homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-16


#286 2008-09-19 21:43:01

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Din nou...CANCER!

Exercitiu de inspiratie
Spune maestrul: "Foloseste-te de fiecare binecuv?ntare pe care Dumnezeu ti-a dat-o astăzi. O binecuv?ntare nu poate fi păstrată. Nu există nicio bancă unde putem depozita binecuv?ntarile primite si să le folosim c?nd vedem o ocazie. Dacă nu le folosesti, sunt iremediabil pierdute. Dumnezeu stie că noi suntem artisti creativi c?nd intră ?n vietile noastre. ?ntr-o zi ne dă lut să sculptăm, ?n alta pensule si p?nze sau un creion. Dar noi nu stim să folosim lutul pentru a picta sau creionul ca să sculptăm. Fiecare zi are miracolul său. Acceptă binecuv?ntările, lucrează si creează micile tale opere astăzi. M?ine vei primi altele."


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 



#287 2008-09-20 12:44:32

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Aseara....ma simteam binisor, obosit, dar in regula. Am simtit nevoia sa ma duc la toaleta...si in timp ce stateam pe...tron....mi-a venit un rau ingrozitor, nu se mai termina....Eram ametit, imi venea sa vomit, stomacul parca imi luase foc si parca cineva mi-l intorcea de pe  parte pe alta.    A fost mai rau ca la operatie. Nasol a fost ca a durat destul de mult timp. Mi-am sprijinit capul pe un cos de rufe aflat in baie, eram ud leoarca, si inchisesem si usa cu zavorul. Ma gandeam sa strig pe cineva din casa, dar nu puteau intra la mine. F rau...m-am cam speriat, nu gluma. pe de o parte ma bucur, ca ata inseamna ca tratamentul e f puternic, si asta imi doresc. Sunt dispus mental la orice chin...ori eu ori boala. Daca nu lupt acum, cand? Ca alta viata nu stim daca mai avem.
Mi-a frica, in general, dar ma si inversuneaza pe de alta parte. Ciudat, nu?
Aseara a fost o surpriza, sunt convins ca o sa vina si altele. Le astept, sunt pregatit.smile

Offline

 

#288 2008-09-20 12:46:31

dymomo77
Full member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 259

Re: Din nou...CANCER!

Sa dea domnul sa fie bine armand. Am incredere ca asa va fi. Curajul si determinarea ta in a reusi vor da roade.


mami de bebe Dan Mihail -28.10.2009

Offline

 

#289 2008-09-21 17:36:07

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

armand a scris:

Aseara....ma simteam binisor, obosit, dar in regula. Am simtit nevoia sa ma duc la toaleta...si in timp ce stateam pe...tron....mi-a venit un rau ingrozitor, nu se mai termina....Eram ametit, imi venea sa vomit, stomacul parca imi luase foc si parca cineva mi-l intorcea de pe  parte pe alta.    A fost mai rau ca la operatie. Nasol a fost ca a durat destul de mult timp. Mi-am sprijinit capul pe un cos de rufe aflat in baie, eram ud leoarca, si inchisesem si usa cu zavorul. Ma gandeam sa strig pe cineva din casa, dar nu puteau intra la mine. F rau...m-am cam speriat, nu gluma. pe de o parte ma bucur, ca ata inseamna ca tratamentul e f puternic, si asta imi doresc. Sunt dispus mental la orice chin...ori eu ori boala. Daca nu lupt acum, cand? Ca alta viata nu stim daca mai avem.
Mi-a frica, in general, dar ma si inversuneaza pe de alta parte. Ciudat, nu?
Aseara a fost o surpriza, sunt convins ca o sa vina si altele. Le astept, sunt pregatit.smile

puss puss


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#290 2008-09-21 19:39:38

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

acasa...dar stau la niste prieteni, si desi nu erau acasa....din obisnuinta am inchis usa la baie

Offline

 

 Publicitate


loading...

#291 2008-09-21 19:47:00

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Din nou...CANCER!

armand numai bine iti doresc si sa scapi cat mai repede de aceasta boala
suntem alaturi de tine smile

Offline

 

#292 2008-09-21 22:59:14

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Azi sunt tare trist....sotia mea a plecat sa mai stea cu fetitele pana la cura urmatoare...socrii deja nu mai puteau. Azi mi le-a dat la telefon..ziceau asa clar "tata"....am inchis ochii si aveam impresia ca sunt langa mine! cu greu ma abtin sa nu plang si acum.....de ce doamne, de ce? Orice altceva, dar nu legat de copiii!!! E cel mai greu posibil!
of....am sufletul greu, incarcat. Ma bucur ca e mama lor cu ele.....

Offline

 

#293 2008-09-21 23:17:33

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Din nou...CANCER!

armand...gandeste te ca te lupti ca sa fi din nou langa ele...sa ai toata viata langa ele...Dumnezeu sa te aiba in paza pe tine si pe familia ta kram


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#294 2008-09-22 08:00:50

persifona
Vizitator

Re: Din nou...CANCER!

armand, capu sus, trebuie sa fii tare si o sa termine cu bine si o sa fii din nou langa fetitele tale.

 

#295 2008-09-24 17:40:41

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Din nou...CANCER!

oare ce mai face armand?


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#296 2008-09-24 18:56:26

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Din nou...CANCER!

armand a scris:

Azi sunt tare trist....sotia mea a plecat sa mai stea cu fetitele pana la cura urmatoare...socrii deja nu mai puteau. Azi mi le-a dat la telefon..ziceau asa clar "tata"....am inchis ochii si aveam impresia ca sunt langa mine! cu greu ma abtin sa nu plang si acum.....de ce doamne, de ce? Orice altceva, dar nu legat de copiii!!! E cel mai greu posibil!
of....am sufletul greu, incarcat. Ma bucur ca e mama lor cu ele.....

kram

Offline

 

#297 2008-09-25 14:20:59

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

of....aseara imi intrase in cap sa dau o fuga pana in tara....stateam 2-3 zile ...dar m-au sunat sa ma duc maine sa imi recolteze sange, marti imi schimb un pansament.....poate peste o saptamana:(
Azi mi-m dat acordul pt transplant.....cand am citit ce mi se poate intampla daca apar complicatii....m-am  cam speriat. inclusiv sa mor se poate. bine, stiam, dar parca speram sa nu stiu bine.
in fine.....o sa va povestesc ceva ce nu am vrut sa va spun pana acum......daca cumva am povestit, o sa ma repet doar pt ca nu vreau sa citesc ce am scris pana acum. Am incercat sa citesc pt  vedea daca am povestit ce vreau sa va spun, dar m-a zguduit amintirea perioadei in care eram psihic pe marginea prapastiei. asa ca......sunt sigur ca o sa ma intelegeti, desi cred ca nu am v-am spus.
Sper pe seara sa am dispozitia necesara.
O zi buna!

Offline

 

#298 2008-09-25 14:25:17

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Din nou...CANCER!

o zi buna si tie armand. asteptam sa ne povestesti smile
si nu uita, in orice lucru minuscul care te inconjoara exista ceva frumos pentru care merita sa vrei sa mergi mai departe. kram

Offline

 

#299 2008-09-25 18:22:09

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: Din nou...CANCER!

armand, desi nu te cunosc personal, ma gindesc des la tine si ma rog sa te faci bine. este incredibil netul, cum poate apropia oameni care nu se cunosc..... eu sint insarcinata si iti tin toti 4 pumnii actuali ai mei  wink ca sa iti fie bine, si vei vedea ca asa va fi intr-un final...asa trebuie sa fie....sa te aiba Doamne Doamne in paza si sa nu te apropii iar de prapastia aia neagra in care era cit pe ce sa cazi psihic. noi sintem aici oricind vrei sa te descarci si incercam sa te imbarbatam cumva, desi poate uneori nu reusim, pt ca nu stim si nu putem intelege exact prin ce drama treci tu...dar incercam  :k?ra: si toate gindurile noastre bune vor ajunge, daca nu au facut-o deja, unde trebuie sa ajunga  :k?ra:

Offline

 

#300 2008-09-25 19:18:18

persifona
Vizitator

Re: Din nou...CANCER!

Armand, suntem alaturi de tine! Multa sanatate! kram

Ultima oara a fost editat de persifona (2008-09-25 19:18:27)

 

#301 2008-09-25 19:42:29

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Ce mai faci draga Armand?
Suntem alaturi de tine..

Offline

 

#302 2008-09-26 01:24:03

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Acum ceva timp....era intr-o duminica. Eram la marginea prapastiei.....pt ca in ziua aia am avut primul atac de panica....infiorator!!! tremuram, urlam de frica....de deznadejde......adormeam si ma trezeam tremurand de frica....
Era o stare de netrait...imi doream sa imi plezneasca inima si sa scap de groaza aia.
In ziua aia....eram doar cu sotia. I-am spus ca ma duc la baie.....acolo am atarnat cordonul de la un halat de cuierul d epe usa....si mi l.am pus de gat. M-am lasat in jos......am simtit relativ repede ca mi se incetoseaza privirea...si cred ca de secunde a tinut sa nu imi pierd constiinta.M-am ridicat, nu stiu cum....inca ma simteam ametit. Am izbucnit in plans....ma speriasem f tare...atunci mi-am dat seama in ce pericol sunt si am hotarat sa apelez la ajutor.
Am fost la un pas de ...final. sa nu ma judecati......stiu ce o sa imi spuneti.
Atunci mi-am dat seama ca sunt dator pt sotia mea si mai ales pt fetite sa lupt pana la capat, indiferent care o fi ala....ca nu pot fi las singura data in viata cand trebuie sa nu fiu.
Ma simt mandru intr-un fel de razboiul pe care il duc...il duc pt fetitele mele..si pt mine , normal, dar eu nu contez asa de mult.
Imi este infinit de greu....am doi puiuti asa de dulci....si trebuie sa fiu departe de ele.....
Imi inchipui ca sunt un marinar plecat in cursa.....si ce cursa!!!!cursa vietii! suna spectaculos, dar chiar asa e!
Saptaman viitoare am o ?portita?? si pot da o fuga acasa....mi-e dor de el, dar si frica ca atunci cand ma intorc o sa pic iar.......dar trebuie sa le vad!
Mai vb..e tarziu...
somn usor!

Offline

 

#303 2008-09-26 01:42:59

ellaP
Full member
De la: arad
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 153

Re: Din nou...CANCER!

imi doresc sa te faci bine si sa fii alturi de familia ta.lupta pana la capat.gandeste pozitiv.nu te lasa invins.nu renunta.gandeste-te mereu la cei dragi.ei sunt laturi de tine...si noi la fel.e greu,dar nu te da batut.cineva de sus te iubeste.trebuie sa crezi in EL.


Nu putem face lucruri mari pe acest Pamant, putem face numai lucruri mici, cu multa dragoste.

Offline

 

#304 2008-09-26 09:47:34

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Eu am citit draga armand ce ai spus tu mai sus, si spre rusinea mea si eu m-am simtit de multe ori la marginea prapastiei, chiar nu stiu cine m-a ridicat...trebuie sa lupti, ptr fetite, sotie, parinti, prieteni si nu in ultimul rand ptr tine. Esti tanar si ai dreptul la viata.

Armand drumul in tara nu ar fi periculos pentru tine? Spuneai ceva de sistemul imuitar ca e slabit, nu stiu, ma gandesc...ai mare grija.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.