sa traiesc fara sentimente de razbunare, ura , dusmanie, ranchiuna si nu vreau sa am nici o legatura cu oameni dominati de acestea . Departe de mine gandul de a redeschide ranile trecutului si de a scoate la iveala adevaruri socante... NU POT SA UIT...
Dar incerc sa-mi controlez starile pentru binele copiilor si linistea lui Armand "

Sfat:
Nu cred ca te ajut foarte tare dar legat de acuzatii nejustificate, care banuiesc ti se arunca asa intr-o doara si te doare dincolo de suflet...e greu dar ignora-le.
Am avut parte de asa ceva si atunci nu am trecut peste ele, sigur nici acum(eram copil)
Nu mai incerca sa-ti controlezi starile , trebuie sa te si descarci, tu esti tu.
Evident, este necesar controlul asupra situatiei .
Nu-i menaja pe altii, protejeaza-te pe tine


  "  Sarbatorile noastre au devenit cele ale mortilor ,pomeniri,comemorari, parastase, sambetele mortilor, atunci cand simtim ca putem face ceva concret pentru Armand, dincolo de rugaciuni care nu contenesc...Trecerea de la aniversari pline de bucurie la comemorari este foarte, foarte grea.
Incepe Postul Sfintelor Pasti, moment potrivit pentru noi toti nu sa aratam mai palizi la fata si mai putini grasi ci SA FIM MAI BUNI .
Postul nu se reduce la a fi un simplu regim alimentar, sau poate un regim pentru bolile sufetului, iertand jignirile si necazurile pricinuite, dand in schimbul blestemului binecuvantarea, in schimbul faptelor rele , facere de bine poate vom reusi sa facem voia Domnului.
RUGATI-VA in acest timp pentru sufletul lui Armand, caci  rugandu-ne pentru el beneficiem de bine pentru noi...
In chip firesc calea mantuirii inseamna sa facem noi insine chiar in timpul vietii, cele ce nadajduim ca altii vor face pentru noi, dupa moarte."

Suntem destui , fara nume sau chip pentru tine,  dar iti suntem alaturi.

"   Imi cer scuze ca aceste randuri contin ganduri ale mele mai greu de inteles pentru cei ce nu ne-au cunoscut personal ele sunt adresate mai ales apropiatilor care au dreptul sa le cunoasca si pe ale mele...
   Multumesc ca am cui sa ma destainui  si va doresc o viata linistita tuturor"

Iti multumim!

(cum adica sa te scuzi!!!?)

Offline

 

#1899 2010-02-20 16:58:36

Grasu73
New member
Inregistrat: 2009-11-05
Mesaje: 36

Re: Din nou...CANCER!

Prima a fost povestea voastra de dragoste apoi a venit logic si firesc casatoria ,pasul cel mai important,apoi darul Dumnezeesc pe care DUMI si nu numai el ll asteptati , cele doua fetite ingeresii VOSTRI apoi ce-a mai urata veste CANCERUL cu deznodamantul tragic pe care il stim toti si urmeaz povestea plina de fericire si sanatate pe care o veti trai voi trei DIAMANTELE lui DUMI cu amintirile frumoase ,indiferent de ce vrea una sau mai multe persoane care numai bine intentionate nu pot fi atunci cand nu stiu sa respecte suferinta altora. Vali tu trebuie sa sti ca astfel de neoameni trebuie tratati ca atare , cu indiferenta . Tot binele din lume tie si fetitelor.

Offline

 

#1900 2010-02-21 16:23:42

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Ce mai faci Vali? Sa mai intri aici sa mai vb cu noi....care desi nu postam, mereu citim...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.