homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-112


#2110 2011-12-23 03:06:28

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Din nou...CANCER!

m-am tot gandit la armand zilele astea... sad


hjarta

Offline

 



#2111 2011-12-23 10:42:03

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

Vali,sa aveti sarbatori linistite si Mosul sa vina la fetite incarcat cu daruri dragi.


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#2112 2011-12-26 22:54:44

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Sarbatori Cu Inima Plina!

Offline

 

#2113 2012-01-12 20:25:06

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Nici un cuvant...singuratate?...uitare?...
Nu ne cunoastem...nu ne privim in ochii...nu ne scriem...si totusi exista o relatie nevazuta...care rezista...in tacere...exista o prietenie pe care o simtim...si chiar daca nu vedem lacrimile sau zambetele, nu ne povestim nelinistile sau multumirile...le simtim...simtim chiar  si tacerea...pe care chiar o intelegem...
Aici nimeni nu este singur, Armand este cu noi, noi suntem cu voi si voi sunteti aici cu noi...
Ne aduc aici sentimentele sincere, emotiile traite impreuna
Il iubim pe Armand pentru felul in care ne tine impreuna, pentru felul in care ne face sa ne simtim...prin el vedem viata altfel...
Doamne ajuta

Offline

 

#2114 2012-01-13 19:33:40

taisia
New member
Inregistrat: 2009-05-07
Mesaje: 95

Re: Din nou...CANCER!

armand a scris:

Nici un cuvant...singuratate?...uitare?...
Nu ne cunoastem...nu ne privim in ochii...nu ne scriem...si totusi exista o relatie nevazuta...care rezista...in tacere...exista o prietenie pe care o simtim...si chiar daca nu vedem lacrimile sau zambetele, nu ne povestim nelinistile sau multumirile...le simtim...simtim chiar  si tacerea...pe care chiar o intelegem...
Aici nimeni nu este singur, Armand este cu noi, noi suntem cu voi si voi sunteti aici cu noi...
Ne aduc aici sentimentele sincere, emotiile traite impreuna
Il iubim pe Armand pentru felul in care ne tine impreuna, pentru felul in care ne face sa ne simtim...prin el vedem viata altfel...
Doamne ajuta

Ai multa dreptate in  tot ceea ce scrii si simti, chiar daca nu am scris cateva cuvinte cred ca toti cei care am trecut pe aici au fost cu gandul si cu sufletul la voi toti.
Se pare ca insa  ca de la un timp viata este atat de complicata si atat de neprevazuta incat ne ia prin surprindere de fieacare data cu cate ceva.
Sunt convinsa ca la fel ca si mine, toti cei care au trecut pe aceste pagini, in zilele de  de sarbatoare (care au trecut)cand a trecut pragul unei biserici s-a rugat si a aprins o lumanare pentru Armand si pentru voi. Am invatat atat de multe de la Armand si de la tine asa ca nu-l vom putea uita niciodata

Toata viata invatam.................am invatat in timp, ca viata curge la fel, chiar de plangi sau razi.....  Singura diferenta este ca, fiind vesel si optimist, ii poti strange la piept fiecare clipa, ii poti iubi rasaritul si poti astepta cu seninatate asfintitul, ii poti asculta in acelasi fel si muzica ei ...si tacerea. Asa ca...nu-ti ramane decat sa daruiesti fiecarei zile zambetul din sufletul tau si sa te bucuri din plin de darul pe care ti-l ofera : acela de a exista pentru tine !

Oriunde ti-ai indrepta pasii, sa-ti fie deschise toate drumurile, sa ti se implineasca toate dorintele si sa ai parte doar de bucurii si zambete de fericire!
De la mine, numai ganduri bune, o imbratisare calda si... zile linistite!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2115 2012-01-13 21:33:21

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

Vali,nu exista uitare...eu de cate ori ma duc la biserica aprind o lumanare pentru sufletul lui Armand.

Mi-ar placea sa intri mai des si sa ne tii tu la curent cu ce fac fetele,cu ce faci tu...asa sa stim si noi si sa simtim ca viata merge mai departe...pentru ca da...merge mai departe.

Multa sanatate si ganduri bune de la mine.


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#2116 2012-02-23 21:50:30

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Am reusit sa intru !  Intram , citeam , vedeam ca numai aduce nimeni acest topic in primele rinduri ! O perioana nu am avut net [din oct. 2011 pina  la Craciun ... etc etc ] si va citeam postarile in serile de Craciun fiind uneori singura si simtind nevoia sa fiu aici ! Deci , Vali ce faceti ?Am promis ca intru mereu asa cum pot eu si las o lacrima si o rugaciune pentru el si pentru voi ginduri bune si altfel de rugaciune , asa ca va astept dragele mele sa postati ceva ca sa stiu ca sunteti ok!!!!! Tuturor ce ati postat aici , va trasmit mii de multumiri ca nu uitati sa va puneti aici durerea inimilor voastre .In martie unii din noi isi amintesc ca am depistat boala aceasta . Nu uitati ca in 18 martie , el ar fi aniversat niste ani . Soarta a schimbat data lui de nastere ... lacrimi , crini albi pe mormintul tau dragul nostru prieten de suflet !

Offline

 

#2117 2012-02-23 23:48:02

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

armand a scris:

Da, ce depinde de mine fac si voi face, dar de la un punct incolo tine doar de soarta cred. Am prieteni langa mine, am familia, insa de la un punct incolo sunt singur in intuneric, ma lupt cu himerele si ma zvarcolesc in zadar.
Boala asta m-a facut sa ma gandesc la moarte, la ceva de care nu scapam nici unul dintre noi. Dar nu asta era timpul la care sa ma gandesc.
Credeti-ma, in viata iti trebuie atat de putin sa fii fericit! Nici nu aveti idee! As vrea sa caut prin gunoaie, doar sa fiu sanatos.
Oamenii se irosesc cu probleme si ambitii materiale asa desarte....cand de fapt sanatatea e cea mai importanta.
Inca nu imi vine sa cred ca traiesc real ce traiesc, inca sper sa fie un vis . Este asa ciudat pentru ca fizic ma simt super bine, nu par om bolnav. Dar acolo undeva simt rasuflarea rece a unei umbre....
Sunt la inceput de drum cu tratamentul, cum v-am spus sunt sanse sa ma vindec, dar totul depinde de cat de mult reactioneaza boala la tratament. O tuse seaca ce s-a accentuat dupa operatie de biopsie(mie mi s-a scos f putin, din cauza ca extirparea tumorii era dificil de facut acum) a disparut acum, dupa a doua serie de chimioterapie.
Un semn bun!
VSH de la 64 la internare a scazut la 55, dupa prima tura.
Cam intr-o luna si jumate fac prima radiografie, unde ar trebui sa se vada cat s-a retras. Am deja emotii!
Imi doresc sa traiesc pentru fetele mele, din tot sufletul! Sper ca Doamne-Doamne sa nu ma lase si sa imi dea sansa sa ma nasc a doua oara!

Asa a fost atunci ! Da , cata vointa avea cat de mult a indurat si a luptat dragul nostru Armand  ! Ce lupta duc multi bolnavi , azi , azi cand nu ti se mai da nimic si cersesti si lupti sa traiesti ! Stiu concret ce mult se zbat multi bolnavi sa traiasca si alaturi de ei familia  fiecaruia . Uf ..iar uf , ce mult ti ai dorit sa fi alaturi de minunile mici si de ingerul tau  ce te a vegheat =sotia ta . Dumnezeu , sa te odihneasca in pace , ALIN ARMAND !

Offline

 

#2118 2012-02-26 14:01:10

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

armand a scris:

Iubirea inseamna a fi doi
Iubire inseamna a fi unul
Iubire inseamna a fi impreuna
La sfarsitul vietii Armand a ajuns sa spuna: "viata merita traita doar pentru iubire".Dupa ce s-a zbuciumat,a facut compromisuri, eforturi, pentru a-si implini nevoile materiale i-a mai ramas o singura nevoie NEVOIA DE IUBIRE. A simtit nevoia unei mari iubiri, unei iubiri neconditionate...daca atunci nevoia lui nu a fost inteleasa, nici acum nu-i prea traziu...
TE IUBIM MULT ARMAND
Multumim ca existi
Nu o sa plangem ca ai plecat, o sa sarbatorim ziua ta, asa cum ai fi facut-o si tu, impreuna cu cei dragi, vorbind...
Cel mai mult ii placea lui Armand sa vorbeasca...sa vorbeasca cu cei dragi lui
Voi prietenii lui... Vorbiti cu el! Aici, Armand va asteapta...
Inca nu s-a spus tot...

Da , in curind ar fi prins un alt trandafir in buchetul vietii !  Nu uitati sa treceti si pe aici chiar daca eu insist ! Credeti ma am promis ca nu las sa inchete acest topic , multi au ce invata si de aici !

Offline

 

#2119 2012-02-26 16:55:30

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Din nou...CANCER!

Nici nu stiu ce sa zic.. doar ca, citind ce a scris Armand, si ce ati scris toti , constientizez mai mult lucrurile bune, si pretuiesc mai mult pe cei dragi..am tot citit aici povestea lui, lui Armand si..e trist, dar el este si a fost un om de care ne vom aminti mereu si mi-ar placea ca in martie fiecare sa vina aici si sa scrie o fraza in cinstea lui, pentru inima de aur pe care o avea,pentru prietenia lui.
ASA E, DE AICI POTI INVATA MULTE..simti multe.

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2012-02-26 16:56:17)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#2120 2012-02-28 23:48:22

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

LikeIt a scris:

Nici nu stiu ce sa zic.. doar ca, citind ce a scris Armand, si ce ati scris toti , constientizez mai mult lucrurile bune, si pretuiesc mai mult pe cei dragi..am tot citit aici povestea lui, lui Armand si..e trist, dar el este si a fost un om de care ne vom aminti mereu si mi-ar placea ca in martie fiecare sa vina aici si sa scrie o fraza in cinstea lui, pentru inima de aur pe care o avea,pentru prietenia lui.
ASA E, DE AICI POTI INVATA MULTE..simti multe.

Si eu imi doresc ceea ce tu ai scris mai sus . Asa sa fie !

Offline

 

#2121 2012-03-06 08:43:56

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Conteaza ce luam cu noi...
Conteaza ce lasam in urma noastra...
Conteaza pentru ce traim...
Conteaza ce spunem...
Fara cuvinte prea multe...simtim multe...
Poate nu traim viata pe care ne-o dorim...dar TRAIM...si alegerile sunt ale noastre...
Armand vorbeste cu noi,pe intelesul nostru si nu-l mai putem contrazice...ne transmite din framantarile lui,din gandurile lui...O IDEE...O DORINTA...dorinta ca macar viata unuia dintre cei ce-i afla povestea sa se schimbe in bine,dorinta de a accepta viata asa cum este,cu bune si cu rele (din toate avem de invatat),dorinta de a descoperi frumusetile vietii,...IUBIREA...
De multe ori ne e greu sa vedem dincolo de propria durere ,de propriile probleme,de propriile nevoi, de propriile neputinte...
Nu putem avea oricand tot ce ne dorim...ne dorim lucruri pentru care facem eforturi si care nu ne fac fericiti...DAR...TRAIM...
Suntem sanatosi sau putem face ceva pentru sanatatea noastra...avem SPERANTA...
Exista in viata lucruri,oameni pentru care merita sa luptam ...putem sa ne simtitm bine, linstiti,impacati,daca facem lucrurile din inima, daca nu facem lucrurile impotriva vointei noastre, daca nu ne fortam sa fim ceea ce nu suntem si facem ceea ce ne dorim...
IUBIRE SI PACE LUI ARMAND
SANATATE,IUBIRE , LINISTE TUTUROR

Ultima oara a fost editat de armand (2012-03-06 11:27:43)

Offline

 

#2122 2012-03-07 16:49:44

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Da , liniste si odihna vesnica lui ARMAND ! Si voua , Vali si fetitelor multa sanatate si ocrotirea Maicii Domnului , fie ca bucuria si linistea sufleteasca sa va patrunda in suflet asa cu bune si rele !

Offline

 

#2123 2012-03-07 21:01:21

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Din nou...CANCER!

Dumnezeu sa va ajute! rugaciune


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2124 2012-03-07 23:01:44

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Din nou...CANCER!

Va imbratisam cu drag.


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#2125 2012-03-14 18:23:30

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

armand a scris:

Conteaza ce luam cu noi...
Conteaza ce lasam in urma noastra...
Conteaza pentru ce traim...
Conteaza ce spunem...
Fara cuvinte prea multe...simtim multe...
Poate nu traim viata pe care ne-o dorim...dar TRAIM...si alegerile sunt ale noastre...
Armand vorbeste cu noi,pe intelesul nostru si nu-l mai putem contrazice...ne transmite din framantarile lui,din gandurile lui...O IDEE...O DORINTA...dorinta ca macar viata unuia dintre cei ce-i afla povestea sa se schimbe in bine,dorinta de a accepta viata asa cum este,cu bune si cu rele (din toate avem de invatat),dorinta de a descoperi frumusetile vietii,...IUBIREA...
De multe ori ne e greu sa vedem dincolo de propria durere ,de propriile probleme,de propriile nevoi, de propriile neputinte...
Nu putem avea oricand tot ce ne dorim...ne dorim lucruri pentru care facem eforturi si care nu ne fac fericiti...DAR...TRAIM...
Suntem sanatosi sau putem face ceva pentru sanatatea noastra...avem SPERANTA...
Exista in viata lucruri,oameni pentru care merita sa luptam ...putem sa ne simtitm bine, linstiti,impacati,daca facem lucrurile din inima, daca nu facem lucrurile impotriva vointei noastre, daca nu ne fortam sa fim ceea ce nu suntem si facem ceea ce ne dorim...
IUBIRE SI PACE LUI ARMAND
SANATATE,IUBIRE , LINISTE TUTUROR

\\\\\\ rugaciune Pace si liniste , odihna vesnica sufletului tau ARMAND ALIN !

Offline

 

#2126 2012-03-14 22:35:00

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

...Ne-am bucurat alaturi de Armand,am ras odata cu el,am plans odata cu el,indiferent de moment am trait aceleasi emotii...pe care nu le vom uita niciodata...pe care le impartasim si acum.
Emotii ...sentimente...ganduri...cuvinte ...iubire...daruri din suflet pentru Armand...

Offline

 

#2127 2012-03-16 23:19:14

iris2
Full member
Inregistrat: 2009-05-08
Mesaje: 742

Re: Din nou...CANCER!

iris.23.07. a scris:

armand a scris:

Conteaza ce luam cu noi...
Conteaza ce lasam in urma noastra...
Conteaza pentru ce traim...
Conteaza ce spunem...
Fara cuvinte prea multe...simtim multe...
Poate nu traim viata pe care ne-o dorim...dar TRAIM...si alegerile sunt ale noastre...
Armand vorbeste cu noi,pe intelesul nostru si nu-l mai putem contrazice...ne transmite din framantarile lui,din gandurile lui...O IDEE...O DORINTA...dorinta ca macar viata unuia dintre cei ce-i afla povestea sa se schimbe in bine,dorinta de a accepta viata asa cum este,cu bune si cu rele (din toate avem de invatat),dorinta de a descoperi frumusetile vietii,...IUBIREA...
De multe ori ne e greu sa vedem dincolo de propria durere ,de propriile probleme,de propriile nevoi, de propriile neputinte...
Nu putem avea oricand tot ce ne dorim...ne dorim lucruri pentru care facem eforturi si care nu ne fac fericiti...DAR...TRAIM...
Suntem sanatosi sau putem face ceva pentru sanatatea noastra...avem SPERANTA...
Exista in viata lucruri,oameni pentru care merita sa luptam ...putem sa ne simtitm bine, linstiti,impacati,daca facem lucrurile din inima, daca nu facem lucrurile impotriva vointei noastre, daca nu ne fortam sa fim ceea ce nu suntem si facem ceea ce ne dorim...
IUBIRE SI PACE LUI ARMAND
SANATATE,IUBIRE , LINISTE TUTUROR

\\\\\\ rugaciune Pace si liniste , odihna vesnica sufletului tau ARMAND ALIN !

cat de frumos ai punctat...
parca Armand vorbeste acum prin gura ta...
va iubesc pe toti 4

Offline

 

#2128 2012-03-18 09:23:17

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

La Multi Ani In Inimile Noastre!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.