homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-78


#1464 2009-09-28 23:41:26

bcb72
New member
Inregistrat: 2009-07-22
Mesaje: 14

Re: Din nou...CANCER!

Multa sanatate,iti tinem pumnii, Armand !  Trebuie sa apara un donator .

Offline

 



#1465 2009-09-29 00:19:42

bcb72
New member
Inregistrat: 2009-07-22
Mesaje: 14

Re: Din nou...CANCER!

Multa sanatate si  tie  Iris.23.07

Offline

 

#1466 2009-09-29 18:02:24

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Multumesc! sa dea Dumnezeu tuturor si noua si dusmanilor ! Armand , iti doresc sanatate , putere si speranta in Dumnezeu !

Ultima oara a fost editat de iris.23.07. (2009-09-29 18:03:40)

Offline

 

#1467 2009-10-01 23:00:18

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

am venit din viena.....ma simt f rau. in aeroport la viena si baneasa au trebuit sa ma duca cu caruciorul.....mi se taie respiratia si  tusesc, nu pot nici macar sa dorm.
nu m-am simtit niciodata asa de rau.
au demarat cautarile pt donator, pt care insa a trebuit sa descchid un cont. Sumele sunt uriase.
ma simt atat de rau incat pur si simplu nu mai pot sa traiesc. este de neccrezut, dar ma sufoc si oricum as sta...e la fel.

la tratamentul facut am raspuns, insa e de prelungire a  asteptarii unui donator.
mi-e rau de tot.
cred ca am nevoie de o perfuzie de sange......
nu pot sa va spun ce rau ma simt.
sunt terminat, nu mai pot. nu am donator, mor. si semnele sunt urate, ma sufoc , nu  pot sa ma  ridic de pe scaun......
s=ar putea sa ne luam ramas bun curand, dragilor.......nu mai pot lupta.

Offline

 

#1468 2009-10-01 23:07:05

livya
Full member
De la: zalau....acum milano.
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 517

Re: Din nou...CANCER!

armand speranta moare ultima....nu te lasa ,invinge EL e langa tine,si crede-ma ca tot atunci cand ai impresia ca e gata,zici  ca nu se mai poate ....reusesti,suntem si pusi la incercare de EL...
MA ROG PENTRU TINE...CREDE-MA!
armand acum ma gandeam daca vrei, ca sa pot sa pun blog-ul tau pe un forum ,e intr-adevar de mamici,dar cine stie?poate ,poate?cineva te poate ajuta...

Ultima oara a fost editat de livya (2009-10-01 23:40:45)


mihai pui de livya
un vot pentru mihai kram

mami de baietel mihai...santahappyapplause

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1469 2009-10-02 00:10:19

livya
Full member
De la: zalau....acum milano.
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 517

Re: Din nou...CANCER!

Preaputernice şi slăvite Doamne Iisuse Hristoase! Tu, Care ai venit ?n lume să tămăduieşti neputinţele oamenilor, Care nu ai venit să chemi la pocăinţă pe cei drepţi, ci pe cei păcătoşi, şi ai primit moarte pe cruce pentru m?ntuirea noastră! Din ad?ncul inimii Te rog să primeşti smerita mea nevoinţă şi această mică rugăciune a mea pentru cel ?ncercat de boală!
M?ntuieşte-l, Doamne, precum ştii, ca un bun şi iubitor de oameni, şi r?nduieşte Tu toate spre folosul său. Că noi neputincioşi suntem şi nu ?l putem ajuta dacă nu ne vei lumina cu harul Tău.
De e voia Ta, ?l poţi pedepsi precum se cade pentru păcatele sale, tămăduindu-l cu ierburile amare ale durerii, ca un doctor priceput, precum vei vrea.
Dar căz?nd ?naintea Ta Te rog, ?ndură-te de robul Tău, potoleşte-i fierbinţeala, alină-i suferinţa, ridică-l din patul durerii.
Să ?i fie această ?ncercare prin care trece spre ?ndreptarea vieţii, spre ?nceput bun m?ntuirii şi spre iertarea păcatelor.
Şi dacă ?i e de folos să ducă  mai departe crucea bolii, fie, Doamne, după voia Ta, nu după voia noastră. Dăruieşte-i lui răbdare şi linişte, alung?nd de la el toată frica şi toată deznădejdea, ca să nu fie ?ngenuncheat de durere şi să c?rtească sau să cadă ?n patima m?niei.
Ajută-l, Iubitorule de oameni, ca văz?nd el mila Ta să cadă la picioarele Tale cu lacrimi de pocăinţă şi de mulţumire, ca să se ?nvrednicească să audă glasul Tău cel sf?nt: ?Iertate ?ţi sunt păcatele!? Amin.
DOAMNE AJUTA-L PE ARMAND

Ultima oara a fost editat de livya (2009-10-02 00:12:36)


mihai pui de livya
un vot pentru mihai kram

mami de baietel mihai...santahappyapplause

Offline

 

#1470 2009-10-02 12:51:03

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

livya a scris:

Preaputernice şi slăvite Doamne Iisuse Hristoase! Tu, Care ai venit ?n lume să tămăduieşti neputinţele oamenilor, Care nu ai venit să chemi la pocăinţă pe cei drepţi, ci pe cei păcătoşi, şi ai primit moarte pe cruce pentru m?ntuirea noastră! Din ad?ncul inimii Te rog să primeşti smerita mea nevoinţă şi această mică rugăciune a mea pentru cel ?ncercat de boală!
M?ntuieşte-l, Doamne, precum ştii, ca un bun şi iubitor de oameni, şi r?nduieşte Tu toate spre folosul său. Că noi neputincioşi suntem şi nu ?l putem ajuta dacă nu ne vei lumina cu harul Tău.
De e voia Ta, ?l poţi pedepsi precum se cade pentru păcatele sale, tămăduindu-l cu ierburile amare ale durerii, ca un doctor priceput, precum vei vrea.
Dar căz?nd ?naintea Ta Te rog, ?ndură-te de robul Tău, potoleşte-i fierbinţeala, alină-i suferinţa, ridică-l din patul durerii.
Să ?i fie această ?ncercare prin care trece spre ?ndreptarea vieţii, spre ?nceput bun m?ntuirii şi spre iertarea păcatelor.
Şi dacă ?i e de folos să ducă  mai departe crucea bolii, fie, Doamne, după voia Ta, nu după voia noastră. Dăruieşte-i lui răbdare şi linişte, alung?nd de la el toată frica şi toată deznădejdea, ca să nu fie ?ngenuncheat de durere şi să c?rtească sau să cadă ?n patima m?niei.
Ajută-l, Iubitorule de oameni, ca văz?nd el mila Ta să cadă la picioarele Tale cu lacrimi de pocăinţă şi de mulţumire, ca să se ?nvrednicească să audă glasul Tău cel sf?nt: ?Iertate ?ţi sunt păcatele!? Amin.
DOAMNE AJUTA-L PE ARMAND

/// Doamne , incercati si va rugati toate pentru el ... poate reusiti 5 minute sa intrati intr o biserica sa va rugati ! ... o fac si eu .. asa bunul Dumnezeu ne va auzi rugaciunea comuna!  rugaciune LIVYA sa ti dea Dumnezeu sanatate ! Ocrotire si pace la casa ta ! /// Armand , este posibil sa fie si de la citostacile ce le ai primit acolo ... iti doresc multa multa putere , sanatate si pace in suflet !

Ultima oara a fost editat de iris.23.07. (2009-10-02 12:56:37)

Offline

 

#1471 2009-10-02 13:13:31

livya
Full member
De la: zalau....acum milano.
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 517

Re: Din nou...CANCER!

doamne ajuta-i sa aiba incredere si sa traiasca cu speranta ca noi toti de altfel...speranta sa nu ne-o pierdem niciodata....


mihai pui de livya
un vot pentru mihai kram

mami de baietel mihai...santahappyapplause

Offline

 

#1472 2009-10-02 14:00:28

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Doamne ajuta...

Offline

 

#1473 2009-10-02 14:16:19

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

rugaciune


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#1474 2009-10-02 14:31:55

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: Din nou...CANCER!

Doamne ajuta  signof10 ..ai incredere Armand ca D-zeu nu te va lasa , nu se poate ca dupa atat timp in care ai luptat ,..acum sa te lasi infrant ...nu , capul sus ...sa-ti dea " Tatal " nostru putere si vointa sa mergi mai departe ...iti doresc multa sanatate !


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#1475 2009-10-05 17:47:42

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Sunt ingrijorata de tine ... as vrea sa stiu ca esti bine , as vrea ca boala ta sa stea pe loc ... cancerul prinde persoane cu confuzie sufleteasca , persoane nelinistite , persoane ce au fost partase la intimplari neprevazute , persoane ce au fost presate de ceva ... ma regasesc asa de bine in toate din aceste categorii ... am citit in tamaduirile  Parintelui Porfirie... ati auzit de dinsul .. a avut cancer .. si cum spunea dumnealui ... rugati va si nu refuzati tratamentul ... rugindu va ca aceasta boala se poate opri la stadiul depistat .. asa as vrea Armand , ca sa te poti izbavi de aceasta boala sau macar sa o poti stopa ... sa ai zile cu sanatate ... lupta , Armand , lupta .. ai de ce .. roaga te cum poti tu de pe patul suferintei tale ! Astept sa spui ce ai reusit ... sa caute toti cei ce pot donator ... sa ti gaseasca Dumnezeu rezolvarea !Doamne , ajuta !

Offline

 

#1476 2009-10-05 23:31:07

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Azi am iesit din spital...din bucuresti. Am fost sa vad de ce ma sufoc si am aflat.....chimioterapia mi-a distrus proteinele care au si rolul de a transporta apa prin corp....si din cauza asta am acumulat apa la plamanai, plus ca mi s-au umflat picioarele, mi s-a intarit si abdomenul....Am facut o radiografie si atentie...plamanul stang era plin tot ccu lichid si cel drept trei sferturi plin!!!! Am facut un tratament cu albumina, 2 perfuzii de sange, plasma...si dupa2 zile se retrasese f mult lichid, deci nu a mai fost nevoie sa imi faca drenaj. In prima zi mi-au luat o seringa sa vada ce fel de lichid e.....
am dormit 4 nopti in fund, cu spatarul scaunului si cu capul pe perna, singura poziyie in care puteam dormi.
de fapt nu am dormit........m-am chinuit ca un caine , ca niciodata. Acum pot sa dorm doar pe o parte, din fericire....insa mai am lichid. trebuie sa mananc proteine f multe, sa mentin nivelul corecy in orgahism...
oricum ma simt sfarsit, obosesc orice miscare as face....sper sa ma refac in 2-3 zile.
Am trecut clipe de groaza, aproape ca eram la final.....asa simteam. Dumnezeu a vrut altfel. O Doamne, de ce ma chinui asa....nu ajunge?
Sunt in mainile tale , doamne....eu nu mai pot......faca-se voia ta.....eu am ajuns jos de tot. Sunt un nimic, toti suntem asa. Eu insa mi-am dat seama mai acum ceva timp.
Sper sa mai am putere sa scriu  aici, va voi tine la curent cu ce mi se intampla. daca se intampla sa va parasesc, sa plec din lumea asta, sotia mea va va spune....
somn usor

Offline

 

#1477 2009-10-06 00:50:53

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Din nou...CANCER!

Armand ,sunt sigura ca Dumnezeu te va ajuta
roaga-te si cere-le si celorlalti sa o faca
uite prietena mea(care are si o fetita de 4 ani) in urma unui accident a ajuns in coma de gradul 5 cu 2 hematoame pe creier+infectie in gat,coaste rupte
si toti ne-am rugat,am facut acatiste,am lasat multe pomelnice...
si acum cateva zile si-a revenit cat de cat...a deschis de cateva ori ochii,a plans,a strans de mana...nu vorbeste,nu se misca ..dar Dumnezeu intr-un final a salvat-o ,atunci cand toti credeau ca va muri
Dumnezeu face minuni!Dar toti trebuie sa avem incredere
Ai incredere!Nu deznadajdui

Offline

 

#1478 2009-10-06 15:00:30

livya
Full member
De la: zalau....acum milano.
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 517

Re: Din nou...CANCER!

armand ai incredere in puterea lui Dumnezeu...ca el te ajuta,te-ai simtit rau de tot ai vazut,dar EL te-a vazut si cu rugaciuni si credinta reusesti...
da asa e noi suntem nimic,important e sa ne dam seama de putetea LUI,si ce poate face pentru noi...
multa sanatate armand!Dumnezeu e tot timpul langa tine, sa iti dea putere sa te faci bine!


mihai pui de livya
un vot pentru mihai kram

mami de baietel mihai...santahappyapplause

Offline

 

#1479 2009-10-06 16:58:10

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Armand , slava cerului ca ai fost sa vezi ce este cu tine ... bine ca nu ai stat pina in ultima clipa sa se umple si celalat plamin ... ai incredere si ceea ce ai scris aici rugindu te ... sigur Dumnezeu ia in seama ... NU TE LASA rugaciune  rugaciune  DUMNEZEU ... STIU CA TU TE ROGI SI TOTI ALATURI DE TINE , NOI NE RUGAM CARE CUM PUTEM ! DUMNEZEU SA NE ASCULTE RUGACIUNILE TUTUROR SI SA TE IZBAVEASCA DE ACEASTA BOALA !

Ultima oara a fost editat de iris.23.07. (2009-10-06 16:59:34)

Offline

 

#1480 2009-10-08 12:06:54

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

am stat doar o zi acasa si am revenit in spital, tot din cauza sufocarii.Urmez un tratament de 7 zile cu diverse....care vad ca dupa primele 2 zzile isi face efectul. Am dormit 10 ore azi noapte, dupa ce nopti in sir am stat cu capul pe genunchi pt ca doar  aasa  puteam respira. Am incredere in Dumnezeu ca ma ajuta si  nu ma poate lasa acum, dupa atata timp de chinuri....Mi-am invatat mult din ce aveam de invatat......Si asta acum...cand nu am donator. Imi trebuie o minune....

Offline

 

#1481 2009-10-08 12:10:11

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

Armand...lupta in continuare....noi suntem alaturi de tine
Multa,multa sanatate!!
Da Doamne sa fie bine....,fa o minune,cum numai tu sti sa faci...


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1482 2009-10-08 12:46:55

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Sanatate si pace in suflet ! ... sunt mereu cu gindul la tine .. sa ai bafta si ocrotirea lui Dumnezeu ! ... multa sanatate si doamne ajuta !

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.