homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-20


#362 2008-11-09 23:36:03

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

de acord

Offline

 



#363 2008-11-09 23:50:59

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: Din nou...CANCER!

si tie noapte buna si sa te odihnesti ca ai nevoie de multa odihna acum cand treci prin asemenea momente grele. Ai incredere in Dumnezeu si in sfanta Fecioara Maria.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#364 2008-11-09 23:57:05

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Din nou...CANCER!

Foarte frumoase fetite ai Armand sa-ti traiasca.
D-zeu sa-ti dea putere sa lupti in continuare...gandeste pozitiv si lupta pt ca asta e cel mai important in momentul de fata. Sanatate iti doresc si sa auzim de bine.
http://psihologia.wordpress.com/2008/01 … de-cancer/
http://www.terapiinaturiste.ro/cancer-lazarev.php
http://compositum.weblog.ro/2008-10-13/ … RACOLULUI-(repost).html
http://www.portalroman.com/articole/vin … cancer.php
http://www.crestinortodox.ro/Acatistul_ … -6979.html
http://www.sfaturiortodoxe.ro/boala/apu … natate.htm
http://www.crestinortodox.ro/Sfantul_Ne … 9-537.html
http://www.crestinortodox.ro/Acatistul_ … -6391.html

Sper sa iti fie de folos linkurile

Ultima oara a fost editat de andrulina (2008-11-10 00:15:51)

Offline

 

#365 2008-11-13 00:47:32

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Azi am terminat ultima zi din cura a treia. Am o mica pauza....dupa care incep asaltul final. urmeaza sa imi recolteze celulele...verificarea aparatului digestiv, maduva, inima, etc
ma simt obosit....ca de obicei, cand ma simt putin rau...imi cam scade moralul. Am trecut prima etapa din cele 3....astept sa vad evaluarile, sa vedem exact ce efect a avut asupra bolii.
Sunt cam ametit, parc m-am trezit din anestezie, dar per total, pot spune ca am trecut usor pana acum peste prima etapa.
Parul inca sta bine pe mine.....e bine pt moral. smile
noapte buna! Cum am ceva nouati o sa scriu.

Offline

 

#366 2008-11-13 01:04:26

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Din nou...CANCER!

somn usor armand...tinem pumnii in continuare kram


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#367 2008-11-13 01:08:50

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: Din nou...CANCER!

noapte buna armand si multa ,multa sanatate iti doresc !


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#368 2008-11-13 09:07:15

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

multa, multa sanatate armand !

Offline

 

#369 2008-11-15 00:28:26

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

In seara asta ma sim cam rau, si ca de ovicei, ma apuca depresia. stateam si ma gandeam .....cat de marunti suntem...cat de putini importanti suntem in viata asta. ce soc ai cand iti dai seama ca soarele rasare si fara tine, ca nimic nu se opreste daca dispari. de fapt cand dispari.
Ma apropii cu pasi repezi spre finalul povestii. nu chiar asa repede, dar in sensul in care se va alege ce va fi cu viata mea.
Ma uit la fetitele mele, care sunt o nebunie.....ma uit in ochii lor cand ma striga ..tati..si imi dau seama ca se poate sa le dezamagesc, sa le creez o situatie in viata urata...
ma simt neputincios. cand discutam sa facem copii, tot timpul imi puneam problema daca pot sa le ofer o viata frumoasa, dar nu m-am gandit o secunda ca as putea sa nu le ofer chiar prezenta mea. Oribil!
de ce trebuie sa avem sentimente, ganduri, emotii?
Ma gandesc cu ce emotii asteptam craciunul, cea mai frumoasa sarbatoare pt mine...ABia asteptam sa fiu Mos Craciun pt fetele mele....Acum ce astept?
O operatie in picior.....recoltare, alta operatie la piept, urmata de chimioterapie groaznica....izolare spital.....radiere......pe langa teste si examinari. Si te intrebi de ce?
Sau cum? Organismul asta...dupa ce reguli, daca exista, functioneaza?
si totul intr-o suferinta extrema, pana la final. Si te intrebi.....ce sens are viata?

Offline

 

#370 2008-11-15 23:39:21

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

armand a scris:

In seara asta ma sim cam rau, si ca de ovicei, ma apuca depresia. stateam si ma gandeam .....cat de marunti suntem...cat de putini importanti suntem in viata asta. ce soc ai cand iti dai seama ca soarele rasare si fara tine, ca nimic nu se opreste daca dispari. de fapt cand dispari.
Ma apropii cu pasi repezi spre finalul povestii. nu chiar asa repede, dar in sensul in care se va alege ce va fi cu viata mea.
Ma uit la fetitele mele, care sunt o nebunie.....ma uit in ochii lor cand ma striga ..tati..si imi dau seama ca se poate sa le dezamagesc, sa le creez o situatie in viata urata...
ma simt neputincios. cand discutam sa facem copii, tot timpul imi puneam problema daca pot sa le ofer o viata frumoasa, dar nu m-am gandit o secunda ca as putea sa nu le ofer chiar prezenta mea. Oribil!
de ce trebuie sa avem sentimente, ganduri, emotii?
Ma gandesc cu ce emotii asteptam craciunul, cea mai frumoasa sarbatoare pt mine...ABia asteptam sa fiu Mos Craciun pt fetele mele....Acum ce astept?
O operatie in picior.....recoltare, alta operatie la piept, urmata de chimioterapie groaznica....izolare spital.....radiere......pe langa teste si examinari. Si te intrebi de ce?Sau cum? Organismul asta...dupa ce reguli, daca exista, functioneaza?
si totul intr-o suferinta extrema, pana la final. Si te intrebi.....ce sens are viata?

din pacate ...e foarte greu sa gasesti un raspuns intrebarilor tale... pentru cred ca de fapt astea sunt intrebarile care intr-un fel sau altul ne urmaresc pe toti intr-un moment sau altul al vietii noastre...vreau sa stii ca vei fi Mos pentru papuselele tale ...poate nu anul asta....dar la anul sigur....vreau sa stii ca te respect mult pentru taria pe care o ai si pentru maturitatea cu care privesti situatia ta...sunt sigura ca pentru tine asta e o incercare ...probabil ca Cineva urmareste sa te faca atent la niste lucruri pe care pana acum nu le-ai observat...pana la urma tu ne inveti usor usor ca trebuie sa ne bucuram de lucrurile 'mici' ...sa fim luptatori .....o sa iesi bine din asta fara indoiala .....eu simt asta din tot sufletul si stiu sigur ca asa va fi!!! Curaj omule!!! E batalia cea mai grea...dar te va consacra ca si gastigator cu siguranta!  kram


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#371 2008-11-16 00:35:18

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

multumesc pt mesaje....imi fac asa de mult bine. Nici nu aveti idee. Cand vezi ca cineva crede ca te vindeci.....atunci cand pe tine te mai lasa picioarele....chiar daca stii ca unii o spun doar de incurajare, sau altii pt ca asa simt.....scopul este bine atins.
azi mi-a fost iar mai rau.....dar acum e bine.
Incerc sa ma adun psihic pt ce urmeaza.....am nevoie reala.
Ma gandesc ca am doar 34 de ani. Senzatia de a muri...cred ca e ca si cum cineva te da jos dintr-un tren, in pustiu, desi statiile finale sunt f departe. Am atat de mult timp totusi in fata...Ma uit la prietenii mei....unii acum isi intemeieaza familii......si eu sa ma pregatesc sa parasesc scena vietii? Nu e stupid?
V-am zis....nu imi mai pasa de mine, doar de fetite. viata mea pana acum a fost plina, a avut de toate.....insa trebuie sa imi cresc fetele. Ma aude cineva???????
Somn usor.....

Offline

 

#372 2008-11-16 00:42:07

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

viata ta nu a fost plina...va fi plina de acum incolo...pentru ca o viata plina pentru tine inseamna sa-ti vezi copii crescand, sa 'cresti' alaturi de ei...sa-i iubesti...sa-i protejezi si sa fii alaturi de ei....ai multe de facut...hai ...ai incredere te rog...o sa vezi ca ai sa ne dai dreptate peste un timp puss somn usor si Dumnezeu sa aiba grija de tine!


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#373 2008-11-16 07:53:05

persifona
Vizitator

Re: Din nou...CANCER!

Nu te pregatesti sa parasesti nimic, armand. O sa te faci bine! Sunt doarte convinsa de asta puss

 

#374 2008-11-20 23:31:55

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

gata...de maine ma internez in spital pt colectarea celulelor stem. 3 zile imi fac niste injectii pt stimulare, luni ma opereaza sa imi bage cateterul in picior, de fapt la zona inghinala, si luni dupa amiaza incepe . tineti-mi pumnii, sper sa recolteze suficient.
masinaria am vazut-o...e ceva mai mare decat ma gandeam.
va spun cum a fost cand ma intorc.

Offline

 

#375 2008-11-20 23:37:12

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: Din nou...CANCER!

iti urez succes armand si sanatate. Totul va fi bine, ai incredere.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#376 2008-11-20 23:39:24

wra_blu
Banat
Inregistrat: 2008-08-31
Mesaje: 9276

Re: Din nou...CANCER!

multa sanatate...iti tinem pumii ca totul sa decurga bine puss

Offline

 

#377 2008-11-21 06:25:13

still_dreaming
Full member
De la: Yes we can!
Inregistrat: 2006-11-28
Mesaje: 488

Re: Din nou...CANCER!

armand a scris:

gata...de maine ma internez in spital pt colectarea celulelor stem. 3 zile imi fac niste injectii pt stimulare, luni ma opereaza sa imi bage cateterul in picior, de fapt la zona inghinala, si luni dupa amiaza incepe . tineti-mi pumnii, sper sa recolteze suficient.
masinaria am vazut-o...e ceva mai mare decat ma gandeam.
va spun cum a fost cand ma intorc.

ai incredere si totul va fi bine.
esti in gindurile mele!

sa ne dai vesti bune curind!


To accomplish great things, we must not only act, but also dream; not only plan, but also believe.
All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them.

Offline

 

#378 2008-11-21 09:14:03

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

Tinem pumnii.... sa te ajute Dumnezeu ....te asteptam !!! big_smile


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#379 2008-11-21 11:49:12

Infinity
Hero member
Inregistrat: 2006-01-02
Mesaje: 3368

Re: Din nou...CANCER!

Multa  multa sanatate Armand ! Te asteptam cu vesti bune !

Offline

 

#380 2008-11-21 12:03:48

alinuutza_81_23_11
Hero member
De la: vest de carpati
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 4085

Re: Din nou...CANCER!

tinem pumnii armand. Fii tare.....

Noi toti ce de aici vom fi cu gandul la tine .... pt ca VEI REUSI pt ca esti un invingator. Alunga gandurile rele ..... Gandeste-te la fetitele tale, gandeste-te la sotia ta , gandeste-te la toti cei dragi care iti sunt alaturi cu gandul , si nu in ultimul rand la noi . Toti vom fi cu tine pana la capat.

Este greu imi imaginez.... insa rezultatul va fi unul pozitiv, ai incredere in asta...


Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.Prove me wrong...

big_smile big_smile big_smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.