homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-110


#2072 2011-05-11 00:48:36

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Armand spunea :
Oameni buni, nu va mai suparati pentru lucruri marunte.....partea materiala conteaza asa putin! Bucurati-va de tot ce va inconjoara, de familia voastra, de tot timpul pe care vi-l Doamne-Doamne.....Credeti-ma, e cel mai important!
Restul sunt micimi!    rugaciune Odihneasca se in pace sufletul tau deosebit !

Offline

 



#2073 2011-05-19 00:17:44

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Ma rog pentru linistea si pacea ta acolo unde esti si eu nu stiu ! Fie ca Dumnezeu sa ti vegheze calea  , fie ca sa ti randuie iertare de pacate cu tot neamul tau cel adormit !  rugaciune

Ultima oara a fost editat de iris.23.07. (2011-05-19 00:18:52)

Offline

 

#2074 2011-05-19 19:56:15

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Din nou...CANCER!

si eu ma rog pentru tine,Armand si pt familia ta! rugaciune


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2075 2011-05-28 08:21:37

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Sentimentul ca avem o viata inainte,ca detinem controlul asupra ei,ne lasa impresia ca putem amana ce putem face acum...avem alte prioritati...grija banilor ,a bunurilor,a sanatatii (in situatii limita),sa nu ne pierdem sufletul in aceasta agitatie.
Timpul nostru in lume este foarte,foarte,foarte scurt,iar vesnicia...atat de lunga si atunci  nu altele merita atata atentie?.
Daca nu facem lucrurile atunci cand trebuie si cum trebuie intr-o zi vom avea regrete, va fi prea tarziu
asteptand momente mai potrivite sau situatii mai favorabile s-ar putea sa nu mai avem ocazia sa facem,sa spunem,sa simtim lucruri care se dovedesc a fi foarte importante,vitale chiar...
nu putem schimba trecutul,dar putem sa-l lasam pe el sa ne schimbe,sa invatam din trairile noastre
Sa mai facem ceva (din cele lumesti) pentru Armand este prea tarziu,nu-i mai putem spune cat de rau ne pare ca nu l-am crezut, nu l-am ascultat suficient, nu i-am aratat destula rabdare si intelegere,poate nu i-am oferit lucruri de care avea atata nevoie...lui Armand putem sa-i daruim memorie vesnica,iubire,respect pentru tot ce inseaamna el ,facand lucrurile asa cum el si le dorea...
putem sa ne rugam,sa ne rugam,sa ne rugam...
Putem sa-l retinem in sufletul nostru pentru a-i vorbi,pentru a-i arata ce simtim cu adevarat,pentru a ne potoli dorul...
daca a fost timp sa facem lucruri marunte si la indemana noastra pentru el acum ne-au ramas de facut cele grele,cele profunde... e important sa ne schimbam in bine,sa iertam,sa fim mai iubitori,mai buni,mai oameni,mai darnici,mai rabdatori,mai intelepti...
Sa facem asta pentru el,ne ajuta si pe noi...
O viata intreaga cautam raspunsuri dar ne alegem cu alte intrebari...oare cum ar fi fost daca?...

IUBIRE,LUMINA,PACE SI IERTARE PENTRU ARMAND

Ultima oara a fost editat de armand (2011-05-28 08:29:08)

Offline

 

#2076 2011-06-04 14:55:11

Grasu73
New member
Inregistrat: 2009-11-05
Mesaje: 36

Re: Din nou...CANCER!

Am vazut pozele de la botezul lui Alexandru si sant si micutele voaster printese au crescut mari si sant niste domnisoare simpatice ma bucur mult pentru voi. Multa sanatate.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2077 2011-07-13 00:01:22

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Ne-am imaginat cat de mare va fi bucuria insanatosirii lui Armand,cat de mult ne va schimba viata...
dar...am trait durerea,disperarea,neputinta,chinul plecarii lui,absentei lui,cautarii oricarei legaturi cu el,oricarei urme,cautarii oricarei explicatii,oricaror intelesuri...
cautarea ,aceasta nebunie a mintii noastre ne-a adus mai aproape de Dumnezeu si ne-a schimbat viata
Armand nu mai e ca noi, plecand a devenit altceva decat un om,mai mult decat un om,o prezenta necesara,perfecta pe care nu te superi,de care nu te saturi,care nu te dezamageste...lucrurile au capatat alte sensuri
Astazi s-a asezat o pace care ne permite sa plangem...sa radem...sa traim...stiind ca toate au acelasi final,toate au un safarsit mai devreme sau mai tarziu...toti ne despartim de ce ne e drag...ramanem doar cu ce avem in inima noastra...trairile... amintirile... sentimentele...ele nu mor niciodata
visam la odihna,sa ne odihnim de incercari,de lupte,de lectii de viata,sa ne odihnim de durere ,de pierderi,de singuratate...
visam la linistea sufletelor noastre
ne rugam pentru linistea si odihna sufletului lui Armand

Ultima oara a fost editat de armand (2011-07-13 00:24:42)

Offline

 

#2078 2011-07-13 01:43:37

iris2
Full member
Inregistrat: 2009-05-08
Mesaje: 742

Re: Din nou...CANCER!

armand a scris:

Sentimentul ca avem o viata inainte,ca detinem controlul asupra ei,ne lasa impresia ca putem amana ce putem face acum...avem alte prioritati...grija banilor ,a bunurilor,a sanatatii (in situatii limita),sa nu ne pierdem sufletul in aceasta agitatie.
Timpul nostru in lume este foarte,foarte,foarte scurt,iar vesnicia...atat de lunga si atunci  nu altele merita atata atentie?.
Daca nu facem lucrurile atunci cand trebuie si cum trebuie intr-o zi vom avea regrete, va fi prea tarziu
asteptand momente mai potrivite sau situatii mai favorabile s-ar putea sa nu mai avem ocazia sa facem,sa spunem,sa simtim lucruri care se dovedesc a fi foarte importante,vitale chiar...
nu putem schimba trecutul,dar putem sa-l lasam pe el sa ne schimbe,sa invatam din trairile noastre
Sa mai facem ceva (din cele lumesti) pentru Armand este prea tarziu,nu-i mai putem spune cat de rau ne pare ca nu l-am crezut, nu l-am ascultat suficient, nu i-am aratat destula rabdare si intelegere,poate nu i-am oferit lucruri de care avea atata nevoie...lui Armand putem sa-i daruim memorie vesnica,iubire,respect pentru tot ce inseaamna el ,facand lucrurile asa cum el si le dorea...
putem sa ne rugam,sa ne rugam,sa ne rugam...
Putem sa-l retinem in sufletul nostru pentru a-i vorbi,pentru a-i arata ce simtim cu adevarat,pentru a ne potoli dorul...
daca a fost timp sa facem lucruri marunte si la indemana noastra pentru el acum ne-au ramas de facut cele grele,cele profunde... e important sa ne schimbam in bine,sa iertam,sa fim mai iubitori,mai buni,mai oameni,mai darnici,mai rabdatori,mai intelepti...
Sa facem asta pentru el,ne ajuta si pe noi...
O viata intreaga cautam raspunsuri dar ne alegem cu alte intrebari...oare cum ar fi fost daca?...

IUBIRE,LUMINA,PACE SI IERTARE PENTRU ARMAND

puss pe toate trei!

Offline

 

#2079 2011-07-13 13:14:53

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Din nou...CANCER!

grater asta am simtit. rugaciune


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2080 2011-07-13 13:29:28

iris2
Full member
Inregistrat: 2009-05-08
Mesaje: 742

Re: Din nou...CANCER!

iris.23.07.,
puss
si sanatate maximaaa!

Offline

 

#2081 2011-07-29 13:33:29

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Uf, ce mult a trecut de cind nu am scris.Nu am avut net .Mereu m am gindit aici , la tine dragul meu prieten ce ne veghezi de unde esti .Oare unde esti tu suflete deosebit ??? Partea financiara  m a oprit un pic sa am grija de mine . De fapt , multumesc fetei mele si prietenei ei .Multumesc , Luminitei ca a tras de mine ca nu fac prostii . Am iesit din casa , asa cu handicapul ce inca il accept cu greu . Am facut tomografie in aprilie , in saptamina mare , nu am adenopatii la vedere .Sunt mai mici de 10mm ceea ce arata o stagnare.Fractura nu am rezolvat o ca am sindrom post trobic [ flebita si tromboflebita nu s a rezolvat cind trebuia si m am ales cu asta mai nou din martie 2011] Dar .... asa sunt eu inca in viata , asa sunt si gindul ma poarta mereu aici .La voi , la toti cel ce l ati sprijinit sufleteste pe el , omul deosebit ce a avut curaj sa ramina in amintirea noastra un puternic si nu a acceptat nimic in plus sau minus. Eu ma rog neincetat pentru sufletul tau , pentru iertarea ta , pentru curajul si dragostea ce ai revarsat o aici ca sa spui lumii intregi ... aveti grija ... iubiti va unii pe altii , fiti buni , etc...etc .Cititi povestea lui , este povestea unui luptator , uniu model de tata si sot , este povestea unui om deosebit de educat ! Lacrimi si flori de la mine , dragul meu Armand !

Offline

 

#2082 2011-08-04 09:53:36

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

armand a scris:

Ne-am imaginat cat de mare va fi bucuria insanatosirii lui Armand,cat de mult ne va schimba viata...
dar...am trait durerea,disperarea,neputinta,chinul plecarii lui,absentei lui,cautarii oricarei legaturi cu el,oricarei urme,cautarii oricarei explicatii,oricaror intelesuri...
cautarea ,aceasta nebunie a mintii noastre ne-a adus mai aproape de Dumnezeu si ne-a schimbat viata
Armand nu mai e ca noi, plecand a devenit altceva decat un om,mai mult decat un om,o prezenta necesara,perfecta pe care nu te superi,de care nu te saturi,care nu te dezamageste...lucrurile au capatat alte sensuri
Astazi s-a asezat o pace care ne permite sa plangem...sa radem...sa traim...stiind ca toate au acelasi final,toate au un safarsit mai devreme sau mai tarziu...toti ne despartim de ce ne e drag...ramanem doar cu ce avem in inima noastra...trairile... amintirile... sentimentele...ele nu mor niciodata
visam la odihna,sa ne odihnim de incercari,de lupte,de lectii de viata,sa ne odihnim de durere ,de pierderi,de singuratate...
visam la linistea sufletelor noastre
ne rugam pentru linistea si odihna sufletului lui Armand

Cat de adevarat este tot ceea ce ai postat ... lucrurile au capatat alte sensuri .Sa asezat o pace care ne permite orice dar stiu ca el nu este decit undeva departe , unde suntem asteptati pe rand ! Iubiti va si respectati va , fiti buni si daruiti multa dragoste , va veni o zi in care se va asterne pacea si linistea ! LACRIMI SI FLORI DE CRIN ALB IN AMINTIREA TA ARMAND!

Offline

 

#2083 2011-08-20 15:52:25

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Timpul trece si intervin mii de probleme dar cicatricea ramine . Ce faceti voi micile printese ale lui tati si mami , ce faci tu mamica lor ? Nu mai continui sa scriu dar am postat sa revina tema pe pagina 1 .Poate cineva mai invata citeceva sau mai mingiie sufletele celor 3 fiinte lasate in urma ! Sanatate si nu uitati timpul costa timp dar fiti darnici , conteaza !

Offline

 

#2084 2011-08-23 21:24:40

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

A murit Tomita.Pisoiul lui Armand.

Ultima oara a fost editat de armand (2011-08-23 21:26:53)

Offline

 

#2085 2011-08-23 21:39:16

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: Din nou...CANCER!

supa cai ani avea pisoiul?

le: voi cum mai sunteti? kram

Ultima oara a fost editat de sleeping_beauty (2011-08-23 21:39:44)

Offline

 

#2086 2011-08-24 00:28:14

iris2
Full member
Inregistrat: 2009-05-08
Mesaje: 742

Re: Din nou...CANCER!

armand a scris:

A murit Tomita.Pisoiul lui Armand.

imi pare f rau...timpul estompeaza amintirile, legaturile...
dar , te gandesti ca toti vom ajunge unde e Armand...

Offline

 

#2087 2011-08-24 10:20:01

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Din nou...CANCER!

imi pare rau supa sper ca esti bine si fetitele la fel.multa sanatate! rugaciune  puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2088 2011-08-26 15:33:36

Grasu73
New member
Inregistrat: 2009-11-05
Mesaje: 36

Re: Din nou...CANCER!

I-mi pare nespus de rau dar era un TOM nu tomita mergeam cu DUMI la Tg-Jiu sa ii ia nisip.Voi ce mai faceti ? Multa sanatate .

Offline

 

#2089 2011-09-09 08:47:45

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Ce faceti ? Ati inceput gradinita ? Imi pare nespus de rau pentru pisoiasul lui , cred ca nu a suportat lipsa lui ! Am si eu un motan si o pisicuta , iar puii lor au deja stapini buni ! Doamne , ajuta si sanatate !

Offline

 

#2090 2011-09-21 15:07:12

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Trece timpul , trece ! Va veni octombrie , octombrie !  Gindurile ma poarta peste tot ! Va doresc mult bine Vali si voua fetitelor dulci si gingase!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.