homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-102


#1920 2010-04-02 19:24:29

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Vali va urez un Paste Fericit !

Offline

 



#1921 2010-04-05 16:51:11

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Hristos  A  Inviat !

Offline

 

#1922 2010-04-05 21:09:18

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Adevarat  A  Inviat !

Offline

 

#1923 2010-04-12 11:59:50

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Trec zilele...
si cele mai furmoase sunt cele care devin amintiri...
Multumita celor care ne arata multa dragoste si grija avem putere sa biruim in lupta cu greutatile vietii...viata se schimba ... dar sentimentele raman.
Pentru amintirile pe care ni le-a lasat, pentru prietenia pe care n-am fi cunoscut-o fara el, ii multumim lui Armand, el aduce impreuna cu voi mangaiere sufletului nostru , ne umple  viata, este mereu in gandurile noastre,EXISTA  si pentru asta ii multumim...

Offline

 

#1924 2010-04-12 12:03:20

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Din nou...CANCER!

Vali puss
cum esti? ce mai fac fetitele? cum a fost de Pasti?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1925 2010-04-12 19:15:40

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

intr-adevar trec zilele si ce a fost frumos sunt amintiri..insa poti trai si cu amintirile Vali...lasandu-le acolo deoparte,ca fiind deja o particica din viata ta...insa tu trebuie sa mergi mai departe...
si tu stii,ca noi suntem alaturi de tine,iar Armand la fel..de acolo de sus..


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1926 2010-04-19 15:45:01

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Au trecut 6 luni de cand nu-i mai vedem chipul drag, nu-i mai auzim vocea, nu-i mai stim nevoile...
Nu se va mai intoarce niciodata
Dar stim ca incheierea vietii pamantesti nu inseamna sfarsitul
El nu ne-a parasit chiar daca nu-l mai vedem cu ochii
El este alaturi de noi in sufletul,gandul,mintea si amintirile noastre mai mult chiar decat inainte
El ramane viu
Va venii timpul sa mergem la el, dar nu inainte de a ne duce truda pana la capat, de a ne indeplini menirea
Trebuie sa acceptam soarta si pretul lacrimilor si a unui chin istovitor si sa ne purtam rabdatori crucea...Nimeni nu scapa de suferinta, boala, ele ne sunt date cu un scop pe care-l aflam aici sau poate dincolo, nimic nu este intamplator sau zadarnic
Incercarile, trairile, suferinta lui i-a marcat si pe cei din jur, efectele ei ne schimba, a fost un semnal de alarma, ne-a dat trezirea...
El a reusit sa se schimbe, a devenit alt OM
Putem sa invatam sa ne suportam neimplinirile in munca, sa ne acceptam lipsurile, sa ne armonizam relatiile, sa ne pretumim speranta, sa nu ne lasam coplesiti de griji, neputinta si deznadejde.
Prea ocupati, prea grabiti, prea stresati, prea obositi, prea preocupati de a dobandi slava lumeasca nu ne dam seama ca traim pentru aparente, in timp ce sufletele noastre doborate de oboseala, au adormit...
Cu cat ne apropiem mai mult de sfarsit cu atat mai mult trebuie  sa ne trezim, sa ne dam seama ca avem multe de schimbat in viata...
Sa ne regasim "fiinta cea tainica a inimii" (Sf . Petru)
Sa dam un alt folos vietii...

Offline

 

#1927 2010-04-19 21:17:16

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

de cate ori te citesc vali,raman fara cuvinte..pentru ca de fapt..chiar nu am ce zice..
asa este,in tot ceea ce ai scris..
numai bine si multa sanatate,vali, tie si fetitelor!


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1928 2010-05-19 23:40:17

Grasu73
New member
Inregistrat: 2009-11-05
Mesaje: 36

Re: Din nou...CANCER!

Asta a fost timpul vindeca tot.

Offline

 

#1929 2010-06-02 00:09:10

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Oare ce mai faci Vali?

Offline

 

#1930 2010-06-04 21:16:20

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Inainte de prima zapada, am reusit sa plantam un stejar... cu credinta ca fiecare copac sau floare este protejata de un spirit... stejarul si Armand au multe in comun...
Acum stejarul are o boala cronica...
Ne dorim enorm sa o invinga...
Avem nevoie de stejarul nostru. ( el are 2 tulpini gemene, una pentru fiecare fetita...)
Sub o forma sau alta toti ne ambitionam sa reusim - Armand sa existe, stejarul sa traiasca, fetitele sa se bucure de copilarie si sa aiba vie prezenta tatalui lor, eu sa nu ma dau batuta, sa nu ne intunecam zilele insorite, sa nu ne pierdem speranta, credinta, sa putem trai in acelasi moment intr-o lume prea apasatoarea si alta prea abstracta...
Timpul face si el ce poate...
Restul facem noi...
Timpul nu poate schimba realitatea noastra.
Armand este parte din viata noastra si nu una oarecare, cea mai importanta.
Incercam acelasi sentiment ca si Armand si va multumim ca sunteti aproape de noi.

Offline

 

#1931 2010-06-04 21:21:27

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

vali,am asteptat mereu vesti cu ce mai faceti...
sper ca sunteti bine...
indiferent ce crezi..multe dintre noi,nu l-am uitat nici o clipa pe Armand...insa este greu sa ne gasim cuvintele aici.
nu cred ca ai nevoie de compasiune,ai auzit destul in jurul tau..insa de faptul ca poti auzi ca esti o femeie deosebita si puternica...de asta ai nevoie..
poate stejarul va invinge....


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1932 2010-06-07 11:18:47

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Si sa stii ca esti o femeie puternica, nu te lasa doborata, atat ptr fetite, cat si pentru tine.
Va doresc multa, multa sanatate, voua, cat si familiei lui Armand.

Offline

 

#1933 2010-06-07 13:07:08

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Din nou...CANCER!

wild_wind a scris:

vali,am asteptat mereu vesti cu ce mai faceti...
sper ca sunteti bine...
indiferent ce crezi..multe dintre noi,nu l-am uitat nici o clipa pe Armand...insa este greu sa ne gasim cuvintele aici.
nu cred ca ai nevoie de compasiune,ai auzit destul in jurul tau..insa de faptul ca poti auzi ca esti o femeie deosebita si puternica...de asta ai nevoie..
poate stejarul va invinge....

subsriu  hmm


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#1934 2010-07-04 09:45:14

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Timpul... trece
au venit pe lume copii despre care Armand stia ca vor veni, copilul celui mai bun prieten, copilul finilor lui...
copii pe care-i vad cum cresc, copii lui cresc ...
Timpul trece
pare ca a trecut mult, foarte mult...
si totusi parca s-a oprit, s-a oprit la timpul petrecut impreuna, impreuna cu prietenii lui, cu copii lui
Si desi traim viata cu el in suflet, traim prezentul, viata noastra este in trecut, iar cele mai reale trairi ale noastre sunt legate de el. Avem si noi familia noastra cu tati al nostru. Pentru noi timpul nu sterge
amplifica, evidentiaza, valorizeaza.
Timpul este relativ, aproape personal, in timp ce unii se plictisesc altora nu le ajunge pe cat si-ar dori.
Timpul face cu noi ceea ce noi ii permitem sa faca...
Au trecut aproape 9 luni
Timp in care apare o viata,se naste un copil
Au trecut aproape 9 luni si am ramas in acelasi moment. Voi cum simtiti fata de cei plecati departe, despre care stiti ca sunt acolo pentru ca asa trebuie, va ganditi tot timpul la ei, ii simtiti aproape pentru ca-i iubiti si sunt in sufletul vostru, asteptati sa va fie bine impreuna si timpul se scurteaza, distanta si timpul nu mai ranesc...
Important este ce simtim
Noi am oprit timpul.
Timpul nostru este si al lui Armand, care nu se va desparti niciodata de noi cei in sufletul carora se afla tot timpul... trecutul si prezentul...

Offline

 

#1935 2010-07-04 13:01:09

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

vali..ca de obicei,nu am cuvinte...
durerea se ,,vede,, in cuvintele tale...insa..nu opri timpul in loc..
viata,asa cum este,trebuie traita mai departe...cu Armand in inima si sufletul tau...al vostru.
multa sanatate tie si printeselor..
si...ce mai face stejarul??


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1936 2010-07-04 14:45:12

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Din nou...CANCER!

Vali, timpul este asa cum vrei tu sa fie, este asa cum il percepi TU. Durerea mea, de a fi pierdut emotional pe cineva, nici macar nu se compara cu durerea inimaginabila de a il fi pierdut pe sotul tau in felul asta, dar am zis de atatea ori ca .. trebuie sa traiesti asa cum vrei TU. Daca el se afla in trecut si timpul tau si al vostru e acela, daca sa te hranesti cu amintiri iti face bine, fa asta ! Fa acea perioada timpul tau, al vostru. Si da, mergi mai departe, dar daca trecutul e esenta vietii tale, nimeni nu-ti cere sa iesi total din el. Si ai amintirile, pe care nimeni, nimeni si nimic nu ti le ia. Capul sus si tot inainte, dar hraneste-te cu amintirile trecutului, daca asta vrei si daca asta iti face bine !


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#1937 2010-07-05 16:05:14

iris2
Full member
Inregistrat: 2009-05-08
Mesaje: 742

Re: Din nou...CANCER!

cei dragi ce au plecat vor trai vesnic in inima si gandurile noastre, ei sunt nemuritori insa ni se face asa un doooorrr de eiii

Offline

 

#1938 2010-07-05 17:31:07

Chrys
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1435

Re: Din nou...CANCER!

Am ajuns intamplator aici,tot intamplator am citit ce e aici,dar m-am umflat de plans....ma doare sufletul,e groaznic....
Vali...nu te cunosc dar imi dau seama ca momentele prin care ai trecut si prin care vei mai trece sunt teribile.Nu-ti doresc decat putere...putere sa mergi mai departe si sa-ti cresti fetitele acestea superbe pe care le ai.D-zeu sa- va vegheze viata!!!


Nimic nu se termina pana in momentul in care te opresti sa mai incerci...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.