homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?-14


#248 2008-05-20 14:00:49

cocoleta
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 3208

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

janis te inteleg perfect si imi dau seama cum e tatal tau. si daca ii ei spune cum a aiz doc ca daca e sa va despartiti va despartiti si casatoriti sau nu. dar una e sa fii casatorita te-ar primi acasa daca doamne fereste a-ti divorta ar intelege mai usor dar necasatoriti sa va despartiti nu cred ca te-ar mai primi acasa cu vorbe bune sigur vei avea ochi scosi si replici de genul cati o sa insiri asa mutandu-te cu ei, ce sa iti fac ti-a trebuit maritis, sau la usa mea nu ai ce cauta cu altul.

imi pare rau ca iubi al tau nu intelege macar el.... ca cu tatal tau nu ai ce sa faci sunt sigura.

multa bafta exact cu ai mai spus dupa tine potopul totul va dura cateva luni si pe urma se vor linisti apele. fii tare

Offline

 



#249 2008-05-20 19:03:54

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

da, asta e...ca nici iubitul nu intelege
de intors acasa oricum nu ma intorc, am ganduri in bucuresti....si eu nu trec printr'un divortz traumatizant doar pt ca vor ei big_smile asha ca daca nu merge, o luam fiecare pe alt drum si gata, doar o sa stam cu chirie pana vom avea bani de ceva...
multumesc cocoleta puss  o sa le explic frumos exact ce v'am zis si voua..ce zice si doctoressa....ca decat divortz mai bine asha,ca oricum vroiam sa plec in bucuresti, din cuib trebuia sa zbor la un moment dat, imi fac si eu o cariera
sincer eu ash pleca fara explicatiile astea ca nu'mi prea pasa, le trece lor...dar iubitul ma indeamna sa vorbesc cu ei ..off


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#250 2008-05-21 19:59:45

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Janis unii parinti pur si simplu nu concep ca fata lor sa stea cu "ala" inainte sa fie luata cu acte...asta era gandirea acu 20j de ani si din pacate unii au ramas cu ea inradacinata...ai mei stiu k mai raman pe la iubi dar m-au luat ultima oara la morala k vezi draga Doamne sa tratez relatia asta ca pe o prietenie nu k pe o casnicie. Ca sa ies la un suc si dup-aia fiecare la casa lui...si chiar sunt absurzi la faza asta pentru ca in bucuresti nu ma intreaba nimeni ce fac si cand fac si cu cine fac, deci as putea sa dorm la altu in fiecare seara...si cand vin in Galati tre sa ma ascund...sper sa ii dau pe brazda in curand oricum si sa le scot o data pentru totdeauna din cap ideea cu "Ce spune lumea" pentru ca pana una alta nu vine lumea nici sa imi plateasca chiria nici sa dea examene in locul meu...


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#251 2008-05-21 20:05:29

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

mie tata mi-a zis azi k eu sunt un copil...nu mai stiu despre ce vorbeam...si cik eu sunt un copil auzi....eu lucrez de la 18 ani..tot ce mi-am facut mi-am facut sg..am facut scl de soferi pe banii mei,am dat vreo 5mil la dentist din banii mei etc..lor nu le-am cerut nici un ban si auzi,eu sunt copil...copil e ala kre se jjoaca nu eu!:f?rbannad: k m si enerveaza...azi i-am zis lu iuby sa o sune pe mama si sa ii spuna k in august ne mutam...

janis d-aia mi-e si mie frik....sa nu se ia de mama knd raman sg sad


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#252 2008-05-21 20:07:08

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

cate probleme si cu parintii astia


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#253 2008-05-21 20:08:59

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

aaa..si copil e el ca dak nu suntem noi aksa sta o  zi intreaga nemankt k nu are cine sa ii puna :f?rbannad:


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#254 2008-05-21 21:58:33

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

mykutza inseamna ca si eu sunt copil rotfl ca si eu stau cam nemancata ca nu ma indur cand sunt singura sa fac nimic rotfl


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#255 2008-05-21 22:07:41

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

tongue eu sigur nu sunt


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#256 2008-05-22 01:16:08

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

JanisJoplin a scris:

mykutza inseamna ca si eu sunt copil rotfl ca si eu stau cam nemancata ca nu ma indur cand sunt singura sa fac nimic rotfl

pe mine at ma paleste facutul,cand nu sta nimeni la fundul meu sa se uite cum fac si ce fac rotflrotflrotflrotfl

Offline

 

#257 2008-05-24 11:51:41

cristian_elena
Full member
Inregistrat: 2008-01-08
Mesaje: 206

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

eu m'am mutat la iubi anul trecut prin septembrie dupa ce ne'am logodit big_smile.bineinteles ca nu merg toate pe culoarea roz,viata mai o schimba si in negru uneori,din cauza multor probleme,de ex.bani,neintelegerile cu ai lui si alte chestii mai marunte,dar asta nu schimba ce simtim unul pt celalalt oricum wink ai mei cand le'am spus eu si iubi ca vreau sa ma mut la el nu au reactionat aiurea,ba chiar au fost de acord.
apoi mama mi'a spus ca atunci cand locuim amandoi ne descoperim mult mai usor defectele unul altuia,dar asta e,nu exista om fara defecte.
eu sunt pro,adica stand impreuna cunosti mult mai bine persoana de langa tine.


hjarta  IUBESC SI SUNT LA FEL DE IUBITA  hjarta

Offline

 

#258 2008-05-24 13:37:51

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

ma bucur elena ca e totul ok,m'as bucura sa fie si ai mei asha deschisi
dar toate se vor rezolva,am facut progrese...v'as zice da's prea emotionata lol astept sa se intample,tot ce am hotarat..si'apoi va zic big_smile


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#259 2008-05-24 14:06:15

anytza
Hero member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2007-08-07
Mesaje: 3338

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

hai ziiiiii big_smile


Trebuie sa fii schimbarea pe care doresti sa o vezi in lume!

Offline

 

#260 2008-05-24 16:09:55

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

nu fi nerabdatoare
nu s'a intamplat inca nimic,deci n'am ce sa zic tongue


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#261 2008-05-29 22:33:33

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

deci...dupa cum stiti majoritatea deja, am hotarat ca ne logodim hjarta si suntem din ce in ce mai indragostiti si siguri ca vom imbatrani impreuna big_smile
si sa va zic faza de astazi lol deci la usa gasesc o punga mishto..ma uit inauntru..lenjerie de pat lol roz,cu model ff frumos zic ce'i asta mama? ma "inzestresti" ? lol zice da...neutral normal.daca pleci la bucuresti mamah....iti trebuie...si ti'am luat roz ca shtiu ca'ti place
rotfl2 prea tare


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#262 2008-05-30 00:48:57

kimy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-08-05
Mesaje: 3425
Site

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

ce dragut janis smile
mie mi-a luat dar nu mi le-a dat inca pt ca la iubi acasa avveam deja vreo 5 6 lenjerii lol

Offline

 

#263 2008-05-30 01:00:57

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

ce frumos de tine...deja stai cu el....
si el are dar are bleu asha ca eu aduc roz de fetitze big_smile


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#264 2008-05-30 01:43:40

kimy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-08-05
Mesaje: 3425
Site

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

applause
da..stam impreuna pe bune din toamna in garsoneria lui lol 1 an jumate inainte statusem la camin impreuna,dar nu ne gospodaream la fel iti dai seama..e mult mai bine acum hjarta

Offline

 

#265 2008-05-30 02:03:02

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

ce frumos...abia astept...


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#266 2008-05-30 10:04:40

control_freak
Hero member
De la: A la Z
Inregistrat: 2008-03-05
Mesaje: 2437

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

e misto sa stai impreuna cu persoana pe care o iubesti, sa papaciti impreuna, sa stii ca tu faci mancarea dar ca el va spala vasele, ca tu pui rufele la spalat si el le scoate la uscat, ca tu dai cu mopul si el cu aspiratorul si va sterge praful pt. ca uraaaaassstiiii sa faci lucrurile astea. Dar, si exista un dar, dupa ceva timp vei vrea sa spele si el wc ul, sa iti aranjeze si el hainele aruncate in graba in dulap, sa spele cada dupa el...chestii de genul pe care femeile le fac, si barbatii mai niciodata. a
Insa cu timpul am realizat ca e bine sa mai si taci drecu' din gura, pt. ca si el probabil va vedea inshpe chestii la tine, pe care tu nu le vezi, dar din bun simt si pt. ca te adora , nu ti le va spune niciodata. ( si pt. ca in cazul meu eu sunt o suparacioasa de mare clasa si orice ar zice stiu sa i-o intorc diablo ).

Doar locuind impreuna vei sti daca este sau nu viitorul  tata al copiilor tai. Vei vedea....o sa fie bine. Casa de piatra wink)

Ultima oara a fost editat de Gugulik (2008-05-30 11:15:12)


Better to remain silent and be thought a fool than to speak and remove all doubt...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.