homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-77


#1445 2009-09-18 20:24:41

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Armand , as vrea sa stiu ce faci ? Cum te simti cu respiratia , tusea si sa faci ceva cu lichidul acela ... nu sta ... lupta si iar lupta ... sa nu lasi sa patrunda alta complicatie pe linga ce ai ... stii cum este ... nu este voie .. pastreaza te ca sigur trebuie sa gaseasca Dumnezeu o solutie prin oameni cu suflet si drepti ... corecti ... tie nu ti trebuie amagiri ca sa nu le spun minciuni ! Sa nu incetezi sa te rogi , asa cu vorbele tale , le asculta mai bine Dumnezeu ! Doamne , te rog sa l ai si pe el in paza ta si sa l izbavesti de aceasta boala !

Offline

 



#1446 2009-09-19 08:36:28

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Din nou...CANCER!

andrulina a scris:

Loveable a scris:

andrulina a scris:

Armand dar de aici din Romania nu-ti pot gasi un donator? noi putem face cava pt tine in sensul asta?

se poate merge la spital sa iti ia niste sange sa te inscrii in baza de donatori.
la timisoara de exemplu, sunt fonduri (cel putin asa spun ei)

si daca te inscrii in baza de donatori si esti compatibil poti dona maduva? de la noi din Romania...asta ma intereseaza.
stiu ca astia tot au facut tam-tam ca se poate si pe la tv au zis...de asta sunt curioasa daca e asa sau nu.

se poate.
dar acum se doneaza sange de unde se extrag celule stem.
eu m-am inscris pe site-ul protv iar dupa ce s-a anuntat ca s-a infiintat Registrul am primit un e-mail ca voi fi chemata in curand la recoltare pt inscriere in baza de date. acum astept.

Offline

 

#1447 2009-09-20 11:43:20

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Din pacate pt mine......inscrisul in baza de donatori pe site-ul pro-tv-ului nu inseamna nimic.....doar propaganda. Eu am vb cu Paula Herlo, cea care a initiat acest lucru, insa si ea stie ca nu sunt bani pt asa ceva. Am inteles ca sunt f multi inscrisi asa....dar tara asta in care traim e la zeci de ani distanta de civilizatie, de dezvoltare, etc.
Imi trec zilele una cate una, prea repede acum.....S-ar parea ca miercuri voi fi chemat la viena, la o prima intrevedere cu medicul, dar eu sper sa imi si puna o cura de chimio, sa ma ajute sa imi revin din starea asta groaznica in care ma sufoc.....
Oricum.....o sa coste f mult totul.....deja imi cereau o adresa unde sa imi trimita factura emisa pt analiza ganglionilor.....
ma simt asa de obosit...sunt epuizat de tot timpul asta care a trecut, si ma asteapta alta perioada si mai grea. Optimist? Daca nu am donator.....dumnezeu trebuie sa faca o minune sa fiu salvat. Sipana acum , daca era sa fie , imi gaseau donator.
fiecaree zi e pt mine e la fel, greu de trait. Ma chinui cu tusea seaca infiorator, respiratia este extrem de proasta....
of.....

Offline

 

#1448 2009-09-20 11:55:34

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Din nou...CANCER!

armand, nici nu mai stiu ce sa zic...noi ne rugam in continuare pentru acea minune de care ai nevoie
si capul sus, nu te lasa batut!

Offline

 

#1449 2009-09-20 13:22:54

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Mereu sunt cu gindul alaturi de tine ! Regret tot ce ti se intimpla si il rog pe bunul Dumnezeu sa ti dea o speranta fiind convinsa ca sufletul tau bun va rasplati minunea ce el hotaraste sa ti o dea ! Esti numai in miinile puterilor cerului ! Lupta si te rog ai incredere ca forta vindecarii vine si de la tine , din interiorul tau ! Sincer , nu vreau sa fiu in locul tau ! Nu ma simt nici eu grozav , dar trag de mine si lupt si ma rog si sper ! Pentru tine , ma rog sa ti gaseasca solutie medicii ce iti analizeaza toate cele necesare invastigatiilor , sa le lumineze mintea si sa le dea in suflete bunatate ! Sa rezisti , sa tragi de tine si sa lupti , ok??!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1450 2009-09-21 06:35:33

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

as vrea sa dorm a cum, insa o tuse seaca si sufocarea ce parca se inrautatestepe zi ce trece nu ma lasa.pur si simplu ma sufoc, simt ca lesin din cauza lipsei de oxigen.
Sufocarea poate fi uneori cauza.....somnului vesnic in asa boala. Imi aduc aminte cand eram salvamar si se intampla sa scot pe vreunul cu nesaansa, inecat.....ma gandeam ca e teribil sa mori sifocat.......
Sper sa imi puna aia o cura la viena cat mai repede, pt ca altfel, real....probabil ca mi se apropie sfarsitul.
Nu sunt speriat, nu mi-e frica de moarte, nici nu o mai iau in calcul ca pe o sperietoare,,,insa nu vreau sa ma chinui. Si acum, credeti-ma, ma chinui rau de tot.
O sa incerc sa dorm, desi nu vad cum sa stau ca sa dorm, parca se rastoarna in mine un bolovan greu care imi striveste organele interna, si de cate ori imi schimb pozitia si-o schimba si el.
Am ajuns la capatul puterilor, aproape.
Vom vedea ce va urma..........

Offline

 

#1451 2009-09-21 10:08:23

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Din nou...CANCER!

armand, gandeste-te la fetele tale, la sotia ta.. pentru ele merita sa lupti cu toate puterile tale, pentru ca ele te vor acolo, in viata...

Offline

 

#1452 2009-09-21 13:05:48

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

of, armand...sper ca la Viena sa gasesti o cale spre vindecare...Dumnezeu sa-ti lumineze drumul, sa te faci bine...macar pentru micile printese sa faca aceasta minune.

Offline

 

#1453 2009-09-22 10:12:41

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Daria , ai primit ? /////  Armand , nu pot sa nu intru sa te salut si sa ti doresco zi buna si plina de pace si liniste ! Astept sa mi spui ca cei de la Viena te au chemat si te ajuta cu ceva ... sper iar tu nu inceta , nu inceta sa te rogi sa te vindeci si sa ti gaseasca un remediu , chiar si donator iti va putea gasi ...nu a sosit momentul dar eu cred in puterea cerului ... roaga te ! Va doresc si celor mari si celor mici bucurii si viata linistita !

Offline

 

#1454 2009-09-22 14:18:55

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Din nou...CANCER!

Sper din suflet sa aud vesti bune si sa faca D-zeu o minune pt voi. Multa putere sa aveti in continuare si incercati sa va mentineti psihicul cat mai tare.
Iris am inceput sa citesc cartile pe care mi le-ai trimis, imi plac foarte mult puss

Offline

 

#1455 2009-09-22 14:45:15

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Iris, sa-mi trimiti si mie...
Va doresc la toti sanatate multa si sa nu va pierdeti increderea.

Offline

 

#1456 2009-09-22 19:17:28

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Da , azi v am trimis tuturor ceea ce am primit si eu de la o prietena ! Se ocupa de sanatatea trupeasca si sufleteasca ! Armand , cred ca ai primit si tu ... tie iti doresc multa multa putere in izbavirea de boala .. acum am sa lupt sa primesc si eu medicamentul .. ca se pare ca nu sunt fonduri ... si s au gindit ca viata mea ca de altfel ...la multi oameni bolnavi se necociaza sau se amina ca facturile la plata .. nu azi ... poate miine ... astept vesti de la tine mereu si din sufletul meu suferind .. dar suferinta ta este mai altfel ... mai mare .. mai dureroasa .. asa ca tie iti acord atentia si sprijinul moral daca poti sa l simti ... cuvintele , frazele nu pot reda ... dar nu mi pierd speranta in toate puterile cerului !

Offline

 

#1457 2009-09-24 16:35:48

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Ce faci , Armand ? Ce vesti ai de la Viena ?

Offline

 

#1458 2009-09-25 20:10:08

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Oare ce face Armand...abia astept sa intre sa ne spuna si sa ne dea o veste buna..Doamne ajuta sa fie bine!

Offline

 

#1459 2009-09-27 16:24:37

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

salut! sunt in viena de 5 zile internat la o clinica de aici, Dobling.stau cu sotia mea in camera ceea ce e excelent, ca am nevoie de ajutor.
medicul meu este extrem de meticulos, f atent...intai a trebuit sa imi tratese o infectie la plamani si abia de ieri am inceput chimio, care dureaza pana marti, din ce am inteles.
azi imi e mai bine, dar pana ieri a fost teribil, nu puteam sa mai respir decat stand aplecat spre fata, de dormit ce sa sic.....teroare. Aici e o romanca asistenta f de treaba care s-a oferit sa imi aduca laptopul de acasa pana deseara.....
am avut o prima operatie, mi-au pus cateter in piept pt chimio, care e f puternica. A fost excelent, m-au adormit si nu am simtit nimic, medicul fiind uimit ca in barcelona mi-au facut pe viu....si mi-a si reparat taietura primaa, facuta din barcelona, se vede ca un fir de ata acum.
IImpresia mea  este ca medicii sunt mult mai prifesionisti.....insa probabil pt ca la clinica asta nu sunt decat de la un nivel in sus. Asistenta romanca a spus ca aici e spuma medicilor din austria.
Da doamne sa gasesc  un donator!!!!!
deci medicii sunt mult mai amabile, etc personalul medical la fel, insa romanca spunea ca asta e politica clinicii, ca daca au reclamatii sunt dati afara. Cu toate astea, in barcelona asistentele au fost excelente...medicii nu, mult mai reci. In fine....mai am o branula in mana stanga.
mi-au facut tot felul de analize, teste........aveam o analiza carre arata infectie de 30 de ori mai mare ca maximul admis!
o sa vedem ce o fi, insa lupta crancena pt ca am si metastaze...la plamani si la ficat. Deci....trebuie ca ce tratament fac acum sa tina si sa dea boala inapoi, pana gasesc un donator. Altfel am putin timp sa va mai scriu aici. Din lumea de dincolo nu cred ca se poate, ca as face-o....
sa aveti multa sanatate!

Offline

 

#1460 2009-09-27 17:24:37

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

DOAMNE  Armand...da sa se gaseasca un donator!!!!!
Iti urez numai bine si sa te simti mai bine acum...
Sa speram ca austriecii  vor face ceea ce trebuie ptr tine ,ptr ca sunt f devotati muncii lor si profesionisti


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1461 2009-09-27 19:44:48

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Sper din tot sufletul sa te faci bine...nici nu mai stiu ce sa zic...doar Doamne Ajuta !!

Offline

 

#1462 2009-09-28 16:26:11

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

Doamne ajuta!! sa fie bine, sa gasesti donator...sa lupti ...o imbratisare si din partea mea
SANATATE!!!


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#1463 2009-09-28 18:25:44

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

multa sanatate , Armand !

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.