homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-104


#1958 2010-09-10 19:35:06

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Din nou...CANCER!

imi vine sa plang cand citesc randurile tale,vali.ma dor atat de rau...eu va doresc tot binele din lume si sa reusiti sa mergeti mai departe.copiii vostri sunt MINUNEA.si vor ramane.multa sanatate va doresc hjarta


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 



#1959 2010-10-03 12:22:51

Grasu73
New member
Inregistrat: 2009-11-05
Mesaje: 36

Re: Din nou...CANCER!

Cum merge gradinita ? Le place acolo cu mai multi copii papa tot pachetelu ca asta e prima grije la Raluca.

Offline

 

#1960 2010-10-05 10:26:09

Marlyn
Full member
Inregistrat: 2006-06-21
Mesaje: 504

Re: Din nou...CANCER!

armand a scris:

Cati dintre voi nu au aceeasi problema ca mine acum - PRIMA ZI DE GRADINITA
Am de mult timp aceasta grija -nu pentru ca fetitelor le-ar fi greu sa se trezeasca dimineata, sau pentru ca-si vor schimba obiceiurile alimentare, sau pentru ca nu ar fi sociabile, sau pentru faptul ca eu pot intarzia la serviciu... Ma ingrijoreaza spaima lor: daca mami pleaca nu se mai intoarce, pentru ca tati a plecat si nu s-a mai intors... ele vor aproape pe toti cei cu care sunt obisnuite...
Chiar daca stiu ca tati este sus, le iubeste CEL MAI MULT, are MUSCHII MARI  si le apara ... totusi tati nu merge ca ceilalti tati la gradi, in parc, la joaca...este dureros sa accepte ca ele sunt diferite de ceilalti copii...
Eu si fetitele am inceput sa mergem la psiholog din dorinta de a primi sfaturi competente, nu sunt dintre aceea care le stiu pe toate... chiar daca mi s-a confirmat atitudinea de pana acum nu vreau sa gresesc, greselile le-ar putea rani sufletul, imi doresc sa fac TOT ce trebuie in INTERESUL COPIILOR MEI si pentru BINELE LOR. Este foarte greu sa educi un copil si cand sunt doi parinti, pentru unul este coplesitor.
Noi am fost la gradi in iarna, la serbare, cand a venit Mosul, au stat doua ore nemiscate...ele stiu ca aici este un loc frumos unde sunt multi copii, multe jucarii, ca aici invata jocuri, cantecele, poezii...si totusi sunt singure intr-un loc necunoscut, nefamiliar, unde nu mai primesc atentie si grija maxima... si totusi in aceasta incercare au tot sprijinul nostru...al meu...si al lui Armand...
Cum ar fi fost daca era si tati cu noi...

Nu pot citi acest subiect fara sa imi dea lacrimile. Nu gasesc cuvinte, eu care am mereu cuvinte pentru orice... Mamica si sotie fiind, sunt alaturi de tine si de fetitele tale!

"Daca mami nu se mai intoarce?"... Cutremurator. Fetita mea are sase ani si sotul urmeaza sa plece o luna jumate, la un curs. Ma gandesc cu groaza, cum va reactiona... Trebuie sa fie incredibil de greu pentru tine, de neimaginat! 
O alta drama s-a intamplat unei fetite din parc si mamicii acesteia, si puiului inca nenascut la acel moment. Un tatic sanatos, cel putin aparent, s-a stins intr-un interval scurt, de o leucemie pe care nici nu o banuia ca exista! A ramas o fetita de patru ani, si un bebe care abia s-a nascut, acum!

Offline

 

#1961 2010-10-05 14:41:49

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Din nou...CANCER!

Marlyn a scris:

O alta drama s-a intamplat unei fetite din parc si mamicii acesteia, si puiului inca nenascut la acel moment. Un tatic sanatos, cel putin aparent, s-a stins intr-un interval scurt, de o leucemie pe care nici nu o banuia ca exista! A ramas o fetita de patru ani, si un bebe care abia s-a nascut, acum!

Dumnezeule .. cutremurator ..


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#1962 2010-10-05 19:41:05

Marlyn
Full member
Inregistrat: 2006-06-21
Mesaje: 504

Re: Din nou...CANCER!

kdeea a scris:

Marlyn a scris:

O alta drama s-a intamplat unei fetite din parc si mamicii acesteia, si puiului inca nenascut la acel moment. Un tatic sanatos, cel putin aparent, s-a stins intr-un interval scurt, de o leucemie pe care nici nu o banuia ca exista! A ramas o fetita de patru ani, si un bebe care abia s-a nascut, acum!

Dumnezeule .. cutremurator ..

Am inteles de la sotul meu ca mamica este invatatoare iar bunica, care o ajuta acum, infirmiera. Intrebarea e... cum se descurca, avand in vedere scaderile salariale? Eu am ramas cu 420 de lei, banuiesc ca nici ele nu sunt mai norocoase... Sigur, aspectul financiar pare neimportant cand ai bani, dar pe langa drama de a ramane fara sot si tatal copiilor, sa fii si in situatia umilitoare de a nu avea bani de nimic, e prea mult!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1963 2010-10-13 23:52:25

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Ce mult timp a trecut ... nu am reusit sa mai intru avind probleme de logare . am cerut parola , este drept dar am uitat ce puncte si punctisoare mi am pus intre litere ... pot acum sa las citeva rinduri pentru Vali si fetite .Oricum multumesc ca v am putut urmari asa cum am putut eu . peste putin timp se va implini un an . Vin acum si eu si las aici lacrimi si spun ca  ,,nu te voi uita niciodata ... Alin Armand ! Vei ramine in amintirea mea ca un prieten ce ai stiut sa ridici din suferinta , frazele lui imi sunt intiparite in minte . Bunul Dumnezeu sa aiba grija de tine acolo sus unde te a asezat ! ,,   Ai lasat in urma ta o sotie luptatoare si doua minuni ca doi ghiocei plapinzi ! Viata le arata calea si ele merg stiind ca tu le vezi si te bucurii asa de acolo !  Dumnezeu sa te odihneasca in pace ! Lacrimi si flori macar imaginare flori pe mormintul tau !

Offline

 

#1964 2010-10-14 18:10:08

puffball
Sr. member
De la: wonderland
Inregistrat: 2009-04-23
Mesaje: 1687

Re: Din nou...CANCER!

eu nu pot citi ce scrii, prea tare imi vine sa plang sad oricum, am vazut poza cu fetitele, sunt superbe!! sa fie sanatoase si multa putere de a continua!!! numai bine puss

Offline

 

#1965 2010-10-15 13:07:54

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

duminica 17 octombrie,se implineste un an de cand ARMAND ne-a parasit..
sper ca...cat mai multe forumiste sa scriem ceva frumos..in amintirea lui...


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1966 2010-10-15 13:32:48

suzanaj
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1281

Re: Din nou...CANCER!

Acum stiu de ce nu am citit acest topic pana acum .. prea dureros.D-zeu sa il odihneasca pe Armand, si sa le dea putere la toti cei care lupta cu boala si celor care le sunt alaturi.


Exista doua moduri de a-ti trai viata:ca si cum nu ar exista miracole sau ca si cum totul ar fi un miracol.(albert einstein)

Offline

 

#1967 2010-10-15 14:10:23

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Am trecut si azi pe aici ... da . Trebuie sa scriu ! A fost atunci . La 18 martie , cindva, o mama a dat viata unui fiu . Nu cred ca se gindea ce va urma . Ce mama nu isi doreste numai bine pentru fiul ei ?? Si el a crescut sub ochii parintilor lui ... apoi ai intilnit jumatatea ta , Alin Armand , da , ingerul ce ti a fost alaturi / sotia ta . Imi spuneai mereu mie si multor prieteni ca ea este un inger ce este mereu alaturi de tine . Cu o tarie si o putere mare , ai pus punct suferintei tale ... da ...la 17 OCTOMBRIE 2009  ai plecat ... cind ai plecat  eu vorbeam despre tine ... nu am putut sa cred dar te inteleg mult mult ... ai lasat in urma amintirea vietii tale , ai lasat in urma pe minunile tale dulci , ai lasat durere in sufletul tuturor , ai lasat atitea prieteni carora le strigai durerea ta . Acum este acum ... la 17 OCTOMBRIE , vei implini un an ... lacrimi si flori pe mormintul tau , sa te odihneasca Dumnezeu in pace si liniste !!!   Voua , Vali si fetitelor , va sunt si eu alaturi la durere aceasta , va stimez si va doresc o viata linistita si puteri mari mari imense Vali sa treceti usor prin viata !

Ultima oara a fost editat de iris.23.07. (2010-10-15 14:12:50)

Offline

 

#1968 2010-10-15 16:28:59

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Din nou...CANCER!

Marlyn a scris:

kdeea a scris:

Marlyn a scris:

O alta drama s-a intamplat unei fetite din parc si mamicii acesteia, si puiului inca nenascut la acel moment. Un tatic sanatos, cel putin aparent, s-a stins intr-un interval scurt, de o leucemie pe care nici nu o banuia ca exista! A ramas o fetita de patru ani, si un bebe care abia s-a nascut, acum!

Dumnezeule .. cutremurator ..

Am inteles de la sotul meu ca mamica este invatatoare iar bunica, care o ajuta acum, infirmiera. Intrebarea e... cum se descurca, avand in vedere scaderile salariale? Eu am ramas cu 420 de lei, banuiesc ca nici ele nu sunt mai norocoase... Sigur, aspectul financiar pare neimportant cand ai bani, dar pe langa drama de a ramane fara sot si tatal copiilor, sa fii si in situatia umilitoare de a nu avea bani de nimic, e prea mult!

Categoric. Doamne fereste de asemenea lucruri.

Vali, putere multa .. Si Dumnezeu sa il odihneasca pe sotul tau ! puss


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#1969 2010-10-16 19:57:46

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Azi s a facut parastasul de pomenire de un an . Ce repede trece timpul . Dumnezeu sa ti rinduie tot ceea ce ti s a dat si sa te odihneasca in pace , prieten drag ce ne ai fost !

Offline

 

#1970 2010-10-16 20:28:57

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

cred ca in fiecare dintre noi,cele care l-am citit pe ARMAND si ,,imprietenit" cu el virtual.,s-a schimbat ceva...modul de gandire,felul de a privi si pretui viata,de a pretui pe cei dragi...de a asculta vantul si sunetul ploii..cum zicea el.
sa nu uitam nici o clipa sa ramanem oameni si sa coboram privirea la cei care au nevoie de noi..
Dumnezeu sa te odihneasca in pace acolo unde esti, Armand!


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1971 2010-10-17 00:35:40

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Din nou...CANCER!

Dumnezeu sa ta odihneasca in pace, Armand!
Povestea ta e o lectie de viata pentru noi toti...


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#1972 2010-10-17 00:53:11

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: Din nou...CANCER!

wild_wind a scris:

cred ca in fiecare dintre noi,cele care l-am citit pe ARMAND si ,,imprietenit" cu el virtual.,s-a schimbat ceva...modul de gandire,felul de a privi si pretui viata,de a pretui pe cei dragi...de a asculta vantul si sunetul ploii..cum zicea el.
sa nu uitam nici o clipa sa ramanem oameni si sa coboram privirea la cei care au nevoie de noi..
Dumnezeu sa te odihneasca in pace acolo unde esti, Armand!

subscriu
Dumnezeu sa te odihneasca in pace , Armand !


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#1973 2010-10-17 01:02:22

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Din nou...CANCER!

armand a scris:

dar este clar ca la anul pe vremea asta to[icul acesta va fimprimit cruce, final de subiect, indiferent cum va fi cu mine.
E ciudat sa constientizez ca acum imi plimb degetele pe taste si peste un timp mnu voi mai fi in spatele laptopului...
E greu sa spui cuiva vorbe in astfel de situatii, insa nu fac decat sa imi astern ganduri din nebuloasa din capul meu......uneori ma blochez si imi dau seama ca totul se traduce printr-un strigat disperat de ajutor si de mila la adresa divinitatii.....atat.

grater
Of Doamne... reciteam acum ce a scris el.... ultimul lui mesaj...
Ne-a invatat atatea lucruri frumoase despre viata si a luptat atat de mult pentru ea..
Acum probabil si-a gasit linistea intr-o lume mult mai buna decat a noastra si ne priveste de acolo...  supa


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#1974 2010-10-17 09:05:03

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Din nou...CANCER!

Dumnezeu sa te odihneasca in pace armand!

Offline

 

#1975 2010-10-17 11:10:29

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: Din nou...CANCER!

e foarte greu sa iti gasesti cuvintele in astfel de momente neutral nu pot decat sa spun ca te apreciez enorm, Vali, pentru taria pe care o ai sa mergi mai departe, eu nu stiu daca as fi fost capabila sa fac asta...probabil ca atunci cand ai copii, Dumnezeu te face mai puternic pentru ei...
Armand este, cu siguranta, un inger care va veghea asupra voastra mereu...Dumnezeu sa il odihneasca in pace!


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#1976 2010-10-17 11:37:50

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Mi-am cautat cuvinte sa va scriu, dar nu am gasit decat cuvintele lui  Armand

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/12683_xxx.jpg

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.