homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-26


#476 2008-12-22 01:20:46

monica01
New member
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 41

Re: Din nou...CANCER!

Draga Armand,

Sa ai sarbatori frumoase, linistite si sa fii inconjurat de multa dragoste si credinta.
Fii bine si multa, multa sanatate!!

Offline

 



#477 2008-12-22 10:21:30

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

nu uita ca atata timp cat exista sanse, te poti vindeca.
Am sa ma rog in continuare pentru tine,  sper din tot sufletul sa te faci bine...nu-mi gasesc cuvintele...
Sarbatori Fericite si La Multi Ani ptr fetite !

Offline

 

#478 2008-12-24 16:38:19

still_dreaming
Full member
De la: Yes we can!
Inregistrat: 2006-11-28
Mesaje: 488

Re: Din nou...CANCER!

atita timp cit sint sanse nu conteaza cit de mici, important e ca sint,

medicii spera sa raspund la ce imi fac acum. inca sunt sanse, dar asa mici

chiar nu vad de ce sa gindesti asa:

pana o sa dispar. atat cat pot. oricum sotia mea va va anunta.

cel mai important este ca tu sa vrei sa te faci bine,
cred ca toata lumea il stie pe Lance Armstrong, vezi la el s-a intimplat si sa se vindece si sa depaseasca efectele adverse.
l-am vazut anul trecut la un maraton, nu a iesit primul ceva in jur de 50, dar toata lumea il astepta ca pe un erou din cauza trecutului cauzat de boala.

Cycling legend Lance Armstrong -- a survivor of testicular cancer -- and girlfriend Anna Hansen are expecting a baby, CNN learned on Tuesday through his charitable organization.
Cyclist Lance Armstrong has announced he will come out of retirement and race once again in the Tour de France.
The baby is due in June.
Armstrong was diagnosed in 1996 with testicular cancer that had spread to his brain, lungs and abdomen.
He underwent treatment for the disease and was able to return to cycling, eventually winning seven consecutive Tour de France's.
The harsh chemotherapy left him unable to have children, although he and then-wife Kristin Richards had three children using sperm the cyclist had donated before the treatment. Armstrong and Hansen, however, are expecting without the use of any artificial fertilization process.
"This is a hopeful thing for testicular cancer survivors," CNN medical correspondent Dr. Sanjay Gupta said. "It means his body healed from the chemotherapy and surgery."
Armstrong retired from cycling after his seventh Tour de France win in 2005, and focused his energy on the Lance Armstrong Foundation (livestrong.org), which supports people affected by cancer. Armstrong founded the organization in 1997.

The 37-year-old Texan announced in September that he was launching a comeback with the goal of winning the Tour de France in 2009.


To accomplish great things, we must not only act, but also dream; not only plan, but also believe.
All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them.

Offline

 

#479 2008-12-24 17:53:52

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Sarbatori Fericite !

Offline

 

#480 2008-12-24 21:52:51

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: Din nou...CANCER!

Sarbatori Fericite si sanatate, armand, tie si familiei tale. Poate in seara asta Cineva va face un miracol pentru tine! Sper din tot sufletul asta. Si te rog nu mai fi disperat, lasa intrebarile, raspunsurile oricum nu te-ar ajuta! Traieste fiecare zi si gandeste-te la viitor, la viitor nu ca ai sanse mici!!! Te rog! Poti si tu sa ajuti un miracol sa se indeplineasca dar trebuie sa crezi ca se poate, ca se va intampla. Tare mult mi-as dori sa te vad putin mai optimist, mai increzator! te-ar ajuta mai mult. Nu spun vorbe in vant, mama mea a avut cancer, tatal meu la fel si o colega de a mea, am vazut ce face depresia, deznadejdea dar si optimismul si increderea din boala asta. Daca esti trist si crezi ca nu mai ai sansa asa e, daca iti spui ca vei invinge asa se va intampla. Seamana cu un joc " ce iti doresti cu adevarat, aia vei avea". Capul sus, privirea inainte!
Numai bine, armand! Si inca o data Sarbatori Fericite!


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#481 2008-12-24 22:32:40

alinuutza_81_23_11
Hero member
De la: vest de carpati
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 4085

Re: Din nou...CANCER!

Sarbatori linistite armand tie si familiei tale...

CRACIUN FERICIT !!!!


Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.Prove me wrong...

big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#482 2008-12-25 16:47:41

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Craciun fericit va urez tuturor! Va multumesc pt urari.
Astazi......era sa petrec craciunul in spital, pt ca am nevoie de infuzie de sange...de 4 zile simt ca mi se invarte capul ....e o senzatie de ameteala ciudata. s-a amanat pana maine.
sa aveti grija la sarmale, piftie, fripturi si carnati!

Offline

 

#483 2008-12-25 17:03:24

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Din nou...CANCER!

sarbatori fericite armand...

esti un luptator si Dumnezeu vede asta


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#484 2008-12-26 06:48:52

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

e tarziu...5,30 dimineata. m-am mutat, ca de obicei, pe o canapea din sufragerie...dupa prima trezire, nu mai suport sa dorm in dormitor, unde e f intuneric.     si cat ma chinuiam sa am intuneric unde dormeam!
mi-am verificat temperatura..mi-au spus ca daca am minim 37,8...la urgente. vad ca am 38! sotia mea zicea sa mergem.....dar mai e putin si ma duc pt perfuzii....mi-e mila de ea....nu mai stie unde sa se imparta.
ma simt f ciudat pe dinauntru, parca ma macina ceva. ametesc chiar stand in pat.mi-e somn si nu vreausa  dorm, simt ca pierd timp pretios. senzatie stranie!
temp a crescut......38,3
cred ca plec.....am frisoane rau

Offline

 

#485 2008-12-26 07:06:07

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: Din nou...CANCER!

armand, tu esti un luptator ... ceea ce trebuie sa faci este sa nu`ti pierzi speranta ... continua lupta asta pe care o vei castiga; crede in tine si in cei din jurul tau, oameni care te iubesc si care te invaluie cu iubirea si speranta lor ... nu te da batut!!! sunt sigura ca Dumnezeu va avea grija de tine smile
suntem alaturi de tine !!!

Offline

 

#486 2008-12-26 09:32:44

andrasa
New member
Inregistrat: 2008-11-03
Mesaje: 62

Re: Din nou...CANCER!

Craciun Fericit Tuturor!!!
Aveti Toti Un Gand Bun Si O Rugaciune Pentru Acest Semen De-al Nostru Care Trece Prin Asemenea Momente Gele! Aprindeti In Casele Voastre Candela Sperantei Si Pentru El. Sa-i Usureze Dumnezeu Suferinta Si Sa-i Dea Sanatatea Pentru Care Lupta Atata.
Sarbatori Pline De Lumina Si De Dragoste!

Offline

 

#487 2008-12-26 12:00:44

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

Craciun fericit prietene drag!! Sa ai incredere....


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#488 2008-12-26 14:04:29

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Din nou...CANCER!

Armand cum mai esti? Ce ti-au mai zis medicii?
Tu te odihnesti suficient? ca am observat ca scrii pe forum numai la ore tarzii....eu stiam ca ai nevoie de odihna multa daca ai cancer.

Offline

 

#489 2008-12-27 07:15:13

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

se intampla rar sa ma trezesc la ore tarzii, ca acum de ex. Am gura facuta zob de la chimio, totul e o rana. Ma dor si amigdalele...reactie la acest lucru.
Cand tusesc...doamne, paarca se rupe ceva in mine
Am din nou 38 grade....astept sa vad..am luat un paracetamol.
Astazi e o zi de vis pentru mine....fetitele mele implinesc 2 ani! Indiferent cum ma simt...astazi ma duc dupa cadouri. O sa ne luam si coifulete, tot felul de prostioare....sufletul meu sunt ele.....
Ma simt inversunat contra bolii, si inca rau. Parca nu imi mai este frica ca se poate sa mor...e o senzatie ciudata.
Somn linistit? Nu cunosc asocierea dintre aceste cuvinte.
am ajuns sa ma bucur ziua ca in ziua aia ma simt bine. Nu ma gandesc la maine. O fi resemnare, eu care faceam planuri la peste 2-3 ani distanta?
Of....afara ploua....sunt obosit..am frisoane. Si ce daca. azi e o zi speciala pentru toti.
Incerc sa adorm...mai vorbim.....

Offline

 

#490 2008-12-27 10:49:52

andrasa
New member
Inregistrat: 2008-11-03
Mesaje: 62

Re: Din nou...CANCER!

La multi ani, frumosi si buni pentru cele doua minuni nascute intr-o zi asa de importanta: Sf Stefan. Acesta sa le ocroteasca si sa va ocroteasca pe voi pe toti iar prin rugaciunile lui la Bunul Dumnezeu sa va mijloceasca savarsirea minunii de care aveti atata nevoie in cuibul vostru. Imbratisati-le si din partea noastra acei ...... ilustrii necunoscuti dar atat de aproape de voi cu tot sufletul. Bucurati-va de ziua de azi si de aceste zile minunate pentru toata suflarea.
Sa fiti sanatosi fericiti si sa va cresteti floricele frumos, cu dragoste, credinta si speranta! Inca o data La multi ani!!

Offline

 

#491 2008-12-27 10:59:11

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: Din nou...CANCER!

La Multi Ani pentru fetitele tale! Sa le dea Dumnezeu sanatate si noroc si sa le tina parintii langa ele pana se vor "satura" sa fie bunici smile !


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#492 2008-12-27 11:19:45

allys
Full member
De la: Galati
Inregistrat: 2007-09-03
Mesaje: 471

Re: Din nou...CANCER!

la multi ani pt ingerasii tai si multa multa sanatate.

Offline

 

#493 2008-12-27 11:54:23

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Din nou...CANCER!

La multi ani pentru ingerasii tai! smile ai sa vezi ca ele iti vor da puterea sa lupti in continuare

Offline

 

#494 2008-12-27 11:55:34

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Din nou...CANCER!

la multi ani pt fetitele tale si multa sanatate. capul sus.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.