homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-24


#438 2008-12-16 11:17:17

Infinity
Hero member
Inregistrat: 2006-01-02
Mesaje: 3368

Re: Din nou...CANCER!

Armand trebuie sa fii tare...gandeste pozitiv si o sa fie bine ! Multa, multa sanatate !!

Offline

 



#439 2008-12-16 14:41:40

trifanangela2008
New member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 52

Re: Din nou...CANCER!

Armand,fii tare,atit cit poti si gindeste-te ca Dumnezeu e alaturi de noi si ii pune la incercare pe cei puternici.sintem alaturi de tine si familia ta si ne rugam pentru tine.multa sanatate!

Offline

 

#440 2008-12-16 15:07:38

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Armand, medicii ce zic? Poate schimba schema de tratament si totul va fi bine. Hai ca esti pe mana unor profesionisti, te vor salva.
Dumnezeu sa te ajute si sa-ti dea putere.

Offline

 

#441 2008-12-16 15:25:59

andrasa
New member
Inregistrat: 2008-11-03
Mesaje: 62

Re: Din nou...CANCER!

Important e sa CREZI si tu cu adevarat, ca ai in jurul tau oameni care te iubesc si au nevoie de tine si chiar daca acum trupul e un pic mai bolnav, sufletul sa iti fie mai sanatos ca de fapt el este vesnic. Nu amintirea. Pentru asta e nevoie de multa, multa vointa si credinta. Cauta totusi sa discuti cu cei din jurul tau de acolo, sa stii ca in Barcelona este un preot de vreo 40 de ani,  pentru romanii de acolo foarte intelept si care te-ar putea ajuta sa treci mai usor peste toate aceste incercari si ti-ar putea raspunde la multe intrebari care te framanta. Nu lupta SINGUR cu demonii tai de care vorbesti. Dialogul sincer cu Dumnezeu, dialogul sufletesc este foarte necesar. Cunosc, prin prisma situatiei mele foarte multi oameni care s-au vindecat de cancer si ii vad cum se bucura de viata frumos si intelept. Dumnezeu are un plan cu fiecare dintre noi. De fapt orice am face tot la El ajungem. Numai cei credinciosi sunt incercati. Poate ca si sarutatul cu evlavie al icoanelor, mersul la biserica, rugaciunea sincera, bunatatea au un efect benefic asupra sufletului nostru. In astfel de cazuri ajuta. Iti spun din experienta. Biserica lui Hristos nu a fost gandita niciodata ca un instrument de manipulare in masa. Noi oamenii am facut-o asa. Trebuie ca in fiecare suflet sa existe o biserica. Si una luptatoare. Ai in fata un munte, de urcat. Chiar daca mai cazi, mai cobori totusi urci. De la spate te imping fetele sotia, parintii si noi. Urca fara frica sau disperare. Si sa dea Bunul Dumnezeu ca vestea buna a nasterii Fiului Lui sa iti readuca pe chip zambetul, speranta, nadejdea si credinta!

Offline

 

#442 2008-12-16 15:36:47

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: Din nou...CANCER!

Armand nu ne lasa Dumnezeu la greu , o sa vezi . El are grija de noi .Deschide-ti sufletul si roaga-te mult , lupta , trebuie sa poti. Nu esti singur ! e greu , dar trebuie , atat sa iti spui in gand:  "trebuie"   si sa te rogi.Dumnezeu sa te ajute

Offline

 

 Publicitate


loading...

#443 2008-12-16 16:40:10

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Gata...m-au sunat. In seara asta la 19, 20 in tara ma interneaza. Am ghinion ca s-a infundat si furtunasul din mana....iar operatie cred....
In fine, e greu sa scriu ce am in suflet....fiinta mea nu e decat un urlet grotesc de neputinta, disperare si teama si dor. Ma voi lupta ca un caine cu tot, nu o sa cedez un pas....cu cat ma chinuie dorul si disperarea mai tare, cu atat o sa ma inversunez mai rau.
Pe de o pare ma bucur ca plec asa repede in spital, pe de alta parte ma doare sufletul pt fetite.....dar asta e calea sa pot fi cu ele f mult timp.
Este imposibil sa va descriu prin ce stari trec. Stiu ca in starea in care e boala mea....acum sunt pe muchie de cutit. Reuseste sau tratamentul....atat de agresiva este inca ma ingrozesc.
Plec cu inima franta, cu moralul jos, speriat de ce poate urma, strivit de dor de fetite...ingrozit de posibilitati. Va intreb......asta e viata? Pt ce trebuie sa treaca un om prin asa ceva? De ce se mai naste atunci?
Va imbratisez...ma duc sa iau masa in oras.....imi era dor de perfuzii...sad

Offline

 

#444 2008-12-16 17:12:41

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Nici nu mai stiu ce sa zic...Doamne ajuta sa te faci bine.

Offline

 

#445 2008-12-16 17:22:27

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Din nou...CANCER!

In Romania te internezi sau  in Barcelona?

Offline

 

#446 2008-12-16 17:33:38

andrasa
New member
Inregistrat: 2008-11-03
Mesaje: 62

Re: Din nou...CANCER!

Oricat de greu ti-ar fi du-te cu incredere si speranta. Spune-ti ca vei invinge pentru fetele tale. Roaga-te sa-ti fie usor si sa treci cu bine peste toate. Sa nu simti ca timpul trece greu si sa fii convins ca orice sacrificiu are si o plata. Asta e viata. O lupta. Din care trebuie sa iesi sub scut. Sa te intorci in cuibul tau dupa un zbor atat de greu. Acolo unde te asteapta doi puisori. Pentru ei si pentru sotia si parintii tai trebuie sa lupti. Nu te lasa doborat de disperare. Va veni si ziua in care va fi mai bine ca azi. Sa dea Dumnezeu sa-ti fie bine.

Offline

 

#447 2008-12-16 21:16:16

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Din nou...CANCER!

tinem pumnii armand si ne rugam la Doamne Doamne!


hjarta

Offline

 

#448 2008-12-17 08:50:29

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: Din nou...CANCER!

Doamne ajuta-l sa treaca peste hopul asta si se se faca bine , sa vina la fetitele lui , nu il lasa la greu.Doamne ajuta!

Offline

 

#449 2008-12-17 11:01:40

monica01
New member
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 41

Re: Din nou...CANCER!

Fii puternic, Armand!! Vindecarea e in tine!!
Doamne ajuta!!

Offline

 

#450 2008-12-17 11:13:58

monica01
New member
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 41

Re: Din nou...CANCER!

Articol ziar:

Am fost diagnosticata cu limfom malign non-Hodgkin

Am fost diagnosticata cu limfom malign non-Hodgkin. La putin timp dupa aceea am cunoscut un OM - sa-i dea Dumnezeu sanatate - care a avut aceeasi problema si care, dupa parerea medicilor, nu mai avea de trait decat 2-3 luni. De atunci au trecut peste trei ani si domnul Soare Trifu nu mai are nici o urma de boala. Dansul mi-a recomandat urmatorul tratament naturist:


Culevit - un stimulator al imunitatii pasive. Dupa o lunga activitate stiintifica, in care s-a studiat comportamentul celulei canceroase, s-a constatat ca aceasta este foarte avida si ca lacomia ei poate duce la declansarea unui mecanism natural de autodistrugere.
Astfel s-a pus la punct o mixtura de aminoacizi, vitamine si glucide intr-o anumita proportie care ?sa ajute? aceasta celula canceroasa sa se autodistruga. Shark Aid (cartilaj de rechin macinat sub forma pura) - In patologia rechinului nu se intalnesc deloc tumori maligne.

Rechinii nu se imbolnavesc de cancer, deoarece cartilajul lor contine 6-7 tipuri de proteine care inhiba dezvoltarea retelei vasculare, actionand ca substante antiangiogenetice. De asemenea, anumite glucide din componenta cartilajului, denumite mucopolizaharide, au, pe langa rolul de imunomodulant, si un puternic efect antiinflamator.

Coenzima Q10 (ubichinona) - o substanta prezenta in toate celulele organismului, indispensabila desfasurarii normale a proceselor biologice si biochimice.
Polinesian Noni (Morinda Citrifolia) - un sirop cu remarcabile proprietati de vindecare, cunoscute de peste 2000 de ani in Polinezia, China, India etc., fiind considerat un panaceu folosit in peste 101 probleme de sanatate.

Printre componentele sale se afla si damnacantalul, care are actiune anticancerigena prin inhibarea multiplicarii celulelor precanceroase si prin stimularea formarii celulelor T ale sistemului imunitar. Actiunea sinergica a acestor suplimente a facut ca dupa patru luni de tratament naturist, in paralel cu cel clasic (cu citostatice), sa ma vindec de aceasta boala. Desi analizele imi ies foarte bune, eu nu a intrerupt tratamentul naturist.

   Vreau sa-i multumesc si pe aceasta cale domnului Trifu ca existata.   Loredana B. - Piatra Neamt

Offline

 

#451 2008-12-18 01:13:05

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

buna, sunt sotia celui mai bun, sensibil si deosebit om de pe lumea asta
vreau sa va multumesc din suflet pt  sprijinul acordat sotului meu ,nici nu stiti cat de mult il ajuta cuvintele voastre
eu de cate ori va citesc postarile izbucnesc in plans
azi a inceput chimioterapia  care dureaza 3 zile dupa care in functie de cum se simte va veni acasa pt 2 sapt, urmand apoi cea de a 2 cura
acum se simte bine  fizic si psihic dar probabil ca vor urma zile si mai grele.....
daca va reactiona cum trebuie la aceste cure (si sunt convinsa ca asa va fi) atunci avem aceleasi sanse mari de vindecare
deocamdata atat daca mai sunt vesti o sa le aflati prin mine sau el
va doresc din suflet sanatate multa

Ultima oara a fost editat de armand (2011-06-19 00:25:29)

Offline

 

#452 2008-12-18 01:23:23

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Din nou...CANCER!

va fi bine..o sa va ajute Dumnezeu pt ca sunteti niste oameni buni!
tin minte de ceva analize ale caror rezultat vine in 18...maine e 18..


hjarta

Offline

 

#453 2008-12-18 01:49:11

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

pai era vorba despre pet-tomograf ,am aflat rezultatul pt ca s-au precipitat lucrurile si acolo s-a vazut ca tumoarea a crescut in 10 zile f mult (probabil din cauza pauzei mari care a trebuit sa se faca pana la pet 5 sapt)

Offline

 

#454 2008-12-18 01:54:50

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Din nou...CANCER!

aha, am inteles..
ne gandim la armand si ii transmitem toate gandurile bune.. vad ca sunteti mai optimisti (si el ziceai ca sta mai bine cu moralul) ceea ce e un lucru foarte bun.


hjarta

Offline

 

#455 2008-12-18 11:18:03

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Multa sanatate, sper din toata inima sa se faca bine...ne rugam ptr tine prietene drag, sper sa treci peste aceasta grea incercare si sa te bucuri in continuare de familia minunata pe care o ai...crede-ma ca inainte nu apreciam foarte mult ceea ce aveam, insa acum mi-am schimbat foarte mult modul in care privesc viata, incerc sa fiu mai buna in fiecare zi si sa inteleg oamenii asa cum sunt ei, nu sa-i schimb. ..
Sanatatea e cea mai importanta! Doamne ajuta !

Offline

 

#456 2008-12-18 12:11:40

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

multa sanatate...va tinem pumnii dragii nostri ...va fi bine cu siguranta
ma inclin in fata voastra ...sunteti niste oameni incredibili ...va rog aveti incredere ca o sa fie bine... cumva in sufletul meu stiu asta... nu va pot explica cum ...dar stiu ca va fi bine...acum e cel mai greu...amandoi aveti muuult efort de facut dar n-o sa fie in zadar!!


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.