homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-23


#419 2008-12-15 18:35:55

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Din nou...CANCER!

Ai incredere Armand in D-zeu....sper sa faca o minune si sa te faci bine.

Ultima oara a fost editat de andrulina (2008-12-15 18:36:34)

Offline

 



#420 2008-12-15 19:44:08

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: Din nou...CANCER!

armand, eu ti-am mai spus: tu esti mult prea concentrat pe boala ta! si asta nu iti face bine deloc. nu stiu de ce, si nu as vrea sa te superi pe mine, dar am uneori senzatia - ca citesc mereu ce scrii - ca parca o ajuti, parca inconstientul tau si-o doreste, ai facut-o parte din tine. stii atat de mult despre boala, despre proceduri dar nu te ajuta cu nimic asta dimpotriva iti face mult mai mult rau. detaseaza-te de ea! viata ta nu inseamna boala asta, viata ta inseamna altceva! lasa boala in seama doctorilor , tu bucura-te de viata ta chiar asa cum e ea. traiesti, armand, si asta inseamna ceva!!! de ce sa iti traiesti viata concentrat pe boala? concentreaza-te pe fetele tale, pe ce vei vrea sa faci cand vei termina cu spitalul. construieste-ti puncte in viitor pe care sa le cuceresti, care sa te traga inspre ele.
armand, cand vei scapa de stat prin spitale care este cel mai simplu lucru pe care vrei sa il faci si care sa te bucure?
si as vrea sa imi mai spui ceva: 5 lucruri bune care ti s-au intamplat in viata si care conteaza si acum foarte mult pentru tine.

Ultima oara a fost editat de lucia05 (2008-12-15 19:46:45)


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#421 2008-12-15 20:48:33

andrasa
New member
Inregistrat: 2008-11-03
Mesaje: 62

Re: Din nou...CANCER!

Armand NU DISPERA!!! Iti vorbeste un om trecut prin grele incercari. Acum 6 ani am fost operata de un nodul pulmonar la IOC Cluj iar acum am doua saptamani de la o histerectomie totala tot la Cluj dar nu la onco. Cateodata fac haz de necaz si spun ca incet incet ma ciopartesc cate un pic..... . Si asta pt a fi mama la copii. Cat mai mult timp. Insa tot copii imi dau puterea de a merge mai departe. Si mi-a spus un preot odata ca niciodata sa nu gandesc negativ ca atrag raul la mine. Asa trebuie sa faci si tu. Sa iti imaginez ce frumos va fi cu fetele tale de mana in prima zi de scoala, cand vei sta cu....... batul la usa de ce curtate vor fi, ca le vei conduce pe rand la altar si neaparat fa-ti planuri de viitor. LUPTA ca toata viata asta e o lupta continua pentru fiecare dintre noi. Fiecare zi e o victorie e un bun castigat. Cu greu. Zambeste, fa-i complimente sotiei ca in prima zi, gandeste pozitiv si ai nadejde ca Bunul Dumnezeu are un plan cu fiecare dintre noi. Vei fi un invingato sorcova r, ai sa vezi.

Offline

 

#422 2008-12-15 22:25:23

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Am primit telefon de la spital.....sunt mai bolnav ca acum 3 luni sau 4....cand am venit in barcelona!! din cauza pauzei necesare pt pet....boala a crescut enorm doar in 10 zile!
Solutia este ca maine, cel tarziu poimaine ma interneaza urgent in spital....Voi incepe doua cure de chimio f puternica, care necesita spitalizare, cu scopul de a regresa boala. Apoi, fara pauza, curele soc de chimio premergatoare transplantului.
Asta e ultima seara pe care o petrec cu puiii mei....cand ma voi intoarce in aceeasi casa, voi sti cum sunt.....Ma simt ca un soldat care pleaca pe front.....si adevarul este ca asa multi au foat ca mine....soldati.
E un cosmar, nu ma asteptam sa fie mai rau ca la inceput. Ce pot spune? Am avut 3 luni linistite, pline de sperante....acum totul s-a naruit aproape.
Mi0e teama, mi-e groaza.....
Va rog sa va rugati pt mine, la fel ca pana acum....mi-e sufletul greu.
Ma  simt vinovat pt ce mi se intampla fata de copiii mei. Urlu de neputinta si durere!
ma voi lupta pana in ultima clipa cu boala.....acest blestem cazut peste familia mea. Sper sa am net in spital si o sa va mai spun cum sunt.....daca nu o sa o rog pe sotia mea sa va spuna cum stau.
Va multumesc pentru tot.....si sper sa inving. Trebuia sa vina si clipa asta, in care voi fi fata in fata cu adevarul.
Plec cu pronostic prost..........dar ma gandesc ca Dumnezeu nu poate lasa puiii mei fara tata!
Sa va bucurati de sarbatorile de iarna , de Craciun, cea mai frumoasa sarbatoare posibila......si sa va ganditi si la mine...la puiii mei......
Si nu uitati.....bucurati-va de fiecare zi ca si cum ar fi ultima, caci viata inseamana doar timp. Atat. In final nu ramane nimic. Doar amintirea......

Offline

 

#423 2008-12-15 22:59:28

alinaa_me
Full member
Inregistrat: 2008-01-06
Mesaje: 135

Re: Din nou...CANCER!

asa te rugam si noi pe tine sa te bucuri de fiecare clipa..Dumnezeu nu doarme ...e acolo sus si stie el ce face..Ai si din partea mea numai ganduri de bine,sa-ti ajute bunul Dmunezeu sa treci cu bine peste asta..e o incercare grea a vietii,peste care, insa,TREBUIE  sa treci cu bine.Nu-ti pierde speranta...au foat atatea cazuri care s-au vindecat...chiar eu am unul in familie.Sa te binecuvanteze Dumnezeu!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#424 2008-12-15 23:08:29

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: Din nou...CANCER!

iti doresc tot binele din lume si sanatate, sa te faci bine aramand. Copilasii aia mici au nevoie de tine. Dumnezeu sa te ajute.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#425 2008-12-15 23:10:19

persifona
Vizitator

Re: Din nou...CANCER!

Doamne ajuta!

 

#426 2008-12-15 23:12:18

yoyomi
Sr. member
Inregistrat: 2007-03-03
Mesaje: 1042

Re: Din nou...CANCER!

Fi optimist Dumnezeu o sa te ajute. Pote de Craciun, Dumnezeu va face o minune si te vei insanatosi. Sanate si sa vi cu vesti f bune. Doamne ajuta.


hjarta

Offline

 

#427 2008-12-15 23:14:22

old_soul
Insomniac member
De la: locul unde e liniste
Inregistrat: 2008-04-29
Mesaje: 6127

Re: Din nou...CANCER!

Doamne ajuta!!!!
grater   grater   grater
sunt si eu pe aici,alaturi de tine!  smile


My Tears Dry On Their Own

Offline

 

#428 2008-12-15 23:15:06

alinuutza_81_23_11
Hero member
De la: vest de carpati
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 4085

Re: Din nou...CANCER!

armand suntem alaturi de tine..... ne vom gandi la tine in fiecare clipa , trebuie sa reusesti armand, pt copii tai, pt sotia ta, pt toti cei ce te asteapta acasa ... pt noi care sunntem cu gandul la tine. Nu te lasa invins si crede in tine.....

Curaj armand ... VEI REUSI .....


Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.Prove me wrong...

big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#429 2008-12-15 23:15:32

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Din nou...CANCER!

imi dau si mie lacrimile cand citesc sad

Offline

 

#430 2008-12-15 23:19:37

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: Din nou...CANCER!

ai sa vezi armand k Dumnezeu nnu te va lasa .... o sa fii bine


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

#431 2008-12-16 08:14:38

andrasa
New member
Inregistrat: 2008-11-03
Mesaje: 62

Re: Din nou...CANCER!

Haideti sa fim uniti toti intr-un gand bun care sa-l ajute pe Armand. O rugaciune pentru el si familia lui. Pentru el sanatate si speranta, pentru sotia lui puterea de a rezista la toate aceste incercari, pentru fetite sa ne rugam sa le dea Dumnezeu sa creasca frumos alaturi de parintii lor. Doamne ajuta-i!

Offline

 

#432 2008-12-16 08:43:06

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Hai Armand ca ai sa treci peste asta, Dumnezeu poate a ascultat rugaciunile noastre, a tuturor. Am incredere in el si-mi doresc de Craciun sa te faci tu bine, e dorinta mea. Am si eu un puiut mic de aproape 3 ani si  incerc sa inteleg prin ce treci...

Te iubim si o sa te sustine

Sa nu crezi ca am uitat de intalnirea noastra a celor de pe forum, sa te faci bine, sa te rogi, sa crezi !

Doamne ajuta !

Offline

 

#433 2008-12-16 09:04:58

Tei
Hero member
Inregistrat: 2007-11-19
Mesaje: 3218

Re: Din nou...CANCER!

Doamne ajuta, Armand sa te faci bine!
Inca doua ganduri unite cu alte sute ale celor de pe forum.
Primeste si rugaciunile, dorintele noastre de cCraciun : Sa te faci bine!

Te asteptam inapoi.


Hello me...meet the real me
I love not man the less, but Nature more

Offline

 

#434 2008-12-16 09:27:38

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

Dumnezeu sa te ajute! ...Armand...ma rog sa te intorci cu vesti bune...si stiu ca asa va fi...te rog nu-ti pierde speranta...acum e momentul in care trebuie sa dai tot...te asteptam inapoi prietene drag cu multa sanatate ...si hai....PUTERE!! CURAJ!! puss puss
Dumnezeu sa te aiba in paza!!!!


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#435 2008-12-16 10:57:45

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Sunt inca acasa....am avut o analiza care s-a anulat....astept sa fiu sunat sa ma interneze. Fiind ceva neasteptat...nu aveau pat aseara. In fiecare ora mor cate putin. Ma simt ca intr-o cursa contracronometru....si asa e.
Va multumesc din suflet pt gandurile voastre. Sotia mea plangea de emotie.....Sunteti minunati...mi-e frica ingrozitor pt viata mea.....nu pot sa cred ca sunt mai rau ca la inceput.
deja mi-e dor de copiii mei....o sa stau in spital pana in februarie, sub tratament soc. As vrea sa ma calce cu tancul, orice sa suport, doar sa scap. E crunt sa stii ca fiecare minut care trece te indeparteaza de viata......
E atat de lipsit de sens ce se intampla cu mine.....sa am asa ghinion.....?
Sunt plin de taieturi, intepaturi, cicatrici....si degeaba pana acum. Am trait 3 luni linistite cu familia mea...un cadou de la viata.
O...faceti o minune pentru copiii mei ! Inca am sanse.....ma pot vindeca. Cineva sus acolo trebuie sa ma ajute!!!!
Sunt disperat.....nisipul din clepsidra curge cu rapiditate...

Offline

 

#436 2008-12-16 10:59:33

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: Din nou...CANCER!

lupta armand, ai incredere in Dumnezeu.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#437 2008-12-16 11:05:14

alinuutza_81_23_11
Hero member
De la: vest de carpati
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 4085

Re: Din nou...CANCER!

ARMAND te rog sa te aduni si sa nu mai gandesti negativ.... vei reusi, va fi greu , insa nu imposibil .. ai langa tine o intreaga echipa de profesionisti , o ai pe sotia ta , ne ai pe noi cei de aici , te rog sa nu mai privesti cu pesimism ....


Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.Prove me wrong...

big_smile big_smile big_smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.