homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-108


#2034 2011-02-26 17:31:58

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Datorita voua celor care postati aici Armand exista...voi l-ati inteles, l-ati sprijinit,l-ati incurajat, i-ati fost aproape...iar el va iubea
"Va iubesc,voi care-mi scrieti. Chiar va iubesc!Nu ma simt singur cu voi...", "Vreau sa fiti langa mine (si simt asta) tot timpul"
Nimic nu s-a schimbat prezenta voastra ne face bine,noi nu vrem sa pierdem nimic din ce este Armand...amintiri frumoase sau dureroase, toate sunt foarte pretioase

Tot ce simt acum este atat de greu de exprimat in cuvinte

Offline

 



#2035 2011-02-26 17:41:55

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Din nou...CANCER!

vali,sa va dea Dumnezeu sanatate si tie si fetitelor sa puteti merge inainte!eu am invatat multe de la armand si nu o sa il uit niciodata.multa liniste iti doresc ,sa iti cresti fetitele in pace. rugaciune


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2036 2011-03-02 23:16:38

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Nu va va veni a crede dar astept cu nerabdare sa intru aici .Imi gasesc locul refugiu mi e dor sa aflu multe de la cel ce a fost sfatuitorul meu ... nu mi gasesc cuvintele , am mii de lacrimi pe fata ! Voi reveni dar las un crin , o lacrima si un gind bun pentru ceea ce ai lasat in urma !

Ultima oara a fost editat de iris.23.07. (2011-03-02 23:17:36)

Offline

 

#2037 2011-03-03 12:44:12

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Am trecut pe aici acum ziua si v am citit postarile voastre si vreau ca ceea ce ati scris sa mi intre in suflet si in gindire .  Ati trecut toti pe aici si ma bucur ca vad ca va pasa ... Alin Armand , va fi aici pentru fiecare prin ceea ce a postat , prin ceea ce a lasat in urma scris pentru mine , pentru tine , pentru voi . Ii respect postarile lui si ale voastre si as vrea sa nu stiti decit de bucurie , sanatate maxima si sa va inlaturati toate relele din cale , fiind buni si ingaduitori , sa impartiti iubire si fapte bune !  Acum , acum  peste citeva zile primavara va veni si la buchetul vietii lui se adauga  un crin sau o alta floare  gingase si plapinda ca sufletul lui ce i pretutindeni cu noi . Sa l pastram vesnic in amintire si sa se odihneasca in pace si liniste !  rugaciune

Ultima oara a fost editat de iris.23.07. (2011-03-03 12:46:15)

Offline

 

#2038 2011-03-13 12:00:56

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Da asa este  , Armand este in sufletele noastre si este aici are locsorul lui si numai al lui .Aici intram si vedem cine isi aminteste de el , cine vrea sa citeasca prin ce a trecut el , el aici este mereu si a lasat in urma atitea informatii despre boala aceasta .Uff , cit de mult si a dorit sa traiasca , ce sfaturi imi dadea mie ca sa trag de viata si acum a ramas Taisia .Taisia , a luptat cu el in paralel ,ca sa pot eu merge mai departe ...ea l a sprijinit mereu direct pe messenger dar repet ... el a hotarit cu o forta diabolica si supraomeneasca sa opreasca chinul , nu a suportat sa fie ingenunciat le acest LNH ... el citea, studia , analiza , lupta si iar se intorcea sa lupte !!!! Dumnezeu sa l odihneasca in pace si liniste ! Stiti .. de ce ..  el a hotarit !  Nu ar fi suportat o alta imagine... dorea sa fie pastrat in amintire asa cum a fost el  si aceasta pentru cele mai dragi fiinte lui , pentru fetitele acestea dulci si minunate ce dau sens vietii lui Vali ! Ai ramas , Vali ,pe scena vietii si trebuie sa faci totul pentru ele si pentru tine .. ca acolo ... de undeva ... de dincolo Alin Armand , te priveste si te vegheaza pe tine ingerul lui ce ai fost o sotie minunata dar mai ales priveste si vegheaza cum cresc mladitele lui ! Si pentru ca primavara a venit iar , si  a trecut si 1martie si 8 martie , eu iti doresc ca primavara sa ti patrunda in suflet si sa renasti in fiecare an , sa ai noi puteri , forte ca sa poti sa continui sa lupti cu valurile vietii ! Sa ne spui ce surprize ti au facut fetitele , draga mamica ! Au cules ghiocei gingasi si plapinzi ca ele sa i ofere tie , mamico cu doua minuni de copii !? kram

Ultima oara a fost editat de iris.23.07. (2011-03-13 12:10:40)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2039 2011-03-15 19:14:04

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Ce inseamna sa ai timp si sa analizezi una , alta !  Am trecut sa vad ce postari sunt si daca tu , Vali esti ok cat de cat ... si vreau  sa va trasmit inca odata unul din mesajele ce dorea Armand sa ne trasmita . Oamenii se plictisesc de copilarie , se grabesc  sa creasca ... iar apoi tanjesc iar sa fie copii ; oamenii isi pierd sanatatea pentru a face bani .. iar apoi isi pierd banii pentru a -si recapata sanatatea . Doriti va cel mai mult sa fiti sanatosi voi si cei dragi voua ! Oamenii se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul ,iar astfel nu traiesc nici prezentul , nici viitorul; si oamenii traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait . Sfaturi , sfaturi clare si obligatoriu de indeplinit !!! Oamenii trebuie sa invete ca dureaza doar cateva secunde sa deschida rani profundein inima celor pe care ii iubesc ..si ca dureaza mai multi ani pentru ca aceste rani sa se vindece;deasemenea , oamenii sa invete ca un om bogat nu este acela care are cel mai mult ,ci acela care are nevoie de cel mai putin ; sa invete ca exista oameni care ii iubesc, dar pur si simplu inca nu stiu sa si exprime sentimentele ; sa invete ca doi oameni se pot uita la acelasi lucru si ca pot sa l vada in mod diferit ; oamenii trebuie sa invete ca nu este suficiet sa i ierte pe ceilaltisi ca , deasemenea trebuie sa se ierte pe ei insasi . ////  Dumnezeu sa te ierte si sa te odihneasca in liniste si pace , in veci sa fi pomenit de toti cei ce trec pe aici si de alti prieteni de ai tai !

Ultima oara a fost editat de iris.23.07. (2011-03-15 19:15:45)

Offline

 

#2040 2011-03-15 19:31:17

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Din nou...CANCER!

trec si eu pe aici din nou pt a spune ca mi-am dat seama ca viata e grea,dar trebuie sa invatam sa o traim frumos,ca sanatatea e cea mai importanta.fara ea nu se poate nimic.Armand,sa te odihnesti in pace!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2041 2011-03-16 15:29:12

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: Din nou...CANCER!

sonia30 a scris:

trec si eu pe aici din nou pt a spune ca mi-am dat seama ca viata e grea,dar trebuie sa invatam sa o traim frumos,ca sanatatea e cea mai importanta.fara ea nu se poate nimic.Armand,sa te odihnesti in pace!

ai atata dreptate, ieri imi faceam atatea griji, sa nu raman fara serviciu, datorii si mai ales saracia de care m-am saturat nocry  dar la ce sa ma mai consum...ar trebui sa ma bucur ca simt toate astea  supa traiesc deci le simt, am probleme, lipsuri ca multi dintre noi  nocry dar asa e viata cu greutati, bucurii, bune si rele ar trebui sa ii multumim Domnului ca suntem sanatosi (mai mult sau mai putin, dar nu ceva care inevitabil sa te duca...in pamant) anii trec si parca se comprima, nu mai avem timp sa iubim, sa ne bucuram de lucrurile cele mai simple....un orb s-ar bucura sa vada masinile pe strada-pe noi in mare parte ne deranjeaza (gaze, aglomeratie, zgomot), un mut ar vrea sa poata tipa asa cum facem multi dintre noi la nervi, dar nu poate  si exemplele pot continua.
Dumnezeu sa te ierte Armand si sper ca de acolo de sus iti vezi fetitele crescand si te mandresti cu ele, chiar daca ele nu vad lucrurile astea.
Armand, este un exemplu de viata pentru multi dintre noi kapitulation nu te vom uita niciodata!

Ultima oara a fost editat de fluturascrys (2011-03-16 15:30:16)


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#2042 2011-03-17 08:32:14

taisia
New member
Inregistrat: 2009-05-07
Mesaje: 95

Re: Din nou...CANCER!

armand a scris:

Datorita voua celor care postati aici Armand exista...voi l-ati inteles, l-ati sprijinit,l-ati incurajat, i-ati fost aproape...iar el va iubea
"Va iubesc,voi care-mi scrieti. Chiar va iubesc!Nu ma simt singur cu voi...", "Vreau sa fiti langa mine (si simt asta) tot timpul"
Nimic nu s-a schimbat prezenta voastra ne face bine,noi nu vrem sa pierdem nimic din ce este Armand...amintiri frumoase sau dureroase, toate sunt foarte pretioase

Tot ce simt acum este atat de greu de exprimat in cuvinte

Iti scriu azi aici in ajun de ce ar fi trebuit sa fie o sarbatoare.......sunt insa convinsa ca pentru toti este si va fi mereu o sarbatoare ......chiar daca sabatoritul nu este prezent fizic  ........cel mai important este ca el este mereu in sufletul si gandurile noastre si de acolo nu se poate pierde nimic.
Vom fi mereu aici toti cei care intrun fel sau altul am trait impreuna aici  cu tine si cu Armand ultimi ani din vietile noastre, cu bune si cu mai putin bune????..vom fi aici mereu in (si cu )amintirea lui in gand si in sufletele noastre si daca este cazul sa te sprijinim si pe tine, sa-ti aducem alinare in momentele de singuratate sa-ti lasam un gand bun, un sfat, o urare, o rugaciune pentru tine si familia ta, pentru noi toti...........
Sunt convinsa ca nu poate fi expimat in cuvinte tot ce simti, sunt momente in vietile nostre cand  cuvintele sunt atat de sarace incat tacerea face mai mult decat orice cuvant??mai ales in momentele grele ale vieţii este nevoie sa ai o familie sau prieteni adevarati care sa te incurajeze. Fiecare dintre noi avem nevoie de astfel de oameni in viata noastra, care sa ne incurajeze, sa ne motiveze şi sa ne sustina in lucrurile pe care trebuie sa le implinim. Fiecare dintre noi avem nevoie de oamnei care sa ne fie alturi in luptele si biruintele vietii. In astfel de momente dramatice  gandim ca viata nu conteaza si ce ar fi un supliciu sa continie??..si totusi viata merita traita pentru  ca ne-a fost data, pentru a putea vedea zambetul copilor nostii, ei sunt dependenti de noi iar fericirea copilariei este exclusiv indatorirea parintilor.
Nu prea sunt in masura sa dau sfaturi,  dar din ce am citit exista opinii potrivit carora cancerul e maladia tristetii caci atunci cand esti  fundamental trist organismul uita sa se apere. Deci...... pentru toti?????luati aminte!!!!
?De ce sunt oamenii tristi? Sunt prizonieri in povestea lor personala. Toata lumea crede ca obiectul vietii acesteia este sa urmeze un plan. Nimeni nu se intreaba daca acest plan e al lui sau a fost creat de altcineva. Strang experiente, amintiri, lucruri, idei ale altora şi asta e mai mult decat pot duce. Dar isi uitia propriile vise? (P.Coelho)
Ofera atentie celor din jur. Intreba-i cum sunt, ce mai e nou cu ei, spune-le o vorba buna. Oamenii din jurul nostru prind viata atata timp cat simt caldura noastra fata de ei, atata timp cat ii iubim si le-o aratam intr-un fel????.. indiferenta ucide.
Adu viata in lumea din jurul tau !!!
Ganduri senine si imbratzisari prietenesti cu toate urarile de bine!

Offline

 

#2043 2011-03-17 21:52:53

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Iubirea,prietenia,bucuria,apropierea dintre oameni, rezista mortii si trec dincolo de ea...
Sufletul lui e alaturi de noi, ne sustine,ne incurajeaza, nu ne lasa sa ne pierdem, ne da incredere si putere sa ducem lucrurile la bun sfarsit... sa luam viata de acolo de unde Armand a lasat-o...s-o pretuim asa cum este ea, cu bune si cu rele...
Sa nu uitam ca orice problema ce pare imposibil de rezolvat odata formulata corect este aproape rezolvata, ca si imposibilul poate deveni posibil cu multa vointa, rabdare si credinta, ca suferinta e la fel ca si fericirea... trecatoare, chiar daca e un profesor mai bun, ne invata mai multe...
Viata e valoroasa . Merita traita.

Ultima oara a fost editat de armand (2011-03-17 22:17:00)

Offline

 

#2044 2011-03-17 22:23:58

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Din nou...CANCER!

da,viata oricat ar fi de grea,merita traita,sa o traim asa cum trebuie,frumos.asa e,imposibilul poate deveni posibil,suferinta si durerea sunt trecatoare.Armand ne sta acolo sus si ne vegheaza si ne ramane exemplu si calauza.nu pierdeti clipa!iubiti,iertati,nu va loviti de lucruri mici si  inutile.Vali,multa putere iti doresc si multa sanatate tie si fetitelor,minunile voastre rugaciune


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2045 2011-03-17 23:35:03

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Iubirea inseamna a fi doi
Iubire inseamna a fi unul
Iubire inseamna a fi impreuna
La sfarsitul vietii Armand a ajuns sa spuna: "viata merita traita doar pentru iubire".Dupa ce s-a zbuciumat,a facut compromisuri, eforturi, pentru a-si implini nevoile materiale i-a mai ramas o singura nevoie NEVOIA DE IUBIRE. A simtit nevoia unei mari iubiri, unei iubiri neconditionate...daca atunci nevoia lui nu a fost inteleasa, nici acum nu-i prea traziu...
TE IUBIM MULT ARMAND
Multumim ca existi
Nu o sa plangem ca ai plecat, o sa sarbatorim ziua ta, asa cum ai fi facut-o si tu, impreuna cu cei dragi, vorbind...
Cel mai mult ii placea lui Armand sa vorbeasca...sa vorbeasca cu cei dragi lui
Voi prietenii lui... Vorbiti cu el! Aici, Armand va asteapta...
Inca nu s-a spus tot...

Ultima oara a fost editat de armand (2011-03-17 23:40:58)

Offline

 

#2046 2011-03-18 01:13:08

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: Din nou...CANCER!

Am recitit o parte din topic, cu lacrimi in ochi ... am urmarit tot timpul acest topic, dar in ultimul timp nu am mai avut puterea sa postez, mi s-a parut ca as comite un sacrilegiu ... insa tu, Vali, ne sfatuiesti sa vorbim cu EL!
Armand, toti cei care te-au cunoscut, fie doar virtual, si iti cunosc povestea, te vor purta in sufletul lor! In noaptea asta am sa spun o rugaciune pentru sufletul tau si un la multi ani, desi e tardiv ...
Vali, ce fac printesele? Voi sunteti bine, aveti protectia lui smile

Offline

 

#2047 2011-03-18 03:14:29

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Este tirziu ... am intrat sa  fiu si eu cu voi toti cei ce nu ati uitat ca azi , da azi ar fi fost ziua  lui . Lacrimi si flori de crin albi  pentru tine ! Dumnezeu sa ti aseze sufletul tau in loc linistit ! Sufletul tau sa se odihneasca in liniste si pace ca sa stii , minunile tale de fetite cresc si nu te vor uita niciodata ! Parca le aud glasciorul lor tremurind ... te iubim , tai ! Stii cind imi spuneai ca nu pot sta fara tine si cind sarutau ecranul monitorului aratindu ti dragostea lor de copii minunati ??? Sa stii , ai copii minunati ce sunt asa de bine calauziti .  Sa nu uitati niciodata prieteni  , sa treceti sa lasati un gind , o lacrima ... aici , aici unde a vrut sa spuna lumii intregi ca trebuie sa existe dragoste , iubire si sa pretuiti sanatatea mai mult ca orice ! Recititi , povestea lui ... povestea si zbuciumul lui inainte de a se lasa incatusat total de LNH ... boala ce isi ia tributul in surdina ... Ai plecat , dragul nostru prieten dar tu vei ramine aici o vie amintire ! Sa stii , noi toti ne rugam pentru sufletul tau !

Ultima oara a fost editat de iris.23.07. (2011-03-18 03:17:10)

Offline

 

#2048 2011-03-18 17:41:54

Grasu73
New member
Inregistrat: 2009-11-05
Mesaje: 36

Re: Din nou...CANCER!

Sper ca acolo sus sa aduni cei mai buni ingerasi si la noapte sa ii trimiti la cele doua domnisoare sa le intre in vis si sa le povesteasca de minunatul lor tatic care azi ar fi implinit 37 de ani . Vali numai bine si sanatate . DUMI ne e dor de tine

Offline

 

#2049 2011-03-18 17:46:36

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

Ahh...
Nu,pe Armand,noi nu l-am uitat..a fost un exemplu pentru multi....


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#2050 2011-03-19 09:43:59

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Buna dimineata ! Vezi , nimeni nu te a uitat si astazi ca este a doua sambata din post pentru pomenire si eu ma rog si pentru tine si pentru rudele mele si ascult acum Acatistul de pomenire a celor adormiti .Sa fie primita intreaga rugaciune ce ti o fac prieteni virtuali si nu numai , dar si Vali cu intreaga familie ! Dumnezeu sa te odihneasca in liniste si pace ! Si azi iti trimit un crin alb cu mii de cupe !

Offline

 

#2051 2011-03-19 09:55:59

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Din nou...CANCER!

un gand si o lacrima e tot ce pot lasa aici pentru un om care ne-a invatat cum sa traim , Armand odihneste-te in pace , tu esti nemuritor , vei trai vesnic in gandurile si in sufletele noastre
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/14920_lumanari.jpg


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#2052 2011-03-19 12:31:01

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

angel_sweety a scris:

un gand si o lacrima e tot ce pot lasa aici pentru un om care ne-a invatat cum sa traim , Armand odihneste-te in pace , tu esti nemuritor , vei trai vesnic in gandurile si in sufletele noastre
http://forum.anticonceptionale.ro/uploa … manari.jpg

signof10  Doamne , cit de emotionata sunt ... am vazut postarea ta si asa de mult imi doream ca azi cineva sa posteze luminari aprinse aici , azi , de aceasta sambata cand se fac pomeniri peste tot . Sa ti dea Dumnezeu numai clipe minunate si maxima sanatate tuturor !

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.