homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-18


#324 2008-10-17 17:06:32

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Cea de-a doua cura a trecut bine...nu mi-a fost rau. Ameteala, etc....astea sunt normale. Doar ca dimineata sunt usor umflat la fata....
Ma apropii incet incet de momentului adevarului...traiesc sau nu! asta imi da fiori....timpul se comprima....as face atatea in viata asta....o doamne cate am de facut!
Citeam de riscurile de mortalitate cauzate de transplant . Ar fi intelept sa imi fac testamentul, cred. Desi nu la partea materiala m-as referi.....vreau sa fiu ars, si din cenusa sa se faca 2 mici diamante pt fetitele mele. Asa as fi mereu cu ele. Stiti ca se poate, nu? Exista firme care fac asta, cel putin in Spania.
Asta  e dorinta mea, indiferent cand as disparea.
In fine....inca flutura steagul ....nu a inghetat. Imi ormez drumul, mai in genunchi, mai in picioare.....
Va las acum....mai vorbim   PAPA

Offline

 



#325 2008-10-17 17:13:20

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: Din nou...CANCER!

armand, ne gindim la tine cu drag si ne rugam sa te faci bine  :k?ra:

Offline

 

#326 2008-10-17 17:43:33

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Din nou...CANCER!

Armand, ai auzit de Sfantul Dionisie, facator de minuni si vindecator de cancer?
Ti-as trimite un talisman, o bucatica din pantoful lui... dar nu stiu cum sa fac, unde sa trimit?


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#327 2008-10-17 18:09:30

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Pai...as vrea...dar stau in barcelona acum. Poti trimite aici? oricum multumesc!

Offline

 

#328 2008-10-17 18:12:08

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Din nou...CANCER!

Da, bineinteles ca pot trimite, nici eu nu stau in Ro.
Nu ai pt ce, trimite-mi un pm cu adresa ta si luni iti voi trimite talismanul, multa sanatate iti doresc si mult curaj, o sa fie bine!


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

 Publicitate


loading...

#329 2008-10-18 00:51:59

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

cum pot sa pun o poza, sa vedeti minunile mele?

Offline

 

#330 2008-10-18 00:54:35

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Din nou...CANCER!

apesi pe "scrie raspuns" (dreapta jos) si ai acolo un buton "img" apesi pe el si acolo uplodezi poza si apoi linkul care ti l da il copiezi aici...asteptam sa le vedem big_smile


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#331 2008-10-18 01:26:22

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

e mare poza.....nu intra. o sa incerc sa vad cum fac

Offline

 

#332 2008-10-18 15:02:04

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Din nou...CANCER!

o poti modifica inainte in paint...de la Image-Strech&skew si la strech in loc de 100 pui la amandoua 50...si incerci apoi sa o uplodezi pe forum smile


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#333 2008-10-19 12:08:12

monica01
New member
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 41

Re: Din nou...CANCER!

Buna Armand,

M-am gandit sa adaug niste informatii despre cancer  (sper utile) - se pare cea mai recenta descoperire despre el. Si anume ca, cancerul este provocat de o ciuperca (fungus) numita candida. Un medic oncolog italian  Tullio Simoncini face eforturi extraomenesti sa fie luat in seama de lumea medicala cu noua descoperire si noul tratament perfect tratabil - cu bicarbonat de sodiu  cunoscut si sub denumirea d praf de copt, injectat in tumoare.

Iata un interviu cu el dar si paginile de site de unde se pot desprinde emotionante marturii( pt. interviul video in limba engleza, accesati:
http://www.damaideparte.ro/index.php/ca … icala/591/ si http://www.curenaturalicancro.com/treat … tocol.html)

Numai bine.

..."Candida este principala cauza a cancerului - o noua teorie in lumea medicala


Cancerul este la ora actuala una dintre cele mai importante cauze care provoaca decesul. In acest video de 20 de minute, Doug Kaufman il intervieveaza pe oncologul italian Tullio Simoncini, autorul cartii ?Cancerul este o ciuperca? (este vorba despre Candida), care promoveaza o noua teorie referitoare la aceasta boala. Teoria sa sustine ca vindecarea cancerului poate fi simpla (fara riscuri) si rapida (in doar cateva zile).

In prezent celor diagnosticati cu cancer li se ofera de catre medici trei variante: operatie, chimioterapie sau radioterapie. Totusi, rata de succes este departe de a fi multumitoare.

In prezent, medicina se concentreaza pe a lucra cu ipoteza ca un factor important in aparitia cancerului este cel genetic, insa cercetarile recente arata ca acesta joaca un rol scazut in declansarea bolii.

Cercetarile doctorului Simoncini l-au condus la concluzia ca drept cauza principala a bolii este o banala ciuperca numita Candida. Aceasta exista in mod natural in organism, si nu cauzeaza probleme atat timp cat dezvoltarea ei nu scapa de sub control.

Tumoarea canceroasa este doar reactia fireasca a organismului de a se apara de aceasta ciuperca. Mai multe studii anterioare stabilisera deja o legatura evidenta intre cancer si Candida: intre 79 si 97% dintre bolnavii de cancer prezentau si infectii cu Candida.

Care este solutia? In acest video, doctorul Simoncini arata evolutia unor tumori spalate cu o banala solutie de? bicardonat de sodiu (praf de copt).
Marele dezavantaj in lupta cu Candida este faptul ca ea se adapteaza in cateva zile la atacul medicamentelor cunoscute pana acum. Insa nu se adapteaza suficient de repede si la bicarbonatului de sodiu. Din pacate nu este suficient sa inghitim praf de copt pentru a scapa de cancer, bicarbonatul de sodiu trebuie injectat direct in tumoare. Ph-ul tumorii se schimba de la acid la alcalin, ceea ce face ca ciuperca sa fie distrusa inainte de a avea timp sa se adapteze.

Experimentele doctorului Simoncini arata ca 99% din cazurile de cancer la san si vezica se pot vindeca in doar 6 zile, folosind doar un cateter care spala tumoarea cu solutie de bicardonat de sodiu.

Evident, interesele financiare din industria farmaceutica au facut ca doctotul Simoncini sa fie marginalizat, iar teoria sa sa fie prea putin cunoscuta.

Ce anume cauzeaza scaparea de sub control a dezvoltarii Candidei in organism si cum putem sti ca avem probleme legate de acest lucru? Un semn bun este dorinta nestapanita de dulciuri si fainoase, acestea fiind preferate de ciperca drept hrana. Este favorizata si de alcool, cafea, drojdie, lactate, majoritatea fructelor, otet, unele legume.

Candida secreta 79 de substante toxice pentru organismul uman, de aceea cei afectati se simt slabiti, ametiti, lipsiti de putere (de la alcoolul si acetaldehida secretate de ciuperca) si anxiosi, deprimati, fara putere de concentrare (de la reactia acetaldehidei cu dopamina).

In lupta impotriva proliferarii Candida in organism se recomanda o dieta riguroasa si chiar obtinerea de suport psihologic pentru a renunta la unele alimente nesanatoase, exercitii fizice care ajuta la reechilibrarea producerii de neurotransmitatori, consumul de bacterii ?bune?. "

Sursa: Mercola.com

Offline

 

#334 2008-10-19 12:10:22

milana
Sr. member
De la: orasul de pe deal
Inregistrat: 2006-09-14
Mesaje: 1177

Re: Din nou...CANCER!

am mai citit, daca nu ma insel, tot pe forum acesta, articolul de mai sus ... e o ipoteza care ma uimeste   :f?rv?nad:

Offline

 

#335 2008-10-19 14:36:10

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Din nou...CANCER!

da...f corect spus...o ipoteza...de aici pana a fi demonstrata e cale lunga...eu sincer nu iau in serios niciun "studiu" care nu vine dintr-o revista serioasa ( spre ex. Elsevier)...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#336 2008-10-19 23:34:11

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/12683_111.jpg
se vede?
nu am avut net pana cum.....
Maine fac o noua radiografie....sa vedem cum stau cu lichidul din plamani  .
Ele sunt printesele mele....

Ultima oara a fost editat de armand (2008-10-19 23:38:29)

Offline

 

#337 2008-10-19 23:40:18

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Din nou...CANCER!

hjarta vai ce scumpe sunt armand big_smile sa ti traiasca  applause


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#338 2008-10-20 00:43:14

ada2910
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-07-13
Mesaje: 299

Re: Din nou...CANCER!

vai ce ingerasi, sunt scumpe rau, sa-ti traiasca si fii tare pentru ele.

ma gandesc la tine si ma rog sa fie totul bine, pana acum nu am vrut sa postez, m-a impresionat prea tare povestea ta si nu am avut puterea.

totusi ai si un mic noroc ca nu stai in Ro. stiu ce spun....

te pup si sa fie totul bine.


Infrange-ti deci durerea
Fii vesel de se poate
Caci tot la zi ajunge
Si cea mai lunga noapte!

Offline

 

#339 2008-10-20 08:13:23

persifona
Vizitator

Re: Din nou...CANCER!

Chiar ca printese, sunt asa de scumpe  angel
Sa-ti traiasca si sa te faci bine, sa le fii alaturi!

 

#340 2008-10-20 08:51:15

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Din nou...CANCER!

Foarte dulci prnitesele tale armand. Sa-ti traiasca. Iar tu sa te faci bine sa te bucuri de ele.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#341 2008-10-20 08:54:24

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: Din nou...CANCER!

sa-ti dea Dumnezeu putere, sanatate si viata lunga pentru a putea fi alaturi de dragele tale printese. Sunt minunate.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#342 2008-10-20 09:05:07

alinuutza_81_23_11
Hero member
De la: vest de carpati
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 4085

Re: Din nou...CANCER!

Doamne ce fetite scumpe ai armand hjarta sa iti traiasca , sunt doua printese...

Armand vei vedea ca va fi bine.... anul viitor pe timpul asta te vei juca cu ele in parc, asta pt ca esti un luptator si nu te vei lasa invins... suntem alaturi de tine.. macar cu gandul


Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.Prove me wrong...

big_smile big_smile big_smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.