homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-106


#1996 2010-11-19 10:03:37

Grasu73
New member
Inregistrat: 2009-11-05
Mesaje: 36

Re: Din nou...CANCER!

Vali te salut pe tine si minunatele tale printese sper ca santeti bine .

Offline

 



#1997 2010-11-25 13:54:46

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Am trecut sa va trasmit multa sanatate , liniste  si imbratiseri fetitelor !  Ocrotirea Maicii Domnului !

Offline

 

#1998 2010-11-30 17:18:10

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Vin sarbatorile ! Miine este deja prima zi din decembrie ! Ce faceti , printese minunate ?  Da , intreb si mi raspund tot singura .... e greu sa treci inca un an de sarbatori cu dorul nebun de tatal vostru ! Am incredere ca Dumnezeu va va tine in paza lui si prin oamenii minunati ce ii aveti in jur va lucra si va va bucura asa macar putin putin ... fie ca zilele ce urmeaza sa va aduca pace in suflete voua si mamei voastre !

Offline

 

#1999 2010-12-05 22:22:24

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Seara buna tuturor ! Azi , v am vazut printese mici si scumpe ! Ati crescut si sigur il asteptati si voi pe mosu ... sa stiti ca va veni si veti primi tot ce va doriti ca mosu stie ... stie ce vreti voi!!! Stiu ... stiu ati vrea sa fie tati vostru dar el sigur va vedea ceea ce ati primit ... se va bucura pentru toate clipele voastre de bucurie ! Sanatate maxima pentru mama si toate matusicile , unchii si bunicii !  Vali , numai bine si multa putere alaturi de fetite !

Offline

 

#2000 2010-12-07 17:51:10

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Multumim pentru darurile pe care le-am primit...
Multumim ca TRAIM, cu IUBIRE in suflet, ca suntem sanatosi
Multumim mosului ca ne-a adus INTELEGERE, LINISTE IN SUFLET
Ne dorim sa ne fereasca Dumnezeu de mai rau
Multumim voua pentru gandurile bune
Sa primiti darurile pe care le asteptati...
Sa fiti feriti de necazuri
Sanatate si iubire tuturor

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2001 2010-12-07 18:06:45

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

SARBATORI FERICITE Vali,pentru ca asa vor fi,facandu-le impreuna cu fetitele...


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#2002 2010-12-18 17:20:34

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Din nou...CANCER!

vreau sa va urez sarbatori fericite,tie,vali si fetitelor tale,sa fiti sanatoase si sa va dea Dumnezeu putere in continuare.craciun linistit! puss  face_tree


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2003 2010-12-25 10:17:10

Grasu73
New member
Inregistrat: 2009-11-05
Mesaje: 36

Re: Din nou...CANCER!

Sarbatori Fericite, multa sanatate si tot binele din lume Mosu sa vina cu desaga plina de cadouri.Dorel

Offline

 

#2004 2010-12-25 12:12:33

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: Din nou...CANCER!

Sarbatori Fericite tie si fetitelor tale, multa putere in continuare si liniste sufleteasca! face_tree

Offline

 

#2005 2010-12-25 12:53:05

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

Sarbatori fericite Vali..tie si fetitelor! kram  kram  kram  face_tree  face_tree  chouse  chouse


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#2006 2010-12-25 21:40:13

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Va doresc sarbatori fericite tie si fetitelor ! La multi ani ,  fetitei !

Offline

 

#2007 2010-12-27 15:53:50

SofySofia
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 812

Re: Din nou...CANCER!

Alin,imi pare rau ca nu am fost si eu alaturi de tine in momentele grele grater( Doamne,Doamne ce am citit aici sad M-ai facut sa privesc viata altfel,sa traiasc si sa apreciez fiecare clipa.
Pentru sotia lui Armand : Doamna,va apreciez pentru puterea de care dati dovada! Imi puteti spune va rog cimitirul la care este inmormantat Alin pentru ai aprinde si eu o lumanare grater Va doresc noroc,sanatate si nu in ultimul rand putere dumneavoastra si fetitelor puss
Doamne Alin inca nu-mi vine sa cred ca s-a intamplat cu tine. Nu credeam ca exista asemenea om cu asemenea poveste. Dumnezeu sa te odihneasca in pace! Tare bun om ai fost puss
In locul tau ca tata nu stiu cum e sa-ti privesti copiii cu gandul ca ar putea fi ultima data cand ii vezi... Stiti,cateodata ma intreb daca cei care nu mai sunt printre noi inca ne mai privesc? Daca exista o lume cereasca? Alin,sunt convinsa ca tu daca ne privesti acum iti dai seama ca toti te-am iubit,te-am apreciat pentru puterea de care ai dat dovada si pentru ce fel de om ai fost!
Dumnezeu sa te odihneasca in pace si sa-ti fie tarana usoara! signof10 signof10

Ultima oara a fost editat de SofySofia (2010-12-27 21:49:41)


Strong reasons make strong actions!

Offline

 

#2008 2010-12-27 17:02:14

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

face_tree  chouse  sorcova  la multi ani!

Ultima oara a fost editat de wild_wind (2010-12-29 11:12:25)


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#2009 2010-12-28 22:53:55

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Rectific si eu .. la multi ani fetitelor ! A fost ziua lor ! A mai trecut un anisor si va doresc copilarie cu mii de bucurii si alaturi de mami !

Offline

 

#2010 2010-12-29 10:46:08

iris2
Full member
Inregistrat: 2009-05-08
Mesaje: 742

Re: Din nou...CANCER!

taisia a scris:

Nu am crezut ca voi mai scrie aici vreodata, de fapt nu am scris prea mult aici am prefrat sa corespondez direct cu armand, am incercat cu umilele mele cuvinte sa-l sustin, eu o necunoscuta .......................dar nu am reusit. Pentru unii dintre noi care traim cu aceasta boala era un sprijin de nadejde, nu eram singuri..........gandurile, trairile,  sfaturile lui ne ajutau sa mergem mai departe, disparitia lui de aici a fost o lovitura crunta, la inceput am fost furiosa pe el, era suportul meu si al multora in aceeasi situatie, dar...........zi dupa zi, luna dupa luna,  timpul trece si odata cu el trecem si noi. Vin clipe in viata fiecarui om, clipe cand privim in urma. Si daca simtim regret intelegem ca viata nu fost asa cum am vrut. Cautam vinovati si cel mai adesea acestia suntem chiar noi. Suntem vinovati ca nu am apreciat viata, ca in fiecare zi am negat ceea ce este uman, ne-am ferit de altii si ne-am ascuns de noi; am inabusit trairile, si am dat curs clipelor de teama las?ndu-le sa ne copleseasca................ timpul este singurul lucru din care nu avem niciodata de ajuns, el este cel mai bun profesor. Insa din păcate,?şi omoară toti elevii Timpul este distanta dintre chemarea lui Dumnezeu şi răspunsul tău, toti avem propriile noastre masini ale timpului.
"dupa cum un trup frumos sau o floare aleasa raspandesc o mireasma in jurul lor, tot astfel prietenii lasa ceva din farmecul lor pe unde au trecut; asa ca adesea aflandu-ne acolo, fara ei plangem si suspinam, aducandu-ne aminte de vremea petrecuta impreuna.
Asadar peietenul si prietenia sunt daruri dumenezeiesti de care trebuie sa ne bucuram atata vreme cat sunt cu noi si sa le pastram in suflet cand nu le mai avem" acestea erau cuvinte scrise in ultima scrisoare catre armand............azi aci nu pot sa spun decat ca urmele imprimate in inimile noastre nu le poate sterge nimeni, niciodata.
Suntem mai singuri , mai tristi, mai resemnati in fata mortii, dar mai increzatori intr-un Dumnezeu care le randuieste pe toate.
Pace si liniste lui armand!
Fie ca sanatatea, linistea, iubirea, credinta si speranta..sa fie-n viata voastra!

foarte frumoase vorbe , Taisia
Armand, ne e asa dor de tine, prietene hjarta
Sarbatori fericite si un an nou plin de bucurii, Vali!
puss you all

Offline

 

#2011 2010-12-31 10:41:58

Grasu73
New member
Inregistrat: 2009-11-05
Mesaje: 36

Re: Din nou...CANCER!

LA MULTI ANI pentru ingerasi si tot binele din lume un AN NOU plin de impliniri si de multa multa SANATATE . Vali fi tare .LA MULTI ANI !!!!

Offline

 

#2012 2010-12-31 10:56:22

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Din nou...CANCER!

La Multi Ani,multa sanatate si fericire,un an nou mai bun si linistit va doresc !vali sa fii puternica si sa iti cresti fetitele,sa fie fericite!va pup puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2013 2011-01-02 14:19:16

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Uite ca am trecut pe aici dragul nostru prieten / Dumnezeu sa te odihneasca in pace ! /  si iar iti las o lacrima sincera pe mormintul tau !  Pentru fetitele tale si Vali , las un gind sincer incununat de mii de bucurii , de sanatate si prosperitate in noul an ! Sa aveti puteri sa treceti in continuare de toate rautatile si frecusurile zilnice , sa razbiti fetite scumpe in lumea aceasta ! Sa fiti puternice si ocrotite de Maica Domnului !

Offline

 

#2014 2011-01-03 20:00:56

taisia
New member
Inregistrat: 2009-05-07
Mesaje: 95

Re: Din nou...CANCER!

Buna!
Am vrut sa stau departe sa nu mai scriu nimic aici si nu pentru ca nu merita ci pentru ca  orice cometariu pe care il citesc imi provoaca durere??.mie care sunt o straina.................. si din respect pentru sotie si fetite am vrut sa nu provoc durere, dar amintirea lui, celui care a deschis acest subiect nu imi da pace. Poate de acolo de sus ne vede si isi da seama ca nu a fost uitat de nimeni care a stat de vorba cu el. Stiu ca ranile din suflet nu se inchid niciodata, se cictrizeza dar sangereaza la cea mai mica amintire, de aceea nu vreau sa provoc suferinta.
A trecut atata timp de cand Alin plecat dintre noi????.. purtat pe aripi de ingeri spre inaltul cerului, lasand in urma un gol imens?????este greu, este foarte greu fara el, spunem ca urmele lasate in inimile nostre nu vor disparea niciodata, dovada este acest topic care va trai mereu datorita omul minunat care l-a deschis. Cu siguranta Alin a trait frumos, a iubit cu pasiune, iar rodul iubirii lui se afla astazi printre noi ca o dulce alinare.
Ne-a invatat poate cum sa traim, cum sa iubim, cum sa zambim, dar ne-a mai invatat si cum sa plangem, sa suferim si cum sa luptam.  Si daca noi am invatat atatea de la el sunt convinsa ca cea care i-a stat alturi a invatat si mai mult si asta o dovedesc toate cuvintele scrise de sotie, nu stiu care dintre noi ar fi fost in stare sa faca ce facea ea?..
As dori sa-ti las cateva cuvinte frumoase pentru tine si fetite,  dar nu stiu daca sunt in stare??..nu pot sa-ti spun urarile tipice pentru sarbatori, pot doar sa te felicit pentru comportamentul tau, pentru tot ce ai facut si faci pentru dragostea ta nemarginita, pentru ca numai din iubire si cu iubire, si cu multa putere poti sa faci asa ceva.
Sper ca viata, timpul si bunul Dumnezeu sa te ocroteasca si sa-ti dea putrea de care ai nevoie sa treci de aceasta grea incercare, sanatate multa tie si fetitelor, pace in suflet si liniste! Un an nou cu multe impliniri si mult noroc!
Fie sa gasesti intotdeauna curajul de care ai nevoie in viata!
rugaciune

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.