homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-76


#1426 2009-09-11 22:50:52

dreamer
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-05
Mesaje: 1567

Re: Din nou...CANCER!

Sa-ti dea Dumnezeu putere in continuare...Desi e usor sa dai sfaturi din afara ca stiu ca ti-e ffff greu nu trebuie sa te dai batut trebuie sa mai existe o speranta!Din tot sufletul sper sa-ti dea Dzeu forta sa lupti in continuare


Dance like nobody is watchin....

Offline

 



#1427 2009-09-11 23:35:34

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: Din nou...CANCER!

Armand, desi nu mai prea scriu pe forum, iti citesc gindurile de aici cit de des pot si sint cu sufletul intreg alaturi de tine. Si ai sa vezi ca gindurile noastre, ale tuturor, se vor intilni undeva pe drumul spre viena si iti vor da plusul de putere si incredere de care duci lipsa acum...

Offline

 

#1428 2009-09-11 23:36:06

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Trebuie a lupti in continuare prietene drag, stiu ca e foarte, foarte greu...dar sa faci asta pentru fetitele tale...au mare nevoie de tine..nu-ti lua tu singur ultima sansa ! Multa sanatate iti doresc, sa fii puternic si te asteptam cu vesti...

Offline

 

#1429 2009-09-12 13:38:07

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Armand , lupta , lupta si trage de tine ca sa poti sa lupti cu toate puterile ... te rog sa te autosugestionezi ... trebuie sa lupt pentru mine si tineretea mea .. in plus pentru minunile acelea scumpe -puii  de om pe care i ati crescut si au nevoie de tati lor ...spune mereu ,, DOAMNE EU II IERT PE TOTI , POATE AM GRESIT FARA VOIE SAU CU VOIE SI TE ROG AJUTA MA SA RESPIR IAR CEI RAU IN INTERIORUL MEU OPRESTE TU CA PE TINE DOAMNE TE ASCULTA SI MUNTELE SI MAREA ,,   Armand , sa nu dai inapoi .. nu cadea psihic ca asa se procedeaza intii se distruge ce i divin in fiinta ta apoi sa stii ca pot intra multe boli si ispite ... nu ...nu lasa sa ti macine interiorul aceasta boala , : ca esti motivat si cere lui Dumnezeu ce i mai bun pentru tine .. te rog Doamne ajuta ma si da mi zile !

Ultima oara a fost editat de iris.23.07. (2009-09-12 15:52:30)

Offline

 

#1430 2009-09-14 13:45:51

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

...Armand te asteptam sa revii cu vesti...cat mai bune am dori, ai grija de tine si incearca sa-ti pastrezi echilibrul..nu renunta, mai sunt sanse.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1431 2009-09-14 14:15:33

livya
Full member
De la: zalau....acum milano.
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 517

Re: Din nou...CANCER!

armand :sa te ajute Dumnezeu sa treci cu bine,si nu uita EL e langa tine...
O,iubitul meu Prieten,fara Tine viata mi-ar parea lunga si trista,de nesuportat.Cu Tine insa,munca mea devine usoara,placuta,lacrimile mele sunt sterse de Tine.Fara Tine n-as vedea peste tot decat rautate si nedreptate,pericol continuu.Cu Tine toti oamenii imi par buni,saracii,inca orbi si nestiutori.O mila imensa ma cuprinde pentru toti cei "care nu stiu ce fac".Toate evenimentele sunt pentru mine talmaciri venite de la Tine,iar mana in mana cu Tine,iubitul meu Domn,astept cu liniste si incredere moartea cea dulce,clipa in care Te voi vedea pe Tine,idealul meu scump,care ma astepti si care nu m-ai parasit si nu m-ai tradat niciodata!VIATA MEA O LAS IN MAINILE TALE IUBITE PRIETEN!TU STII MAI BINE CE ESTE LUMINA PENTRU MINE SI CE NU...
doamne ajuta!

Ultima oara a fost editat de livya (2009-09-14 14:17:28)


mihai pui de livya
un vot pentru mihai kram

mami de baietel mihai...santahappyapplause

Offline

 

#1432 2009-09-16 21:50:09

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Ce mai faci Armand?
Doamne ajuta sa vii cu vesti cat mai bune.

Offline

 

#1433 2009-09-17 00:37:47

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

nu am vesti bune...timpul vestilor bune a trecut.....la viena am trimis mostrele de ganglioni sa vada daca e acelasi diagnostic ca la barcelona......sapt viitoare ar trebui sa ma cheme.
Nici un raspuns legat de donatori.
Timpul trece ucigator la propriu si figurat pt mine. Am probleme cu plamanul drept, e inflamat si cred ca a inceput sa colecteze lichid.....daca ma ridic de pe scaun in picioare ma sufoc, trebuie sa respir de f multe orica sa pot sa revin. Practic, sunt imobilizat la pat, pot sa stau doar in fund cand scriu la calculator. Din fericire, inca dorm bine. Dar viata mea e un chin de acum.......cu sperante de doi lei. In multe date de baze in care am trimis sa mi se caute donator nu am gasit donator. Spun ca am totusi o gena mai ciudata.......ce ghinion pot sa am ....boala rara, celula cea mai agresiva si f  greu de gasit donator.....Deja avansarea bolii o simt, si inca prea rau si prea repede.....
Ce pot sa fac? Sperante in ce sa imi pun?
....traiti-va viata la turatie maxima...oricat am crede  ca e mult timp....ne inselam.....
Sunt trist, debusolat.....ma uit ore in sir in gol fara sa ma gandesc la nimic aproape.....Nu a fost de ajuns chinul pana la petul final........voi fi acum super constient de sfarsit. Doar dumnezeu ma poate salva......o minune pt mine.
Mi-a greu sa traiesc fiecare zi, stiind ce urmeaza.....O asteptare care ucide.
Am fost mandru in viata mea, tare mandru......acum mi-am dat seama ca sunt un  nimic.....Nu am avut rabdare niciodata.....acum sunt nevoit sa astept...si ce asteptare!
Am avut o viata aproape perfecta...acum mi-e greu sa o mai traiesc.Atat de greu.......
Nu as vrea sa fiti in locul meunici o secunda.....ati fi striviti de povara ce o duc in suflet....
noapte buna....

Offline

 

#1434 2009-09-17 00:42:15

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Din nou...CANCER!

Armand dar de aici din Romania nu-ti pot gasi un donator? noi putem face cava pt tine in sensul asta?
Tu nu mai faci niciun tratament acum, doar donatorul e singura sansa a ta?
D-zeu sa-ti dea putere in continuare

Offline

 

#1435 2009-09-17 09:00:30

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Nici nu mai stiu ce sa zic...chiar e tare greu...Te Rog Pe Tine Doamne sa faci o minune...

Offline

 

#1436 2009-09-17 09:04:51

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

am facut o data la 3 saptamani o substanta, ciclofosfamida.....dar este ceva f slab. Cei din viena mi-au spus ca daca transplantul de la donator nu e posibil(sper ca se refereau doar la  lipsa lui), atunci imi fac un tratament puternic care sa imi imbunatateasca calitatea vietii si sa o prelungeasca.....deci se poate si altceva decat ce fac in spania.
Am mai spus mai sus....va multumesc tuturor cei care vreti sa ma ajutati....insa testele de compatibilitate costa asa de mult incat la spitale nu au chiturile necesare.......
Pe site-ul pro-tv-ului s-au inscris 38000 de oameni(sau in fine, un nr f mare) care ar vrea sa fie donatori.....insa nu i-a chemat nimeni sa vina la centrele de specialitate sa isi faca testele de compatibilitate.

Doamne, daca ati stii voi ce usor poti sa salvezi viata unui om prin a-i dona celule stem.....e o procedura asa de usoara sifara pic de durere sau urmari pt cel ce doneaza.....
Traim in Romania, o tara ce are europarlamentari oamnei ca fata lui basescu, becali, etc........sa nu mai spun de ce primari are bucurestiul, ca idee.......

Ai m-a trezit.......alta zi din viata mea.....urata si fara sens....Astept, astept, astept.....ce? nici eu nu mai stiu

Offline

 

#1437 2009-09-17 09:56:59

moniv
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2006-10-05
Mesaje: 220

Re: Din nou...CANCER!

of armand, si eu asteptam vesti bune. hai sa vedem ce fac exact cei din viena. poate o fi un rezultat pozitiv.
in legatura cu registrul roman si eu sutn profund dezamagita. cica ministrul e primul inscris, dar noi restu care am fost cu luni inainte alui la recoltat, unde suntem...
cu paula herlo ai vorbit?
acum mai in gluma mai in serios, oare becali daca ar fi informat de situatia asta, si acum fiind si bine plasat, nu ar putea obtine ceva? nu stiu, zic si eu in naivitatea mea. daca a obtinut iaurtul si cornul ala (sau fonduri europene pentru el)..oare nu poate obtine si finantare europeana pentru registrul nostru?
cred ca aberez, numa itradevar cele mai multe sanse le-ai avea de la noi din tara. iar daca aici nu sunt fonduri...si sa vrea lumea cum sa te ajute?

armand inca nimeni nu ti-a zis sa stai acasa, inca lumea mai are solutii pentru tine. nu iti pierde speranta deci. va veni si ziua in care ai vesti bune.

Offline

 

#1438 2009-09-17 16:18:10

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Din nou...CANCER!

andrulina a scris:

Armand dar de aici din Romania nu-ti pot gasi un donator? noi putem face cava pt tine in sensul asta?

se poate merge la spital sa iti ia niste sange sa te inscrii in baza de donatori.
la timisoara de exemplu, sunt fonduri (cel putin asa spun ei)


hjarta

Offline

 

#1439 2009-09-17 16:52:39

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Of ! ... cuvintele nu redau adevarata valoare ... spui ,, ... in ce sa sper ...? ,, ... asta a ramas , Armand , minunea si voia lui Dumnezeu ! ... spera ... puneti sperantele ca el sa faca o minune cu tine ... ceea ce ti au facut este similar cu endoxal facut in Romania ... dar asa decit sa te tina sa nu avanseze boala ... sa dea Dumnezeu sa ti gaseasca rezolvarea medicii de la Viena ... poate intre timp iti gaseste donator ... altceva nu are sens sa ti mai scriu ... si totusi ... fi increzator ! ... nu cadea psihic ... nu fi trist si nu lasa deznadejdea sa  intre sa se cuibareasca in sufletul tau tinar ... esti tinar si lupta ... ti am spus mereu ,, trebuie ! ,, Cunosc o asteptare de acest gen dar pe a mea .. a ta este mai groaznica ... spune mi ai facut un control pulmonar ... nu sta sa colecteze lichid ... nu ceda , cere ajutor nasului tau ... macar antibiotic si eliminarea lichidului .... nu lasa sa si faca de cap aceasta boala ... sa te rogi ...mereu ! Eu iti doresc putere si multa sanatate ... insanatosire grabnica ! ... si eu te astept sa scrii ceva care sa fie in favoarea ta ... de bine ! pe curind!

Offline

 

#1440 2009-09-17 19:02:30

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Cu totii speram sa te faci bine Armand, de fapt pe toti cei bolnavi. Trebuie sa multumim zilnic Domnului ca suntem sanatosi, sa pretuim mai mult viata, sa nu mai fim atat de preocupati de atatea lucruri lipsite de sens...pacat ca doar asa ne dam seama ce e cu adevarat important.

Offline

 

#1441 2009-09-17 19:06:00

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Din nou...CANCER!

Loveable a scris:

andrulina a scris:

Armand dar de aici din Romania nu-ti pot gasi un donator? noi putem face cava pt tine in sensul asta?

se poate merge la spital sa iti ia niste sange sa te inscrii in baza de donatori.
la timisoara de exemplu, sunt fonduri (cel putin asa spun ei)

si daca te inscrii in baza de donatori si esti compatibil poti dona maduva? de la noi din Romania...asta ma intereseaza.
stiu ca astia tot au facut tam-tam ca se poate si pe la tv au zis...de asta sunt curioasa daca e asa sau nu.

Offline

 

#1442 2009-09-17 21:46:07

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Din nou...CANCER!

iris, ti-am raspuns pe mail, abia azi am verificat adresa puss


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1443 2009-09-17 23:35:39

bcb72
New member
Inregistrat: 2009-07-22
Mesaje: 14

Re: Din nou...CANCER!

Te rog  incearca  si  aici    -   metropolitan  florence  nightingale  hospital ,  Istambul ,Turcia -   . este  un spital  unde prietena  mea  (  care  are  leucemie ) a  facut  mai  multe   serii  de  chimioterapie  iar , de  un   an  ,  boala  a  intrat  in  remisie . Sunt   doctori    extraordinari  . Chiar  peste    cateva  zile  pleaca  acolo   pentu  analize .  Sa  va  spun ca doctorii  de  la  Floreasca  si Militatar  o  tratau  de  spondiloza   cervicala  , cu fizioterapie  si masaj iar  dupa  doua   luni   si-a  facut  si  analizele  la  sange  ,  ca  se  simtea  obosita , nu   putea  manca , slabise  4 kg  si  pentru  ca  analizele  nu erau  bune ,medicul  a  trimis-o  sa le  repete   la  fundeni . Cand  s-a dus   dupa  rezultat  ,doctora  de  acolo  i-a  spus  "  ai  leucemie, azi   e  vineri  , vi  luni  sa  incepi  chimioterapia   altfel  in  doua  saptamani   mori" . Cred ca  in tara   nu  avea  nici  o  sansa ,  pentru  ca  aici   nu  avem camere  sterile  pentru  cei  care  fac  chimioterapie . Mai   incearca  si  in  Israel  ,dar  acolo  nu  stiu cum  se  numeste spitalul . Iti  tinem  pumnii ! Bafta  multa ! Terbuie  sa  reusesti  !

Offline

 

#1444 2009-09-18 15:21:10

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Doamne Ajuta !
Intru aici in fiecare zi, de multe ori...ma rog si astept sa aflu ca esti bine...Trebuie sa te faci bine, lupta in continuare, incearca sa-ti pastrezi o atitudine cat mai pozitiva...te cred ca e greu...dar pentru minunile din viata ta merita sa faci asta...

Sper sa faci un nou tratament la Viena pana gasesti donator...si il vei gasi!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.