homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

NEGII GENITALI-8


#134 2008-10-08 21:16:27

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: NEGII GENITALI

se poate daca se face sexul oral cand leziunile sunt prezente...dar aceasta forma e mai rar intalnita...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 



#135 2008-10-09 14:00:27

collete
Membru
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 3

Re: NEGII GENITALI

ok..am inteles e putin propabil sa apara in aceasta zona.. dar eu am devenit cam paranoica...aveti idee ce se face in aceasta situatie hmm  hhmm...

Offline

 

#136 2008-10-09 14:34:57

Jessie
Platinum member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 21403

Re: NEGII GENITALI

Daca nu au aparut pana acum, nu cred ca trebuie sa iti faci probleme. Ia niste intaritoare pt sistemul imunitar.
Sanatate multa!


"Excelenta morala este un rezultat al felului in care traim. Devenim corecti, facand fapte corecte, devenim temperati comportandu-ne temperat si devenim curajosi facand acte curajoase." - Aristotel

Offline

 

#137 2008-10-09 20:11:42

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: NEGII GENITALI

collete a scris:

ok..am inteles e putin propabil sa apara in aceasta zona.. dar eu am devenit cam paranoica...aveti idee ce se face in aceasta situatie hmm  hhmm...

se urmeaza un tratament local si cum zicea si jessie unul de intarire a sist imunitar...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#138 2008-10-09 22:20:10

Jessie
Platinum member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 21403

Re: NEGII GENITALI

Intrebare: stiti cumva dac Isoprinosine este mai bun decat Baraka?
Am citit aici, ca foarte multe fete au luat Isoprinosine pt intarirea sistemului imunitar. Eu am luat Baraka si la scurt timp negii au inceput sa dispara si ma simt mai "vie". smile


"Excelenta morala este un rezultat al felului in care traim. Devenim corecti, facand fapte corecte, devenim temperati comportandu-ne temperat si devenim curajosi facand acte curajoase." - Aristotel

Offline

 

 Publicitate


loading...

#139 2008-10-09 22:45:03

yoyomi
Sr. member
Inregistrat: 2007-03-03
Mesaje: 1042

Re: NEGII GENITALI

isoprinosine este un medicament f tare in schimb baraca este din plante si este mai slab
si isorinosine este si scump


hjarta

Offline

 

#140 2008-10-09 22:48:55

Jessie
Platinum member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 21403

Re: NEGII GENITALI

Si atunci sa continui cu Baraka, nu? Ma gandesc, ca din moment ce mi-a facut bine e ok.
Probabil Isoprinosine se da in cazuri mai grave?


"Excelenta morala este un rezultat al felului in care traim. Devenim corecti, facand fapte corecte, devenim temperati comportandu-ne temperat si devenim curajosi facand acte curajoase." - Aristotel

Offline

 

#141 2008-10-09 23:18:34

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: NEGII GENITALI

daca ti a facut bine continui cu el smile


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#142 2008-10-09 23:28:48

Jessie
Platinum member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 21403

Re: NEGII GENITALI

Eu sunt genul de om care gandeste cam asa: "daca e puternic si scump, isi face efectul mult mai repede". rotfl
Sa vad ce o fi dupa ce cade si ultima reduta de neg afurisit.
Multumesc de raspuns! puss


"Excelenta morala este un rezultat al felului in care traim. Devenim corecti, facand fapte corecte, devenim temperati comportandu-ne temperat si devenim curajosi facand acte curajoase." - Aristotel

Offline

 

#143 2008-10-09 23:41:01

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: NEGII GENITALI

cu placere si bafta big_smile


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#144 2008-10-09 23:45:11

Jessie
Platinum member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 21403

Re: NEGII GENITALI

Sa fie! smile


"Excelenta morala este un rezultat al felului in care traim. Devenim corecti, facand fapte corecte, devenim temperati comportandu-ne temperat si devenim curajosi facand acte curajoase." - Aristotel

Offline

 

#145 2008-10-10 00:06:00

Jessie
Platinum member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 21403

Re: NEGII GENITALI

Mai am o intrebare dupa care voi trece la operatiunea sforaiala.  smile
Am fost in vara la un medic ginecolog care mi-a spus ca HPV-ul il are maj femeilor (si ca electrocauterizarea se facea pe vremuri) si din moment ce se gaseste in fiecare celula nu poti cauteriza fiecare celula in parte, ca e ceva genetic (asta dupa ce mi-a zis ca am un col foarte curat si frumos iar eu aveam o rana de toata frumusetea, dar trecem peste). Si mi-a mai zis ca nu are niciun rost sa mai fac Papanicolau si mai ales testarea pt HPV. Intrebarea este, a avut ceva dreptate cu chestia genetica? Din cate am citit si din alte rasp de pe forum am inteles ca se poate transmite de la mama la fat dar in rest doar pe cale sexuala.
Aaa, mi s-a parut aiurea rau raspunsul lui mai ales ca eu aveam niste negi EXTRAORDINAR de iesiti in evidenta deci era extrem de clar ca imi trebuia un test pt HPV. lol


"Excelenta morala este un rezultat al felului in care traim. Devenim corecti, facand fapte corecte, devenim temperati comportandu-ne temperat si devenim curajosi facand acte curajoase." - Aristotel

Offline

 

#146 2008-10-10 08:44:19

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: NEGII GENITALI

transmiterea de la mama la fat exista dar nu e genetica. hpv nu are majoritatea femeilor. schimba medicul wink


mami de minuni hjarta

Offline

 

#147 2008-10-10 09:24:13

Jessie
Platinum member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 21403

Re: NEGII GENITALI

L-am schimbat demult, mi s-a parut extrem de superficial, mai ales ca inainte fusesem la o doctorita care mi-a zis clar ca am o rana pe col si tb sa fac test HPV, dar am zis sa mai cer o parere (ca deh, unde-s doi puterea creste lol  ).
Acum am o intrebare, e posibil ca ovulele care se pun dupa ERAD sa dea dureri de ovare?
Am fost ieri la pansament (a doua oara sapt asta) si cand a umblat asistenta acolo m-a durut un pic iar aseara cand mi-am pus ovulul au inceput sa ma doara un pic ovarele iar dimineata aveam o durere ca in primele zile de menstruatie. E normal?
La pansament merg Luni si am sa intreb chestia asta, dar pana atunci e bine sa mai continui sa pun ovulele acelea?


"Excelenta morala este un rezultat al felului in care traim. Devenim corecti, facand fapte corecte, devenim temperati comportandu-ne temperat si devenim curajosi facand acte curajoase." - Aristotel

Offline

 

#148 2008-11-14 08:08:21

whiterose
New member
Inregistrat: 2008-10-12
Mesaje: 67

Re: NEGII GENITALI

collete a scris:

hello...tocmai am auzit o chestie care ma lovit ca un fulger...in urma cu vreun an jumate am avut condiloame atat eu cat si prietenul meu...am fost impreuna si ne-am tratat...pana aici toate bune...ca sa aud ca acesti negi poa sa apara si in zona bucala daca a existat un contact oral....ufffa...nici nu vreau sa ma gandesc la asa ceva ...pls daca stiti ceva..astept pareri

Collete, virusul HPV localizat la nivelul cavitaii bucale poate determina papilomatoza orala, laringiana etc.
Cu ajutorul stimulentelor pentru imunitate poti tine virusul in frau. cunosc pe cineva care de 4 ani face tratamente naturiste pentru papilomatoza laringiana si in acest timp nu a aparut nicio problema.


Daca exista vaccinul preventiv pe piata, vaccinul terapeutic in curs de cercetare, nu cred ca mai este mult pana cand un tratament definitiv pentru HPV va fi releasuit .

P.S. Si eu ma aflu in aceeasi situatie ca si tine, Collete
Daca ai nevoie de vreo informatie sunt gata sa iti raspund

Ultima oara a fost editat de whiterose (2008-11-14 08:12:04)

Offline

 

#149 2008-11-20 17:36:06

dorinutza82tm
New member
Inregistrat: 2008-11-20
Mesaje: 13

Re: NEGII GENITALI

Buna, vreau sa pun si eu o intrebare.
Am fost ieri la ginecolog la un control de rutina. Si mi-a spus ca prezint condiloame. Eu m-am uitat si am vazut ceva de seamana cu niste mici ridicaturi  de culoarea pielii.  Mi-a facut testul Papanicolau care a iesit bine, mi-a spus dna. doctor.
Acum ce as dori eu sa stiu.
1. Mi-a zis ca trebuie sa fac un tratament prin badijonare cu ceva acid, pentru asta mi-a facut programare. Dar nu stiu de ce nu mi-a facut tratament chiar ieri cand a descoperit condiloamele.
2. Am un prieten si am inteles ca se poate infecta si el. Nu am facut pana acum sex neprotejat, nici nu intentionez. De fapt ma gandesc sa ma despart de el pt ca nu vreau sa il contaminez. Si sunt disperata pentru ca il iubesc si nu pot sa imi inchipui viata fara el. Dar nici nu vreau sa il imbolnavesc si pe el. Nu stiu ce sa fac. Dna. doctor mi-a zis sa folosim prezervative dar am inteles ca oricum poate sa ia. Spuneti-mi va rog ce pot  sa fac! sad

Offline

 

#150 2008-11-20 19:33:29

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: NEGII GENITALI

sa mai mergi la un medic pt o alta parere, n u strica.
nu trebuie sa te desparti de prieten...daca e sa ai condiloame...prin urmare hpv se poate trai si cu asta...sunteti impreuna si la bine si la rau nu? explica`i situatia...
mergi si la un dermatolog ca sa fii sigura...
si daca e vb de condiloame...ele pot fi cauterizate sau arse cu o solutie...calmeaza`te


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#151 2008-11-21 16:20:41

whiterose
New member
Inregistrat: 2008-10-12
Mesaje: 67

Re: NEGII GENITALI

cam in ce zile ale lunii ar trebui sa fac tipajul HPV? stiu ca testul papanicolau este de preferat sa fie facut pana in a14a zi a CM. Am avut si eu niste condiloame care dupa vreo 3 sapt de condyline au disparut definitiv iar acum vreau sa fac tipajul.
cat timp se ia Baraka?

Offline

 

#152 2008-11-22 10:19:03

dorinutza82tm
New member
Inregistrat: 2008-11-20
Mesaje: 13

Re: NEGII GENITALI

Mersi danae pt raspuns.
Am mai fost la un alt ginecolog, sa vorbesc cu el pt o consultatie pt a-mi confirma diagnosticul de condilomatoza. Cand i-am zis ca e primul meu prieten si ca nu am mai avut relatii sexuale cu nimeni inaintea lui a zis ca nu se poate sa am condiloame. Oricum luni ma duc la el sa ma si consulte.
Desi nu mai inteleg nimic. Pe net condiloamele sunt tratate ca o boala foarte tragica in timp ce ambii ginecologi cu care am vorbit au luat-o la modul foarte lejer.
Pana la urma stie cineva cum e?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.