homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-103


#1939 2010-07-06 19:16:24

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

A inverzit stejarul !

Offline

 



#1940 2010-07-06 19:43:27

Chrys
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1435

Re: Din nou...CANCER!

armand a scris:

A inverzit stejarul !

Asa cum spuneai,inainte de prima zapada ati plantat acest stejar  cu credinta ca fiecare copac sau planta este protejat de un spirit.Se pare ca asa si este...stejarul a inverzit!!!

Dumnezeu sa va aibe in paza lui tot timpul!!!


Nimic nu se termina pana in momentul in care te opresti sa mai incerci...

Offline

 

#1941 2010-07-27 22:31:03

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Un simplu clic si m-am pomenit in cosmarul de acum 2 ani, un an si...
Cat ne-am dorit sa ne trezim din el... Cat ne dorim ca Armand sa-si gaseasca linistea... Am putut sa recitesc din postarile lui..." E greu oameni buni...mai greu decat va puteti imagina si sa stiti ca nu dramatizez..."
NU-SI POATE VEDEA FETITELE CUM CRESC...
DOAMNE...SI CUM CRESC...
E vacanta...nu vreau sa va tulbur...dar va rog sa apreciati ce aveti...darul vietii,darul de a fi sanatosi, de a iubi...
Bucurati-va de vacanta, de vara, de soare, de tot ce va inconjoara...
Ati fost atat de multi aproape de el...si ce mult l-a ajutat.In iulie 2008 Andreea_andy2 spunea "Eu cred cu tarie ca povestea ta va merge mai departe mult timp de acum in colo.Acum este trista, insa va veni si vremea cand ne vei povesti si lucruri frumoase,despre fetele tale,despre cat de frumos cresc si ce nazbatii au mai facut..."
Armand pastreaza inca legatura cu voi...iar eu am sa povestesc cand si cand despre fetele lui...
(daca vreti cititi si voi mesajul 167)

Ultima oara a fost editat de armand (2010-07-28 19:14:33)

Offline

 

#1942 2010-07-28 11:28:58

Grasu73
New member
Inregistrat: 2009-11-05
Mesaje: 36

Re: Din nou...CANCER!

Buna Vali ma bucur cand mai scri aici si sper sa aflam cum cresc ingerasii. Defiecare data cand trec pe langa blocul lui ma gandesc de ultima noastra intalnire cand statea pe banca de la scara cu hanoracul lui cu gluga si am stat de vorba cateva minute parca a fost ieri . Un om atat de bun sa ne paraseasca asa deverme / nu este corect dar ce mai este corect pe lumea asta . Ce mai fac ingerasii cresc . Multa sanatate.

Offline

 

#1943 2010-08-02 14:22:50

iris2
Full member
Inregistrat: 2009-05-08
Mesaje: 742

Re: Din nou...CANCER!

armand a scris:

Un simplu clic si m-am pomenit in cosmarul de acum 2 ani, un an si...
Cat ne-am dorit sa ne trezim din el... Cat ne dorim ca Armand sa-si gaseasca linistea... Am putut sa recitesc din postarile lui..." E greu oameni buni...mai greu decat va puteti imagina si sa stiti ca nu dramatizez..."
NU-SI POATE VEDEA FETITELE CUM CRESC...
DOAMNE...SI CUM CRESC...
E vacanta...nu vreau sa va tulbur...dar va rog sa apreciati ce aveti...darul vietii,darul de a fi sanatosi, de a iubi...
Bucurati-va de vacanta, de vara, de soare, de tot ce va inconjoara...
Ati fost atat de multi aproape de el...si ce mult l-a ajutat.In iulie 2008 Andreea_andy2 spunea "Eu cred cu tarie ca povestea ta va merge mai departe mult timp de acum in colo.Acum este trista, insa va veni si vremea cand ne vei povesti si lucruri frumoase,despre fetele tale,despre cat de frumos cresc si ce nazbatii au mai facut..."
Armand pastreaza inca legatura cu voi...iar eu am sa povestesc cand si cand despre fetele lui...
(daca vreti cititi si voi mesajul 167)

draga Vali, multumim mult pentru aceste sfaturi nepretuite.
ma bucur ca ai ajuns sa poti reciti din postari, e semn ca durerea se estompeaza.
pup

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1944 2010-08-07 21:30:18

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Din nou...CANCER!

amcitit intamplator,sunt noua pe forum.ma darama sa aud de moartea absurda a unui OM cu atatea de facut in viata.nu stiu de unde a avut si are in continuare vali puterea.cred ca de la armand care cu siguranta e langa sotia si fetele lui in orice clipa.dumnezeu sa va dea puterea e a merge mai departe si in prezent si viitor.noi,oamenii,uitam ca sanatatea e cea mai importanta.ne amintim doar cand auzim cate ceva grav,ca aceasta poveste atat de reala.vreau sa stiu daca vali si fetele sunt bine.mai scrie-ne,vali,ca sa ne amintesti de ce e important cu adevarat in acesta trecere efemera a noastra.va pup.si va imbratisez cu caldura,chiar daca nu va stiu decat prin randurile citite.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1945 2010-08-08 11:26:59

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

Vali..ce ma bucur ca a inverzit stejarul!!! S-a luptat cu boala si a invins...
Ma bucur ca o sa ne tii la curent despre fetitele tale,tot respectul!


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1946 2010-08-08 17:26:58

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Din nou...CANCER!

vali,asteptam vesti de la tine.multa sanatate si putere sa va dea Dumnezeu!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1947 2010-08-09 22:51:26

maria123
Full member
Inregistrat: 2007-06-22
Mesaje: 182

Re: Din nou...CANCER!

De fiecare data cand recitesc mesajele de la subiectul asta...mesajele scrise de el, cat si de voi fetelor...imi dau seama ca viata trebuie traita asa cum e ....ca trebuie sa ne bucuram de ea ..si de cei pe care ii avem langa noi.
Din pacate de cele mai multe ori uitam lucrurile astea..uitam sa le spunem celor dragi cat de mult ii iubim, sau ca ne pare rau daca i-am suparat..si asteptam sa fim iertati de la sine..Iata ca desi nu mai e ...cuvintele lui inca ne invata multe...

Insa tot de fiecare data cand citesc mesajele ma revolta multe lucruri..ma revolta nepriceperea unor medici....ingnoranta altora..lipsa de interes...nesimtirea...ma revolta sistemul asta in care traim si care e atat de indiferent fata de noi toti.

Ma gandesc ca in locul lui puteam fi oricare din noi...ca in locul lui putem fi oricand oricare din noi...ca omul asta a crezut in viata..a iubit-o...si si-a dorit sa se bucure de ea....si totusi nu mai e...Pentru Dumnezeu...am ajuns pe luna, am creat roboti,si arme nucleare...si totusi un om nu se poate bucura de viata ,de familie din cauza unei boli atat de comune azi precum raceala...unde te uiti in jur cand moare un om...e sigur ca de cancer a murit ...si ma gandesc...daca am facut toate astea..noi oamenii nu putem sa cream un remediu si pentru boala asta...oare cati oameni mai trebuie sa plece dintre noi pana cand se va face ceva..ceva cu sistemul..ceva cu boala..cu remediu..cu medicii...ceva ce e nevoie pentru ca sa in lupta aceasta sa nu mai iasa cancerul invingator?........

Offline

 

#1948 2010-08-10 10:19:59

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Din nou...CANCER!

maria123 a scris:

De fiecare data cand recitesc mesajele de la subiectul asta...mesajele scrise de el, cat si de voi fetelor...imi dau seama ca viata trebuie traita asa cum e ....ca trebuie sa ne bucuram de ea ..si de cei pe care ii avem langa noi.
Din pacate de cele mai multe ori uitam lucrurile astea..uitam sa le spunem celor dragi cat de mult ii iubim, sau ca ne pare rau daca i-am suparat..si asteptam sa fim iertati de la sine..Iata ca desi nu mai e ...cuvintele lui inca ne invata multe...

Insa tot de fiecare data cand citesc mesajele ma revolta multe lucruri..ma revolta nepriceperea unor medici....ingnoranta altora..lipsa de interes...nesimtirea...ma revolta sistemul asta in care traim si care e atat de indiferent fata de noi toti.

Ma gandesc ca in locul lui puteam fi oricare din noi...ca in locul lui putem fi oricand oricare din noi...ca omul asta a crezut in viata..a iubit-o...si si-a dorit sa se bucure de ea....si totusi nu mai e...Pentru Dumnezeu...am ajuns pe luna, am creat roboti,si arme nucleare...si totusi un om nu se poate bucura de viata ,de familie din cauza unei boli atat de comune azi precum raceala...unde te uiti in jur cand moare un om...e sigur ca de cancer a murit ...si ma gandesc...daca am facut toate astea..noi oamenii nu putem sa cream un remediu si pentru boala asta...oare cati oameni mai trebuie sa plece dintre noi pana cand se va face ceva..ceva cu sistemul..ceva cu boala..cu remediu..cu medicii...ceva ce e nevoie pentru ca sa in lupta aceasta sa nu mai iasa cancerul invingator?........

subscriu.asa e!traim intr-o societate mizerabila in care omul care are un rost in viata moare.din lipsa de cunostinte,dezinteres......trebuie sa ne traim viata asa,cu lipsuri,sa acceptam mai usor pe ceilalti,sa nu ne mai consumam in van,sa iubim,sa avem oameni pe care sa- i iubim langa noi,sa ne facem iubiti,ca viata aici e scurta si atat de imprevizilbila.martor ne e armand care,desi tanar fiind,a plecat dintre noi,lasand in urma 2 buburuze si o sotie in a caror viata avea rolul primordial.sper ca se odihneste in pace si sper ca vali si fetele o duc ,cat se poate omeneste,bine.ma rog pt ei,toti.carpe diem!dar responsabil.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1949 2010-08-26 21:19:59

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/12683_335.jpg
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/12683_300.jpg

Altadata Tati le tinea de mana in "apa mare"...
Acum cu privirea in sus il cheama cand au nevoie de ajutor
Au aceeasi dragoste de mare ca si el
Cat de mult si-a dorit Tati sa le invete sa inoate...
Din ce au mostenit probabil se simt ca pestele in apa, mimeaza inotul si isi domina frica cand apa le intra in gura, ochi si urechi si isi continua joaca...
...Tati vegheaza...altfel de unde sentimentul ca nu li se poate intampla nimic rau...

Offline

 

#1950 2010-08-26 21:30:30

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Din nou...CANCER!

ma bucur di suflet ca sunteti bine,ca fetele sunt sanatoase.sa va ajute Dumnezeu rugaciune  hjarta


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1951 2010-08-26 23:21:28

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Din nou...CANCER!

sad
Multa putere si sanatate va doresc... f dulci fetitele, tati e sigur mandru de ele!


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#1952 2010-08-27 10:13:00

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

vali,ma bucur ca viata voastra merge inainte...
multa sanatate si numai bine


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1953 2010-08-27 10:19:13

Grasu73
New member
Inregistrat: 2009-11-05
Mesaje: 36

Re: Din nou...CANCER!

Sant superbe si au crescut ma bucur foarte mult.

Offline

 

#1954 2010-09-10 09:34:41

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Cati dintre voi nu au aceeasi problema ca mine acum - PRIMA ZI DE GRADINITA
Am de mult timp aceasta grija -nu pentru ca fetitelor le-ar fi greu sa se trezeasca dimineata, sau pentru ca-si vor schimba obiceiurile alimentare, sau pentru ca nu ar fi sociabile, sau pentru faptul ca eu pot intarzia la serviciu... Ma ingrijoreaza spaima lor: daca mami pleaca nu se mai intoarce, pentru ca tati a plecat si nu s-a mai intors... ele vor aproape pe toti cei cu care sunt obisnuite...
Chiar daca stiu ca tati este sus, le iubeste CEL MAI MULT, are MUSCHII MARI  si le apara ... totusi tati nu merge ca ceilalti tati la gradi, in parc, la joaca...este dureros sa accepte ca ele sunt diferite de ceilalti copii...
Eu si fetitele am inceput sa mergem la psiholog din dorinta de a primi sfaturi competente, nu sunt dintre aceea care le stiu pe toate... chiar daca mi s-a confirmat atitudinea de pana acum nu vreau sa gresesc, greselile le-ar putea rani sufletul, imi doresc sa fac TOT ce trebuie in INTERESUL COPIILOR MEI si pentru BINELE LOR. Este foarte greu sa educi un copil si cand sunt doi parinti, pentru unul este coplesitor.
Noi am fost la gradi in iarna, la serbare, cand a venit Mosul, au stat doua ore nemiscate...ele stiu ca aici este un loc frumos unde sunt multi copii, multe jucarii, ca aici invata jocuri, cantecele, poezii...si totusi sunt singure intr-un loc necunoscut, nefamiliar, unde nu mai primesc atentie si grija maxima... si totusi in aceasta incercare au tot sprijinul nostru...al meu...si al lui Armand...
Cum ar fi fost daca era si tati cu noi...

Offline

 

#1955 2010-09-10 18:19:32

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

Vali,au crescut fetitele,au ajuns la gradi...ma bucur pentru voi,ca mergeti mai departe si ca tati CU MSCHII LUI MARI,care le IUBESTE CEL MAI MULT,le vegheaza de sus...
Nu trebuie sa ai temeri,va fi bine..iar tati le va,, urmari " in fiecare zi,cum invata cantecele,cum dorm,cum se joaca..
Numai bine Vali!


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1956 2010-09-10 18:22:53

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Din nou...CANCER!

Of .. Tin pumnii sa fie totul bine, sa se acomodeze fetele repede, sa va fie usor, pe cat posibil. Doamne ajuta !


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#1957 2010-09-10 18:44:33

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Din nou...CANCER!

Succes, va fi bine! Fii puternica


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.